NordVPN İncelemesi – 2020’de En İyi VPN Hizmeti?

NordVPN, genellikle gelişmiş güvenliği, internet özgürlüğü ve tam gizliliği ile gösterilen Panama tabanlı bir VPN’dir. NordVPN, tonlarca üstün özellik ile birlikte gelen ve onu eksiksiz bir VPN yapan üstün bir hizmettir. VPN, Netflix ABD ve diğer büyük yayın çıkışlarıyla mükemmel bir şekilde çalışır – büyük bir artı.


Dahası, 2017’de NordVPN şu anda Çin’de çalıştığını – gizleme teknolojisi özelliğine bağlı olarak halka duyurdu. Açıkçası, VPN’nin bir “sınırsız internet” sözü verdiği biliniyor. Dahası, NordVPN kısa süre önce sadece uygun fiyatlı değil, aynı zamanda üç yıla kadar çalışan yeni bir abonelik paketi ekledi.

NordVPN İnceleme - 2020 Yılının En İyi VPN Hizmeti?

NordVPN İncelemesi – 2020’nin En İyi VPN Hizmeti?

NordVPN 2020’nin en popüler VPN sağlayıcılarından biridir. Bu incelemede NordVPN’in sunduğu farklı özelliklere bir göz atacağım. Ayrıca VPN hizmetini, diğer tanınmış VPN’lerle karşılaştıracağım. ExpressVPN, IPVanish, HMA, PIA, ve VyprVPN. Karşılaştırma dayanmaktadır fiyat, destek, geri ödeme politikası, sunucu konumları, gizlilik ve güvenlik. Hadi bir bakalım NordVPN incelemesi 2020.

Hızlı İstatistikler

Para iade garantisi30 gün
İzin verilen eşzamanlı bağlantılar6 cihaz
Desteklenen akış hizmetleriNetflix ABD, BBC iPlayer, Hulu, HBO, Amazon Prime ve daha fazlası
Günlük politikası yokEvet
ŞifrelemeDHE-RSA-AES-256 SHA şifrelemesi
Özel özelliklerÇift VPN, VPN Üzerinden Soğan, Gizleme Teknolojisi, Kill Switch, SmartPlay Teknolojisi, CyberSec, DNS Sızıntı Çözücü,
Müşteri desteği7/24 canlı destek
Sunucu konumları61+ ülke
Sunucu sayısı5400+ sunucu
Sunucu AnahtarlarıSınırsız
Desteklenen cihazlarWindows, Linux, Mac, iOS, iPhone, iPad, iPod, Android, Apple TV, Yönlendiriciler, Fire TV, Akıllı TV, Oyun konsolları
VPN yasal yetki alanıPanama

Bu NordVPN incelemesini derlemek günlerimizi aldı ve hizmet her uyanış şafakında değişiklik yapmaya devam ettiği için güncellemeye devam ediyoruz. Bu derlemede, VPN ile birlikte gelen tüm özelliklere bakmaya, geliştirilebileceğini düşündüğümüz alanları vurgulamaya çalışırken, NordVPN’in neden denemeye değer olduğunu belirledik.

NordVPN Fiyat ve Ödeme

Fiyatlandırma

NordVPN’de seçim yapabileceğiniz dört plan var. Tüm en yüksek puanlı VPN’ler gibi, planları aynı özellikleri sunar, ancak abonelik döneminde farklılık gösterir.

NordVPN Ödeme ve Fiyatlandırma

NordVPN Ödeme ve Fiyatlandırma

Tüm fiyat planlarını inceledik ve işte bunların gerektirdiği şey:

 • Orada aylık plan en pahalı olanı ve aylık 11,95 $ için.
 • Yaklaşmak yıllık plan perakende satış yapan Ayda 6,99 ABD doları, ama sen olacaksın her yıl 83,88 ABD doları faturalandırıldı. Sadece buna değer, bir yıl boyunca hizmete ihtiyacınız varsa.
 • 2 yıllık planı satıyor Her ay 3,99 ABD doları ve 24 ayda bir 95,75 dolardan faturalandırıldı. Eskiden en iyi plandı, ama yeni tanıtılan plana dayanabilirsin.

En sonunda, 3 yıllık plan Son zamanlarda eklendi. Şu anda en ucuz plan Ayda 2,99 ABD doları ve bir 3 yılda bir 107.55 $ ‘dan faturalandırılır. Ayrıca, bu planı şiddetle tavsiye ediyoruz.

