Знайдено додатки магазину додатків Mac, що порушують конфіденційність користувачів

Якщо ви володієте смартфоном, швидше за все, ви також використовуєте одне або кілька додатків, завантажених на пристрій із магазину додатків. Є додаток для всього, що ви можете собі уявити! Є програми для здійснення дзвінків та блокування дзвінків, для редагування зображень, для створення фантазійних відео, для блокування шкідливого програмного забезпечення та декількох інших цілей.

Знайдено додатки магазину додатків Mac, що порушують конфіденційність користувачів

Знайдено додатки магазину додатків Mac, що порушують конфіденційність користувачів

Більшість – безкоштовні

Більшість додатків безкоштовні, тому така велика кількість людей не соромиться їх використовувати, враховуючи, що вони роблять використання своїх пристроїв простішими та зручнішими. Є і платні додатки, для тих, хто хоче послуги преміум-класу.

Однак є й великий мінус встановлення будь-якого наявного додатка. Більшість додатків вимагають різних дозволів, перш ніж встановлювати їх на пристрої.


Вони включають доступ до своїх контактів, до інших програм на пристрої та до дзвінків та повідомлень. Оскільки ці програми часто корисні і люди зазвичай не приділяють великої уваги своїй безпеці, необхідна інформація легко надається.

Довіра відтіснилася

Зібрані дані часто використовуються для неетичного використання без відома користувачів. Деякі програми спеціально функціонують як шпигунське програмне забезпечення, головна мета – перегляд користувачів та їх онлайн-діяльності.

Оскільки в магазині додатків неможливо відслідковувати кожен додаток, який завантажується на платформу, користувачі повинні бути обережнішими, надаючи свою інформацію будь-якій третій стороні.

Нова загроза в магазині Mac

Apple нещодавно зробила обов’язковим для всіх розробників додатків для iOS чітку політику конфіденційності, яка розкриває спосіб їх збору, використання та обміну даними про споживачів. Тим, хто не може розкрити спосіб користування даними користувачів, просять зняти свої додатки з Магазину.

У середині цього було виявлено, що деякі інші додатки в магазині Mac OS порушують політику конфіденційності Apple.

Деякі з цих додатків використовуються для захисту безпеки та конфіденційності пристроїв, на яких вони встановлені. Але було встановлено, що замість надання будь-якого захисту ці програми порушують конфіденційність користувачів.

Мабуть, це здається трендом серед додатків Mac OS. Кілька додатків Mac OS шукають доступ до домашнього каталогу користувача під приводом очищення кешу та забезпечення захисту конфіденційності.

Однак останнім часом знайдено ряд таких програм, які відстежують активність перегляду користувачів та іншу особисту інформацію, а не захист. 

Програми конфіденційності

Додатки від розробника Trend Micro, Inc. відносяться до числа тих, які останнім часом викликали неабияку стурбованість. Додатки цього розробника включають Д-р Унархівер, д-р очищувач, серед інших.

Користувачі виявили, що ці програми в магазині додатків Mac збирають та завантажують історію браузера користувача з Google Chrome, Safari та Firefox на свої власні сервери.

Додатки також збирають дані про інші додатки, встановлені в системі. З моменту запуску програми вона створює папку zip, де зберігаються зібрані дані та потім завантажується на сервери Trend Micro Inc.

У випадку з Унархівер додаток, коли витягується zip-файл, користувачам пропонується опція “Швидке очищення непотрібних файлів”.

У момент, коли користувачі вибирають опцію «Сканування» та запускають відкрите діалогове вікно, програма отримує доступ до домашньої директорії користувача, необхідній програмі для збору файлів даних із браузерів. Отримавши доступ до домашнього каталогу, додаток продовжує збирати особисті дані та завантажувати їх на свої сервери.

Доктор Унархівер це дуже популярний додаток у магазині додатків Mac, що займає 12 місце. Однак це важлива проблема конфіденційності, і користувачі очікують, що Apple випустить додатки Trend Micro Inc з магазину. Це не вперше щось подібне. Раніше Facebook змушений був видалити сумнозвісний додаток Onavo Protect із App Store.

У минулому в магазинах додатків для iOS та Mac було кілька додатків, які порушували конфіденційність користувачів. Хто користується такими сторонніми програмами, повинен знати, що з моменту відкриття діалогового вікна файлу цим додатком він отримує доступ до домашнього каталогу.

Це також включає доступ до більшості приватної інформації в системі, включаючи історію перегляду, електронні листи, бесіди в iMessage тощо. Хоча Apple намагається покращити ситуацію з macOS Mojave, процес перегляду програм повинен бути більш суворим. 

Як бути в безпеці

Окрім того, щоб бути обережними щодо того, з якими програмами ви ділитесь своїми особистими даними, надзвичайно важливо використовувати віртуальну приватну мережу або проксі-сервер. Це робить вас анонімними в Інтернеті та зберігає всі ваші дані приватними та захищеними.

Незалежно від того, чи користуєтесь ви сторонніми програмами чи регулярно потрібно ділитися конфіденційними даними (наприклад, платіжними даними) через Інтернет, використання безпекового рішення, як VPN на вашому Mac, – це найкращий спосіб бути безпечним від таких видів загроз, що плавають навколо.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me