VPN Sağlayıcılarını Nasıl Sıralıyoruz?

Olduğu kadar büyük, internet hala daha karanlık bir yere gidiyor. Ne zaman çevrimiçi olursanız, güvenlik, gizlilik ve kimlik, Bu da bizi sorun için birincil çözümümüze götürüyor, bir VPN. Ama hiç nasıl biz de VPN’de olduğumuzu merak ettiniz mi. en iyi VPN’lerin ne olduğunu seçin? Ne özellikleri belirlemek için keskin bir göz mü tutuyoruz hangi VPN daha üst sıralarda? Size nasıl çalıştığımızı göstereyim.


Mükemmel VPN Nasıl Seçilir?

Mükemmel VPN Nasıl Seçilir?

VPN nedir ve ne kadar önemlidir??

Bugünün interneti kullanırken her zaman dikkatli olmalısınız. Çevrimiçi olduğunuzda yalnız olduğunuzu asla düşünmeyin. Hayır, tam tersine arkadaşlarım, bilgisayar korsanları ve siber suçlular her zaman oradalar tuttuklarını topla canım veri ve bilgi açısından.

Bilgisayar korsanları hesap bilgilerini, şifreleri satma, ve diğerleri kişisel bilgi bulabilirler. Küçük bir işletmeniz olsa bile, bilgisayar korsanları müşterinizin özel verilerini elde etmek için doğru zamanı bekleyebilir. Citrix şefi güvenlik stratejisti Kurt Roemer’e göre:

“Küçük işletme kullanıcıları ağ trafiğini özel ve kurcalanmaya karşı korumak için VPN’lere ihtiyaç duyuyorlar.”

Daha iyi bilen birinden al. bir Sanal özel ağ oluşturur güvenli geçiş İnternet’e bağlı cihazınızla ulaşmaya çalıştığınız web sitesi / hizmet arasında. O tüm trafiğinizi yeniden yönlendirir güvenli bir sunucu aracılığıyla, verilerinizi şifrelemek süreç içerisinde.

Bu, cihazınızı hedefleyebilecek olası saldırıları önler. Başka bir deyişle, saygın bir VPN’e yatırım yaparsanız tamamen güvende olursunuz. CSID Baş Teknoloji Sorumlusu Kent Bloomstrand da aynı fikirde:

“VPN’ler önemli bir güvenlik koruması katmanı sağlıyor”

Hepsi bu değil; bir VPN de size yardımcı olur bölgesel kısıtlamaları atla tarafından çevrimiçi konumunuzu değiştirme. Tek yapmanız gereken belirli bir ülkedeki bir sunucuya bağlanmak ve neredeyse oradasınız. Artık fiziksel olarak yurtdışında olmasına rağmen o bölgedeki tüm kısıtlanmış içeriğe erişebilirsiniz. Şimdi size uygun bir VPN tanıtımı yaptım. Hadi gidelim mi nasıl sıralanıyorlar?

VPN’leri Daha Yüksek Sıralayan Özellikler

VPN’leri değerlendirirken, öncelikle herhangi bir kullanıcının ihtiyaçlarını karşıladığından emin olmalıyız. Gerçekten istediğiniz şey değilse, belirli bir hizmete yatırım yapmanın bir anlamı yoktur. Her çevrimiçi kullanıcı belirli gereksinimler VPN sağlayıcıda beklemek.

Bu yüzden sonuçta hepimiz farklı hizmetler buluyoruz. Bununla birlikte, her VPN’nin sahip olması gereken belirli temel faktörler vardır. Bunlar eksikse, sonuçtan ödün vermeniz gerekir. çevrimiçi güvenlik ve anonimlik. Burada en iyi özellikler yardımcı olan VPN, VPN sıralama listemizde daha yüksek bir yer güvenliğini sağladı.

Bağlantı hızı

İnternet hızıBunu henüz bilmiyorsanız, VPN şifrelemesi internet hızınıza müdahale eder. Bu nedenle, aşağıdakileri sağlayan bir VPN hizmeti seçmek önemlidir: çok hızlı sunucular nerede olurlarsa olsunlar. Sunucu ne kadar yakın olursa bağlantı o kadar iyi olur. Ancak, bu kritere bağlı kalmak istemiyoruz. Sunulan bir VPN’yi inceliyorum azami hız, sunucu uzakta olsa bile.

ABD’den çok uzaksanız ve Hulu’nun beğenisini izlemek istiyorsanız ne olacak? Acı çekmek ister misin arabelleğe alma sorunları ve gecikmeler her zaman? Ben öyle düşünmüyorum. Bir servis sağlayıcı maksimum hızı garanti edemez özel bağlantınızın, listemin en üstüne çıkmayacak.