Karar: Fiyatlar açısından, NordVPN özellikle uzun vadede en iyi VPN sağlayıcılarından çok daha ucuz.

Ödeme metodları

NordVPN Ödeme Yöntemleri

NordVPN Ödeme Yöntemleri

Şu anda en iyi VPN’lerin çoğu sınırlı ödeme yöntemlerine sahipken, NordVPN çeşitli ödeme yöntemleriyle başı çekiyor. Tartışmalı olarak, NordVPN Norton Security ile ortak oldu Tüm kredi kartları, AliPay, UnionPay, Kripto Para Birimleri ve daha birçokları da dahil olmak üzere tüm ödeme seçeneklerini güvenli bir şekilde kabul etmek. Özellikle, VPN artık PayPal’ı bir ödeme olarak kabul etmiyor ve mükemmel teknik desteklerine danıştıktan sonra Deacon [o anki temsilci] şunları söylemişti:

“Ne yazık ki artık PayPal ödemelerini kabul etmiyoruz. PayPal desteğini bırakma kararı, müşteri satın alma deneyimimiz üzerinde tam kontrole sahip olmak ve güvenlik riskini azaltmak için verilmiştir. Artık, üçüncü tarafa yönlendirmek yerine, birleşik, kendi kendine barındırılan bir ödeme sistemi sağlayabileceğiz, tüm müşteri verilerini ve yinelenen abonelikleri kendimiz yönetebileceğiz. Bu size rahatsızlık verdiyse özür dileriz. ”

Dikkate değer, kripto para birimi ödeme seçeneğinden çok etkilendik. Çevrimiçi gizliliğinizi korurken çeşitli kripto para birimlerini kullanarak planınız için ödeme yapabilirsiniz – kişisel bilgi girmeye gerek yoktur.

Geri ödeme politikası

NordVPN Para İade Garantisi

NordVPN Para İade Garantisi

NordVPN en 30-gün para iade garantisi şüphesiz önemli bir satış noktası. Bu, VPN’yi test etmek için 30 gününüz olduğu anlamına gelir ve bu süre zarfında çözülemeyen bir sorun yaşarsanız, her zaman geri ödeme isteyebilirsiniz. Bu para iade garantisi sayesinde, yapabilirsin bir kuruş riske atmadan VPN denemesinden yararlanın.

Not: NordVPN’in ödeme destek aracısıyla uzun bir tartışmadan sonra, VPN planını App Store veya Google Play Store’dan satın alırsanız 30 günlük geri ödeme politikasının uygulanmadığını öğrendik. Bu, mağazalardan manuel olarak geri ödeme istemeniz gerektiği anlamına gelir.

NordVPN Sunucu Konumları

NordVPN, geniş bir sunucu ve konum ağına sahiptir – sektördeki en iyi VPN’lerden en fazla sayıdır. VPN, dünya çapında 61’den fazla ülkeye iyi dağıtılmış 5413’ten fazla sunucuya sahiptir. Dahası, bu VPN ile sunucu dağıtımının sadece artacağını tahmin ediyoruz.

Bu VPN tarafından sunucu dağıtımının bir listesini derledik:

 • 61 sunucu Afrika, Orta Doğu ve Hindistan’da
 • 513 sunucu Asya Pasifik bölgesinde
 • Rekor 2309 sunucuları hem Kuzey hem de Güney Amerika kıtalarında
 • Ve bir okkalı 2571 sunucu tüm Avrupa’da.

Özellikle, tüm NordVPN sunucuları hem paylaşılan hem de statik IP adreslerini destekler. Dahası, geçmişte NordVPN belirli sunucu bölgelerini tanımlayamamış olsa da, şimdi sunucuların bulunduğu bölgeleri belirtiyorlar.

Özel Sunucular

NordVPN, elde etmek istediğiniz göreve bağlı olarak çeşitli özel sunucular sunan etkileyici bir özelliğe sahiptir. İşte özel sunucular:

 • Anti DDoS: Bu sunucular kesintisiz bağlantı sunan gelişmiş bir kararlılık sistemine sahiptir
 • Özel IP sunucuları: Bu sunucular yalnızca özel IP adreslerine sahip kullanıcılar tarafından kullanılabilir
 • Çift VPN sunucuları: Bu sunucular çift şifreleme sağlar. Yani çevrimiçi trafiğiniz iki sunucudan geçer – bu nedenle çifte güvenlik.
 • P2P sunucuları: Bu sunucular torrent ve güvenli dosya paylaşımı için optimize edilmiştir.
 • VPN üzerinden soğan: Bu tür sunucular, Tor ağına geçmeden önce trafiğinizi VPN üzerinden yeniden yönlendirir ve ek bir anonimlik sağlar.
 • Gizlenmiş sunucular: Bunlar, sansürlenmiş ülkelerdeki kullanıcılara adanmış sunuculardır. Sunucular, kısıtlamaları önlemek için VPN trafiğinin normal HTTPS trafiği olarak görünmesini gizleyerek çalışır.

