ExpressVPN İnceleme – Bu 2020 en iyi VPN mi?

ExpressVPN İncelemesi


ExpressVPN İncelemesi – İçerik Dizini

 • genel bakış
 • Fiyatlandırma
 • Ödeme metodları
 • VPN Sunucuları ve Konumları
 • Gizlilik ve güvenlik
 • ExpressVPN Uygulamaları
 • Hız testi
 • Müşteri servisi
 • ExpressVPN ve Diğer VPN’ler
 • Ek özellikler
  1. Öldürme Anahtarı
  2. Bölünmüş Tünel Açma
  3. MediaStreamer
 • ExpressVPN Ücretsiz Deneme Sürümü?
 • Lehte ve aleyhte olanlar
 • ExpressVPN buna değer mi?

ExpressVPN Genel Bakış

ExpressVPN şu anda VPN endüstrisinin lider sağlayıcısıdır. Başarısı, olağanüstü özellik performanslarının yanı sıra sunduğu inanılmaz müşteri desteğine dayanmaktadır..

Ultra yüksek hızlar, mükemmel 7/24 müşteri desteği, askeri sınıf şifreleme teknikleri ve kullanıcı dostu istemci uygulamaları – hepsi müşteri memnuniyetine katkıda bulunur. Dahası, ExpressVPN çevrimiçi anonimliğinizi artıran katı bir kayıt tutmama politikası izler. Dahası, omzunuza bakmadan torrent için bu özelliği kullanabilirsiniz.

30 günlük para iade garantisi önemli bir satış noktasıdır – ExpressVPN’i risksiz almanızı kolaylaştırır.

ExpressVPN, İngiliz Virgin Adası’nda operasyonel bir yetki alanına sahiptir. Bu, VPN’nin sıfır günlük politikası ile bilgilerinizi otoriter rejimlerden koruma gücüne sahip olduğu anlamına gelir.

Para iade garantisi 30 gün
İzin verilen eşzamanlı bağlantılar 5 cihaz
Desteklenen akış hizmetleri Netflix, BBC iPlayer, YouTube Red, Hulu ve diğer tüm büyük yayın organları
Günlük politikası yok Evet
Şifreleme Askeri sınıf 256 bit AES
Protokoller OpenVPN, L2TP-IPSec, PPTP
Özel özellikler VPN Bölünmüş tünelleme, Kill Switch, IP Adresi maskeleme, Sıfır bilgi DNS, Hız testi,
Müşteri desteği 7/24 canlı destek
Sunucu konumları 94+ ülkede 160+ şehir
Sunucu sayısı 3000+ sunucu
Sunucu Anahtarları Sınırsız
Veri trafiği Sınırsız
Desteklenen cihazlar & web uzantıları Windows, Linux, Mac, iOS, macOS, Apple TV, Amazon FireTV, Xbox, PlayStation, Yönlendiriciler Chrome, Firefox
VPN yasal yetki alanı İngiliz Virginia Adası

Doğru yaptığımızdan emin olmak için ExpressVPN’de tam bir test yapmaya karar verdik. VPN deneyimimizi bir araya getirdik ve öğrendiklerimiz hakkında dürüst bir inceleme derledik. Bu nedenle, ExpressVPN’in sunduğu tüm avantajları ve eksileri neredeyse deneyimleme şansı için okumaya devam etmenizi öneririz..

Fiyatlandırma ve Ödeme Seçenekleri

ExpressVPN İncelemesi - Fiyatlandırma ve Planlar

Diğer yüksek puanlı VPN’ler gibi ExpressVPN de üç abonelik planı sunuyor. Ve plan oranları görünüşte yüksek olsa da, her birinin nasıl sattığına bakalım:

 • İşte aylık plan perakende satış yapan Her ay $ 12.95 – VPN’ye bir aydan daha az bir süre gerekmedikçe maliyetli bir seçenek.
 • Onun 6 aylık plan için de geçerlidir Aylık 9,99 ABD doları, faturalandırılan 6 ayda bir 59,95 ABD doları – tavsiye edilmez.
 • Sonunda, yıllık plan satan Her ay 8.32 $ – sadece tavsiye edeceğiniz için çok tavsiye edilir 12 ayda bir 99,95 ABD doları.

Ödeme seçenekleri

Ödeme seçenekleri açısından, aklınıza gelebilecek hemen hemen tüm ödeme yöntemlerini kullanarak ExpressVPN’e kaydolabilirsiniz. Bitcoin, Paypal, Visa, Mastercard, American Express ve Discover hepsi kabul edilir.

