Split Tunneling için En İyi VPN

İnternette hatırı sayılır bir zaman geçirirseniz, VPN hakkında duymuş olmanız ihtimali yüksektir. Sanal Özel Ağ’ın kısaltması olan bu basit araç, trafiğinizi çevrimiçi olduğunuz her şeyle ilgilenebilecek herkesten gizlemenizi sağlar ve ayrıca etkinliklerinizi gerçekleştirirken anonim kalmanızı sağlar. IP adresiniz aracılığıyla gerçek konumunuz gibi aktarılan bilgileri gizleyebileceğiniz için bunun birçok avantajı vardır. Bu, coğrafi kısıtlamalı siteleri ziyaret etmenize ve konum duyarlı kısıtlamalarına geçici çözüm bulmanıza olanak tanır.


Split Tunneling için En İyi VPN

Split Tunneling için En İyi VPN

Bir VPN kullanmanın avantajları oldukça yaygındır ve verilerinizi şifrelemeleri, bilgisayar korsanlarını ve spam göndericileri uzak tutmaya yardımcı olabilir, ancak bir VPN kullanmanın büyük olasılıkla etkileyeceği belirli bir şey vardır. İnternet bağlantınızın hızı budur. Verilerinizi şifreleme işlemi, bant genişliğinizin bir kısmını kaplar, yani seçtiğiniz sağlayıcıya kaydolduğunuzda biraz daha yavaş bir bağlantınız olur. Bu, aslında, birçok tedarikçinin hizmet kalitesini VPN kullanmasına rağmen İnternet bağlantınızın ne kadar hızlı olacağına dayandırmasının nedenidir..

Split Tunneling Açıklaması

Tüm verilerinin bir VPN aracılığıyla şifrelenmesi konusunda ısrar eden kullanıcılar olsa da, tüm cihazlarında servise ihtiyaç duymayabilecek başkaları da vardır. Bu kullanıcı grubu, örneğin, mobil cihazlarının bir VPN istemcisi yerine doğrudan İnternet’e bağlanmasıyla sorun olmaz. Yine de güvenlik için bir VPN kullanmak için ana cihazlarına ihtiyaç duyacaklardı, ancak telefonlarının veya tabletlerinin bir VPN tarafından herhangi bir kolaylık olmadan İnternet’e erişmesini tercih ediyorlardı. Biraz daha fazla hız için güvenliklerinden biraz fedakarlık etmeye hazırlar.

Bu kullanıcı grubu, bölünmüş tünelleme olarak bilinen bir özellikten büyük fayda sağlayacaktır. Bölünmüş tünelleme, cihazınızı veya uygulama trafiğini bir VPN üzerinden yönlendirip yönlendirmeyeceğinizi kontrol etmenizi sağlayan bir hizmettir. Ayrık tünellemenin de çok yararlı bulabileceğiniz bazı avantajları vardır. Şunları yapmanızı sağlar:

 • VPN’nize bağlıyken yerel ağınızdaki cihazlara erişin.
 • Hem yabancı hem de yerel web sitelerine ve hizmetlere aynı anda erişin.
 • Bağlantınıza ayrılan tüm bant genişliğini kullanmadan verilerinizi indirin ve aktarın.

Bölünmüş tünel, uzaktan çalışan bir kurulum için de çok iyi çalışır, çünkü çoğu işletme yabancı kökenli çalışanlarının internet trafiğini korumak ve şirketin ağına olan bağlantılarını şifrelemek için buna güvenir.

Split Tunneling için En İyi VPN’ler

Çalışanlarınızın şirket ağına olan bağlantısını güvence altına almayı veya çevrimiçi güvenliğiniz devam ederken bağlantınızdaki bant genişliğini artırmayı düşünüyorsanız, büyük olasılıkla bölünmüş tüneli desteklenen özelliklerinden biri olan bir VPN hizmeti aramalısınız. Olduğumuz becerikli insanlar olarak, zaten sizin için zemin hazırladık ve bölünmüş tünelleme için başvurabileceğiniz en iyi VPN’leri belirledik.

1. ExpressVPN

ExpressVPN bölünmüş tünellemeyi destekler, ancak yalnızca Windows ve Mac OS kullanıcıları için sunar. Her iki tarafa ait değilseniz, yönlendiricinize kurmanızı sağlar. Bununla birlikte, bu özellik iki yapılandırmadan birini uygulamanıza izin veren çeşitli seçeneklerle birlikte gelir. Birkaç dışındaki tüm bağlı uygulamaları ve cihazları korumayı veya yalnızca seçtiğiniz cihazları veya uygulamaları seçmeyi seçebilirsiniz.