NordVPN Özellikleri

Kullanıcılara başkalarında bulunmayan özellikler sunan bir VPN servis sağlayıcısı arıyorsanız, NordVPN kesinlikle incelemeye değer.

SmartPlay Teknolojisi

SmartPlay, bir istemci uygulaması çalıştırdığınızda otomatik olarak açılan NordVPN için özel bir Akıllı DNS’dir – engellenen web sitelerine ve sansürlenmiş içeriğe erişmenizi sağlar. VPN’nin SmartPlay teknolojisi, bir VPN’nin sayısız avantajını, süper yüksek hızlarını ve Akıllı DNS’nin etkileyici kararlılığını harmanlamanıza olanak tanır. Bahsetmiyorum bile, özelliğin kullanımı kolaydır. Ayrıca, işlevselliğin başlangıçta VPN sunucusunun tabanına entegre olması, manuel olarak güncellemenize veya etkinleştirmenize gerek olmadığı anlamına gelir.

DoubleVPN

Double VPN, NordVPN’in çift güvenlik katmanını garanti eden eşsiz bir güvenlik özelliğidir. Normalde, bir VPN’ye her bağlandığınızda, trafiğiniz İnternet için heyecan vermeden şifreleme için bir VPN sunucusuna yönlendirilir. Ancak, çift VPN ile trafiğiniz ilk olarak bir ilk VPN sunucusuna tünellenir, ardından nihai hedefine ulaşmadan önce ikinci bir VPN sunucusuna yönlendirilir. Bu özellik çift şifreleme sağlar.

Ancak, çift VPN ile düşük hızların geldiğini bilmelisiniz. Ayrıca, bu özellik tüm NordVPN sunucularında mevcut değildir, ancak Kanada-ABD, Hollanda-Rusya, İsveç-Hollanda, Fransa-İngiltere, Hollanda-İngiltere ve Hong Kong gibi sınırlı sayıda çift sekmeli kombinasyonda mevcuttur. Tayvan. Özellikle, bu özellik yoğun sansürlü ülkelerdeki ve katı siber düzenlemelerin uygulandığı bölgelerdeki kullanıcılar için kullanışlıdır.

CyberSec

CyberSec, bağlantınızın siber saldırılara karşı savunmasız olmamasını sağlamak için şüpheli siteleri otomatik olarak engelleyen bir NordVPN özelliğidir. Bu özellik ayrıca botnet kontrolünü engelleyerek sizi DDoS saldırılarına karşı korur. Ek olarak, CyberSec, çeşitli web sitelerinde istenmeyen pop-up’ları, otomatik oynatılan içeriği ve diğer can sıkıcı reklamları engelleyerek bir Reklam engelleyici görevi görür.

Öldürme Anahtarı

NordVPN ayrıca istemci uygulamalarında bulunan bir Kill Switch’e de sahiptir. Bu özellik, VPN bağlantınız düştüğünde cihazınızın internet bağlantısını keserek çalışır. Bir Kill Switch, cihazınızı gözetimsiz bırakmak istediğinizde ve maruz kalma riskini almak istemediğinizde kullanışlı olur. Ayrıca, özellik VPN sunucuları arasında geçiş yaparken de size fayda sağlayacaktır.

Kill Switch özelliği VPN’ler arasında yaygın olsa da, NordVPN bunu bir adım daha yükseltti. VPN, cihazınızdaki belirli uygulamalar ve sunucular için interneti öldürmenize izin verir.

