IPVanish İnceleme 2020

Hız, performans ve birinci sınıf güvenlik ve gizlilik birleşimi arıyorsanız IPVanish mükemmel bir seçimdir. VPN, mutlak sıfır günlük politikası olan ve çevrimiçi eriştiğiniz her şey size geri bağlanamayacağı için toplam çevrimiçi özgürlük olan torrent severler için kullanışlıdır. Dahası, IPVanish yaygın olarak tercih edilir, geniş bir kullanıcı tabanına sahiptir ve Kodi için en iyi VPN’dir.


IPVanish İnceleme 2020

IPVanish İnceleme 2020

60’tan fazla ülkede 750’den fazla sunucuyla IPVanish, yalnızca ABD’de değil tüm dünyada en çok aranan VPN çözüm sağlayıcılarından biri olarak kabul edilmektedir. Özellikle ilk kez VPN’e yönelen müşteriler için go-to sağlayıcılarından biridir. Bu derlemede, IPVanish’in, ExpressVPN, NordVPN, HMA ve VypVPN gibi diğer tanınmış VPN sağlayıcıları ile nasıl karşılaştırıldığının yanı sıra, bunlara kaydolduktan sonra beklemeniz gereken özellikleri ayrıntılı bir şekilde açıklamayı umuyorum. fiyatlandırma, geri ödeme politikası, uygulamalar, VPN sunucu konumları ve hız. Bu IPVanish İncelemesine, bu VPN servis sağlayıcısının neler sunduğuna hızlı bir genel bakışla başlayacağız.

Hızlı İstatistikler

Para iade garantisi 7 gün
İzin verilen eşzamanlı bağlantılar 10 cihaz
Desteklenen akış hizmetleri Kodi, ESPN, MLB TV, HBO, NBC Spor, Sling TV, WWE Ağı, CBS Spor, Spotify, Crunchyroll
Günlük politikası yok Evet
Şifreleme Askeri sınıf 246-Bit AES
Özel özellikler Kill switch, split tunneling ve BitTorrent P2P’ye izin verilir
Müşteri desteği 7/24 canlı destek
Sunucu konumları 60+ ülkede 75+ sunucu konumu
Sunucu sayısı 1000’den fazla sunucu
Sunucu Anahtarları Sınırsız
Desteklenen cihazlar Windows, Linux, Mac, iOS, iPhone, iPad, iPod, Android, Kindle Fire.
VPN yasal yetki alanı Amerika Birleşik Devletleri

IPVanish 1999 yılında faaliyete geçti ve o zamandan beri sektördeki en iyi VPN’lerden biri olma yolunda çalıştı. IPVanish, sunucu ağlarına tamamen sahip oldukları ve kontrol ettikleri için bilinen tek “üst seviye” VPN hizmetidir. Amerika Birleşik Devletleri merkezli olmasına rağmen, VPN, bu, günlük olmayan katı bir politikayı destekleyerek bunu telafi eder. Bu derlemede, VPN’nin tüm öğelerini keşfetmeyi ve IPVanish’in abone olmaya değip değmeyeceğine karar vermenize yardımcı olmayı amaçlıyoruz.

Fiyatlandırma Planı

IPVanish’in üç abonelik planı vardır. Bu fiyatlandırma planları aynı özellikleri sunar, ancak fatura dönemlerine göre farklılık gösterir. Üç planı analiz ettik – bunlara nasıl yaklaşmanız gerektiğini işaret ederek:

 • bir aylık abonelik maliyetler Aylık 10 $ – VPN’ye bir aydan daha az bir süre gerekmedikçe kaçınmanız gereken çok maliyetli bir plan.
 • Onun üç ay paket için de geçerlidir 8,99 $ aylık – maliyetlendirme Her üç ayda bir 26,99 ABD doları – paranızın% 25’ine kadar tasarruf etmenizi sağlar.
 • Sonunda, yıllık abonelik perakende satış yapan Her ay 6,49 ABD doları – yalnızca en düşük Yıllık 77,99 ABD doları. Paranızın% 46’sından tasarruf etmesini sağlayarak bu paketi şiddetle tavsiye ediyoruz.

