Kodi Yasal mı? Kodi Kullanımı Güvenli mi?

Kodi yasal mı? Kodi’nin kullanımı güvenli mi? içinde ABD, İngiltere, Avustralya, Kanada veya Almanya? Pek çok insanın, Kodi’yi yükle üzerinde kendi PC, Mac, Amazon Fire TV, Linux, Android, veya Kodi’nin desteklendiği diğer akış cihazları. Kodi’yi ne için kullandığınıza bağlı olarak, içine girebileceğiniz gerçek bir olasılık var. yasal sorun.
Kodi kullanıyorsanız film akışı ve TV şovları kullanma gayri resmi Kodi eklentileri sevmek göç veya TUZLAR, bir şeyler yapıyor olabilirsiniz yasadışı Bilseniz de bilmeseniz de. Etkinliklerinizi ve görüntüleme alışkanlıklarınızı koruma ve gizleme adımları için aşağıdaki kılavuzu okuyun Kodi. Nasıl kullanıldığını öğren Kodi Güvenle ve VPN ile anonim olarak.


Kodi Yasal ve Güvenli mi?

Kodi Yasal mı & Kullanıma uygun?

Kodi Yasal mı?

Cevap Evet, Kodi yasal. Ancak, Kodi kullanıcıları İngiltere, ABD, Avustralya, İrlanda, Fransa, Kanada ve Almanya aldı telif hakkı ihlali bildirimleri belirli Kodi eklentilerini kullanmanın bir sonucu olarak. Kodi’nin kendisini indirme ve yükleme konusunda yasadışı bir şey yoktur. Birçok konudan film eklentileri ve yaşa TV Eklentileri içeriğini korsan kaynaklardan al.
Son kullanıcı olarak, muhtemelen yanlış bir şey yaptığınıza dair hiçbir fikriniz yoktur, ancak bu, bu eklentileri kullanmanın olası yasal yükümlülüklerini ortadan kaldırmaz. Üzerinde olmak güvenli Taraf, kullanmak en iyisidir VPN Hizmeti Kodi ile birlikte.
VPN ile, ne ISS’niz ne de telif hakkı trolleriniz çevrimiçi ne yaptığınızı göremez. Böylece, herhangi bir potansiyel almaktan kaçının telif hakkı ihlali bildirimleri veya uyarı mektupları.

Güncelleme 1: 28 Şubat 2017’de İngiltere Fikri Mülkiyet Ofisi’nin, hak sahiplerinden ve yayıncılardan gelen baskı altında Kodi kutu danışma başlattığını belirten haberler çıktı. Amaç, sadece Kodi kutu satıcılarını değil, aynı zamanda son kullanıcıları da hedefleyen yasaları ve ince ayar yasalarını düzeltmek gibi görünüyor.

Güncelleme 2: 7 Mart 2017’de İngiltere Ulusal Ticaret Standartları Başkanı Lord Toby Harris, “aynı zamanda herhangi bir kişiyi veya ticari satışı veya böyle bir cihazı çalıştırmak (Kodi kutuları) telif hakkı yasasını ihlal ettiklerini. Ulusal Ticaret Standartları, meşru işleri korumaya ve telif hakkını bu şekilde ihlal edenleri sürdürmeye devam edecektir. ”

Güncelleme 3: Açık Haklar Grubu’na göre, Dijital Ekonomi Faturası İngiltere’de telif hakkı troller şans tehdit Kodi kullanıcıları ve torrent dosya paylaşanlar 10 yıl hapis cezası ile.

Güncelleme 4: 26. 2017 Çarşamba günü, Avrupa Adalet Divanı (Avrupa Adalet Divanı) olarak adlandırılan ECJ, “telif hakkı sahibinin rızası olmadan bu işi sunan üçüncü bir tarafa ait bir web sitesinden akışla elde edilen telif hakkı korumalı çalışma” bir muafiyetten yararlanmadı telif hakkı içeriğinin dağıtımını düzenleyen yasaların Başka bir deyişle, yasadışı eklentiler kullanarak korsan içerik akışı yapmak artık yasa dışı AB’de telif hakkıyla korunan materyal indirirken.

Bu nedenle, özellikle İngiltere’de yaşıyorsanız, Kodi’yi kullanırken çok dikkatli olmanız gerekir. Herhangi bir risk almayın ve akış etkinliklerinizi gizlemek için VPN kullanmayın. Yetkililerin Kodi kullanıcılarını da hedeflemeye başlaması sadece zaman meselesi gibi görünüyor.