ExpressVPN İncelemesi - Ödeme Yöntemleri

30-gün para iade garantisi

Para iade garantisi
30 günlük para iade garantisi şüphesiz ExpressVPN’in en önemli satış noktalarından biridir. VPN’nin ücretsiz bir deneme yapmadığı göz önüne alındığında, kalıcı olarak taahhütte bulunmadan önce neler sunabileceğini anlamak için bu özelliği kullanabilirsiniz. Aboneliğinizi aboneliğin ilk 30 günü içinde sonlandırdığınız sürece ExpressVPN paranızı iade edecektir.

ExpressVPN İncelemesi – Sunucular ve Konumlar

ExpressVPN Sunucu Konumları

ExpressVPN, sunucuların ve konumların etkileyici bir dağıtımına sahiptir. VPN, 94+ ülkede 160’tan fazla büyük şehirde 3000’den fazla sunucuya sahiptir. Belirli bir sunucudaki potansiyel tıkanıklıklardan kaçınıldığından, dünya çapında bu kadar kapsamlı, eşit olarak dağıtılmış sunuculara ve konumlara sahip olmak hızlı bağlantılar sağlar.

Aynı şekilde, tüm kıtalardaki sunucuların geniş dağılımı, herhangi bir coğrafi bölgeye bağlanabileceğiniz anlamına gelir. Ayrıca, ExpressVPN’in Çin, Türkiye ve Rusya gibi baskıcı ülkeleri bile kapsadığını öğrenmeye ilgi duyduk. İster Asya, Afrika, Avrupa, Kuzey veya Güney Amerika’daki bir sunucuya bağlanmak isteyin, ExpressVPN sizi bekliyor. Dahası, VPN’in erişimini sadece dünyadaki her bölgeye genişleteceğini tahmin ediyoruz.

Sanal Sunucular

Dikkate değer bir şekilde, ExpressVPN ayrıca belirli ülkeler için birkaç sanal sunucu konumuna sahiptir. Bu sanal sunucular, trafik farklı bir bölgeye yönlendirilirken, Butan veya Sri Lanka gibi uzak bir ülkenin IP adresini seçmenize izin verir. Bu sunucuların temel amacı, sizi güvende tutarken yüksek hızlar sağlamaktır.

ExpressVPN İncelemesi – Gizlilik ve Güvenlik

Gizlilik

ExpressVPN’in İngiliz Virgin Adaları’ndan yasal bir yargı yetkisine sahip olduğunu öğrenmekten mutluluk duyduk. Dahası, Britanya Virjin Adaları ne ABD Veri Tutma (DR) kurallarına ne de UE’nin DR düzenlemelerine bağlı değildir – “14 Göz izleme” anlaşmasından muaftır. Bu, ExpressVPN’in kullanıcılarının verilerini herhangi bir hükümet veya rejimle paylaşmak için herhangi bir yasaya bağlı olmadığı anlamına gelir – bu, sıkı bir kayıt tutmama politikasına uyma iddialarını haklı çıkarır.

Kuşkusuz, ExpressVPN minimal kullanıcı verileri toplar, ancak yalnızca operasyonel sorunları tanımlamak ve çözmek için kullanılır. Bu, İngiliz Virgin Adası VPN’sinin, çevrimiçi gizliliğinizi başka türlü tehlikeye atacak kişisel bilgileri toplamaması anlamına gelir..

Güvenlik

Muhtemelen, ExpressVPN çevrimiçi etkinliğinizi korumak için en iyi askeri sınıf şifreleme tekniklerini kullanır. VPN, RSA-406 anlaşmasının yanı sıra SHA-512 HMAC kimlik doğrulama teknikleriyle birlikte modaya uygun AES-256 şifresini kullanır. Bu, bir VPN’in sağlayabileceği en yüksek güvenlik düzeyidir. Ayrıca, ABD hükümeti ve güvenlik uzmanları gibi yetkililer tarafından kullanılan güvenlik standardıdır..

Ayrıca, ExpressVPN mükemmel ileri gizliliğe izin verir – her 60 saniyede bir değişen ortak bir özel anahtar. Bu sistem hilesi, bilgisayar korsanlarının eliptik eğri Diffie-Hellman (ECDH) anahtar değişimi ile mümkün olan aktif şifreleme işlemlerinden herhangi birine girmesini zorlaştırıyor.

En yüksek puanlı VPN’lerin çoğu bu tür güvenlik standartlarını koruma eğiliminde olsa da – yüksek şifrelemeler hızları önemli ölçüde etkileme eğiliminde olduğundan – ExpressVPN bir şekilde kapsamlı güvenlik sistemlerini ultra yüksek hızlarla eşleştirmeyi başarmıştır. Başka hiçbir VPN’nin bu kadar yüksek güvenlik ve yüksek hız karışımı sunmadığı bilinmemektedir.