Bu VPN, çok çeşitli özelliklerle birleştirilmiş yüksek kaliteli bir hizmet sunar – bu şekilde, oldukça uygun fiyat fiyatlarını haklı çıkarır.

IPVanish Ödeme Yöntemleri

Ne yazık ki, IPVanish sınırlı ödeme seçenekleri sunmaktadır. Özellikle, VPN’in herhangi bir Cryptocurrency ödemesini kabul etmediğini öğrenmekten hayal kırıklığına uğradık. Testlerimiz sırasında, ABD VPN yalnızca tüm kredi / banka kartlarını ve PayPal’ı kabul ediyordu.

7 Günlük Para İade Garantisi

IPVanish, “ipli olmayan” 7 günlük para iade garantisi sunar. İade politikası yedi gün sürerken – 30 güne kadar veren rakiplerinden farklı olarak – diğer VPN’ler gibi tehlikeli hükümler içermez. Dahası, IPVanish, deneyimlediğimiz en iyi sorunsuz para iade garantisi sürecine sahiptir. Geri ödemenizi istediğinizde bir e-posta göndermenize gerek yoktur – elbette; ilk yedi gün içinde olmalı.

Tek yapmanız gereken kontrol panelinize erişmek. Abonelik sayfasının en altına gidin; linki tıkla ‘Aboneliğimi iptal etmek istiyorum ”. İptal işlemini gerçekleştirdikten sonra bir onay e-postası alırsınız. Geri ödeme önümüzdeki 10 iş günü içinde yapılmalıdır..

IPVanish Sunucuları

IPVanish VPN Sunucuları

IPVanish daha büyük bir sunucu ağına sahiptir ve satış noktalarından birini oluşturur. Bunun nedeni, özellikle tüm sunucu ağlarına sahip olmaları ve yönetmeleri – VPN sağlayıcıları arasında nadir görülen bir durumdur. Bu, kullanıcı verilerinin nasıl tutulacağı üzerinde tam kontrole sahip olmalarını sağlayarak güvenlik ve gizliliği artırır. İncelediğimiz diğer VPN hizmetleriyle karşılaştırıldığında IPVanish, VPN konumlarının en kapsamlı listelerinden birini sunuyor. ABD, İngiltere, Kanada, Almanya, Fransa ve Avustralya gibi popüler ülkelerden Letonya, Litvanya, Vietnam ve Hong Kong gibi daha az talep edilen VPN konumlarına.

VPN, en hızlı büyüyen üst seviye VPN sağlayıcısı olduğuna dair güçlü bir iddiaya sahiptir ve bu, sürekli büyüyen sunucu ağında belirgindir. Şu anda IPVanish, 60’tan fazla ülkeye iyi dağıtılmış 1200’den fazla sunucuda 40.000’den fazla IP’ye sahiptir. VPN’yi tek bir oturumda farklı IP adresleri kullanacak şekilde özelleştirebilirsiniz – VPN’nin IP rotator özelliği ile mümkün kılan bir numara.

IPKuzey Amerika, Güney Amerika, Asya, Okyanusya, Avrupa, Afrika ve Orta Amerika’nın parçaları da dahil olmak üzere beş kıtada da mükemmel bir sunucu dağıtımı gerçekleştirin. En iyi VPN’lerin hiçbiri bu kapsama sahip olamaz. VPN, 34+ ülkede 422+ sunucusuyla Avrupa’nın en kapsamlı kapsama alanına sahiptir. VPN’nin bulunduğu ABD, 17’den fazla şehirde 631+ sunucuyla en yüksek rekoru kırıyor. Amsterdam – bir şehir – 97’den fazla sunucunun olduğu iddia ediliyor.

IPVanish’in sınırsız sunucu geçişine ve bant genişliğine izin verdiğini bilmek sizi memnun edecektir. P2P paylaşımı tüm sunucularında da geniş çapta desteklenir – bu da torrent için mükemmel bir seçimdir.

