Безпечне перебування під час покупок чи банківських послуг у громадських мережах Wi-Fi

Сучасні технології дали нам багато зручностей. Замість того, щоб залишатися вдома, щоб зробити важливу роботу в Інтернеті, ми можемо керувати завданнями в дорозі завдяки смартфонам та загальнодоступному Wi-Fi. Незалежно від того, здійснюючи виплати в Інтернеті чи здійснюючи покупки за наші улюблені товари та доставляючи їх до нашого порогу, ми можемо робити все це з наших телефонів, доки ми можемо отримувати доступ до загальнодоступних мереж. Насправді громадські мережі широко використовуються людьми, оскільки вони економлять рахунки в Інтернеті. Але наскільки це безпечно?


Безпечне перебування під час покупок чи банківських послуг у громадських мережах Wi-Fi

Безпечне перебування під час покупок чи банківських послуг у громадських мережах Wi-Fi

Зростання кіберзлочинів

За останні десять років кількість людей, які використовують мобільні пристрої та загальнодоступні мережі для здійснення платежів та магазинів, зросла вдвічі. У 2007 році це зробили лише 30 відсотків людей.

Зараз більше 60 відсотків людей користуються загальнодоступним Wi-Fi для покупок і банківських операцій (хоча ви не повинні входити в будь-які чутливі облікові записи за допомогою загальнодоступного Wi-Fi – вам слід дочекатися, поки ви приїдете додому, щоб зробити це.

Однак і далі, це також призвело до зростання кількості кібер-злочинів. Від викрадення фінансових даних до тримання пристрою до викупу, типи злочинів в Інтернеті викликають глузливий характер. Більшість з них трапляється через те, що люди викривають конфіденційну інформацію в публічних місцях.

Будьте розумними в Інтернеті

Хоча неможливо залишатися осторонь усіх зручностей, які пропонують смартфони та загальнодоступні мережі, необхідно дотримуватися деяких заходів безпеки для збереження конфіденційних даних. Незалежно від того, чи користуєтесь ви торговим чи банківським додатком чи користуєтеся веб-сайтами загальнодоступної мережі Wi-Fi, без відповідних заходів безпеки ви можете надавати важливі дані.

І покупки, і банківські справи – це чутливі завдання, оскільки вони передбачають транзакції. Саме тому фахівці з кібербезпеки попереджають, що ці завдання не слід виконувати в публічних мережах. Ви можете користуватися відкритим Wi-Fi у поїзді чи в аеропорту, і злочинці все одно можуть перехоплювати конфіденційні дані. Але це не єдиний ризик.

Посилення налаштувань безпеки в Інтернеті не захистить вас від плечових серферів – злочинців, які крадуть інформацію, просто переглядаючи плече, щоб побачити, що ви набираєте..

Якщо взагалі неможливо виконувати торгові чи банківські завдання в громадських мережах, ви можете вжити певних кроків, щоб захистити себе. Перше, що потрібно зробити – переконатися, що веб-сайт або додаток, які ви використовуєте, є законними.

Це можна встановити, перевіривши доменне ім’я сайту. Якщо сайт захищений, ім’я домену починається з “HTTPS”. Якщо він не починається з “HTTPS” і якщо немає зеленого знака замок, сайт небезпечний, а дані не шифруються. Коли ви використовуєте законний додаток для покупок чи банківських операцій, вся передача даних повинна здійснюватися через захищене SSL-шифрування.

Оновлення!

Ще одним важливим заходом безпеки, який не слід ігнорувати, є оновлення програмного забезпечення комп’ютера та антивірусної програми. Ці оновлення ніколи не слід ігнорувати, оскільки вони краще захищають ваш пристрій від онлайн-загроз.

Якщо ваш комп’ютер не використовує найновіше програмне забезпечення проти зловмисного програмного забезпечення, він вразливий до онлайн-загроз. Регулярне оновлення важливо для здоров’я вашого пристрою та безпеки ваших даних. Це просто розумно. 

Загальна помилка, яку люди роблять, – це реагування на блакитні електронні листи, що пропонують велику знижку або спокусливу угоду. Клацання посилання може перенести вас на шахрайський сайт, і ви можете закінчити завантаження вірусу або заблокувати його з вашого пристрою.

Аналогічно, пошта, яка, як видається, з вашого банку, яка запитує особисту інформацію, є, швидше за все, сумнівною поштою. Жоден банк ніколи не запитуватиме особисті дані своїх клієнтів. Пам’ятаючи це, заважає вам вчинити дії, про які незабаром пошкодуєте.

VPN для додаткової безпеки

Незважаючи на дотримання всіх цих заходів безпеки, ризик крадіжки даних залишається. У цьому випадку VPN – найкраще рішення. Віртуальна приватна мережа – це програмне забезпечення, яке передає дані між вашим пристроєм та сервером VPN через захищений тунель.

Це як ваша власна приватна мережа, де ніхто більше не має доступу до даних, які ви надсилаєте чи отримуєте. Коли ви використовуєте VPN на своєму пристрої для всіх онлайн-заходів, неможливо жодна інша особа – від вашого постачальника послуг Інтернету до кіберзлочинців – перехопити ваші дані, оскільки вона захищена сильним шифруванням..

Безпечний покупок в Інтернеті – додаткові поради

Наступне відео, люб’язно надане NordVPN, надає додаткову інформацію про те, як проводити покупки в Інтернеті в безпечній справі.

Ваш вибір

VPN-магазини бувають різних типів, безкоштовні до оплати, дешеві за преміум-клас. Послуги Premium використовують найновіші та найбезпечніші протоколи тунелювання, а також мають усі функції, які передбачається запропонувати VPN. Безкоштовні чи дешеві послуги часто повільні, не пропонують багато функцій і використовують застарілі протоколи, які не забезпечують найкращу безпеку. Якщо вам потрібно використовувати загальнодоступний WiFi для покупок і банківських операцій, то завжди майте встановлений VPN на своєму пристрої для максимальної безпеки. Там є якісь погані персонажі. 

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map