Kodi’de Nasıl Güvende Kalınır??

Kodi’yi kullanmanın en önemli yanı ne yaptığınızı bilmektir. Hakkında bilgi için interneti kaydırdığınızda Kodi nasıl kurulur ve eklentileri yükle üzerinde, gerekli talimatları listeleyen web sitesine güvenilebildiğinden emin olun. Burada bilgi önemlidir. Sadece bırakmak için bir mazeret yok çevrimiçi güvenlik veya gizliliğe maruz kalma. Kodi ile ilgili makalelerin çoğunun, VPN ve iyi bir nedenden dolayı. Sanal özel ağ, ekstra güvenlik ve gizlilik katmanı tarama ve akış etkinliklerinize. Bu nedenle, VPN kullanırken hassas özel verilerinizi koruyorsunuz.

Sadece resmi Kodi eklentilerini kullanmak her zaman en iyisidir. Bu resmi eklentiler tam yasal ve kullanımı güvenlidir.

Bir VPN sunucusuna her bağlandığınızda, tüm İnternet trafiğiniz şifreli. Bu, ne İSS’nizin ne de telif hakkı trollerinizin hangi dosyaları indirdiğinizi veya izlediğiniz filmleri algılayamayacağı anlamına gelir. VPN ayrıca sizi ortadaki adam saldırılarına karşı korur.

Gizliliğiniz konusunda ciddiyseniz VPN kullanın. Bu kadar basit. ExpressVPN Muhtemelen Kodi ile en çok kullanılan VPN’dir. Ayrıca, aşağıdaki VPN sağlayıcılarından herhangi birini çevrimiçi etkinliğinizi güvenli ve gizli tutun İnternet Servis Sağlayıcınızın meraklı gözlerinden veya potansiyel telif hakkı trollerinden.

Kodi Güvenli mi??

Genel olarak, ne yaptığınızı biliyorsanız Kodi güvenli bir platformdur. Ne yazık ki, çevrimiçi olarak gerçekleştirebileceğiniz diğer etkinlikler gibi, riskler içeriyordu. Aşağıda, Kodi’nizi döndürebilecek en önemli risklerin bir listesini bulabilirsiniz. emniyetsiz.

 • ISS İzleme: İSS’niz çevrimiçi ortamda ne yaptığınızı takip eder. Bu kadar basit. Hangi web sitelerini ziyaret ettiğinizi, hangi dosyaları indirdiğinizi ve hangi filmleri çevrimiçi olarak izlediğinizi görebilirler. Hangi cihazı, yazılımı veya uygulamayı kullandığınız önemli değildir. Bu nedenle, Exodus gibi popüler resmi olmayan Kodi eklentilerini kullanarak film akışı yapan birçok kullanıcı, uyarı harfleri İSS’lerinden.
 • Resmi Olmayan Kodi Eklentileri: Dürüst olmak gerekirse, Kodi’ye yüklenecek en iyi eklentiler gayri resmi. Bu eklentiler, En yeni Hollywood gişe rekorları kıran filmleri, en iyi TV dizilerini izleyin, ve en önemlisi, canlı spor yayınları. Sorun şu ki, bu eklentileri resmi olmayan bir depodan yüklemek sizi açıkta bırakabilir.
 • MITM Saldırıları: Ortadaki adam saldırıları en büyük çevrimiçi tehditler. Bir bilgisayar korsanı sizinle Kodi arasındaki bağlantıya sızmayı başarırsa, kişisel bilgi olabilir sınırlı.
 • Hackerlar ve Dolandırıcılar: Kodi’nin ücretsiz bir açık kaynaklı yazılım olması, iki ucu keskin bir kılıçtır. Yıllar geçtikçe, XBMC, şüphelenmeyen flamalara saldırmak için saldırganlar için popüler bir hedef haline geldi. özel bilgi.
 • Telif Hakkı Trolleri: Kodi’nizde torrent dosyalarını akışa almanıza izin veren Kodi eklentileri var. Sorun şu ki, ne zaman torrent dosyasını indir, IP adresini pratik olarak dosyanın dosyalarına ekliyorsunuz sel sürüsü. Telif hakkı trolleri IP adresinizi kullanarak çevrimiçi etkinliğinizi takip edin ayrıca.
 • Kodi Önceden Yüklenmiş Android TV Kutuları ve Amazon Fire TV Çubukları: Resmi Kodi blogu, bu Kodi yüklü kutuların neden olabileceğini açıkladı emniyetsiz. Bu TV kutuları üzerine Kodi takılı olarak gelir. Buradaki sorun, bazı satıcıların bozuk eklentiler işe yaramayabilecek, hatta daha da kötüsü, sayısız güvenlik açıkına açık. Bunlardan bazılarını satmak önceden yüklenmiş Kodi TV kutuları şimdi AB’de bile yasadışı sayılıyor.
 • DDoS Saldırıları: Eklenti geliştiricileri eklentilere kötü amaçlı kodlar ekleyebilir. Ardından, bu eklentilerin şüpheli olmayan kullanıcıları, Botnet’leri hangi performans DDoS saldırıları web üzerindeki web sitelerinde. Popüler Exodus addonu aslında böyle bir şekilde kullanıldı. Ancak, TVAddon topluluğu tarafından Exodus eklentisinin kullanımını güvenli hale getirmek için gerekli önlemler alınmıştır..
 • Kötü Amaçlı Altyazılar: Bazı durumlarda, bilgisayar korsanları bile altyazılar Kodi uygulamasını yüklediğiniz cihazın tam kontrolünü ele geçirmek için üçüncü taraf depolar tarafından sağlanmıştır. XBMC Vakfı bu sorunların farkındadır ve bunları düzeltmek için yeni bir güncelleme yayınlamıştır (Kodi 17.3). Hala daha eski bir Kodi sürümü kullanıyorsanız, Kodi 17.3 sürümüne güncellemenizi kesinlikle öneririz..