Özellikleri

IPVanish aboneliğinde yer alan tüm özelliklerin listesi:

Öldürme Anahtarı

Bir VPN’in sunduğu özellikler arasında bir kill anahtarı bir olmalıdır. IPVanish bunu yapar ve VPN bağlantısı geri gelene kadar cihazınızın internete erişmesini engelleyen otomatik bir öldürme anahtarı sağlar. Benzersiz özellik, çevrimiçi etkinliklerinizin gizli kalmasını ve gözünüzü yormamasını sağlar. Katılımsız bir aygıtta torrent kullanırken otomatik kill anahtarı mükemmel çalışır.

Gizleme Teknolojisi

Çin ve Rusya gibi ülkeler internet sansüründe başarılıdır ve VPN trafiğini engelleme konusunda can sıkıcı bir şekilde mükemmeldir. Bununla birlikte, IPVanish, OpenVPN trafiğini normal bir HTTPS trafiği olarak gösterecek şekilde maskeleyebilen bir gizleme teknolojisi özelliğine sahiptir. Bu, işaretlenmeden Çin Büyük Güvenlik Duvarı gibi hükümet güvenlik sistemlerini dolaşmasına izin verir.

IP Çevirici

IP Adresinizi 45, 60 ve 90 dakikalık aralıklarla döndürmenizi sağlayan bir IP Rotator özelliği olarak IPVanish. Bu özellik, çevrimiçi kimliğinizi sürekli değiştirerek anonim kalmanıza olanak tanır. Bu şekilde, çevrimiçi olarak yaptığınız her şey belirli bir IP adresine izlenemez.

P2P Dosya Paylaşımı

IPVanish, tüm sunucularında torrent kullanmanıza izin veren nispeten tek VPN’dir. Ancak VPN, BitTorrent’i kullanırken düşük hızlarla karşılaşabileceğiniz konusunda da uyarır. Bununla birlikte, dosya paylaşımını iyileştirmek için IPVanish, çevrimiçi anonimliğinizi gözlemlerken P2P, BitTorrent ve Tor dosya paylaşımını artıran bir SOCKS5 proxy’sine sahiptir..

IPv6 ve DNS Kaçak Koruması

IPVanish ayrıca IPv4 üzerinden tüm tarama trafiğinizi herhangi bir IPv6 adresinin sızmasını engellemeye zorlayan olağanüstü bir özelliğe sahiptir. Böylece, siber suçluları gözetlemekten güvenliğinizi sağlamak.

Aynı şekilde, VPN’de DNS’inizin ISS’nize ping atmasını önleyen bir DNS Sızıntısı koruması vardır – bu, çevrimiçi anonimliğinizi tehlikeye atan bir durumdur..

Gizlilik ve güvenlik

Gizlilik

ABD merkezli IPVanish, ilk bakışta çeşitli kullanıcılardan şüphe, güvensizlik ve karışık tepkileri çekiyor. ABD hükümeti, şirketlerin yalnızca kullanıcılarının bilgilerini paylaşmasını istemekle kalmaz, aynı zamanda NSA, FBI ve daha birçokları gibi dünyanın güçlü istihbarat kurumlarına da ev sahipliği yapar. Ayrıca, ABD’deki hükümetlerin çok sayıda kuruluşu ve bölümü de telif haklarının korunmasında cehennem halindedir. Devlet gözetimi ve modaya uygun net tarafsızlık gibi eylemler ABD’de önemli bir şeydir – IPVanish için durumu daha da kötüleştirir.

Ancak, yukarı yönde, IPVanish’in bir şekilde sıkı sıfır günlük politikasını izlemeyi başardığını öğrenmekten mutluluk duyduk. VPN’in artık anonim ödemelere izin veren Cryptocurrency ödemelerini kabul etmediğini öğrenmekten hayal kırıklığına uğramış olsak da, VPN’in otomatik öldürme anahtarı, gizleme teknolojisi, DNS sızıntı koruması gibi bazı yeni gizlilik özellikleri var.

Güvenlik

IPVanish, yeni nesil şifreleme tekniklerini kullanan en iyi VPN’ler arasındadır. Örneğin, VPN, RSA-2048 bit temel kimlik doğrulama teknikleri ile birlikte askeri düzeyde AES-256 bit şifreleme kullanır. Ayrıca, Veri kimlik doğrulaması için VPN, HMAC SHA1’i ve kontrol yetkilendirmesi için HMAC SHA-256’yı kullanır. Özellikle, IPVanish, Mükemmel İleri Gizliliği ile iyi çalışan ünlü Diffie-Hellman Anahtarını (DHE) kullanan birkaç VPN arasında da.

