Linksys Router Üzerinde VPN Kurulumu

VPN, çevrimiçi ortamda güvenli ve gizli kalmanıza yardımcı olabilecek inanılmaz bir siber güvenlik aracıdır. Çoğu VPN’de bu cihazlar için indirebileceğiniz uygulamalar olduğundan, masaüstünüze, tabletinize veya mobil cihazınıza VPN almak kolaydır. PS4, Xbox One, Smart TV, Apple TV, Roku veya Amazon Fire TV Stick’inizi kullanarak internete erişmek istiyorsanız ne olur? Ya da sadece ailenizin kullandığı her cihazın korunmasını sağlamak için bir yol mu istiyorsunuz? Bu durumda, VPN’inizi yönlendiricinize yüklemek istersiniz. Bu kılavuzda, ihtiyacınız olan adımları uygulayacağım Linksys Router’ınıza bir VPN kurun.

Linksys Router Üzerinde VPN Kurulumu

Linksys Router Üzerinde VPN Kurulumu

Linksys Router’ınız yoksa, genel yönlendirici kılavuzumuza buradan göz atın.

Neden Linksys Router’ınıza VPN Kurun?

VPN’ler genellikle sınırlı sayıda eşzamanlı cihaz bağlantısıyla gelir. Bu, aynı anda yalnızca sınırlı sayıda cihazı koruyabileceğiniz anlamına gelir. VPN’nizi yönlendiricinize yapılandırırsanız, bu sinir bozucu sınırlamayı yan adım adım atarsınız. VPN’inizi yönlendiricinize kurduktan sonra, yönlendiriciyle internete bağlanan her şey VPN’nin korumasını alır.

Bu şekilde, tüm cihazlarınızın güvenli olduğundan emin olabilirsiniz.

Bir aileniz varsa, bu herkesin her zaman korunmasını sağlamak için harika bir yoldur. İşletme sahipleri ayrıca şirket Linksys yönlendiricilerini bir VPN bağlantısıyla bağlayabilir ve tüm cihazlarının ve çalışanlarının gizliliğini ve güvenliğini koruyabilir.

Linksys Yönlendiriciler için En İyi VPN

VPN uzmanımız Charles, Linksys yönlendiricilerinde kullanılabilecek en iyi VPN hizmetlerini tartıştı. Seçimlerinin arkasındaki nedenleri daha iyi görmek için makaleyi okumanızı şiddetle tavsiye ederim. ExpressVPN en üst sıraya çıktı ve nedenini görmek kolay.

  Router Üzerinde VPN Kurulumu - Kolay Yol

ExpressVPN, OpenVPN protokollerini destekler. Bu, yerel VPN uygulamalarını desteklemeyen cihazlarda yapılandırmayı nispeten kolaylaştırır. Aslında, yeni Linksys yönlendiricilerin çoğunun ExpressVPN’den indirebilecekleri bir “uygulaması” var.

ExpressVPN’e abone olduysanız ve aşağıdaki yönlendiricilerden herhangi birine sahipseniz, bu kılavuzu tamamlamanız gerekmez. ExpressVPN, VPN’inizi bir Linksys yönlendiriciye kurma işleminin tamamını gerçekleştiren ayrıntılı kılavuzlara ve talimatlara sahiptir..

Aşağıdaki modellerde daha ayrıntılı kılavuzlar bulunabilir:

  • WRT1200
  • WRT1900
  • WRT3200
  • EA6200

Aşağıdaki modellere sahip değilseniz veya ExpressVPN ile abone olmak istemiyorsanız, aşağıdaki daha genel işlemi okuyun.

Linksys Router Üzerinde VPN Kurulumu – Adım Adım Kılavuz

Bir Linksys yönlendiriciye bir VPN kurmanın iki ana adımı vardır. İlk olarak, yönlendiriciyi “yanıp sönmelisiniz”.

Sakin ol.

Bu sadece yönlendiriciye yeni bellenim yüklemeniz gerektiği anlamına gelir. VPN kurulumunun çalışması için DD-WRT ürün yazılımına ihtiyacınız vardır. İkinci adım VPN’nin kurulumunu içerir. Açıklamayı ayrıntılı olarak açıklamak için ExpressVPN kullanacakken,Charles’ın önerdiği VPN’lerle aynı işlem.

Adım 1 – DD-WRT ile Linksys Router’ınızı Yanıp Sönüyor

İlk adım, yukarıda belirtildiği gibi, yönlendiricinizin yanıp sönmesidir. Temel olarak, yönlendiricinin üzerinde çalıştığı ürün yazılımını değiştiriyorsunuz. Linksys yönlendiricilerin en güzel yanı, çoğunun DD-WRT ile uyumlu olmasıdır.

UYARI: Bu teknik bir prosedürdür. Gerçek yanıp sönme işlemi çok basittir, ancak hangi firmware’i indirdiğiniz konusunda dikkatli olmanız gerekir. Ürün yazılımını yüklemeye başlamadan önce Linksys yönlendiricinizin markasını ve modelini tam olarak bildiğinizden emin olun..

