Netflix VS Hulu: Hangi Akış Hizmeti En İyisi?

Netflix ve Hulu, TV izleme ve medya akışına hâkim olacak kadar uzun zamandır var. Birçok kablo kesicisi, bu iki akış hizmeti nedeniyle kablolarını ve uydusunu terk etti. İnsanlar geleneksel TV’den uzaklaşıyor ve çevrimiçi akışa yaklaşıyor. Daha düşük bir maliyetle geniş bir içerik kütüphanesine erişebildiğinizde kimin kabloya ihtiyacı var? Başlamadan önce, her iki hizmetin PC, Mac, Roku, PS4, Fire TV ve Apple TV’de kullanılabileceğini bilmelisiniz. Her hizmet, fiyat, içerik, uyumluluk ve arayüz açısından diğerine avantaj sağlayan belirli özelliklere sahiptir. Hangi hizmeti seçmeniz gerektiği konusunda kaybolmuş olmanız durumunda, muhtemelen bu makaleyi okumalısınız. Zihninizi oluşturmanıza yardımcı olacaktır. Öyleyse, Netflix vs Hulu 2018 karşılaştırma.

Netflix Vs Hulu

Netflix Vs Hulu

Netflix Vs Hulu Karşılaştırma Tablosu

Aşağıda, her bir akış hizmetinin sundukları hakkında kısa bir genel bakış bulacaksınız.

NetflixHulu

Fiyat8 ABD dolarından başlayan fiyatlarla7,99 ABD dolarından başlayan fiyatlarla
Ücretsiz deneme30 gün30 gün
Desteklenen cihazlarTüm büyük akış cihazlarıTüm büyük akış cihazları
Bölge KullanılabilirliğiBütün dünyadaABD ve Japonya
Canlı tvHayırEvet
İndirilebilir içerikEvetHayır
ReklamlarHayırSınırlı
4K KullanılabilirliğiEvetEvet
HDR İçeriğiEvetEvet
Geri ödemelerHayırHayır
Eşzamanlı Akışlar4’e kadar2 ‘ye kadar

Netflix vs Hulu Derinlemesine Karşılaştırma

Peki, Hulu içerik, fiyat, çevrimdışı görüntüleme ve diğer yönler açısından Netflix’e nasıl şekil veriyor??

Mevcut TV

Hulu, ilk olarak insanların favori TV şovlarını yakalamalarına yardımcı olmak için bir akış hizmeti olarak başladı. Mevcut TV şovlarının en büyük kütüphanesine ve şu anda TV’de yayınlanan en son şov bölümlerini izlemenize izin veren tek hizmete sahiptir. İmparatorluğun son bölümünü en kısa zamanda izleyebilirsiniz. Bu, tüm bölümleri izlemek için şovun tüm sezonu için bir yıl beklemeniz gerektiği için Netflix için aynı değildir. TV ile güncel ve güncel kalmak istiyorsanız, Hulu tam size göre. Ancak, imparatorluğun tüm sezonunu daha hafif ve aşırı bir şekilde izlemeyi tercih ederseniz, Netflix size iyi gelecektir.

Fiyat

Netflix

Netflix’in temel 7,99 $ aylık planı birkaç avantaj sunuyor:

 • Dizüstü bilgisayarınızdan, TV’nizden, telefonunuzdan veya tabletinizden izleyebilirsiniz
 • Tek seferde 1 cihazda izleyebilirsiniz
 • TV ve filmlere sınırsız erişim
 • İstediğiniz zaman iptal edin

 Netflix’in standart aylık 9,99 ABD doları planı şunları içerir:

 • Mevcut olduğunda HD görüntüleme
 • Bir seferde en fazla 2 görüntüleme ekranında izleyebilirsinizNetflix’in premium 11,99 ABD doları planı aşağıdaki gibi ek özellikler içerir:
 • Mümkün olduğunda ultra HD görüntüleme
 • Bir seferde en fazla 4 görüntüleme ekranında izleyebilirsiniz

Hulu

Hulu iki basit ama etkili plan sunuyor:

 • Reklamları içeren aylık 7,99 ABD doları planı
 • Reklamsız 11,99 $ aylık plan

Bölge Kullanılabilirliği

Netflix artık dünyadaki hemen hemen her ülkede kullanılabiliyor. Nerede ikamet ediyor olursanız olun en sevdiğiniz TV şovlarını Netflix’te izleyebilirsiniz. Bununla birlikte, mevcut içeriğin bir bölgeden diğerine farklılık gösterdiğine dikkat edilmelidir. Başka bir deyişle, Netflix ABD’de bulunan filmler ve TV dizileri Netflix İngiltere’deki ile aynı değildir. Netflix bölgenizi, aşağıdaki gibi bir VPN hizmetinin yardımıyla değiştirebilirsiniz. ExpressVPN.