VPN, başka yerlerde, çeşitli istemci uygulamaları için çeşitli bağlantı protokolleri sunar. İşte bu protokollerin bir listesi:

 • Pencereler; OpenVPN 256-bit, OpenVPN Scramble, PPTP
 • Android / Yangın TV; OpenVPN UDP / TCP
 • Mac os işletim sistemi; OpenVPN 256-bit, IPSec, L2TP
 • iOS; IKEv2, IPSec
 • Yönlendiriciler; OpenVPN, PPTP
 • Linux; OpenVPN, PPTP
 • Chromebook’lar; L2TP (128 bit), IPSec

Dikkat çekici bir şekilde, Çin ve İran gibi son derece sansürlenmiş ülkeler tarafından kullanılan VPN engelleme teknikleri için tasarlanmış gelişmiş bir OpenVPN protokolü olan OpenVPN Scramble’a odaklandık. Ayrıca, L2TP VPN protokolünü önermiyoruz. Ancak, IKEv2 VPN protokolü standart güvenlik ve üstün hızlar sunar.

Performans Hızları

Tartışmalı olarak, IPVanish güvenilir bir VPN’dir. Ancak, istemci uygulamaları değildir. Çeşitli uygulamalar sinir bozucu olabilir – tamamen açılması çok zaman alabilir, bazen bağlanması uzun sürebilir veya bazen bağlantı kuramaz. Başlamanın tek yolu, uygulamayı hayal kırıklığına uğratmak olan uygulamayı öldürmektir..

Özellikle, Windows istemci uygulaması bazen çalışmayı durdurabilir ve belirli sürücülerin çalışmadığını iddia edebilir. Bu gibi durumlarda sürücüleri yeniden yüklemeniz gerekir ve VPN normal işlemlerine devam edecektir..

Hız testi

VPN’nin yüksek hızlar sunmaya yönelik cesur iddialarını doğrulamak için kapsamlı hız testleri gerçekleştirdik. Tüm IPVanish hız testlerinin standart protokolü olan OpenVPN (UDP) protokolü kullanılarak yapıldığını bilmelisiniz.

Aşağıdaki ilk ekran görüntüsü VPN olmadan aldığımız sonuçları göstermektedir.

IPVanish Hız Testi 1

Aşağıdaki ekran görüntüsü, gerçek konumumuza yakın bir sunucuya bağlandıktan sonra elde ettiğimiz sonuçları göstermektedir.

IPVanish Hız Testi 3

Son olarak, fiziksel adresimizden biraz uzakta olan bir sunucuya bağlandık ve sonuçlar – aşağıda gösterildiği gibi – olağanüstü.

IPVanish Hız Testi 2

Yukarıdaki sonuçlardan VPN’nin tüm sunuculardaki hızlarının mükemmel olduğunu görebilirsiniz. Bazı sunucular diğerleri kadar hızlı olmasa da, süper yüksek hızların keyfini çıkarmak için gerçek konumunuza yakın bir sunucuya bağlanmayı denemenizi öneririz..

Kullanım kolaylığı

IPVanish’e Başlarken

IPVanish'e Başlarken

IPVanish’e başlarken karmaşık hiçbir şey yoktur; tek ihtiyacın olan “Şimdi başla” buton. Ardından, ideal paketinizi seçeceğiniz fiyatlandırma sayfasına yönlendirileceksiniz. Kayda devam etmek için, tercih ettiğiniz ödeme yöntemini seçmeden önce e-postanızı ve şifrenizi girmeniz gerekir. Son olarak, hesabınız oluşturulur ve size bir onay e-postası gönderilir. Artık hedef istemci uygulamanızı “Uygulamalar” Bölüm. Tüm süreç beş dakikadan az sürer.

