Mortal Kombat 11 gecikme nasıl azaltılır

Kelimenin tam anlamıyla, çevrimiçi oynarken hepimizin çok fazla gecikme ve gecikme yaşadığını söyleyebilirim. Bu, Mortal Kombat 11 gibi bir dövüş oyunundayken karşılaştığımız bir sorundur, kimse Scorpion’un mızraklarını serbest bırakabilmesi için bir defadan fazla ileriye doğru basmak zorunda kaldığınız bir maça girmek istemez. Oldukça sinir bozucu. Ama endişelenme. Kendi oyun hareketlerimiz var. MK 11’in gecikme sorunlarını nasıl çözebileceğiniz aşağıda açıklanmıştır.


Mortal Kombat 11 Lags Nasıl Onarılır

Mortal Kombat 11 Lags Nasıl Onarılır

Mortal Kombat 11 Gecikmeler ve Gecikmeler

İnternetinizle ilgili her şeyi hiç sorguladınız mı? Hiç gittin mi: “İnternet sağlayıcım iyi, bunu her yerde yapıyor. Ne yapacağımı bilmiyorum ”? Evet, ben bir Mortal Kombat oyuncusuyum ve dürüstçe nasıl hissettiğini bildiğimi söyleyebilirim. İyi bir MK oyuncusu olmak, uzun kombinasyonları bildiğiniz anlamına gelir.?

Peki, çevrimiçi bir maçta bir kombo ortasında kendinizi hayal edin ve bir gecikme sorunu ile kesintiye uğramak mı? Maça mal olsaydı bu seni nasıl kızdırırdı? Buradaki sorun, risk altında olan maçın kendisi değil, diğer oyuncular arasındaki sıralamanızdır. Sadece bu da değil, bağlantınızı kaybederseniz, itibarınızın tamamı tehlikede olabilir. Gerçekten “Quitality” mi demek istiyorsun? Bunu hiç gördün mü?Quitality

Çevrimiçi bir MK oyuncusunun yaşayabileceği en kötü şey budur. Sadece bağlantınız başarısız olduğu için sizi bir titiz olarak işaretler. Yeter artık. Bugün Mortal Kombat 11’deki gecikme sorunlarından kurtulmak için buradayız. Başka bir deyişle, “Onları Bitirmek” için buradayız.

Mortal Kombat 11 Lag Sorunları Nasıl Düzeltilir

PlayStation 4 kullanıcıları zaman zaman konsolun donması veya gecikmesi ile ilgili sorunlarla karşılaşmaktadır. Mortal Kombat 11 oynuyorsanız bunun ne kadar can sıkıcı olabileceğinden bahsettik. Neyse ki, artık gecikmelerin “vahşetine” katlanmak zorunda kalmayacaksınız. İşte Mortal Kombat 11 gecikmelerini ve gecikmelerini düzeltmenin en iyi yolları.

1. Yer Açın

Düşük alan, konsolunuzu sert bir ölçekte yavaşlatabilecek önemli bir faktördür. Çevrimiçi oynamasanız bile, oyun arada bir donabilir. Bu nedenle, düşünce size her geldiğinde, konsolunuzdan bazı istenmeyen verileri boşaltın. PS4’te bunu yapmak için aşağıdakileri yapmanız gerekir:

 1. Ana ekrandan Ayarlar’a gidin.
 2. Bir kez orada, Sistem Depolama Yönetimi.
 3. Şimdi, daha fazla bilgi görüntülemek için kategorilerden herhangi birini seçin.PS4 Depolama Alanını Serbest Bırakın
 4. Artık verilere ihtiyaç duymamanız durumunda nelerin silineceğini seçebilirsiniz.
 5. Basın Seçenekler düğmesine basın ve seçin Sil
 6. İşiniz bittiğinde, PS4’ün öncekinden çok daha hızlı hale geldiğini göreceksiniz.

2. Veritabanınızı Yeniden Oluşturun

PS4’ünüzü uzun süre kullandığınızda, veritabanınız siz fark etmeden doldurmaya başlar. Bu yüzden her zaman veritabanınızı yeniden oluşturmanız gerekir. Bu, konsolunuzun performansını büyük ölçüde artıracak ve gecikme konusunda size yardımcı olacaktır. Bunu yapmak için aşağıdaki adımları izleyin:

 1. PS4’ünüzü iki bip sesi duyana kadar güç düğmesini basılı tutarak kapatın. Bu, PS4’ünüzün kapalı olduğunu gösteren bir göstergedir.
 2. Şimdi, konsolunuzu yeniden başlatmanız gerekiyor, ancak bu sefer Güvenli Mod’da. Bunu, ikinci bir bip sesi duyana kadar güç düğmesini basılı tutarak yapabilirsiniz.
 3. Güvenli Moddayken denetleyiciniz kablosuz bağlantı üzerinden çalışmaz. Bir USB kablosu kullanarak takmanız gerekecek.
 4. Aşağı inin ve Veritabanını Yeniden Oluştur’u seçin. Veritabanını Yeniden Oluştur
 5. Bundan sonra, PS4’ünüz sürücüyü tarayacak ve tüm malzemelerden yeni bir veritabanı oluşturacaktır.
 6. İşlem bitene kadar bekleyin ve hızlı bir PS4’e sahip olacaksınız, böylece oyunun tadını maksimum seviyeye çıkarabilirsiniz.

