HD veya 4K UHD’de Akış için En İyi VPN

Akış için en iyi VPN nedir? High Definition’da yayın yapmak uzun zamandır sadece yirmi yıl önce en yüksek geniş bant paketlerini karşılayabilenler için bir ayrıcalıktı. Ancak şimdi, güvenilir bir ISS sağlayıcısıyla uğraşan herkes, paketlerini geniş bant hizmetine kadar cebinde bir çentik oluşturmaya zorlayabiliyor. Yüksek Hızlı İnternet erişimi maliyetini düşürmeye devam ettikçe, çoğunluğun yavaş internet bağlantısıyla ilgili sorunlardan kaçınmasını kolaylaştırır. Bu ilerlemelere rağmen, Yüksek Çözünürlüklü akış, çevrimiçi gerçekleştirme olasılığınız olan diğer geniş bant yoğun etkinliklerin çoğuna benzer şekilde yüksek gizlilik riski taşır. Kendinizi bu risklerden korumak mümkündür, ancak yalnızca abone olmak için değerli bir VPN sağlayıcısı belirleyebiliyorsanız.

HD veya 4K UHD'de Akış için En İyi VPN

HD veya 4K UHD’de Akış için En İyi VPN

Güvenilir Bir VPN Aracılığıyla İSS Azaltmanın Üstesinden Gelmek

Gizliliğiniz riskinin yanı sıra, bant genişliği tüketiminizi sınırlamak amacıyla bağlantınız İSS’niz tarafından da engellenebilir. Bu, YouTube, Amazon Instant Videos veya Netflix’ten akış yapıyor olsanız da videolarınızın yüklenmesi veya hatta indirilmesinin daha uzun sürmesine neden olur.

Güvenilir bir VPN hizmeti, bunun üstesinden gelmenize yardımcı olmalıdır ve bunu yapmasına izin veren öğelerden biri şifrelemedir. VPN aboneliğiniz aktifse, İSS’niz trafiğiniz ile diğer kullanıcılarının trafiğini ayırt edemez, bu da HD video akışı yapıyormuş gibi görünmesini zorlaştırır, böylece herhangi bir kısıtlamayı önler. onların sonu.

Herhangi bir nedenle ISS’niz yine de cihazınızdan geçen trafiği deşifre edebiliyorsa, denemek ve önlemek için bir kaç ipucumuz var:

  1. İdeal bir çözüm, biraz daha teknik olsa da, başka bir şifreleme katmanı eklemek olacaktır. Bu, Linux’ta oldukça hızlı bir şekilde yapılabilir, ancak Windows’ta bir SSH tüneli yapmak biraz daha uzun sürer..
  2. Örneğin, 80 numaralı TCP bağlantı noktasına veya 443 numaralı TCP bağlantı noktasına bağlantı noktalarını deneyebilir ve bu bağlantı noktaları arasında geçiş yapabilirsiniz. Bu bağlantı noktaları genellikle izlenmez; bu nedenle, herhangi bir azaltma biçimini önlemek harika olur..
  3. SSH’den fazla emin değilseniz, belki bir SSL tüneli daha iyi bir seçenek olabilir. Bu ikisi farklı değil, ancak SSL tünelleri NordVPN gibi bir dizi VPN sağlayıcısı tarafından daha kolay sunuluyor. Sizinkine dahil değilse, stunnel yazılımını indirebilir ve oradan devam edebilirsiniz..

Tamponlama Hızınızı Arttırmak İçin Ne Yapmalı?

Şans eseri, ISS azaltma bağlantınızın düşük hızının kesin nedeni değilse, işleri hızlandırmak için yapabileceğiniz birkaç şey daha var:

  1. Cihazınızın Yüksek Tanımlı görüntüleme için herhangi bir desteğinin olmadığını öğrenmek nadir değildir ve bu tür video formatlarını yayınlarken cihazınız arabelleğe almak yerine takılma durumunda bu sorun olabilir. Bu videoları gerçekten izlemeniz gerekiyorsa, bilgisayarınızda veya dizüstü bilgisayarınızda aynı biçimi oynatmak isteyebilirsiniz.
  2. Diğerlerinden daha gelişmiş kabul edilen birkaç VPN protokolü vardır ve ilerlemeleri, bir VPN kullanması nedeniyle azalan hız payını azaltmaya yardımcı olur. Çoğu sağlayıcı için varsayılanın OpenVPN olduğunu göreceksiniz, ancak daha iyi hızlar için gizliliğinizin bir kısmından ödün vermeyi düşünüyorsanız, tercih ettiğiniz protokoller olarak PPTP veya L2TP / IPSec’i denemenizi öneririz..
  3. İşleri yavaşlatabilecek başka bir sorun, güvenilir olmayan bir kablosuz bağlantı olabilir. Sinyal gücünüz değişmeye devam ederse, hızınız da dalgalanmaya devam edebilir. Bunu çözmenin en iyi yolu doğrudan bir yönlendiriciye takmak veya mümkünse bir ethernet bağlantısı kullanmaktır. Bu ikisinin kablosuz bağlantılardan çok daha kararlı olduğu biliniyor.
  4. Bu daha son bir seçenek olsa da, VPN sağlayıcınızı değiştirmek gerçekten sorununuzu çözebilir. Geçerli sağlayıcınızla düşük hızlarınız, sunucularının konumunuza çok yakın olmaması olabilir. Daha yakın sunucuya sahip bir VPN ağı hızların artmasına neden olabilir.