Bir VPN hızını test ederken ciddi önlemler alıyoruz. Önce biz başlangıçta çalıştığımız hızı test et. Bundan sonra, bir Konumumuza yakın VPN sunucusu şifrelemenin ağı nasıl etkilediğini test etmek. Son olarak, uzak sunucu yapabilir. Ayrıca, indirme hızı arttı. Sonuçlar iyi ise, VPN daha üst sıralarda.

Büyük Sunucu Ağı

Sunucu KonumuBirinden seçim yapabilmek çok çeşitli sunucular aynı zamanda oldukça önemli. Önce ne olduğunu açıklayayım. Bir sunucuya bağlandığınızda, IP adresi sunucunun bulunduğu ülkenin Bunun için iki avantajınız var. İlk önce çevrimiçi kimliğini gizle (IP adresi). İkinci olarak, coğrafi olarak kısıtlanmış içeriğe erişme bölgenizde.

Bazı VPN’lerde o kadar büyük bir sunucu ağı yoktur, bu da onları Faydasız bazı durumlarda. Üzerinde içerik yayınlamak istediğinizi düşünün TSN, ve sonra VPN’nizde sunucu bulunmadığını Kanada. Bir VPN kullanmak tek amacınızsa, bu yatırım bir israftır.

Aynı sunucuyu tekrar tekrar kullanarak İnternet’e göz atamazsınız. Bazı VPN hizmetleri yalnızca ABD veya Avrupa çapında sunucular sağlar. VPN testleri yaparken, bir müşterinin ihtiyacı olan her şeyi düşünüyoruz. Sadece coğrafi kısıtlamaları atlamakla ilgili değil, iyi bir sunucu ağına sahip olmanın başka faydaları da var.

Bir VPN’nin belirli bir ülkede de 1’den fazla sunucusu olup olmadığını kontrol ederiz. Söylediğim gibi, bir kullanıcının olası her ihtiyacı, hatta karartma kısıtlamalarını atlayarak. Uzun lafın kısası, 1000’den fazla sunucu dünyanın her yerinde dikkatimi çekiyor: mekanlar ne kadar fazla olursa, o kadar iyi.

VPN HQ Konumu

VPN’leri ve diğer gizlilik araçlarını tartışırken, başlangıçta nereden geldiklerini, karargahın konumu. VPN’nin aşağıdaki ülkelerde bulunup bulunmadığını anlamak için konuyu derinlemesine inceliyoruz veri saklama uygulanır, yani GÖZlerin bulunduğu bir ülkede.

Şartlar “Beş Gözler“,“Dokuz Gözler“, ve “14 Göz”Genellikle gizlilik topluluğunda, özellikle VPN’lerde görünür. En kötüsü, hükümetler sağlayıcının etkilenen müşterileri bilgilendirmesini bile yasaklayabilir; bu gizlilik istilasına misilleme yapamayacaksınız.

Gözler, hakkı olan uluslararası gözetim ittifaklarıdır. toplu gözetim verilerini toplama ve paylaşma. Kendi bölgelerinde bulunan VPN sağlayıcısına ulaşabilir ve müşteriler hakkında bilgi isteyebilirler. Neden olduğu önemli değil; önemli olan yapabildikleri. Örneğin, Birleşik Krallık, telekomlar tarama geçmişini, bağlantı sürelerini ve kısa mesajları kaydediyor. Ne zaman başladı Snoopers Şartı 2016 yılında ışığı tekrar gördüm. PRISM programı.

5 Göz

 • Avustralya
 • Kanada
 • Yeni Zelanda
 • Birleşik Krallık
 • Amerika Birleşik Devletleri

9 Göz

 • 5 Göz Ülkesi
 • Danimarka
 • Fransa
 • Hollanda
 • Norveç

14 Göz

 • 9 Göz Ülkesi
 • Almanya
 • Belçika
 • İtalya
 • İsveç
 • ispanya

Bu durumda, herhangi bir VPN’i dahil etmekten kaçınmaya çalışırız. Bu ülkelerin herhangi birinde bulunan KM’ler. Ancak, listemizi yapan bazı VPN’ler kendi sunucularını çalıştırır ve katı kayıt tutmama politikası. Bu, Gözlerin bile bilgilerinizi tutamayacağı anlamına gelir. VPN.Guru ölçeğinde, bu yüksek rütbeli rakiplere eklemeye değer bir VPN.

