Finlandiya için En İyi VPN

Çoğu insanın Finlandiya hakkında bildiği tek şey, ülkenin dünyanın en gelişmiş eğitim sistemlerinden birine sahip olmasıdır. Devlet oradaki öğrencilere sağlanacak çok şey yapar ve bunun sonucunda liseden üniversiteye geçiş yapan öğrenci sayısı Avrupa’nın en yüksektir. İnternet kullanımlarına rehberlik eden düzenlemeler, diğer Avrupa ülkelerinde bulacağınız kadar katı değildir. İSS’lerinin çoğu, bu tür içeriğe erişimi kısıtlayan filtreler yerleştirerek çocuk pornografisini önlemek olan gönüllü bir programın bir parçasıdır..


Finlandiya için En İyi VPN

Finlandiya için En İyi VPN

Finlandiya’da İnternet

Bu program maalesef son birkaç yıldır ağır eleştirilere maruz kaldı ve eleştirmenler, herhangi bir uygunsuz içeriğe sahip olmayan filtrelenecek siteler listesinde yer alan siteler olabileceğini savunuyor. Finlandiya’daki İnternet kullanıcıları arasında da çok tartışmaya neden olan bir diğer endişe, ISP’lerinin kullanıcı verilerini depolamasına izin verilen süredir. Finlandiyalı ISS’ler kullanıcı verilerini 12 aya kadar saklayabilir ve yine de talep üzerine bunları hükümetleriyle paylaşmaları gerekir. Bu, birçok İnternet kullanıcısının gizliliklerinden endişe duymasına neden olur, çünkü çevrimiçi etkinliklerinin çoğu çeşitli devlet kurumları tarafından izlenme eğilimindedir..

Ülkenin çok çeşitli sitelerin erişilemez olduğu pek çok olayı bulunmadığından, Finlandiya’da İnternet kullanımının çoğunu rahatsız eden sorunlar çoğunlukla gözetim etrafında toplanmaktadır. İnternet gizliliğinin çok ciddiye aldığı konulardan biri olduğu için, bu durum hala hevesli İnternet kullanıcılarının rahat edemeyeceği bir konudur. Bir süredir Finlandiya’ya seyahat ediyorsanız veya daha fazla gizlilik arayan bir yerel vatandaş olsanız bile, en iyi seçeneğiniz bir VPN’e kaydolmaktır.

Finlandiya’da VPN Kullanma

Sanal Özel Ağ’ın kısaltması olan VPN, temel olarak bir kullanıcının bağlantılarını şifrelemesine izin veren bir sunucu koleksiyonudur. Bu, verilerinizin geçtiği daha güvenli bir yol gibidir ve başka bir üçüncü tarafça ele geçirilemez. Güvenilir bir VPN hizmetine abonelik, çevrimiçi olarak ilettiğiniz verilerin güvenliğini garanti eder, yani ISS’niz de dahil olmak üzere hiç kimse çevrimiçi olduğunuzda casusluk yapamayacaktır. Finlandiya’daysanız, bu, eriştiğiniz sitelerin veya kanalların kayıtlarını da tutamayacakları anlamına gelir.

Bir VPN ayrıca, ziyaret ettiğiniz siteler ve kanallar için anonim kalmanız için verilerinizi gizlemenize olanak tanır. Bu mümkündür, çünkü bir sunucuya bağlandıktan sonra IP adresinizdeki ayrıntılar değişir. Konumunuz artık bulunduğunuz yerde değil. Bu bilginin yerini uzak sunucunun yeri alır ve bu, coğrafi olarak kısıtlanmış web sitesinin barındırıldığı ülkede bulunmanız için gereklidir..

Finlandiya için en iyi VPN’ler

Bir VPN hizmetinin, göz atarken verilerinizin korunmasını sağlamanın anahtarı olduğuna karar verdiğinizde, bir sonraki mantıklı adım, kaydolmak için bir VPN hizmeti aramaktır. Geniş bir hizmet yelpazesi sunduğunu iddia eden tonlarca çevrimiçi hizmet var, hatta bazıları ücretsiz olarak kaydolabileceğinizi iddia ediyor. Bu ücretsiz olanlarla başa çıkmak en tehlikeli olanlardır, bu yüzden onlarla uğraşmaktan kaçınmak için mümkün olduğunca çok deneyin. Bunun yerine, deneyip kaliteli hizmet alabileceğiniz birkaç güvenilir öneriniz var.

