Tor Tarayıcı için En İyi VPN

Tor Tarayıcı için en iyi VPN nedir? Başlangıçta Soğan Yönlendirme projesi olarak bilinen Tor, ilk olarak 1990’ların başında ABD Deniz Araştırmaları Laboratuvarı çalışanları tarafından geliştirilen bir kavramdır. Yazılımın öncülerine, ABD İstihbarat bilgilerinin çevrimiçi ortamda güvenli bir şekilde iletilebileceği bir yöntem geliştirmeleri söylendi. Başarılı olduklarını söylemek büyük bir eksiklik olurdu. Bilim adamları, çevrimiçi güvenli bir şekilde iletişim kurmak için kusursuz bir yöntem geliştirdiler ve yazılım kamuya açık hale getirildikten sonra, daha fazla güvenlik bilincine sahip kişi, çevrimiçi anonim kalmak için gittikleri çözüm olarak baktı..


Tor için En İyi VPN

Tor için En İyi VPN

Tor Tarayıcı için En İyi VPN – Hızlı Genel Bakış

Hem Tor hem de VPN’lerin nasıl çalıştığını iyi biliyorsanız, aşağıdaki ayrıntılı incelemeden okumayı atlayabilirsiniz. Tor ile kullanabileceğiniz en iyi VPN’leri burada özetledik:

 1. ExpressVPN
 2. NordVPN
 3. IPVanish
 4. BulletVPN

Tor Açıklaması

Tor ağı basit bir çalışma konseptini takip eder. İnternet kullanıcıları hizmeti kullanmak için kaydolduklarında, cihazları aynı zamanda diğer kullanıcılardan gelen iletişim biçimlerinin hedef sunucuya yönlendirildikleri yoldan geri döndüğü düğümler haline gelir. Bu nedenle, doğrudan göndericiye gönderilen iletileri veya kullanıcı isteklerini izlemeyi son derece zorlaştırır. Bu mesajların iletildiği gönüllüler arasında dünyanın dört bir yanında ağın bir parçası olan milyonlarca kişi bulunur, bu nedenle Tor ağı altında sörf yapmak nerede olursanız olun kimliğinizi, konumunuzu ve çevrimiçi etkinliğinizi gizleyebileceğiniz anlamına gelir.

Verilerin tam olarak nereden gönderildiğini bulmayı giderek zorlaştıran bir dizi faktör vardır. Yeni başlayanlar için, iletilen veriler bir düğümden her sıçradığı zaman şifrelenir ve her düğüm aynı zamanda yalnızca “önünde” veya “arkasında” olan düğümün IP adresinin farkındadır. Bu, ağa katılan hiç kimsenin, aktarılan verinin nerede biteceğini tahmin edemeyeceği anlamına gelir. Son olarak, hiç kimse gerçek kimliğinizi keşfedemez, bu yüzden birbiriniz hakkında gerçekten hiçbir fikri olmayan geniş bir kullanıcı ağının parçası olacaksınız..

Tor ve VPN kullanma

İlk bakışta, aradığınız tek şey anonimlik ve çevrimiçi güvenlik ise, çoğu İnternet kullanıcısı Tor’un VPN’lere kıyasla daha zorlu bir çözüm gibi göründüğünü kabul eder. Sorun şu ki, hizmetin sizi erteleyebilecek bazı yönleri var, özellikle de birisinin çevrimiçi ortamda ne yaptığınızı takip etme tehdidinde bulunmuyorsanız. İlk gerileme hızdır. Tor’un VPN’lere kıyasla oldukça yavaş olduğu biliniyor. Bu, bir video yüklediğinizde veya çevrimiçi olduğunuzda başka biriyle sohbet ettiğinizde daha fazla zaman anlamına gelir. Buna ek olarak, bir VPN tarafından sunulan deneyim, hizmetin günlük kullanılabilirliği için çok daha iyi ve uygundur. Bunun nedeni, P2P dosya paylaşımı gibi, Tor ağının bir parçası olmayı seçerseniz ödün vermeniz gereken etkinliklere izin vermesidir..

