Чи слід увімкнути або вимкнути спільний доступ до геоданих?

Кількість особистих даних, які ми просто надаємо без роздумів, досягла значних висот. Ми не тільки охоче ділимося своїм іменем, віком, номерами телефонів та адресами електронної пошти, але навіть дозволяємо програмам відстежувати кожен наш крок. GPS – це одна з найважливіших розробок програмного забезпечення, яку ми маємо сьогодні. Прямо від домашнього ПК до смартфона до інших взаємопов’язаних пристроїв ви завжди знаходитесь на радарі. Хоча це дуже корисна річ, вона також може викликати дискомфорт. Завдяки самій інвазивності технології кожен користувач повинен знати, що має владу над своїми пристроями. Ви повинні заборонити вашому пристрою відстежувати вас, коли ви вважаєте за потрібне. Ось деякі помилки, які ви все-таки можете зробити під час спільного використання місцезнаходження.

Чи слід увімкнути або вимкнути спільний доступ до геоданих?

Якщо ввімкнути або вимкнути ділення місця розташування?

Дозвільне картографування соціальних медіа

Спочатку соціальні медіа були засобом для зв’язку з друзями, яких ти не міг нормально зустріти. Однак зараз такі програми, як Instagram та Snapchat, гаряче використовують відстеження місцеположення для своїх користувачів. У 2017 році була представлена ​​Snap Map. Ця функція дозволяє користувачам відстежувати своїх друзів у режимі реального часу. Те саме стосується Instagram.

Ця функція може бути корисною, якщо ви хочете, щоб інші вас відстежували, куди б ви не ходили. Однак, щоб зберегти свою конфіденційність, варто подумати про ввімкнення режиму привидів на оснащеній карті та уникати обміну фотографіями на основі розташування.


“Знайти моїх друзів”

Ця функція, доступна як на iOS, так і на Android, дозволяє користувачам знаходити інші телефонні контакти, які використовують цю функцію.

Є ще одна програма під назвою Family Locator, яка має ту саму функцію і доступна на обох платформах. Хоча деякі батьки можуть сказати, що їм подобається, що ідея про те, щоб вони могли знайти своїх дітей, все одно ризиковано. Такого роду додатків слід уникати тому, хто намагається не знайти його легко.

Надмірне використання соціальних медіа

GPS – це не єдине, про що ви повинні турбуватися. Якщо ви занадто багато використовуєте соціальні медіа, ви можете поставити під загрозу власну безпеку. Ви зі своєю родиною їдете у відпустку? Отримав важливий бізнес-тур?

Не розкидайте ці речі в соціальних мережах, навіть якщо відчуваєте, що світ не може цього зробити, не знаючи про них. Це може потенційно запобігти злочинам, таким як вторгнення та крадіжки, щоб назвати два.

Опублікування фотографій на основі місцезнаходження

У сучасному світі чудова інформація про ваші подорожі – це чудова річ. Однак це несе загрозу для вас і будь-кого навколо вас. Наприклад, завантаження фотографій на основі місцезнаходження в Instagram може бути великою помилкою.

Вони можуть потрапляти в загальнодоступну стрічку. Таким чином, ваш профіль та щоденні звички потраплять до невідомих людей. Це не означає, що вам слід взагалі перестати ділитися своїми фотографіями. Але ви обов’язково повинні переглянути свій обмін фотографіями на основі місцезнаходження.

Завжди користуватися послугами локації

Це стало нормою для програм, які вимагають відстеження місцезнаходження. З активною картою використання локальних служб у кожному додатку не є безглуздим. Це наражає на вас великий ризик, а також підвищує вашу простежуваність. Більше того, ваші особисті дані також можуть потрапити в чужі руки. Якщо ви надали доступ до свого місцезнаходження додаткам, які цього не потребують, вам слід скасувати його.

Розміщення місцеположення – основні винуватці

Тепер поговоримо про деякі дуже поширені програми, які роблять очевидне неправильне використання відстеження місцезнаходження:

Google Alerts

Google відомий тим, що використовує простір та дані своїх користувачів. Якщо у вас є телефон Android, ви вже певною мірою скомпрометовані. Ви можете бути впевнені, що ваші дані будуть використовуватися і продаватися для отримання прибутку.

Але ще більше турбує додаток Історія локацій Google. Ваші GPS координати на основі найближчих мереж Wi-Fi записуються додатком. Люди навіть можуть здогадатися про вашу поточну діяльність на основі вашого місцезнаходження. Ця функція вбудована в Карти Google, Google Фото та Помічник Google, щоб ви могли наступного разу уважніше прочитати тонкий шрифт.

Фітнес-трекери

Страва, додаток для фітнесу, відзначає деяку спеку через свої тенденції відстеження. Вони опублікували теплові карти або шляхи для бігу чи їзди на велосипеді людей у ​​військових. Карти також показали точні контури військових баз США в таких країнах, як Сирія та Ірак.

У деяких випадках розташування персоналу всередині також було видно поряд із регулярністю використання певних шляхів. Однак компанія швидко зазначила, що це не порушує політику конфіденційності, оскільки користувачі не обрали варіант конфіденційності.

Знайти мого…

Будь-яка програма, яка дозволяє вам знаходити речі, використовує геолокацію. Наприклад, навушники Bose пропонують функцію «знайти моїх бутонів» через додаток Connect. Це дає змогу дізнатися їх останнє відоме місце розташування. Це може здатися нормальним, якщо у вас є звичка міняти навушники. Однак майте на увазі, що нещодавно Босе звинувачували у зборі конфіденційних даних щодо звичок слухачів користувачів про слухання. Чи можете ви дійсно довіряти таким додаткам?

Геотег

Геотаггінг – це справжня проблема для тих, хто усвідомлює (як і всі ми повинні) своєї конфіденційності. Більшість соціальних медіа автоматично знімають геотеги. Ще одне жахливе поняття полягає в тому, що програми iOS автоматично роблять фотографії та відео. Android однаково винен тут. Незалежно від того, використовуєте ви Android або iOS, ви повинні бути впевнені, що вам відомо про деталі, якими ви ділитесь з іншими.

Шукаю кохання

Практично кожен додаток для знайомств займається збором даних про місцезнаходження своїх користувачів. Це використовується як засіб запропонувати більше сірників. Однак навіть серед них Хаппна називають крихітним. Під виглядом спонтанності компанія здатна зібрати життєво важливу інформацію про ваші звички та захоплення.

Використовуючи push-сповіщення, програма намагається допомогти вам зв’язатися з людьми, якими ви тільки що пройшли. Спочатку це може здатися захоплюючим, але подумайте про ризик безпеки, який вам доведеться понести. Усі користувачі програми, які проходять повз вас, можуть знати все, чим ви поділилися у своєму профілі.

Увімкнення чи вимкнення обміну місцезнаходженням? – Заключне слово

Всі речі, про які ми тут говорили, є серйозним ризиком для вашої конфіденційності. Однак виправлення цих проблем потребує лише кількох натискань. Якщо додаток вимагає більше прав, ніж слід (наприклад, проста гра, яка запитує ваші контактні дані або дані про місцезнаходження), найкраще шукати інші подібні додатки. Ви навіть можете сфабрикувати своє місцезнаходження! Детальніше про це читайте тут.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me