DD-WRT, yönlendiricinizi yanıp sönmenin her adımında size yol gösteren kapsamlı bir kılavuza sahiptir. Önlemler bölümünü AÇMAYIN ve T kılavuzuna uyduğunuzdan emin olun..

Acele etmeyin, ilerlemenizi iki kez kontrol edin ve yardım istemekten korkmayın.

Adım 2 – Linksys Router’ınıza VPN İstemcisi Yükleme

Bu adımı ExpressVPN kullanarak açıklayacağım. Farklı bir VPN hizmeti kullanıyorsanız endişelenmeyin. Aşağıdaki talimatlar çoğu VPN’de çalışır.

  1. ExpressVPN hesabınıza giriş yapın. Adresine git Express ExpressVPN Kurulumu ’.
  2. ‘Öğesini seçinManuel Yapılandırma‘Ve ardından ‘OpenVPN’.
  3. İndir ‘.Ovpn’ PC veya Mac’inize kaydedin.
  4. Linksys yönlendiricinizin yapılandırmasına gidin. Bunu, yönlendiricinizin IP adresini tarayıcınızın adres çubuğuna yazarak yapabilirsiniz. Çoğu yönlendiricide “192.168” ile başlayan IP’ler bulunur.
  5. DD-WRT kontrol panelini bulacaksınız (yönlendiricinizin bellenimi DD-WRT olmadığından). İşte, seçin ‘Hizmetler’ sonra tıklayın ‘VPN’.
  6. Etkinleştir Open OpenVPN istemcisini başlat ’ seçenek.
  NetDuma Yönlendiricinize VPN Yükleme

Linksys Yönlendiriciler - OpenVPN İstemcisini Etkinleştir

Şimdi, yukarıdaki bilgileri doldurmanız gerekiyor. Sen dolduracaksın “Sunucu IP / Adı”, “Bağlantı Noktası”, TLS Auth Key, CA Sertifikası, Genel İstemci Sertifikası, ve Özel Müşteri Anahtarı.

Endişelenme, ihtiyacınız olan her şeyi zaten indirdiniz.

Teknik Kurulum

‘Sayfasına dön.ovpn‘Daha önce indirdiğiniz yapılandırma dosyası.

Bir metin düzenleyicisiyle açın (not defteri gibi).

Sen-ebilmek bulmak Sunucu IP / Adı ve Liman dosyanın başlangıcında. Aşağıdaki resim nerede arayacağınızı gösterir. Unutmayın, aşağıdaki resimde Sunucu IP / Adımızı ve Bağlantı Noktasını engelledik, ancak adres ve bağlantı noktası aynı biçimi izleyecek.

Linksys Yönlendiriciler - Sunucu IP'si: Ad ve Bağlantı Noktası

Şimdi üzerine TLS Kimlik Doğrulama Anahtarı. Not defteri ile açtığınız dosyada, .

Biraz daha aşağı kaydırın ve bulun

Şimdi, aralarında bulunan metni kopyalayın. Bunun gibi bir şeye benzemeli:

Linksys Router - TLS Kimlik Doğrulama Anahtarı

Mavi renkle vurgulanmış metni kopyalayın ve TLS Kimlik Doğrulama Anahtarı alanınızı Yönlendiricinizin yapılandırma sayfasındaki.

Bu işlemi bulmak için yaptığınız işlemle aynıdır. CA Sertifikası bilgi. Arasında kalan metni arayın ve , ve kopyalayıp yapıştırın CA Sertifikası alan.

Linksys Yönlendiriciler - CA Cert

İçin Genel Müşteri Sertifikası alanına metni kopyalayın / yapıştırın ve

Son olarak, Özel Müşteri alanına metni kopyalayın / yapıştırın ve .

Şimdi tıklayın Kayıt etmek, sonra şuraya git Ayarları uygula VPN bağlantınızı başlatmak için. VPN bağlantınızın düzgün çalışıp çalışmadığını kontrol etmek için şu adrese gidin: durum > OpenVPN. Durum alanında “Müşteri: BAĞLI BAŞARI” ifadesini görmelisiniz.

Linksys Yönlendiriciler - Durum Bağlı

Durum alanınızda bu mesajı görürseniz VPN’nizi Linksys Router’ınıza başarıyla yapılandırdınız.

Tebrikler!

Şimdi, kendinizi arkaya koyun ve bir kurabiye alın. Hakediyorsun.

Linksys Router’a VPN Kurulumu – Son Düşünceler

DD-WRT tabanlı Linksys yönlendiriciye bir VPN yüklemek kolay değildir. Bu kılavuzu takip ederken, her adımı dikkatlice okuduğunuzdan ve kelime-kelime yönergelerini takip ettiğinizden emin olun. Çok zor görünebileceğini biliyorum, ancak bu kılavuzda sağlanan tüm kaynaklar ayrıntılarla ve açıklamalarla doludur. Ödevinizi yaptıktan sonra, tüm kurulum işlemi 20 dakikadan fazla sürmemelidir, üstler!

  Router Üzerinde VPN Kurulumu - Kolay Yol
Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me