NetDuma Yönlendiricinize VPN Yükleme

NetDuma Router’ınız mı var? Yönlendiriciye bir VPN istemcisi kurarak işlevlerine neden bir enerji artışı vermiyorsunuz? Bir VPN ile yönlendiriciniz VPN’nin güvenliğini bağlı tüm cihaza genişletebilir, herhangi bir cihazın coğrafi olarak kısıtlanmış içeriğe erişmesine izin verebilir ve türden / boyuttan bağımsız olarak tüm verilerinizi şifreleyebilir. Öğrenmek için okumaya devam edin NetDuma yönlendiriciye VPN nasıl kurulur, adım adım.

NetDuma Yönlendiriciye VPN Yükleme

NetDuma Yönlendiriciye VPN Yükleme

Neden NetDuma Router’ınıza VPN Kurun

Bir VPN’in neden yönlendiricinize ekstra bir vuruş vereceğini anlamak için bir VPN’nin ne yaptığını anlamanız gerekir.

VPN, Sanal Özel Ağ’ın kısaltmasıdır. VPN, çevrimiçi gizliliğinizi, güvenliğinizi ve anonimliğinizi garanti etmeye çalışan bir siber güvenlik aracıdır. VPN’ler trafiğinizi kendi sunucularını kullanarak güvenli ve özel bir tünel üzerinden yeniden yönlendirir. Ardından, tüm verilerinizi şifreler, böylece hiç kimse erişemez. Başka bir deyişle, VPN kullanıyorsanız hiç kimse bilgilerinizi çalamaz veya çevrimiçi olarak ne yaptığınızı izleyemez.

VPN’i NetDuma yönlendiricinize yüklediğinizde, tüm bu işlevleri bağlı tüm cihazlarınıza genişletiyorsunuz. İnternet bağlantınızı kullanan herhangi bir cihaz otomatik olarak VPN kapsamına girer ve tahsis edilen cihaz sınırınıza dahil edilmez. Hatta tüm cihazlarınızda, hatta oyun konsollarında ve Akıllı TV’lerde bile coğrafi olarak kısıtlanmış içeriğin engelini kaldırmak için bir VPN’nin IP kimlik sahtekarlığı yeteneklerinden yararlanabilirsiniz..

NetDuma Yönlendiriciniz için En İyi VPN

NetDuma VPN’iniz olarak ExpressVPN kullanmanızı öneririz. ExpressVPN, hem OpenVPN hem de L2TP / IPsec protokollerini destekler ve çok sayıda yönlendiricide kolayca yapılandırılabilir. Ayrıca özellikle NetDuma yönlendiricileri üzerindeki kurulumları da destekler. 30 günlük geri ödeme politikalarıyla gerçek bir taahhütte bulunmadan önce kullanıcı dostu gizlilik politikalarından ve 2000+ sunucusundan 30 gün boyunca yararlanabilirsiniz, soru sorulmadı.

  Router Üzerinde VPN Kurulumu - Kolay Yol

ExpressVPN çalışmak istediğiniz servis sağlayıcı değilse, şu üst düzey VPN sağlayıcılarından herhangi biri işe yarayacaktır:

NetDumaRouter Üzerinde VPN Kurulumu – Adım Adım Kılavuz

NetDuma yönlendiricinize bir VPN yüklemek için, kullandığınız VPN’nin OpenVPN protokollerini desteklediğinden emin olmanız gerekir. Bu kılavuzda, ExpressVPN ile çalışacağım ve bir NetDuma R1 yönlendiriciye nasıl yükleyeceğinizi göstereceğim (v 1.03.6g). Farklı bir VPN veya farklı bir NetDuma modeliyle çalışıyorsanız, bu kılavuz yine de atmanız gereken işlemi gösterebilir:

VPN Yapılandırma Dosyalarını İndirin

 1. VPN ile kaydolduğunuzda aldığınız hoş geldiniz e-postasına gidin. hesabınıza gitmek için e-postadaki bağlantıyı tıklayın.
 2. Oturum açın ve tıklayın Daha Fazla Cihazda Kur.
 3. Tıklamak Manuel Yapılandırma tıklayın. Seçin OpenVPN sekmesine dokunun. İşte göreceksin Kullanıcı adı Şifre, ve bir listesi OpenVPN yapılandırma dosyaları.
 4. Bu bilgileri kaydedin (bağlanmak için bir sunucu seçin ve adresini kaydedin.)
 5. OpenVPN kullanarak dosya Metin düzeltici. Not defteri çalışacak.

NetDuma Yönlendiriciyi Yapılandırma

 1. NetDuma yönlendiricinizde oturum açın. Bunu yönlendirici IP’sini (genellikle 192.168.88.1) tarayıcınızın adres çubuğuna.
 2. Tıklamak VPN kontrol panelinde.
 3. VPN tarafından kapsanmasını istediğiniz cihazları seçin. Tıklayın Kurmak.
 4. Size yönlendirileceksiniz Gelişmiş VPN Bağlantıları Ayarları.
 5. Şuraya git: OpenVPN yapılandırma dosyası daha önce açtın. Metnin tamamını kopyala.Metni kopyala
 6. Metni Yapılandırma kutusu. Sertifika bittikten sonra fazladan metni (artıklıkları veya fazla kodu) kaldırın ).
 7. Kelimesini göreceksiniz “Bağlı” VPN günlüğünün üzerindeki yeşil bir kutuda görünür.
 8. Bağlantıyı kesmek için işaretini kaldırın etkinleştirme ve tıkla Uygulamak.

VPN’den Cihaz Ekleme veya Kaldırma

VPN kapsamındaki listeye bir cihaz eklemek veya listeden bir cihaz kaldırmak istiyorsanız, yapmanız gereken tek şey Kontrol veya işaretini kaldırın yönlendiricinizin kontrol panelinde cihaz adının yanındaki kutu.

NetDuma Yönlendiricinize VPN Yükleme – Son Düşünceler

NetDuma yönlendiricinize bir VPN istemcisi yüklemek için bilmeniz gereken her şey bu. Doğru kurulumu garanti etmek için adımları yakından takip ettiğinizden emin olun. Yönlendiricinizin işlevselliğine başka bir vuruş eklemek istiyorsanız, DD-WRT veya Tomato ürün yazılımını yüklemeyi düşünün ve kendinize bir süper yönlendirici edinin.

  Linksys Router Üzerinde VPN Kurulumu
Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me