DNS Kaçak Çözücü

Bir VPN’ye bağlıyken toplam çevrimiçi gizlilikten sonraysanız bir DNS sızıntısı ölümcül olabilir. Bir sızıntı olması, DNS’inizin ISS’nize veya meraklı diğer gözlerinize şifrelenmemiş veriler göndereceği anlamına gelir. Sorunu çözmek için NordVPN, istemci uygulamalarına entegre edilmiş özel bir DNS Sızıntı Çözücü işlevine sahiptir. Bu özellik, DNS’niz aracılığıyla yanlışlıkla veri sızdırılmamasını garanti eder. Kullanıcılar, özelliğin etkinliğinden şikayetçi olsalar da, testimizde sıfır DNS sızıntısı aldığımızı düşünerek NordVPN sorunu çözmüş gibiydi.

VPN üzerinden soğan

VPN üzerinden Soğan, bir Soğan Yönlendirici olan Tor’a bir NordVPN sunucusu üzerinden bağlanmanızı sağlayan bir özelliktir. Bu özellik, Soğan Tarayıcısını indirmek zorunda kalmadan Tor ağına bağlanmanızı sağlar. Bu nedenle Soğan Tarayıcısına erişmek için. İlk olarak, NordVPN ağı içindeki bir Tor sunucusuna bağlanmanız gerekir.

Ancak, bu özelliğin bağlantı hızlarını azalttığını unutmayın. Bu nedenle, VPN üzerinden Soğan yalnızca engellenen web sitelerine ve sansürlenmiş içeriğe erişmek istiyorsanız yararlıdır.

Gizlilik ve güvenlik

Gizlilik ve güvenlik

Gizlilik ve güvenlik

Güvenlik

NordVPN, kapasitesi olan bir VPN için en iyi güvenlik altyapısı olarak kabul edilenleri kullanan VPN’ler arasındadır. VPN, modaya uygun DHE-RSA AES-256 SHA şifrelemesi kombinasyonu OpenVPN protokolü. Bu, NordVPN’in RSA-2048 şifrelemesi ve HMAC SHA2-384 kimlik doğrulama protokolü bütünlüğü garanti etmek. Ek olarak, VPN ünlü 3072 bit Diffie Hellman anahtar değişimi (DHE) – için mükemmel Mükemmel İleri Gizlilik.

Güvenliğinizi artırmak için NordVPN sınırlı çift ​​sekmeli teknoloji, ki buna izin verir çift ​​şifreleme verilerinizin.

Gizlilik

NordVPN, Panama’da bir VPN için en uygun konum olan yasal yargı yetkisine sahiptir. Üstelik Panama hükümeti her zaman siber güvenlik ve çevrimiçi özgürlüğü savunuyor. Bu, Panama yetkililerinin kullanıcıların verilerini toplamaya karşı olduğu anlamına gelir; bu nedenle VPN’leri çok destekliyor. Ülke ayrıca NSA, GCHQ ve diğer küresel ajans gözetimi kapsamının dışındadır. Tüm bu yönler, sıkı bir kayıt tutmama politikası gözlemleme arayışında NordVPN’in sorunsuz çalışmasını destekliyor.

NordVPN Performans ve Hız

NordVPN performans seviyelerinden etkilendik. Başlangıçta Windows istemcisiyle yapılan küçük aksaklıklardan ayrı olarak, dikkate değer sorunlar yaşamadık.

Hız testi

Diğer en iyi VPN’lerle karşılaştırıldığında, NordVPN hızları kısadır – ancak bunun iyi bir nedeni vardır. Düşük hızlar genellikle VPN tarafından sunulan etkileyici güvenlik katmanlarıyla ilişkilendirilir. Bununla birlikte, hızların çeşitli sunucularda tam olarak nasıl değiştiğini öğrenmek için birkaç hız testi yapmak zorunda kaldık. Bize bir referans noktası sağlamak için, ilk hız testimiz bir VPN bağlantısı olmadan yapıldı. İşte elde ettiğimiz sonuçların bir ekran görüntüsü:

NordVPN Hız Testi

Şimdi gerçek konumumuzdan çok uzak olmayan bir sunucuya bağlandık ve aşağıdaki anlık görüntü kaydettiğimiz sonuçları gösteriyor:

NordVPN Hız Testi

Sonra, çift sekme özelliğini kullanarak bağlandık. Ve hızların düşmesini beklerken, sonuçların daha iyi olduğu kanıtlandı:

NordVPN Hız Testi 4

Son olarak, en düşük hızları sunmayı umduğumuz VPN sunucuları üzerinden Tor’a bağlandık – ancak kaydettiğimiz hızlar etkileyici değildi.