VPN üzerinden Tor vs VPN üzerinden Tor

Hangi sağlayıcıları kullanmanız gerektiğini keşfetmeden önce, Tor üzerinden VPN veya VPN üzerinden Tor için gitmeyi seçtiğinizde alacağınız türden hizmetleri karşılaştırmamıza izin verin.

Tor üzerinden VPN

Artıları:

 • İSS’niz Tor kullandığınızı bilmeyecek
 • Tor giriş düğümü yalnızca VPN sağlayıcının IP’sini görecektir.
 • .Onion web sitelerine erişebileceksiniz.
 • Tor Tarayıcı’yı kullanmanız koşuluyla VPN sağlayıcınız internette neler yaptığınızı görmez.

Eksileri:

 • Gerçek IP adresiniz VPN sağlayıcısı tarafından görülebilir.
 • Kötü amaçlı Tor çıkış düğümlerinden herhangi bir koruma almıyorsunuz.
 • Tor çıkış düğümleri engellendi.

VPN Üzerinden Tor

Artıları:

 • VPN sağlayıcısı gerçek IP adresinizi göremiyor.
 • Kötü niyetli Tor çıkış düğümlerinden korunursunuz.
 • Herhangi bir Tor çıkış düğümünü atlayabilirsiniz.
 • Sunucu konumunuzu seçebilirsiniz.
 • Tüm trafiğiniz Tor’dan geçiyor.
 • VPN üzerinden bağlantı noktaları açabileceksiniz.

Eksileri:

 • VPN sağlayıcınız çevrimiçi olduğunuzu görür.

Tor için En İyi VPN’ler

Tor’u kullanmanın sağladığı avantajların ve bir VPN hizmetinden kazanılanların farkında olan kullanıcılar için, ikisi arasında hangi seçeneğin kullanılacağına karar vermek zor olabilir. Gerçekte, bu kararın verilmesi zor olmak zorunda değildir, çünkü her ikisinin kullanımını birleştirebilen VPN hizmetleri vardır. Bunlar, bugün inceleyeceğimiz VPN sağlayıcılarıdır, böylece en azından ne yapacağınız konusunda bir fikriniz olur..

1. ExpressVPN

Dünyanın en iyi VPN hizmetini sunmasıyla bilinen ExpressVPN, maksimum çevrimiçi koruma için VPN ve Tor kullanımını açıkça desteklemektedir. Ancak birinci katman sağlayıcısı, hizmetin ayarlanabileceği yalnızca bir biçimi destekler; “VPN üzerinden Tor”. Bu kurulum, sağlayıcıyla en iyi şekilde çalışan kurulumdur ve aslında VPN ağınızın çevrimiçi ortamda ne yaptığınızı bilmesini bile engeller. Bu mükemmel özelliğin yanı sıra, ExpressVPN son derece güvenilir müşteri hizmetleri ekibi tarafından da sevilmektedir, çünkü bunlar müşteri sorunlarıyla başa çıkmak için her zaman hazırdır. Servis ayrıca 1500’den fazla güçlü sunucu ağına sahiptir ve bu da kullanıcıların istedikleri herhangi bir ülkeyle bağlantı kurmasını mümkün kılar. Hizmet ayrıca, Çin gibi ülkelerde bulunan kullanıcılara izin veren Gizli Sunuculara da sahiptir. & Orta Doğu, İSS’leri bulmadan VPN’leri kullanmanın yanı sıra hizmete kaydolan bir arkadaşını referans alan herkes için hem başvuru & hakem aboneliğine bir ay ücretsiz kullanım hakkı kazandırır. 30 günlük para iade garantisi, sizi özelliklerinden çok daha fazlasına maruz bırakacaktır, bu yüzden alın ve tam olarak ne sunmaları gerektiğini görün.