Tamamlanması uzun zaman alabilir. Bu, sahip olduğunuz veri öğelerinin miktarına ve türüne bağlıdır.

3. İnternet Bağlantınızı Geliştirin

Bu birkaç şekilde yapılabilir. Bazıları bazı teknik becerilere ihtiyaç duyarken, diğerleri size birkaç kuruşa mal olacak. Her iki durumda da, size yardım edeceğim. Daha iyi bir oyun deneyimi için internet bağlantınızı nasıl düzeltebileceğiniz aşağıda açıklanmıştır:

Ethernet KULLANINIZ: Kablolu bir Ethernet bağlantısı üzerinden çevrimiçi bir oyun oynarken optimum performans elde edersiniz. Kablosuz bağlantıların yavaşlama ve çevrimiçi oyununuzun kalitesini etkileme eğilimi vardır. PS4’ünüzü İnternet’e bir Ethernet kablosu kullanarak bağlarsanız, iyi bir çevrimiçi oyun için gereken minimum bant genişliği bağlantısını koruyacaksınız.

Dns sunucusu: Hizmetlerine abone olduğunuzda ISS’nizin size otomatik olarak atadığı sunucu zaman zaman başarısız olabilir. Özellikle içinde bulunduğunuz bölgede çok fazla sağlayıcınız yoksa, kullanımlarla kolayca aşırı yüklenebilir. PlayStation’ınızın DNS ayarlarını değiştirme, MK 11’i gecikme olmadan oynamak için daha iyi bir bağlantıyla sonuçlanabilir.

İndirmeyi Durdur: Çevrimiçi bir oyuna başlamadan önce, PS4’niz de dahil olmak üzere evdeki her cihazın hiçbir şey indirmediğinden emin olun. Konsolunuza bir güncelleme indirildiğini fark etmeyebilirsiniz. Dolayısıyla, doğrudan çevrimiçi bir savaşa gitmeden önce iki kez kontrol edin. Bu irade PlayStation 4 internet hızınızı artırın.

Oyun Yönlendiricisi: Bu kadar basit, bir oyun yönlendiricisi satın alın. Bu tür yönlendiriciler, özellikle oyuncular için gecikmeyi azaltmaya yardımcı olacak şekilde tasarlanmalıdır. Birçoğunu çevrimiçi veya mahallenizin elektronik mağazasında bulabilirsiniz. Biraz yardım isterseniz Neat Gear XR 500 Oyun Router’ı deneyin.

4. Konsolunuzu Güncelleyin

PS’nizin en son bellenimde çalışıp çalışmadığını hiç kontrol ettiniz mi? Bu günlük olarak yapmanız gereken bir şey. Daha iyi performans alabilmeniz için PS4’ünüzün en son güncellemede çalıştığından emin olun. Bu, çevrimiçi oyunlarda karşılaştığınız gecikmeleri önemli ölçüde azaltır ve donma sorunlarını önler.

5. Sanal Özel Ağ Kullanın

Sen ne zaman PlayStation 4’ünüze bir VPN yükleyin, sunucunun içinden geçiş yapabileceksiniz. Başka bir deyişle, verileriniz seçtiğiniz bir sunucu aracılığıyla yeniden yönlendirilecektir. MK 11 oynadığınız anda ping süresinin olmadığı bir yer seçebilirsiniz. ISP Azaltmayı Önler, yani artık internet hızınızda herhangi bir değişiklik olmayacak.

Yapmanız gerekenler:

 1. Bir VPN servis sağlayıcısına kaydolun. ExpressVPN’i şiddetle tavsiye ederim.
 2. Bir VPN doğrudan PS’nizde kullanılamayacağından, yönlendiricinize VPN kurun.
 3. Bundan sonra, hesabınızla oturum açın ve oyun deneyiminize uygun gördüğünüz bir sunucuya bağlanın.
 4. Şimdi Mortal Kombat’ı başlatın ve tekrar gecikmelerden endişe etmeyin.

ExpressVPN, eldeki görevde size yardımcı olabilecek birkaç VPN sağlayıcısından biridir. Tüm dünyada inanılmaz hızlı hızlarla gelen sunuculara sahiptir. Ayrıca başkalarının bir listesini de görebilirsiniz Mortal Kombat 11 için en iyi VPN’ler aşağıdaki tabloda.

MK 11 Lags – Final Thoughts Nasıl Onarılır

Oyun içi gecikme felaketi başladığında, yaptığınız her hareket arasında birkaç saniye gecikme olur. Orada dururken hiçbir şey yapmadan rakibiniz her komboyu mükemmel bir şekilde vuracak. En kolay kombinasyonları kaçırırsınız ve oyunu kaybedersiniz. En aşağılayıcı olan Quitality’den bahsetmiyorum bile. Ancak, burada ve bazı püf noktaları ile MK11’inizin deneyimini optimize edebilirsiniz. Size verdiğim kılavuza göz atın ve onları hemen bitireceksiniz.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me