Kodi Yasal ve Güvenli mi? Ek Hileler ve İpuçları

VPN kullanmanın yanı sıra, gerçekleştirebileceğiniz bir dizi önlem vardır. çevrimiçi gizliliğinizi koruyun ve Kodi’nizden aynı anda en iyi şekilde yararlanın. Yararlı olanlara bir göz atın Kodi rehberleri altında.

 • Kodi nedir? Yeni başlayanların rehberi
 • 2017 için En İyi 5 Kodi VPN İnceleme Kılavuzu.
 • Kodi TV Kutuları Yasal ve Güvenli mi??
 • En İyi Kodi Akış Cihazları.
 • En iyi Kodi eklentileri kurulum kılavuzu.
 • Kodi’de IP adresimi nasıl gizleyebilirim??
 • Kodi’de anonim olarak film izleme?

Kodi Yasal mı? özet

 • Başlangıç ​​olarak, Kodi Uygulaması’nın kendisi değil yasadışı.
 • bunlara ek olarak, Kodi’yi Yükleme senin üstünde PC, Mac, Android, Multimedya TV Kutusu, Fire Stick, Nexus Oynatıcı, veya Nvidia Kalkanı yasadışı değil.
 • Ancak, kanunla baş etmek izlerseniz korsan akarsu üçüncü taraf Kodi eklentileri aracılığıyla.
 • Kodi kullanıcılarının uyarı mektupları ve telif hakkı ihlali bildirimleri aldığı durumlar da oldu.
 • Kodi ile VPN kullanmak, ISS, telif hakkı sahipleri, ve çevrimiçi izlediğiniz şeyi gözetlemekten başka kimse.
 • Son olarak, kullanmayın Çıkış, SALTS, 123Filmler, Mobdro, SporDevil, ya da yaşıyorsanız VPN olmadan benzer eklentiler ABD, İngiltere, AB, Kanada, Almanya, Avustralya, Hindistan, Fransa veya İspanya.

Kodi Yasal ve Güvenli mi? Sonuç

Kodi yasal mı? Akış için kullanılabilir video içeriğinin hiçbirini barındırmıyor. Ancak, ne zaman çevrimiçi olursanız, ziyaret ettiğiniz herhangi bir web sitesi veya kullandığınız uygulama, genel IP adresi. IP adresiniz sizin dijital parmak izi. Sizin açınızdan fiziksel konum yanı sıra diğer kişisel bilgiler. Kodi kullanırken güvende kalmanın en iyi yolu için ExpressVPN eklendi gizlilik ve güvenlik. Kodi’de risk almayın ve film, TV şovu veya canlı spor etkinliği yayınlamayın VPN’ye bağlanma ilk. Almaya değer olmayan bir risktir.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me