Askeri Sınıf Şifreleme

VPN ŞifrelemesiPiyasadaki premium VPN’lerin çoğu üst düzey teknolojiler güvenlik söz konusu olduğunda. Ancak, ekstra koruma katmanı tarafından getirildi gelişmiş güvenlik protokolleri. Bir VPN’nin sunduğu protokollerin seçimi ve seçimi ne kadar büyük olursa, o kadar iyidir. Ancak sahip olunması gereken en önemli protokol OpenVPN.

Bir şifreli veri tüneli istemci ile VPN sunucusu arasında yeterli değil. Herhangi bir VPN verilerinizi şifreleyin, ama bunu yapmıyor askeri sınıf. OpenVPN genel kullanımdaki en modern protokoldür ve oldukça güvenli kabul edilir. Güvenilir VPN’ler bu protokolü varsayılan olarak ayarlar. Her bağlandığınızda, bağlantınızı en son güvenlik teknolojisi ile şifrelersiniz, OpenVPN.

Ancak, bir VPN’in sunabileceği tek şey bu değildir. Size bir avantaj sağlayıp sağlamadığını kontrol etmelisiniz. protokol seçimi. Şifreleme ne kadar yüksek olursa, internet hızınız o kadar düşük olur. Bir VPN’yi protokollere dayalı olarak değerlendirmek açısından aşağıdakilerin bir seçimi mevcut olmalıdır: 

 • OpenVPN
 • L2TP / IPSec
 • SSTP
 • IKEs2
 • PPTP

Bir tavsiye, deneyin PPTP’den kaçının. En eski VPN protokollerinden biri olmasına rağmen, hizmetlerin çoğu uzun zamandır daha hızlı ve daha güvenli protokollere yükseltildi. Dolayısıyla, değerlendirdiğimiz VPN askeri düzeyde protokoller sunuyorsa, kesinlikle diğerlerinden daha yüksek sırada.

Kayıt Olmama Politikası

Günlük İlkesi YokBir VPN’ye yatırım yaparken onlara güveninizi verirsiniz. Daha sonra, tam ad, e-posta adresi ve kredi kartı bilgi. Bazen bu güven kötüye kullanılır ve kullanıcıların ayrıntıları ortaya çıkar. Bu tür bilgilere sahip bir VPN’e güvenmek istediğinizde, kayıt politikası.

Guru olarak biz VPN’leri arıyoruz göz atma etkinliklerinizi veya bilgilerinizi saklama. Bazı sağlayıcılar oldukça açık. Onlar diyorlar ki biraz günlük tut belirli bir süre için e-posta adresinizi de içerir. Diğerleri belirsiz ve yasal jargon maskeli, ve bazıları çok açık olabilir.

Bazı durumlarda, VPN servislerinin bazı kullanıcılar hakkında istenen bazı verileri dağıtması gerekir. Bu düzen yetkililerden geliyor. Hizmet günlükleri tutarsa, tümü verileriniz yanlış ellerde olacak. Ancak, bir katı kayıt tutmama politikası, o zaman hükümet bilgilerinizi toplayamayacak hiçbiri olmadığı için,.

Günlük politikalarını çok iyi kontrol ettiğinizden emin olun. Sana yalan söylüyor olabilirler. VPN’yi seçerken kritik bir faktördür. Neden verilerinizi gizli tutmayan bir VPN’e yatırım yapasınız? Orijinal işine aykırı.

Fiyatlandırma

Fiyat etiketiBunu listenin başında belirtmemi istediğinizden eminim. Ama yukarıda bahsettiklerim daha önemli, güven bana. Bazılarınız bütçelerine göre bir VPN seçin. Çok pahalı VPN’ler olsa da, sizi temin ederim her kuruşuna değer hizmetler açısından. En kaliteli hizmeti sunarlar.

Güvenilir bir VPN, piyasanın nasıl olduğunu görebilmelidir. İşte o zaman fırsatlar sunuyor daha ucuz abonelik planları. Örneğin, aylık bir ücret 12 $ ise, diyelim ki size 3 yıllık abonelik nereye varıyorsun % 40’a kadar tasarruf edin. Oldukça akılda kalıcı ve size ve dünyadaki diğer kullanıcılara fayda sağlıyor.

Ama bekleyin, bunun hakkında konuşmak zorundayım. Ne yaparsan yap, ücretsiz VPN hizmetlerinden uzak durun. İncelemelerimi daha önce okuduysanız, “en iyi” olarak seçtiğim VPN’lerin hiçbiri ücretsiz VPN değil. Çünkü size faydadan çok zarar verecekler. İlk olarak, bir tüm özellikler.