NordVPN Hız Testi 3

Sonuçlarımızı her zaman bir tuz tanesi ile aldığımızı akılda tutarak, NordVPN’i yazmanın zamanı değil. VPN, fazlasıyla sınırsız bant genişliği sunuyor. Bu nedenle, hız gazları bu VPN ile ilişkilendirilen bir konu değildir. Ancak, NordVPN, VPN’yi diğer güvenlik araçlarıyla kullanmanıza izin verebilecek bölünmüş tünel sunmuyor.

Kullanım kolaylığı

NordVPN’in web sitesi dinamiktir ve siteye yeni içerik eklemeye devam ederler. Siteye hızlıca bakın ve onunla birlikte gelen premium hissi yaşayacaksınız. Web sitesi her zaman muhtemelen günün en iyi abonelik paketinin reklamını yapıyor ve her zaman zamanlayıcı. Başlamak için, ‘Hesabım’ tıklayın. Bir planı kaydetme ve satın alma sürecinin tamamı beş dakikadan az sürer.

NordVPN İstemci Uygulamaları

Masaüstü İstemcisi

NordVPN’in masaüstü istemcisi basit ve anlaşılır bir kullanıcı deneyimi sunar. Ayrıca, istemci uygulaması tarafından sağlanan özelliklerin büyük tonunu göz önünde bulundurarak, bu oldukça etkileyici.

NordVPN Hız Testi 3
Tıklama “Hızlı bağlantı” düğmesi sizi otomatik olarak en iyi sunucu gerçek konumunuza bağlı olarak. Bir sunucuya bağlanmak 15 ila 20 saniye sürmelidir.

NordVPN İstemcisi 2

Eğer tercih etmiyorsanız Hızlı bağlantı seçeneğini seçerseniz, her zaman manuel olarak bağlanmayı seçebilirsiniz. Bunu başarmak için, Sunucular sayfasına gidin ve kullanılabilir sunucu konumlarının tam listesini görüntülemek için aşağı kaydırın.

NordVPN İstemcisi 3Bağlantınıza uygun mevcut özelliklerle oynayabileceğiniz ayarlar sayfasına da erişebilirsiniz. Masaüstü sürümü, aradığınız şeye bağlı olarak size çeşitli özelleştirme seçenekleri sunar.

NordVPN İstemcisi 5

Mobil İstemci

Mobil istemci benzer bir tasarıma ve çoğunlukla masaüstü benzerleriyle aynı özelliklere sahiptir. Masaüstü istemci uygulamaları olarak bunun etrafında çalışmak basittir.

uygunluk

Çeşitli Platformlarla Uyumluluk

NordVPN Uyumluluğu

NordVPN, çeşitli platformlar ve cihazlarla uyumluluğu söz konusu olduğunda en iyi VPN’ler arasında yer almaktadır. Desteklenen bazı yaygın platformlar arasında Windows, Android, macOS, iOS, Linux, ChromeOS, DD-WRT ve daha fazlası bulunur. Uyumlu tarayıcı uzantıları arasında Chrome ve FireFox bulunur. NordVPN ayrıca Raspberry Pi, Oyun konsolları, Akıllı TV’ler, Apple cihazları, Yönlendiriciler ve daha fazlasını destekler.

Hesabınızla mümkün olduğunca çok cihaza bağlanmanıza yardımcı olmak için NordVPN artık 6 adede kadar eşzamanlı bağlantıya izin veriyor.

Çin’de NordVPN Uyumluluğu

Çin şüphesiz bir VPN kullanmak için zor bir ülkedir – ve bu doğrudur çünkü çoğu VPN ülkede çalışmamaktadır. Çin’in efsanevi “Büyük Güvenlik Duvarı” herhangi bir OpenVPN trafiğini engelleyen – çoğu VPN’yi işe yaramaz hale getiren.

Bununla birlikte, NordVPN bir şekilde büyük güvenlik duvarını dolaşmanın bir yolunu buldu. VPN son zamanlarda Windows istemcisi için gizlenmiş sunucuları tanıttı. Gizlenmiş sunucular, OpenVPN trafiğini normal HTTPS trafiği olarak görünecek şekilde maskeleyerek çalışan ve böylece güvenlik duvarlarının üstesinden gelen bir gizleme teknolojisi ile birleşmiş entegre bir gizli mod teknolojisine sahiptir..

