İndirmek için Usenet Nasıl Kullanılır – Başlangıç ​​Kılavuzu

Usenet nasıl kullanılır? Yani, muhtemelen Usenet’i ve bunun nasıl daha iyi bir alternatif olduğunu duydunuz. Usenet ile çalışmaya başlamak için bazı temel teknik bilgi gerekir. Bu öğreticide, PC’nize veya Mac’inize video, ses, resim ve yazılım indirmek için Usenet’i kullanmaya başlamanız için gereken tüm temel bilgileri ele alacağız. Usenet’ten en iyi şekilde yararlanmanın birçok yolu olmasına rağmen, bu kılavuzda minimalist bir yaklaşım kullanacağım. Bu, çoğu okuyucunun Usenet, haber okuyucular veya NZB ile hiçbir deneyim yaşamaması için her şey mümkün olduğunca basit tutulur.


Usenet ile Filmler Nasıl İndirilir?

İndirmek için Usenet Nasıl Kullanılır – Başlangıç ​​Kılavuzu

Usenet’e Başlarken – İçerik Dizini

Usenet Nasıl Kullanılır – Özet

Usenet’in premium bir servis olması nedeniyle, bir Usenet servisine kaydolmanız gerekecektir. Usenet sunucusundan indirdiğiniz gerçek veri miktarı, bir Usenet hesabının ayda ne kadar tutacağını belirler.

Bittorrent’in utorrent’ine benzer şekilde, Usenet sunucusuna erişmek için bir istemciye ihtiyacınız vardır. SABnzb, Unison veya URD’yi deneyebilirsiniz, ancak işleri çok daha kolay hale getirdiğinden, mevcutsa Usenet hizmetinizin haber okuyucusunu kullanmanızı öneririz.

Son olarak, Usenet dosyalarını indeksleyen kaynak da gereklidir. Bir Haber Grubu bunu yapar. Usenet için bir Pirate Bay veya KickAss Torrents alternatifi olarak düşünün. İndirmek istediğiniz dosyaları bulduğunuzda, o dosyanın URL’sini Usenet istemcinize göndermeniz yeterlidir. Newshosting’in Newsreader birçok haber grubunu entegre etti, böylece tek yapmanız gereken arama çubuğuna indirmek istediğiniz dosyanın adını girmektir.

Haber Gruplarını manuel olarak aramak istiyorsanız, Google’ı kullanabilir ve videos videolar için en iyi haber grubu ’veya audio ses için en iyi haber grubu’ gibi terimleri arayabilirsiniz..

Alternatif olarak, UsenetServer’ın Haber Grubu Aramasını kullanarak Usenet kullanarak indirilecek içerik arayabilirsiniz.

İlk Adım: Usenet Hizmetinizi Seçme

Hızlı Usenet yüklemeleri temel olarak iki yöne bağlıdır. İyi bir haber okuyucusu istemcisi kullanmanız gerekir, ancak asıl önemli olan abone olduğunuz Usenet sağlayıcısıdır. Hız, tutma süresi, SSL şifreleme, çoklu bağlantılar, ve içerik kullanılabilirliği. bir Usenet servisi yapar veya bozar. Mevcut çok sayıda Usenet sağlayıcısı göz önüne alındığında, 2017 yılında en iyi Usenet sağlayıcılarının bir listesini hazırladım.

RankProvider Bağlantısı
ziyaret-sağlayıcıları
14 Gün Ücretsiz Deneme Süresi
2ziyaret-sağlayıcıları
2 Hafta boyunca ücretsiz 30 GB
3ziyaret-sağlayıcıları
Ücretsiz deneme
4ziyaret-sağlayıcıları
Ücretsiz deneme
5ziyaret-sağlayıcıları

2. Adım: Haber Okuyucusu Ayarlama

Usenet aracılığıyla video veya ses dosyaları indirmek için Newsreader adında özel bir istemciye ihtiyacınız var. PC, Mac veya Linux’ta indirebileceğiniz ve kullanabileceğiniz SABnzbd gibi ücretsiz Haber Okuyucular vardır. Ancak, Newshosting ve diğer premium Usenet hizmetleri kullanıcılarına ücretsiz Newsreader istemcileri sağlar.

SABnzbd veya diğer ücretsiz Haber Okuyucular’ı kullanmaya karar vermeniz durumunda, kurulum işlemi sırasında Usenet kullanıcı adınızı, şifrenizi ve NNTP sunucu adreslerini girmeniz istenecektir. NNTP sunucu adresi Usenet sağlayıcınızın web sitesinde bulunabilir.

3. Adım: İndirilecek İçerik Bulma

Usenet aracılığıyla indirilecek videoları veya ses dosyalarını aramak ve bulmak için, temel olarak Usenet dosyalarını endeksleyen bir Haber Grubuna ihtiyacınız vardır. Yine Newshosting’in Newsreader’ı tüm çabayı kurtarıyor. Uygulamaları aracılığıyla indirmek istediğiniz dosyaları arayabilirsiniz..

Usenet Nasıl Kullanılır – Ek Gizlilik için VPN

Çoğu Usenet sağlayıcısı günlük tutmaz ve SSL şifrelemesi sunar. Ancak, daha da yüksek seviyede şifreleme elde etmek için VPN kullanın. VPN ayrıca İSS’nizin haber grubu indirme hızlarınızı kısıtlamasını önler. Kısacası, bir VPN’ye bağlıyken interneti kullanmak onsuzdan daha iyidir.

VPN sanal bir özel ağdır. Bir VPN sunucusuna bağlandığınızda, temel olarak tüm İnternet’inizi şifrelersiniz trafik. Böylece, interneti anonim olarak kullan. Artık ISS gizlice dinlemeye son. Bir liste hazırladım Usenet ile birlikte kullanabileceğiniz en iyi VPN sağlayıcıları.

kullanışlı bağlantılar

  • Usenet nedir?
  • Usenet ve Torrent Karşılaştırması.
  • Kodi’de Usenet Nasıl Akar?
  • Usenet Yasal ve Güvenli mi??

Usenet’e Başlarken – Tamamlayın

Bir Usenet acemi olarak, anlamak için zor indirmek için bu yöntemi kullanmanın bazı yönlerini bulabilirsiniz. Gerçi onu asmak kez işler çok daha kolay olur. Usenet’i kullanmaya başlama konusunda daha fazla yardıma ihtiyacınız olması durumunda aşağıda yorum yapmaktan çekinmeyin.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me