Size ücretsiz olarak karşılayabilecekleri şeyi verirler. VPN kullanıcısı olarak algılanmaktan kaçınmanıza yardımcı olmayan önemli bir özelliği kaçırıyor olabilirsiniz. 

Dahası, ücretsiz VPN’ler verilerinizi kardeş şirketlere satar gelir karşılığında. Yani, aidatlarını başka nasıl ödediklerini düşünüyorsun? Senin için özetleyeyim.

Ücretsiz bir VPN kullanıyorsunuz; özel bilgilerinizle ödeme yaparsınız. ”

Uyumlu Cihazlar

Uyumlu CihazlarBir VPN, çeşitli işletim sistemleri. Değilse, neden listemizde en üst sırada yer alsın? Çoğu VPN sağlayıcısının Android, iOS, PC ve Mac. Ancak, web sitemizde her zaman en üst sıralarda yer alan birkaç tanesinin Amazon Ateş Çubuğu.

Bölgesel kısıtlamaları atlamak isteyenlere gelince, oyun konsolları ve akış cihazları, dışarıdaki VPN’lerin hiçbiri bu platformlar VPN’lerle yerel olarak uyumlu değil. Ancak VPN, alternatif, Örneğin, Akıllı DNS Proxy’si.

Bazı VPN sağlayıcıları, DNS ayarlarınızı değiştirebileceğiniz özellikleri sunar coğrafi engellemeleri atlatmak. Güvenlik özelliklerini kaybedeceksiniz, ancak yine de, bu bir alternatif. İncelemelerimize bir göz atarsanız, listenin üstündeki VPN’lerin çoğunun bir Akıllı DNS özelliği.

Gerekli Özellikler

Cihaz UyumluluğuBuna ek olarak, VPN uygulamaları dikkatimizi çekmek için üst düzey özellikler sunmalıdır. Uygulamanın ayarlarına giderseniz, etkinleştirmek veya seçim yapmak için birkaç seçenek bulmalısınız. Örneğin, Öldürme Anahtarı VPN bağlantısının aniden düşmesi durumunda.

Bu özellik internet bağlantınızı sonlandırın VPN kullanırken yaptığınız şey, VPN yeniden başlatılana kadar özel kalır.

Ayrıca, bazı VPN uygulamaları bir VPN’ye bağlanmadan önce ve sonra hızınızı test etmenizi sağlar. Görüyorsunuz, hız bugünlerde İSS’nizin kısıtlamasından kaynaklanıyor. Ancak, bir VPN kullandığınızda, hileli söyledi. Ve doğru özellik ile şunları yapabilirsiniz: bağlantı hızını test et ne zaman istersen.

Bunlar, saygın bir VPN’de listemizi yapabilmesi için aradığımız özelliklerden sadece ikisi. Gerisi aşağıda sunulmuştur:

 • DNS Sızıntı Koruması.
 • Bölünmüş Tünel Açma (Trafiğinizin hangi kısmının yönlendirileceğini seçebilirsiniz).
 • Hız testi.
 • Ad-Engelleme.
 • Malware koruması.
 • Çift Şifreleme.
 • Öldürme Anahtarı.
 • Desteklenen Protokoller (Belirli cihazlardaki bazı uygulamalar belirli protokolleri desteklemez).
 • Uygulama İçi Sızıntı Testi Bağlantıları (IP adresi, DNS Sızıntısı, WebRTC Sızıntısı).

Gelişmiş VPN Testleri

Veri SızıntısıListemizde üst sıralarda yer aldığımız VPN’ler, varsa size bir çözüm sunabilmelidir. VPN sızıntısı oluşur. Bir VPN’nin ne kadar güvenilir olduğunu analiz etmek için bir test barajı uygularız müşterilerinin gizliliğini korumak. 

Web sitemizde her zaman tavsiye edilen VPN’ler, dahili olarak kullandıkları VPN test paketini yayınladı ve geliştirdi. sızdırmaz VPN uygulamalarının tümü. Bir VPN bunu sunmuyorsa, listeyi yapmıyor. Sızıntı koruması açısından bir VPN’de beklediğimiz tam olarak budur:

DNS Sızıntı Koruması: DNS, tarayıcınızın belirli bir web sitesini yüklemesine yardımcı olmak için URS’nizi sayısal bir IP adresine dönüştüren sistemdir. Ancak, çeviri işlemi kendi ISS’niz tarafından gerçekleştirilir. Sorunun burada ne olduğunu tahmin edebilir misin?