Netflix ABD

NordVPN’in Netflix ABD’nin engellemesini olağanüstü sorunlar olmadan öğrenmekten çok memnunuz. VPN’yi, ABD Netflix tarafından sunulan, aksi takdirde dünyanın geri kalanında Netflix kütüphanesinde bulunmayan geniş içerik kütüphanesine erişmek için kullanabilirsiniz. Dahası, içerik Ultra HD kalitesinde de mevcuttur. Etkileyici, doğru?

BBC iPlayer, Hulu ve daha fazlası

Aynı şekilde, NordVPN SmartPlay DNS özelliğini kullanarak BBC iPlayer, Hulu, HBO ve diğer büyük akış hizmetlerini yayınlar. Ancak, bu çıkışlardaki içeriğe erişmek için en iyi akış sunucularını bulmak için VPN’nin müşteri hizmetlerine başvurmanız gerekebileceğini unutmayın..

Müşteri desteği

NordVPN’in 7/24 mükemmel müşteri destek sistemi vardır. Özellikle, diğer tarafta gerçek bir insana sahip olan 7/24 canlı sohbet desteğinden etkilendiler. İncelememizde, hızlı, kibar ve bize attığımız tüm sorulara ayrıntılı bir cevap veren bir ajanla sohbet ettik..

NordVPN Canlı Sohbet

Canlı sohbet aracını kullanmak istemiyorsanız, bilet sistemlerini her zaman deneyebilirsiniz. Daha da iyisi, hangi konuda yardıma ihtiyacınız olduğuna bağlı olarak VPN’nin kategorize kılavuzlarını kullanmayı sıralayabilirsiniz. Ana destek kategorilerinden bazıları faturalandırma, bağlantı, genel bilgiler veya başlangıçtır. Ayrıca bir SSS bölümü, sorun giderme kılavuzları ve VPN hakkında hemen hemen her şeyi arayabileceğiniz bir arama paneli de vardır..

NordVPN SSS Bölümü

NordVPN Ücretsiz Deneme Sürümü

Şu anda ücretsiz bir NordVPN denemesinden yararlanmanın bir yolu yok. Bu popüler VPN hizmetinin 7 günlük ücretsiz deneme sürümünü sunduğu bir zaman vardı. Ancak, kullanıcıların kötüye kullanması nedeniyle ücretsiz deneme artık bir seçenek değildir. Ancak 30 günlük para iade garantilerinden yararlanabilirsiniz.

Sonuç olarak

Artıları

 • Günlük tutmama ilkesini tamamlayın
 • 7/24 müşteri desteği
 • 6 c0’a kadar akım bağlantısı
 • 5400+ sunucu
 • Özelleştirilebilir kill anahtarı
 • Çift VPN
 • Gizleme teknolojisi
 • Çin’de Çalışır
 • Netflix US üzerindeki engellemeyi kaldır
 • Mükemmel hızlar
 • Hepsi bir arada şifreleme
 • 30-gün para iade garantisi

Eksileri

 • Dikkate değer bir şey yok

Sonuç

NordVPN’in sundukları, sizi özel ve güvenli tutarken en üst düzey çevrimiçi deneyim için tasarlanmış özelliklerle dolu, premium bir hizmettir. VPN, mükemmel özellik ve işlevsellik kombinasyonu ile aldatmacaya kadar yaşıyor. NordVPN, Panama’da bulunuyor ve sıfır günlük tutma arayışı için büyük bir artı. Ayrıca, VPN de kararlı, güvenilir ve Netflix ABD’nin yanı sıra diğer büyük akış çıkışlarıyla da iyi çalışıyor.

Tüm bunlar, internetin tüm potansiyelini deneyimlemenize izin verecek harika özelliklerdir. Dahası, NordVPN 30 günlük etkileyici bir para iade garantisi ile birlikte VPN endüstrisinde en ucuz abonelik planlarına sahiptir.

Kısacası, NordVPN hepsi olmasa bile bir sürü kutuyu işaretler. İster makul fiyatlı bir VPN hizmeti arıyor olun, bölgesel kısıtlamaları atlar gibi akış kanallarında Amerikan Netflix ya da sadece gizliliğinizi ve çevrimiçi güvenliğinizi koruyun aynı zamanda, bu özel VPN sağlayıcısı sizi kapsamaktadır. Uzun vadeli bir VPN arıyorsanız, kesinlikle NordVPN kullanmanızı öneririz. Bu VPN hizmetinin tüm ihtiyaçlarınızı karşılamadığını düşünüyorsanız, her zaman en çok tavsiye edilen NordVPN alternatiflerimizi kontrol edebilirsiniz..

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me