2. NordVPN

Panama merkezli, bu zengin özellikli sağlayıcı aynı zamanda “VPN üzerinden Tor” modelini benimser, yani veriler önce VPN hizmeti tarafından şifrelenir, daha sonra Tor ağı üzerinden daha fazla şifreleme için ileriye doğru itilir. Bu hizmet aracılığıyla erişilebilen 4000’den fazla sunucu, DoubleVPN hizmetleri gibi VPN düzeyinde gelişmiş şifreleme biçimlerine olanak tanır. Veriler iki sunucu üzerinden gönderildiğinde, şifreleme düzeyi normal sağlayıcılara göre iki kat daha fazla olur. Tor ağı üzerinden tekrar yönlendirin ve elde edilebilecek en yüksek çevrimiçi güvenlik düzeylerine sahipsiniz. NordVPN ayrıca kullanıcıların CyberSec özellikleri aracılığıyla kötü amaçlı reklamlardan ve kötü amaçlı yazılımlardan kaçınmasına yardımcı olur ve sunucuları, İnternet kullanıcısının çevrimiçi olduğunda ilgilenmek istediği etkinliğe bağlı olarak da optimize edilebilir. Sağlayıcı, HD akış, oyun, P2P indirmeleri ve çift şifrelemeye yönelik sunucular sunar. NordVPN ayrıca kullanıcıların tek bir hesap altında en fazla 5 eşzamanlı bağlantıya sahip olmalarını mümkün kılar ve sıfır günlük ilkeleri aracılığıyla abonelerinin tarama geçmişinde hiçbir kayıt tutulmadığına dair söz verir. Bunların hepsi size iyi geliyorsa, gerçekten denemeniz gereken 3 günlük ücretsiz deneme süresi var.

3. IPVanish

ABD merkezli bu sağlayıcı, VPN hizmetlerinin “VPN üzerinden Tor” biçimine de yönelik Tor ile birlikte kullanımını da destekliyor. Bu yapılandırma VPN uygulaması aracılığıyla yapılabilir ve hazır duruma gelmesi 5 dakikadan fazla sürmemelidir. Bunun yanı sıra IPVanish, 1500+ sunucusunun hepsine sahip oldukları için de oldukça popülerdir ve bu, üçüncü bir tarafa geçmek zorunda kalmadan ortaya çıkan müşteri sorunlarını çözebilecekleri anlamına gelir. Sunucuları oldukça hızlı ve bu yüzden çevrimiçi oyuncular bu sağlayıcıları diğerlerine tercih ediyorlar. IPVanish ayrıca, yalnızca bir hesap altında 10 adede kadar eşzamanlı bağlantıya izin verme ve müşteri kullanım geçmişi günlüklerinin tutulmadığı çok katı bir sıfır günlük kaydı ilkesine sahip olma kapasitesi ile bilinir. Kademe 1 sağlayıcısı olarak, müşteri yardım hizmetleri de sektördeki en iyiler arasındadır ve kullanıcıların ihtiyaç duydukları her gün veya gece herhangi bir zamanda yardım almalarını sağlar. Hizmet, ana VPN protokolleri olarak L2TP, PPTP ve OpenVPN’i destekliyor, ancak müşterilerini en güvenli olduğu için OpenVPN’e güvenmeye teşvik ediyor. Bu hizmet, ücretsiz deneme süresi için sadece 7 gün sunuyor, bu yüzden onu kullanmayı ümit eden herkesin, bu teklife kaydolur girmez tüm özelliklerini test etmesi gerekiyor.

Tor Tarayıcı için En İyi VPN Üzerine Sonuç

Bir Tor ve VPN kombinasyonu kullanmak, çevrimiçi olduğunuzda en iyi koruma biçimlerinden birine sahip olduğunuzdan emin olur ve yukarıda listelediğimiz üç hizmet, mümkün olan en iyi Tor ve VPN kombinasyonlarını sağlar ve size garantili anonimlik sağlar ve Arttırılmış güvenlik.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map