DNS istekleriniz çevrimiçi ziyaret ettiğiniz her şeyin metin günlüklerini temizle. Bu yüzden ISS ne yaptığını bilebilir. İsteklerinizi sızdıran bir VPN kullandığınızda, bir tane olmadan daha iyi durumda olursunuz. Bu nedenle, sunulan VPN’lere daha yakından bakıyoruz DNS Sızıntı Koruması. Eğer yaparlarsa, listenin en üstündeler.

WebRTC Sızıntıları: Kullanıyorsanız Firefox, Chrome, Opera veya Chromium tabanlı tarayıcılar, her zaman sızıntılara karşı savunmasızsınız. WebRTC sızıntıları, IP adresi sızıntıları WebRTC API’leri aracılığıyla gönderilir. VPN, sorunu aşmanıza yardımcı olmalıdır. Testlerimizi yaparken, VPN sağlayıcısının size bu tür sızıntıları ve size yardımcı olmanın bir yolunu test edin (Bazıları bunu yapamaz). Web sitemizdeki en iyi VPN’lerden bazıları bunu yapar ve sorunu çözmek için size kapsamlı kılavuzlar sağlar.

VPN Engelleme Önleme

VPN EngellemeBilmeniz gerekenler VPN’ler belirli ülkelerde engellenir. Bölgenin gözleri üzerlerine oturtulmuş olduğu için değil, hayır, orada çalışamama. Sunucularına yeterince yatırım yapmıyorlar, bu da engellemelerine yol açıyor. Güvenilir bir VPN, sansürlü ülkelerde bu tür katı kısıtlamaları aşmak. Hakkında konuşuyoruz Çin, BAE, Suudi Arabistan, Rusya, ve beğeniler.

Sadece bu değil, aynı zamanda akış hizmetleri artık VPN’leri engelle içeriklerine yurtdışından erişmektir. En iyi VPN’ler tarafından engellenmesini önleyebilir derin paket denetim sistemi altında gizlice gitmek. Eğer VPN tarafından engellenirse bir VPN ne işe yarar? DAZN, Netflix, Hulu ve BBC iPlayer? İşini doğru şekilde yapamazsa, hayır, mükemmel bir şekilde, listenin en üstünü yapmaz.

Geri ödeme politikası

Geri ödeme politikasıSaygın VPN sağlayıcıları, hizmetlerinden hoşlanmadıkları takdirde kullanıcılar için her zaman bir çıkış yolu sunar. Bunu yapmanın bir yolu, para iade garantisi. En iyi VPN’leri seçerken, bu özelliği dikkate alıyoruz. Bazı VPN’ler 30 günlük nakit iade, diğerleri bir 7 gün biri, gerisi bile yok.

Sahip olanlar 30-gün para iade garantisi her zaman bir sıralama ölçeğinde yukarı tırmanmak. Ama şunu teklif etmeliyim ki ücretsiz deneme. Ne kadar uzun olursa olsun, hala ücretsiz ve insanlar herhangi bir anlaşmaya yatırım yapmadan önce VPN servisini bir tur için alabilirler.

Güvenilir Müşteri Desteği

Müşteri desteğiBu, özellikle Sanal Özel Ağlarda hala yeni olanlar için çok önemli bir faktördür. Hizmet ne olursa olsun, ne kadar saygın olursa olsun, sahip değilse güvenilir müşteri desteği, sıralama değil. Bir VPN’yi değerlendirirken, destek etkinliklerini ve iletişim için kullanılan yöntemleri test ediyoruz.

Örneğin, bazı VPN’ler yalnızca bilet yöntemi, yanıt vermek biraz zaman alabilir. Bir VPN’de aradığımız bu değil. Gerçekten takdir ettiğimiz şey, 7/24 canlı sohbet desteği. Müşterinin yerinde çözülmesi gereken bir sorunu olması durumunda oldukça verimlidir. Bazı VPN’lerin size bir e-posta seçeneği, ama bu çoğunlukla biletlerle aynı. Bir VPN’i desteğe dayalı olarak sıralamak istiyorsak, aşağıdakileri sağlamak için yukarıdaki üçünü içermelidir: müşteri ile rahat.

Baktığımız faktörler sadece yöntemler değil. Ayrıca bir test sürüşü için hizmet alıyoruz düzenli müşteri. Bir sohbet kutusu açarız ve yanıtlamaları ne kadar zaman alır. Ayrıca, biz onlara e-posta gönder ve biletleri doldur iyi bir dönemde bize geri dönüp dönmediklerini görmek için. Dikkate alıyoruz geçen süre, cevap verdikleri yol, ve eldeki sorunu ne kadar iyi çözdü.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map