IPVanish İstemci Uygulamaları

Masaüstü İstemcisi

İlk çalıştırmada, uygulama giriş bilgilerinizi girmenizi gerektirir. Uygulama giriş bilgilerinizin bir hafızasını tutar, böylece bir dahaki sefere giriş yapmazsınız.

IPVanish Uygulama İncelemesi

Giriş prosedüründen sonra, size basit bir ana ekran sunulur.

IPVanish VPN Uygulama Arayüzü 2

İstemci, aralarından seçim yapabileceğiniz çeşitli bağlantı seçenekleri sunar. VPN’leri kullanabilirsiniz “En iyi şehir” ve “En İyi Sunucu” otomatik olarak bağlanma özelliği. İsteğe bağlı olarak, bağlanmak istediğiniz sunucu konumunu el ile seçmeyi seçebilirsiniz. “Sunucu listesi” bölüm – veya kullanın harita. Bağlanması 20 saniye kadar sürebilir.

IPVanish VPN Uygulama Arayüzü

Ayrıca “Ayarlar” bağlantı ayarlarını değiştirmek için çeşitli sekmeler arasında geçiş yapabileceğiniz bir bölüm.

Akıllı Telefon İstemcisi

IPVanish Mobil VPN Uygulaması

IPVanish akıllı telefon istemcisi, Android ve iOS platformları da dahil olmak üzere tüm mobil uygulamalar için tasarıma benzer. Tüm müşteriler gibi, ilk çalıştırmada giriş bilgilerinizi girmeniz istenir. Sonuç olarak, göze çarpan bir ana ekran sunulacak “Bağlan” düğmesi – sizi otomatik olarak en iyi sunucuya bağlar. Aynı şekilde, VPN size belirli bir sunucuya bağlanma seçeneği sunar. Bunlardan birini tıklayarak yapabilirsiniz. Ülke, Şehir veya Sunucu mevcut listeye erişmek için.

Ayarlar sayfası gibi diğer bölümlere erişmek için sağ üst köşedeki ayarlar simgesini tıklayın.

uygunluk

IPVanish, Windows, macOS, iOS, Android, FireTV, Linux, Chromebook’lar ve Yönlendiriciler dahil tüm cihazlarınız için uçtan uca şifreleme sunar.

Netflix ABD Uyumluluğu

VPN’nin Netflix ABD’nin engellemesini kaldırma yeteneğini doğrulamak için birkaç test yaptık ve hayal kırıklığı yaratan sonuçlar aldık. Ne yazık ki, IPVanish Netflix ABD ile iyi çalışmıyor. Netflix, diğer büyük yayın çıkışları gibi, yaygın VPN IP protokollerini tespit eden ve engelleyen gelişmiş bir engelleme özelliğine sahiptir. Bu nedenle, Netflix’e IPVanish kullanarak erişmeyi denerseniz, bir hata alırsınız!

Netflix Hatası

BBC iPlayer Uyumluluğu

Birkaç başarısız denemeden sonra IPVanish’in BBC iPlayer ile de çalışmadığı sonucuna vardık. Benzer şekilde, akış hizmetinin IPVanish IP adresini tanımlayabilen ve trafiğini engelleyebilen bir özelliği vardır.

BBC Hatası

Hayal kırıklığı yaratan sonuçlar Hulu için de geçerlidir. Dahası, IPVanish destek ekibine danıştıktan sonra artık bu hizmetleri desteklemediklerini doğruladı. Bununla birlikte, gizleme özelliği ile OpenVPN trafiğinizin New York sunucusunu taklit edip bağlanabileceğini ve böylece uygulanan Netflix ABD kısıtlamalarının üstesinden gelebildiğini keşfetmekten mutluluk duyduk.

Çin için IPVanish

Olağanüstü bir gizleme teknolojisi özelliğine sahip olmasına rağmen, IPVanish şunları iddia ediyor:

VPN’imize Çin’in içinden veya alanımızı / web sitemizi engelleyen diğer ülkelerden bağlanmaya çalışıyorsanız IPVanish hizmetimiz büyük olasılıkla çalışmayacaktır. Çalışabilmesinin tek yolu, sunucu adları yerine sunucularımızın IP adreslerini manuel olarak yapılandırmak ve bunlara bağlanmaktır. Bununla birlikte, özellikle Çin’in IP adreslerimizi de kara listeye almaya başladığını lütfen unutmayın … bu nedenle bu önlem bile yardımcı olmayabilir.

