Програми, заражені рекламою, знайдені в магазині Google Play… Знову

Знову ж таки, дослідник безпеки знайшов додатки, заражені рекламним ПЗ в Google Play Store. На початку цього місяця ми з’ясували, що на півмільйона користувачів Android було пошкоджено зловмисне програмне забезпечення із завантажених програм, і тепер у нас є ще кілька, що можна додати. Лукаш Стефанко, дослідник безпеки ESET, знайшов 9 нових додатків для Android, на яких є рекламне програмне забезпечення. Поки що постраждало понад 8 мільйонів людей. Читайте далі для повного оповідання.

Програми, заражені рекламним ПО, знайдені в магазині Google Play ... Знову

Програми, заражені рекламним ПО, знайдені в магазині Google Play… Знову

Нові програми, заражені рекламним ПЗ – повна історія

Дослідник безпеки Лукас Стефанко на цьому тижні знайшов 9 нових програм, заражених рекламним ПО. Тривожно, ці програми завантажили близько 8 мільйонів користувачів у всьому світі. Один із додатків, зокрема «Дистанційне управління для телевізора та побутової електроніки», може похвалитися лише шокуючими 5 мільйонами установок.

9 підроблених додатків, що містять функцію #Adware, знайдені в Google Play із понад 8 мільйонами встановлень.

Небажаний код прихований у "не працює" щойно запущені програми, приховують себе від перегляду та відображення реклами користувача.
Усі ці додатки підроблені без будь-яких обіцяних функцій. pic.twitter.com/Lc0N2BuUWv

– Лукаш Стефанко (@LukasStefanko) 11 січня 2019 року

Цього року дослідники не вперше знайшли програми, заражені шкідливим ПО в Google Play Store. На початку 2019 року ми з’ясували, що в магазині було близько 85 програм, заражених шкідливими програмами. Ці програми вплинули на 9 мільйонів користувачів. Різниця в раціоні програм для постраждалих користувачів здебільшого полягає в тому, що цього разу додатки не були іграми. Натомість вони були усі програми дистанційного керування для смарт-приладів. Як і раніше, проте програми були зроблені тим же розробником, Tools4TV, і тепер їх видалено з Play Store.

Список постраждалих додатків

Ось знайдені назви рекламних програм, накладених Стефанко:

  • Пульт
  • Пульт дистанційного керування телевізора
  • Дистанційне керування телевізором
  • Пульт для кондиціонера
  • Віддалений для телебачення безкоштовно
  • Пульт дистанційного керування кондиціонером
  • Універсальний пульт дистанційного керування для телевізора
  • Пульт дистанційного керування автомобілем (приворот)
  • Пульт дистанційного керування телевізором та побутовою електронікою

Як захистити свій телефон від програм, заражених рекламним ПО

Набагато простіше захистити телефон і запобігти рекламному програмному забезпеченню, ніж з’ясувати, що у вас є зловмисне програмне забезпечення, а потім видалити його. Ось чому дуже важливо залишатися над безпекою телефону. Це подвійно стосується користувачів Android. На відміну від iPhone, вони не розробляються та не виробляються однією компанією. Це призводить до безлічі вразливих ситуацій, оскільки немає однаковості з пристроями Android. Ось декілька порад, які слід дотримуватися, щоб захистити ваш телефон, як Android, так і iOS, зловмисне програмне забезпечення:

1. Не встановлюйте додаток, який вам не потрібен

Простий і простий, не потрібно заповнювати телефон небезпечними програмами. Постарайтеся зробити це звичкою завантажувати лише ті програми, які вам абсолютно потрібні та яким довіряєте. Якщо вам потрібно завантажити багато додатків, принаймні переконайтеся, що ви використовуєте додатки лише від надійних компаній / брендів. Також ніколи не завантажуйте додаток, перш ніж переглядати його огляди. Багато людей будуть голосовими, якщо є проблема з додатком.

Ви також хочете дізнатися, як контролювати дозволи, які ви надаєте встановленим програмам. Якщо додаток просить більше, ніж потрібно, відбувається щось підозріле. Наприклад, якщо програма погоди запитує дозвіл на доступ до вашого мікрофона, це не програма, яку ви хочете мати. Не надайте програмам дозволу на доступ до більшої кількості даних, ніж потрібно для роботи.

2. Використовуйте програмне забезпечення проти зловмисного програмного забезпечення

Наступне, що потрібно почати робити, інвестуючи в хороше програмне забезпечення проти зловмисного програмного забезпечення. Так, я знаю, що ми всі звикли користуватися вільним програмним забезпеченням в Інтернеті, але це дуже небезпечно. Настав час для всіх нас почати користуватися надійною платною послугою.

Анти-зловмисне програмне забезпечення зможе заблокувати рекламне програмне забезпечення та допоможе запобігти більшій кількості шкідливих програм. Пам’ятайте, що хакери постійно розробляють нові зловмисні програми, тому обов’язково оновлюйте анти-шкідливі програми. Це єдиний спосіб, коли ви зможете в повній мірі скористатись програмним забезпеченням проти зловмисних програм.

3. Оновіть свій телефон вчасно

Як і у випадку зі зловмисним програмним забезпеченням, ваш телефон також має бути вчасно оновлений. Зазвичай мисливці за помилками та дослідження безпеки намагаються знайти вразливості в iOS після його запуску. Це потрібно для того, щоб останні оновлення були максимально безпечними. Після виявлення та повідомлення про вразливість Android усуває проблему та виконує оновлення безпеки. Тепер із iPhone, користувачі змушені оновлювати свої телефони після невеликого періоду вікон. Користувачі Android не мають такої привілеї, оскільки немає “одного” виробника Android-телефонів. Ви не в курсі цих оновлень.

4. Використовуйте VPN

Нарешті, ви можете використовувати VPN як ще один доданий рівень захисту до телефону. У цій ситуації VPN повністю доповнить інші заходи, які ви вжили.

Скорочене до віртуальної приватної мережі, VPN – це пристрій кібербезпеки, який шифрує всі ваші дані та перенаправляє весь ваш трафік. Під час використання VPN ваш трафік перенаправляється через VPN-сервер, тунелюючи ваші комунікації та підробляючи ваш IP.

Що стосується зловмисного програмного забезпечення, VPN можуть захистити вас від DDoS-атак, а також зупинити зловмисне програмне забезпечення від надсилання даних з вашого пристрою на сервер зловмисника. З іншого боку, це також дає можливість розблокувати геоблокований вміст, що є прекрасним доповненням до супер безпечного інструменту.

Я особисто пропоную вам використовувати надійний VPN, наприклад ExpressVPN. Ви можете прочитати все про ExpressVPN в нашому поглибленому огляді або переглянути інші наші найкращі варіанти нижче:

Програми, заражені рекламним ПЗ в Google Play Store – Фінальні думки

Я дуже сподіваюся, що вдалося переконати вас звернути більше уваги на те, що ви встановлюєте на свій телефон. Дані користувачів – це задумана річ, і всі з урядів, рекламодавців і хакерів хочуть отримати це на руку. Немає потреби в тому, щоб вам було легше, чи я прав? Насправді ці кроки не потребують багато часу для їх впровадження та справді не руйнують досвід смартфонів, тому настійно пропоную вам спробувати..

Повідомте мене в коментарях нижче, якщо є якісь поради, які, на вашу думку, я мав би включити до списку!

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me