Bunun yanı sıra, sağlayıcı 2000+ sunucu ağı üzerinden mükemmel hizmet sunabiliyor ve yine de sınırsız bant genişliği ve sınırsız sunucu geçişine izin veriyor.

Güvenlik ayrıca seçili OpenVPN protokolü ve askeri sınıf 256 bit AES şifrelemesi ile de sağlanmaktadır. Eşzamanlı kullanım yalnızca 3 cihaza kadar desteklenir ve sağlayıcı ayrıca P2P dosya paylaşımını da destekler. İngiliz Virgin Adaları’na bağlı olmak, hizmetin kullanıcı trafiğini kaydetmek zorunda olmadığı anlamına gelir. Sadık müşterilerine bir ödül olarak ExpressVPN’in kullanıcıları meslektaşlarına başvurmaları ve katıldıklarında kendileri ve yeni abone için bir aylık ücretsiz kullanım hakkı kazanmaları için teşvik edilir. Buna ek olarak, Express VPN kullanıcıları, otomatik İnternet öldürme anahtarından ve VPN kullanımının yasaklandığı bölgelere dayalı sitelere erişmek için gizli sunucu serisinden de yararlanacaklar. ExpressVPN İncelememizde bunların hepsinde daha fazlası var.

2. VyprVPN

VyprVPN, kaputun altına girmenize ve verilerinizin nasıl aktarıldığını yönetirken tam olarak hangi sunucuların meşgul olacağını yapılandırmanıza izin vermese de, VPN’ye belirli uygulamaları dahil etmesini veya hariç tutmasını söyleyen bir Uygulama Başına özelliğine sahiptir. Hangi cihazların VPN kapsamına girdiğini ve hangilerinin dahil olmadığını yönetmek istiyorsanız, VyprVPN Yönlendirici uygulamasında bu özellik vardır. Bu, yapılandırılmak için daha fazla zaman harcamanıza neden olabilir, ancak yine de iyi çalışır.

Eğer VyprVPN seçtiğiniz sağlayıcınız olursa, dünya çapında dağıtılmış 700’den fazla sunucuya erişebilirsiniz. Hepsi hizmete aittir ve bu, ağdaki üçüncü tarafların neden olabileceği güvenlik açıklarını ortadan kaldırır. Çevrimiçi gizlilik, 256 bit AES şifreleme standardı ve ünlü Chameleon protokolü ile sağlanır. Bu özel özellik, paket verilerinizi normalde VPN kullanımını kısıtlayan ülkelerde yapılan derin paket denetimi yoluyla bile ele geçirilemeyecek şekilde karıştırır. Bir diğer tanınmış VyprVPN özelliği, Cypher olarak adlandırılan mesaj şifreleme hizmetidir. Bu araç, Android veya iOS tabanlı cihazlarınız için uçtan uca şifreleme yoluyla mesajları güvence altına alabilir. Son olarak, VyprVPN ayrıca Windows, iOS, Android ve Linux tabanlı cihazlarla uyumlu sürümlerde bulunan iyi tasarlanmış bir VPN uygulamasına sahiptir. Bu sağlayıcının sizin için neler yapabileceğini tam olarak görmek için VyprVPN İncelememize bir göz atın.

Cihaz Bölünmüş Tünel Oluşturma

Aşağıdaki videoda gösterildiği gibi, VPN sunucusuna hangi cihazları bağlamak istediğinize ve hangilerini VPN koruması olmadan İnternet’e bağlı tutmak istediğinize karar vermek için ExpressVPN’in cihaz bölünmüş tünel açma özelliğini kullanabilirsiniz..

Split Tunneling için En İyi VPN’ler Hakkında Sonuç

Gördüğünüz gibi, bölünmüş tünel piyasadaki pek çok sağlayıcı tarafından sunulmayan özel bir özelliktir. Bununla birlikte, ExpressVPN veya VyprVPN’e kaydolmak, VPN hizmetiniz tarafından nelerin korunduğunu ve neyin korumadığını kontrol etmenize izin verecektir. Bize iletmek istediğiniz sorularınız varsa, bunları aşağıdaki yorum bölümünde bırakabilirsiniz. Yanıt vereceğimizden emin olacağız.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map