Hulu ise yalnızca ABD ve Japonya’da mevcuttur. Açıkçası, Hulu’nun Amerikan versiyonu, Japon muadilinin üstünde baş ve omuzlar. Yurtdışında yaşayan Amerikalı göçmenler, VPN kullanmadıkları sürece Hulu aboneliklerine erişemezler.

Eklenti

Netflix ile herhangi bir içerik eklentisi yoktur. Sizin için ne ödeme yaparsınız, başka herhangi bir kanaldan veya hizmetten içerik aktaramazsınız. Netflix’te bulunmayan bir şov istiyorsanız, izlemek için başka bir uygulama indirmeniz ve başka bir akış hizmetine abone olmanız gerekir. Farklı hizmetlerden şovları izlemek için ayrı bir uygulamaya ihtiyacınız olmayacak çünkü Hulu eklentilere izin veriyor, aslında üç eklenti “kanal” sunuyor: HBO, Cinemax ve Showtime.

 • Gösteri zamanı ayda 8,99 $
 • Cinemax aylık 9,99 dolar
 • HBO aylık 14,99 $

orijinalleri

Netflix, orijinal programlama söz konusu olduğunda üstünlüğü ele geçirir. İzleyebileceğinizden daha fazla orijinalleri var. 100’den fazla orijinal şovu ve Stranger Things, Orange Is The New Black, Narcos ve House of Cards gibi çok başarılı şovları da var. Kütüphanesi asıllarına orijinaldir ve aylık olarak değişmeye devam eder. Netflix, içeriklerini sürekli olarak günceller ve hepsi eski ve yenileriyle ilgilidir. Hulu ise orijinallerinde oldukça düşük. Bununla birlikte, Harlots ve The Looming Tower dahil olmak üzere sahip oldukları programlar için şöhret kazanmayı başardılar, ayrıca yaklaşan Stephen King meta uyarlaması Castle Rock ve Mindy Kaling’in Dört Düğün ve bir Funeralaptation.

Canlı tv

Aylık 40 $ ödeme için, Hulu kullanarak spor ve haberler de dahil olmak üzere bir numaralı kanalları yayınlayabilirsiniz. Yeni özellik, bu özel akış hizmetini, canlı içeriği izleme yeteneklerinden ödün vermek istemeyen kablo kesiciler için ilginç bir teklif haline getirdi. Hulu Live TV aracılığıyla kullanılabilen canlı kanallar arasında ABC, CBS, Fox, ESPN, Disney, Freeform ve CNN bulunur.

Netflix’in yakın zamanda canlı bir TV özelliği eklemek gibi bir planı yok gibi görünüyor. Netflix CEO’su Reed Hastings kısa bir süre önce “Bölgemizde yapmak istediğimiz çok şey var, bu yüzden lineer kablo olsun, başkalarını kopyalamaya çalışmıyoruz, yapmadığımız birçok şey var. Canlı haber yapmıyoruz, canlı spor yapmıyoruz. Ama yaptığımız şey, gerçekten iyi yapmaya çalışıyoruz. ”

Yani, eğer canlı TV bir zorunluluksa, bu kategoride sadece bir kazanan var ve bu Hulu.

Deneme

Hem Netflix hem de Hulu, kullanıcılara denemek ve bir seçim yapmak için bolca zaman veren 30 günlük ücretsiz bir deneme sunuyor. Ayrıca, bir müşteri hizmetleri temsilcisinden daha fazla süre isteyerek bu ücretsiz deneme süresinin ömrünü uzatabilirsiniz..

Çevrimdışı Hizmet

Çevrimdışı bir seçeneğe sahip olmak, uçuşta eğlence olmayan uzun uçuşlar veya sabit bir WiFi bağlantısı olmayanlar için mükemmeldir. Netflix, hem iOS hem de Android işletim sistemleri için bu seçeneğe sahiptir, bu da hizmet için büyük bir artıdır. Aboneleri belirli filmleri ve TV şovlarını indirebilir ve çevrimdışı olduklarında izleyebilir. Hulu, 2018-19 TV ön sezonunda film kütüphanesi ve TV bölümleri için çevrimdışı görüntüleme seçeneğini başlatacak.

Reklamlar

Muhtemelen TV izleme ile ilgili en rahatsız edici şey, her dakika açılan ticari molalardır. İnsanlar bir sebepten dolayı kablo ve televizyon yayıncılığından kurtuldular, ihtiyaç duydukları son şey Walmart’ta oturmak zorunda kalmaktır. Netflix, çevrimiçi akış dünyasının normal TV’den farklı olması gerektiğinin farkındadır ve bunun için reklam içermez. Ancak Hulu ile reklamsız bir akış deneyimi elde etmek için fazladan 4 $ ödemeniz gerekiyor. Netflix şu ana kadar bu savaşta kazanılan puanları artırıyor. Yine de Netflix’in kendi programlaması için reklam vermesi zarar vermezdi. Aslında bu, abonelerine sunduğu içeriği keşfetme fırsatı verecektir..

içerik

Akışa gelince, Netflix en derin ve en zengin kütüphaneye sahip olmanın hüküm süren şampiyonudur. Popüler belgesellerden özel spora, talk show’a ve drama dizisine kadar Netflix hepsine sahiptir. Hulu’nun NBC, CBS, MTV, BBC, Comedy Central ve FOX programlarını yayınlamasına rağmen, programlama konusunda hala düşük.

