Чи можна відключити Інтернет?

Для більшості з нас в Інтернеті соціальні медіа стали синонімом Facebook. На хвилинку, уявіть, що через бурхливу бурю цей колосальний мережевий сайт на деякий час занепадає. Це може не вплинути на наше життя. Найгірша ситуація, з якою ви могли зіткнутися – це те, що ви не можете переглядати або ділитися відео з котами чи вірусними мемами певний час.

Чи можна відключити Інтернет?

Чи можна відключити Інтернет?

Але, наприкінці вересня, саме так і сталося, і це вже не перший рік цього року. Гігантові соціальних медіа довелося втретє зіткнутися з цією тимчасовою кризою, погнавши нетитян у шаленство.

Однак фактичної необхідності такої паніки немає. Інтернет – це не що інше, як велика мережа з декількох вузлів, незалежних один від одного, з’єднаних між собою. Група підприємств чи урядів контролюють та підтримують цю колекцію. Дизайн за замовчуванням зберігає копії всієї інформації. Це означає, що навіть якщо мережа частково порушена, ви все одно можете отримати доступ до своїх даних через іншу частину мережі.


Тож Інтернет не можна вимкнути?

Власне, часткова недієздатність Інтернету можлива при таких явищах, як землетруси або відключення електроенергії, згадані вище. Коли це станеться, послуги в певному регіоні чи цілій країні будуть зачеплені, але не настільки негативно, що вони повністю занепадуть у всьому світі. Землетруси 2007 року, які пережила Азія, призвели до пошкодження підводних кабелів та великої проблеми телекомунікацій у цьому регіоні. Однак інший світ міг нормально отримувати доступ до Інтернету.

Більше того, уряди декількох країн вживали заходів, щоб не допустити доступу своїх громадян до певних сторінок чи веб-сайтів в Інтернеті, використовуючи схеми захисту, такі як встановлення брандмауерів. Саме це ми називаємо Інтернет-цензурою. Уряд Єгипту намагався повністю відключити доступ до Інтернету для своїх людей у ​​2011 році. Але їх спроби виявилися марними, оскільки люди знайшли способи підключитися навіть під час такого жорсткого відключення.

Що відбувається при збоях в Інтернеті?

Давайте спочатку розберемося, що означає термін “збій”. Це не зовсім гігантська загроза для кіберсвіту у всьому світі. Все-таки крах означає, що у великій географічній зоні відбудеться значна дестабілізація щодо торгівлі та комунікацій. Це може спричинити два рівні сценаріїв:

  • Перший рівень – це коли в цілому півкулі немає зв’язку між сервером і сервером. Це призводить до зриву зв’язку між первинними та континентальними магістралями даних, і всі основні комунальні послуги викреслені.
  • Другий рівень ще гірший. Усі користувачі світу не мають доступу до Інтернету і можуть переглядати лише повідомлення про помилку.

Чи справді виникають такі ситуації?

Справа в тому, що певні каталізатори з високою вірогідністю можуть спричинити збій. Аварії не тільки можливі, але й неминучі, якщо ми не вживемо запобіжних заходів для їх припинення:

1. Електромагнітна імпульсна зброя

Якщо ми будемо використовувати ЕМП (електромагнітна імпульсна зброя), для отримання деякого ефекту знадобиться радіус декількох тисяч миль. Детонування наземної ЕНП призведе до уповільнення загальнодержавного зв’язку. Але навіть якщо швидкість підключення регіону буде знижена до нуля, відбудеться передача даних в інші вузли більшої континентальної мережі.

У гіпотетичній ситуації, коли ворога іноземна держава детонує ядерну боєголовку над частиною країни, це створило б електромагнітну ударну хвилю величезної величини. Це може вплинути на всю базову інфраструктуру Інтернету та сервери в радіусі ЕМП. Все, що віддалено пов’язане з його електромережею, може бути непридатним з часом.

2. Космічна атака

Існує можливість космічної атаки з іншим видом енергетичної хвилі ЕМП. Припустимо, що “спалах сонячного спалаху X класу”, як “Каррінгтон подія”, обрушився на землю, це може знищити Інтернет.

За даними NASA, електромагнітні поля сонячної бурі, що утворюються в космічну погоду, можуть викликати екстремальні струми дроту. Це може порушити лінії електропередач і спричинити широкомасштабні відключення, які пошкоджують інтернет-кабелі зв’язку. Таким чином, у випадку, коли енергія промітає між Пекіном та Манхеттеном, усі вузли на цьому шляху стають металобрухтом.

3. Кібер-атака

Сирійська армія, що підтримує режим Башара Асада, нібито здійснила хакерську колективну атаку в 2013 році. Вони націлили компанії, такі як NASDAQ, Google, Twitter та New York Times. 

Передбачувана атака кібертерористичної команди Асада виявила важливі наслідки цифрового удару. Ця просирійська хакерська група, фінансувана збитим урядом на Близькому Сході, мала обмежені ресурси в порівнянні з потужною нацією, яка має звичайні військові можливості, як Північна Корея.

Тим не менш, було потрібно багато проникнення аналізу, щоб знайти джерело зазначеної кібератаки. Це лише підтверджує існуючі страхи. Кіберзлочинці, маючи набагато ефективнішу стратегію та засоби, можуть дестабілізувати Інтернет у будь-який момент. Якщо люди Асада можуть спробувати націлитись на Google, тоді команда Путіна може легко повністю вимкнути Інтернет.

4. Kill Switch

Якщо уряд хоче, він може відключити Інтернет, і ми це говоримо, оскільки вони це відкрито заявили. Законопроект під назвою PCNAA (Захист кіберпростору як національний закон про активи) був запропонований у червні 2010 року; надання Овальному офісу повноважень дозволити екстрене відключення приватних та урядових мереж у разі кібератак, які можуть призвести до загибелі людей чи інших масових збитків.

Якщо уряд може виконати цю операцію у власній країні, також теоретично можливо, що іноземна держава може використовувати цей перемикач на вбивство та здійснити цифрове вторгнення в США.

5. У разі обрізання кабелю

У статті CNN аналітики висловили думку про те, що невідомий корабель перетягнув його якір, який розірвав важливий кабель даних на океанському дні. Це виявилося неправильним, але ніхто не зміг знайти точну причину того, чому кабель буде порізаний. Це представляє реальну загрозу, оскільки будь-якому військово-морському командувачеві потрібно буде просто перетягнути якір свого корабля на океанське дно, щоб зірвати економіку чи вести війну з іншою нацією.

Висновок

Нарешті, ми можемо лише зробити висновок, що для відключення Інтернету потрібен був би великий рівень глобальної координації між урядами різних країн. В іншому випадку, все ще можна отримати доступ до Інтернету в декількох частинах світу. Оскільки Інтернет є децентралізованою системою, немає можливості мати єдиний перемикач на знищення, щоб вимкнути Інтернет для всього світу. На всякий випадок ми підготували посібник, який може ознайомити вас із тим, що робити, якщо Інтернет врешті-решт вимкнеться.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me