Akış için En İyi VPN

Artık daha iyi bir akış hızı elde etmek için yapmanız gerekeni ele aldığımıza göre, hızınızı düşük seviyede tutmak için güvenmeniz gereken VPN hizmetlerine bir göz atalım:

1. ExpressVPN – En İyi Tavsiyemiz

ExpressVPN VPN pazarındaki tüm oyuncular arasında en iyi dağıtılmış sunuculara sahip bir sağlayıcıdır. ExpressVPN’in yaklaşık 94 ülkede 1.500’den fazla sunucusu var. Kapsama alanı oldukça güvenilirdir ve hızlar ultra HD içerik akışı sağlayacak kadar iyidir. Ayrıca hangi sunucuya bağlı olduğunuzun hızını ölçebilir ve değiştirilip değiştirilmeyeceğine karar verebilirsiniz. Kullanıcıların 256 bit AES şifrelemesinin keyfini çıkarmasıyla birlikte, önemli şifreleme de iyi bir şekilde karşılanmaktadır. Ayrıca sıfır günlük kaydı politikası, DNS sızıntı koruması ve bağlantıyı güvende tutmak için bir internet öldürme anahtarı da var.

2. NordVPN

NordVPN özellikle 6 eşzamanlı bağlantıyı işleme kapasitesi nedeniyle internet kullanıcıları arasında oldukça popülerdir. Bu, tabletinizde, cep telefonunuzda, dizüstü bilgisayarınızda, akıllı TV’nizde veya sahip olabileceğiniz diğer cihazlarda HD görüntülemenin keyfini çıkaracağınız anlamına gelir. NordVPN kullanıcıları tüm dünyaya dağıtılan 2.000’den fazla sunucuya bağlanabilir. Saygın bir sıfır günlük politikasıyla birleştiğinde, NordVPN kullanıcılarının gizlilikleri konusunda endişelenecek bir şeyleri olmamalıdır. Servis ayrıca çift şifreleme, gelişmiş P2P indirme hızları ve Amerikan Netflix’e erişim sağlayan özel sunucular da sunuyor..

3. IPVanish

60’tan fazla ülkede 850’den fazla sunucudan oluşan mütevazı bir sunucu ağı ile, IPVanish zamanlarının çoğunu çevrimiçi HD video akışı ile geçirmek isteyen kullanıcılar için yüksek yük hızları sağlamaya hazırdır. Ayrıca, kullanıcıların seçebileceği yaklaşık 40.000 IP adresi ve tüm kullanıcılarını bilgisayar korsanlarından ve spam göndericilerinden korumak için gelişmiş 256 bit AES şifrelemesine sahiptir. Ayrıca sıfır günlüğe kaydetme politikalarından ve kesintisiz torrent indirme desteğinden de yararlanabilirsiniz. DNS kaçak koruması ve VPN bağlantınız standart olarak gelmediği takdirde internet bağlantınızı kapatmak için otomatik bir öldürme anahtarı.

4. VyprVPN

Listemizdeki en yenilikçi sağlayıcılardan biri, VyprVPN çevrimiçi gizliliğinizi, güvenliğinizi ve anonimliğinizi artırmak için birçok önlem alır. Tüm donanımlarına tamamen sahip olmaları, onları daha güvenilir hale getirir. Kullanıcılar, genellikle hükümetler ve İSS’ler tarafından dağıtılan derin paket denetimi formları etrafında çalışan Chameleon gibi benzersiz özelliklerden yararlanır. Sunucu ağları da mütevazı, 70’den fazla ülkede 700 civarında. Şifreleme birinci sınıftır, kullanıcılar 256 bit AES veri şifrelemesi altında çalışmaya başlar.

5. PureVPN

Son fakat en az değil, PureVPN, diğer sağlayıcılar tarafından sunulan bulamayacağınız özellikleri deneyimleyeceğiniz sağlıklı bir İnternet güvenlik çözümü. Bunlardan birkaçı, web filtreleme seçenekleri, virüsten koruma tarayıcıları, kötü amaçlı yazılımlara karşı koruma, kimlik avı önleme özellikleri ve yerleşik bir reklam engelleyicidir. 256 bit şifreleme, 141’den fazla ülkeye dağılmış tüm süper hızlı 750 sunucularında standart olarak geliyor. PureVPN uygulamasının çeşitli popüler platformlar için uygun sürümleri vardır ve sıfır günlük kayıt politikası kesinlikle VPN hizmeti tarafından takip edilir.

Akış için En İyi VPN – Bottom Line

Bu incelemede sunduğumuz birkaç gösterici üzerinde işlem yaparsanız, arabelleğe alma ve kesintili akış gibi şeyler geçmişte kaldı. Artık ISS’nizin gizliliğinize sızdıktan sonra hızınızı yavaşlatabildiğini bildiğinize göre, güvenilir bir VPN hizmetine abone olmanız için daha iyi bir neden yoktur. Bunu yapmak, akış hızlarınızı büyük ölçüde artıracak ve etkinliğinizi ve kişisel bilgilerinizi bağlantınızı kesmek isteyen herkesten gizli tutacaktır. Güvende kalın, kendinize güvenilir bir VPN edinin.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me