Filmler

Netflix filmleri emmek. Dönemi. Bu sefer Hulu’ya vermek zorundayız, bu raundu kazanıyor. Bu, Hulu’nun filmlerinin öleceği anlamına gelmez, ancak film seçimleri Netflix’lerden çok daha iyidir. Netflix, orijinallere yatırım yapmaya başladığından beri filmlere geri döndü. Artık daha TV odaklı hale geldiklerine göre, film dağıtımlarının yakın zamanda başlayacağını düşünmüyoruz.

Arayüz

Hulu’nun arayüzü düzgün ve oldukça açıkken, Netflix’in arayüzü meşgul ve bunaltıcı. Bunun nedeni, Netflix’in çok fazla içeriğe sahip olması ve diğerinin üzerine reklam vermeyi göze alamamasıdır. Abonelerin kendileri için seçim yapmasına izin vererek tüm şovları için adil bir çekim yapmak istiyorlar. Tüm söylenenler ile Netflix, kullanıcıların izlemeden önce herhangi bir şovda arama yapmasını, göz atmasını ve okumasını kolaylaştırır, bahsetmemek gerekirse, izledikleri şeylere göre öneriler sunar. TV şovlarını ve filmleri açılır kategorilere düzgün bir şekilde bölen Hulu’nun aksine. Önce abonelerin en son ne izlediklerini görüntüler ve daha sonra diğer rastgele kategorileri listeler. Her iki akış hizmetinde de kullanıcılar İzleme Listelerine dizi, film ve bölüm ekleyebilir. Ancak, Hulu kullanıcıları yeni bir bölüm yayınlandığında veya bir şovun süresi yakında sona ermek üzereyken onları bilgilendiren izleme listesini görüntüleyebilir. Bu Netflix’in yapmadığı bir şey.

Cihazlar

Hulu ve Netflix, aşağıdakiler gibi her türlü cihaz tarafından desteklenir:

 • Akıllı TV’ler.
 • Akış Medya Oynatıcıları.
 • Oyun konsolları.
 • Set Üstü Kutular.
 • Blu-ray Oynatıcılar.
 • Akıllı telefonlar & Tabletler.
 • PC’ler & Dizüstü.

Hulu’yu Android telefonlarda ve tabletlerde, Apple TV’de (4. nesil veya üstü), Chromecast, Fire Tabletler, Fire TV ve Fire TV Çubuğu, iPhone’lar ve iPad’lerde, LG TV’de (belirli modellerde), Nintendo Switch, Roku ve Roku Stick’te (belirli modellerde) izleyebilirsiniz. belirli modeller), Samsung TV (belirli modellerde), Xbox 360, Xbox One, vb. Netflix’i Amazon Fire TV, Android TV akıllı cihazlarda, Apple TV, Google Chromecast, Nintendo Wii, LG Electronics, Philips, Roku, vb. Üzerinden izleyebilirsiniz. bu servislerden biri.

Hulu veya Netflix?

Youtube, Sling TV ve Amazon Prime gibi video akışı için birçok seçenek var. Hepsi kaliteli programlama ve cazip teklifleriyle izleyicileri büyülemeyi ve bağlamayı hedefliyor, ancak sadece birkaçı öne çıkıyor. Kimlerle dalga geçiyoruz gibi? Hulu ve Netflix’in şovu çaldığını hepimiz biliyoruz. Bu iki akış hizmeti, TV fanlarının ve kablo kesicilerinin aradığı yerlerdir. Onlar hala en popüler hizmetler ve akış eğlence dünyasındaki noktaları için savaşmaya devam edecekler. Şimdi hangi servis nakit paramızı hak ediyor… hangi özellikleri en uygun bulduğunuza ve size en uygun olana bağlıdır. Her ikisi de, abonelerini tatmin etmenin ve onlara isteyebilecekleri mükemmel akış deneyimini sunmanın yollarını arayan süper rekabetçi hizmetlerdir. Bunun ne olduğunu biliyorsun, Hulu ve Netflix. Bu şekilde, her iki dünyanın en iyisini elde edersiniz. Ama hangi servis tüm kutuları sizin için kontrol eder? Aşağıdaki yorum bölümünde bize bildirin.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me