Ей, Alexa, ти шпигуєш за мною?

О, Алекса! Як ми любимо мати тебе поруч! Проста радість від того, що вдома є власні особисті голосові помічники, а можливо, куди б ви не поїхали, надзвичайно приголомшливий. Ось чому ці помічники стали настільки популярними і постійно є одним з найпопулярніших пристроїв на ринку сьогодні. Однак, оскільки їхня популярність зросла, тому виникає побоювання, чи можна їх використовувати для шпигунства за споживачами та порушувати їх конфіденційність. 

Ей, Alexa, ти шпигуєш за мною?

Ей, Alexa, ти шпигуєш за мною?

Що стосується концерну?

Загальновідомий факт, що великі компанії, такі як Amazon та Google, використовують дані своїх споживачів для надання цільових оголошень і, мабуть, покращують користувальницьку роботу. Це також добре відомий факт, що кожен, хто турбується про свою конфіденційність в Інтернеті, уважно прочитає EULA, перш ніж прийняти його. Але, як це відомо, більшість з нас не дуже намагаються переглядати усі юридичні речі, щоб знати, скільки компромісів щодо конфіденційності ми повинні очікувати.

Тепер, з Алешею та іншими особистими помічниками в наших будинках, стурбованість зростає ще більше. Він піднявся до того, що люди задаються питанням, чи можна їх використовувати як прослуховувальні пристрої та записувати життєво важливу інформацію. Що станеться, якщо ви поговорили зі своїм чоловіком / дружиною та повідомили їм PIN-код вашого банкомату чи номер вашої кредитної картки? Якщо Alexa підбере це (що дуже добре може, якщо ви не вимкнете режим вічного прослуховування), то це не є ймовірною можливістю серйозного компромісу вашої особистої фінансової безпеки.


Це лише одна з багатьох речей, на які потрібно стежити, використовуючи Alexa або будь-який інший особистий голосовий асистент. Зважаючи на це, давайте розглянемо деякі основні проблеми, які нещодавно виникали стосовно Алекси, і як слід їх вирішувати.

Які можливості?

Можливість №1

Чи знаєте ви, що ваш Alexa зараз може бути перетворений на досить витончений шпигунський пристрій? Це вірно! У недавньому дописі блогу відомої компанії з кібербезпеки вони розповіли, як простий фізичний натиск на пристрій може буквально зробити його ідеальним пристроєм для прослуховування у ваших самих приватних розмовах.

Ми навіть не можемо зрозуміти наслідки цього і наскільки це може бути корисно для будь-якого хакера, який намагається поставити під загрозу безпеку людини. Єдине, що робить це порушення трохи менш вірогідною можливістю – це той факт, що хакеру потрібно буде мати фізичний доступ до підрозділу, щоб перетворити його на шпигунське пристрій. Як тільки це буде зроблено, ніщо не завадить Alexa записати всі ваші особисті розмови, зберігати їх і передавати третій стороні, яка встановила помилку.  

Слід зазначити, що це експлуатаційне порушення доступне лише у моделях 2015 та 2016 років. Для моделі 2017 року ви маєте кнопку відключення звуку вгорі пристрою, яка гарантуватиме, що ніяких розмов не буде записано. Хоча ви можете подумати, що вимкнути кнопку відключення звуку просто нешкідливо, пам’ятайте, що будь-які записані розмови можуть призвести до великих витоків безпеки. Зараз багато розкішних готелів надають особистих помічників у своїх вибраних номерах. Якщо ви є бізнес-мандрівником, буде розумно переконатися, що ніхто не слухає ваші особисті розмови за допомогою цих пристроїв.

Можливість №2

Якщо у вас є діти, переконайтеся, що вони не розмовляють з помічником у вашу відсутність. Вони можуть замовити щось і товар, який він вам доставить за пару днів. Хоча, можливо, вам і не доведеться платити за річ, все-таки клопоту вам слід уникати.

Коли ви активно не використовуєте Amazon Echo, його слід просто вимкнути. Крім того, корисно сказати дітям не возитися з пристроєм. Якщо вони не надто добре слухають вас і, можливо, підкрадаються в розмові з Alexa за спиною, просто вимкніть опцію голосової покупки взагалі. Ви можете перейти до свого облікового запису Amazon і знайти опцію “Керувати моїм пристроєм”, де ви, швидше за все, зможете знайти вимкнути потрібну функцію.

У вищезгаданому варіанті управління пристроєм ви також знайдете безліч інших варіантів, наприклад, можливість видалити історію пошуку окремо або разом. Це допоможе вам уникнути набридливих націлених оголошень на основі історії пошуку та зупинити ті примхливі найкращі пропозиції зараз, щоб не витрачати час.

Можливість №3

Припустимо, ви синхронізували свої пристрої IoT до Alexa заради простої роботи. Хоча це може здатися чудовим способом керування всіма своїми пристроями з одного єдиного інтерфейсу, це є грубим підривом вашої безпеки та конфіденційності. Наприклад, будь-яке порушення безпеки ваших пристроїв IoT може дати потенційному хакеру доступ до життєво важливої ​​інформації, що зберігається в Alexa. Це означає, що ваші дані можуть загрожувати викраденням або використанням проти вас. Ми вже знаємо, наскільки погані функції безпеки на цих передбачуваних розумних пристроях IoT. Немає вагомих причин довіряти їм свою безпеку та конфіденційність.

Найкращий спосіб уникнути цієї проблеми взагалі – це просто не зв’язувати свої пристрої та тримати їх окремо один від одного. Якщо ви є особою, яка не відповідає конфіденційності, вам слід отримати хорошого постачальника послуг VPN, якщо у вас її ще немає. Це дозволить гарантувати, що всі з’єднання у вашій домашній мережі зашифровані та не можуть бути зламані хакерами.

Заключна примітка

Не можна заперечувати, що Alexa та Echo – це величезна допомога в багатьох відношеннях. Однак, знаючи їх недоліки та гарантуючи, що ви залишаєтесь прикритими, незалежно від рівня використання цих пристроїв, є надзвичайно важливим.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me