1. ExpressVPN

ExpressVPN, olağanüstü servis kalitesi ve güvenilir müşteri hizmetleri ekibi sayesinde listemizin en başında yer alıyor. Hizmet, çalışanlarına sunduğu hizmetin kalitesi için çok sayıda ödül kazandı ve bu, göz önünde bulundurmanız gereken en üst düzey hizmetler listesine giriyor. ExpressVPN, ağındaki yaklaşık 2000 sunucuya erişim sağlar ve bu da kullanıcıların sitelerin ve kanalların büyük bir çoğunluğuna fazla uğraşmadan erişebilmelerini sağlar. ExpressVPN’in de katı bir sıfır günlük politikası vardır, yani çevrimiçi ortamda ne yaptığınızı göremezler. Servis ayrıca kullanmak istediğiniz tüm popüler VPN protokollerini sunar ve bir hesap altında en fazla 3 çoklu bağlantıya izin verir. ExpressVPN’de ayrıca VPN kullanımlarının algılanmasını istemeyen aboneler tarafından kullanılabilen Gizli Sunucular da vardır ve ayrıca yalnızca konumlarını gizlemek isteyen ve gizlilikleriyle gerçekten ilgili olmayan müşteriler için Akıllı DNS hizmeti sunar. ExpressVPN’in ayrıca, yeni yönlendirmeleri kaydolursa hem yeni hem de mevcut müşterilerini bir aylık ücretsiz hizmetle ödüllendirdikleri bir sadakat programı vardır. Öğrenmeniz gereken sağlayıcı hakkında çok daha fazla bilgi var ve bunu ExpressVPN incelememizi okuduktan sonra yapabileceksiniz..

2. BulletVPN

Listemizde ikinci sırada, adından da anlaşılacağı gibi, süper hızlı bir hizmet sunmaya meraklı olan başka bir sağlayıcı BulletVPN var. 47 sunucuda, Bullet VPN’nin sunucu ağı beklediğiniz kadar büyük değil, ancak bu yine de sağlayıcıyı kaliteli hizmet sunmayı engellemiyor. Sunucular Peer to Peer dosya paylaşımını bile destekler, bu yüzden endişelenmenize gerek yoktur. BulletVPN 3 cihaza aynı anda bağlanabilmenizi sağlar ve bunların hepsi Windows, iOS, Mac OS veya Android yazılımı çalıştıran herkesle uyumlu olacaktır. Servisleri ayrıca kullanıcıların farklı protokollerle bağlanmasına izin verir ve iOS kullanıcıları için OpenVPN, L2TP, PPTP’nin yanı sıra IKEv1 ve IKEv2’yi içerir. BulletVPN, konumunuzu değiştirmek ve VPN’lerini kullanmak istemiyorsanız coğrafi olarak kısıtlanmış sitelere erişim sağlamak için kullanılabilecek bir SmartDNS hizmeti de sunar. Bullet VPN uygulaması da iyi tasarlanmış olduğu kadar kullanmak da hoş ve ilk kez bir VPN servisiyle tanışan herkes için bu harika haber. BulletVPN, Çin’de kurulan tüm İnternet kısıtlamalarını atlamaya da güvenebilir, bu nedenle Finlandiya’dan Çin sitelerini ve kanallarını ziyaret etmekte herhangi bir sorun yaşamamanız gerekir. BulletVPN incelememizi okuyarak bu hizmet hakkında daha fazla şey öğrenebilirsiniz. Bunu yapmak, karar vermek için gereken doğru bilgilere sahip olmanızı sağlayacaktır..

3. NordVPN

Geri sayımımızı hızlandırmak, özellikle çevrimiçi olduklarında tam güvenlik arayan kullanıcılar için son derece güvenilir olduğu kanıtlanmış Panama merkezli bir hizmet olan NordVPN’dir. Hizmetin yaklaşık 4000 sunucusu var ve bu geniş kapsama alanı, diğer sağlayıcılardan normalde alamayacağınız hizmetleri sunmalarını sağlıyor. Böyle bir özellik çift şifreleme hizmetidir. Çift VPM ile bir kullanıcının verileri bir yerine iki sunucu üzerinden iletilir ve hizmetin sunduğu güvenlik düzeyini iki katına çıkarır. NordVPN’in güvenliği 256 bit AES şifrelemesi ile sağlanır ve bu hala OpenVPN protokolüne bağlıdır. Hizmet, aynı anda 6 bağlantıya izin verir ve bu, korunması gereken önemli bir cihaz listesine sahip olan herkes için maliyet tasarrufuna yardımcı olur. NordVPN sağlayıcıları ayrıca DNS sızıntı koruması, otomatik bir İnternet öldürme anahtarı ve VPN üzerinden Tor desteği gibi çok sayıda ek özelliğin tadını çıkarabilir. Kullanıcılar ayrıca çevrimiçi yapmak istedikleri şeylere bağlı olarak bağlanmak istedikleri sunucuları seçebilirler. Çevrimiçi oyun, HD akış, büyük dosya indirme ve torrent için optimize edilmiş sunucular var. Hangi sağlayıcıya kaydolacağınızı seçerken, bir karara varmadan önce ihtiyacınız olan tüm bilgilere sahip olmak en iyisidir. Bu yüzden daha kapsamlı bir NordVPN incelemesi hazırladık ve umarım bu konuyu incelemek için zaman bulacaksınız..

Finlandiya için En İyi VPN İçin Sonuç

ExpressVPN, BulletVPN veya NordVPN ile gittiğinizde, tarama etkinliğinizin Finlandiya’daki herhangi bir ISS tarafından günlüğe kaydedilmesini engelleyecek bir bağlantıdan emin olabilirsiniz. Hangi sağlayıcıyı seçerseniz seçin, deneyiminizi duymaktan memnuniyet duyarız. Görüşlerinizi aşağıdaki bölümde bize bırakın, yanıtladığınızdan emin olacağız.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me