Ayrıca, özel bir kılavuz Çin’de iken manuel olarak bağlanmanıza yardımcı olacak.

Müşteri desteği

IPVanish Sorunlarını Giderme

Zamanı geldiğinde kredi veren IPVanish, müşteri desteklerini mükemmel bir hizmet haline getirmek için kilometrelerce uzağa geldi. Geçmişte, görünüşte yavaş yanıtlarından dolayı hayal kırıklığına uğrayabilirken, VPN, hizmetini iyileştirmek için önlemler almış gibi görünüyor. Üstelik VPN’de artık ihtiyacınız olan desteği alabileceğiniz ek seçenekler var. Hızlı yanıt veren e-posta desteğini kullanmayı seçebilirsiniz; hazır canlı sohbet aracını tercih edebilirsiniz. Ortak teknik yanlış anlamaları çözmek için kullanabileceğiniz çeşitli kılavuzlar da vardır..

7/24 kullanıma sunulduğunu doğrulayan canlı sohbet desteğinden özellikle etkilendik.

IPVanish Canlı Sohbet Desteği

IPVanish Ücretsiz Deneme?

Çoğu premium VPN servis sağlayıcısına benzer şekilde, IPVanish hiçbir ücretsiz deneme sunmaz. Bunun nedeni, bazı kullanıcıların bu ücretsiz denemeleri yalnızca VPN uygulamasını test etmek için kullanmak yerine kötüye kullanma eğilimi olabilir. VPN uygulamasına bir şans vermek istiyorsanız, abonelik için ödeme yapmanız gerekir.

Sonuç olarak

 • Artıları

  • Kayıt tutmama politikası
  • Uygun fiyat planları
  • Süper yüksek hızlar
  • 10 eşzamanlı bağlantı
  • Çin’de Çalışır
  • Askeri düzeyde şifreleme
  • Birden çok yerel uygulama
  • 7 günlük para iade garantisi
  • Mükemmel sahip olunan bir sunucu ağı
 • Eksileri

  • Cryptocurrency ödemelerini desteklemiyor
  • Büyük akış çıkışlarının kilidini açmaz

IPVanish İncelemesi – Son Karar

IPVanish incelememizi okuduysanız, onu en yüksek puanlı bir VPN yapan birkaç heyecan verici özellik içerdiğini kabul edersiniz. VPN, sıkı günlük tutma politikası sayesinde IP’nizin tam anlamıyla yok olmasını sağlayarak adını onurlandırmak için elinden gelenin en iyisini yapar. Netflix, BBC iPlayer ve Hulu engellemesini kaldıramadığı sürece, bu VPN’nin önemli bir kusurunu tam olarak vurgulayamıyoruz.

Bununla birlikte, IPVanish, şaşırtıcı, ultra yüksek hızlar ve mükemmel gizlilik ve güvenlik yetenekleri sunarak onu sektördeki en iyi VPN haline getiriyor.

VPN sağlayıcınız olarak IPVanish’i seçmenin avantajları herhangi bir müşteri için çok ikna edicidir; İlk kez bir VPN hizmeti kullanıp kullanmayacağınız. İşte düşündüğümüzün güzel bir özeti:

 • Web sitesindeki faydalı başlangıç ​​talimatları.
 • Geniş bir sunucu ve IP adresi ağı.
 • Rekabetçi fiyatlandırma.
 • Mükemmel bağlantı hızı.
 • Bir hesapta en fazla 10 VPN bağlantısı.
 • Kodi ile iyi çalışacak şekilde optimize edilmiştir.

Umarım, bu inceleme güvenilir bir VPN sağlayıcısı almayı düşünenler için iyi bir göz açıcı olmuştur. Denediysen IPVanish kendiniz, olumlu veya olumsuz geri bildirimlerinizi duymak isteriz. Düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünde paylaşın. Netflix ile gerçekten çalışan bir VPN arıyorsanız, bu en iyi IPVanish VPN alternatiflerine bir göz atın.

>

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map