Jailbreaking FireStick Yasadışı mı?

Jailbreaking FireStick ABD, İngiltere, Kanada ve Avustralya’da yasadışı veya yasal mı? Amazon Fire Stick, pazardaki en popüler akış cihazlarından biridir ve insanlar sürekli olarak bundan daha fazlasını elde etmenin yollarını arıyorlar. Jailbreak yapmak bu yollardan biridir. Bunu yaparken yanlış bir şey yoktur, çünkü multimedya akışı hazırlanmak zorunda oldukları şeydir. Jailbroken Fire Stick’te zaten indirilmiş bir medya oynatıcı yazılımı var. Fire Stick’lerini hapse atmış olan kişiler genellikle bu uygulamaları akış çubuklarına yükleyerek Kodi, Mobdro ve Terrarium TV gibi üçüncü taraf uygulamaları yükler. İşte o zaman işler dağınık olabilir ve bunu yasal veya yasadışı olup olmadığı argümanı başlar. Hadi senin için yıkalım.


Jailbreaking FireStick Yasadışı mı?

Jailbreaking FireStick Yasadışı mı?

Bir FireStick’i Jailbreak Yapmak Nedir??

Bir Amazon Fire TV Stick’e “jailbreak” derken ne demek istedikleri üzerinde Kodi adında bir medya sunucusu yazılımı yüklü olması. Kodi, akış etkinliklerinizi kolaylaştırmak için yerel ve akış içeriğinin düzenlenmesine yardımcı olmak için tasarlanmış popüler bir medya merkezi uygulamasıdır. Bir FireStick’i Jailbreak’nin ne anlama geldiğini ve içerdiği hakkında daha iyi bir fikir edinmek için FireStick Jailbreak kılavuzumuza göz atın..

Jailbreaking FireStick Yasadışı mı?

Şöyle söyleyelim, Hayır. Normal bir Fire TV Stick ile hapse atmış olan arasındaki tek fark KODI’nin kurulmasıdır. Yasallık sorunları, cihazı daha sonra nasıl kullandığınıza bağlıdır. Telif hakkıyla korunan materyalleri kötüye kullanır mısınız? Yoksa korsan içerik yayınlayacak mısınız? Gerçekten size kalmış. Ancak kendi içinde jailbreak yapmak çok yasal. Yasallığı, cihazı ve üzerindeki yazılımı nasıl kullandığınıza bağlıdır. Esasen, tüm sürecin İnternet tarayıcınızı kullanmasından pek farkı yoktur. Yasal haklara sahip olduğunuz içeriğe erişmek için kullandığınız sürece, iyi olmanız gerekir. Ancak, bu uygulamaları telif hakkıyla korunan malzemelere yasadışı erişim elde etmek için kullanırsanız yasal sorun yaşayabilirsiniz.

Güvenlik Nedenleriyle FireStick’te VPN Nasıl Kullanılır

Kodi’yi normalde ödediğiniz filmleri ve TV şovlarını izlemek için kullanacaksanız, muhtemelen sizi kapsayacak bir VPN’e ihtiyacınız olacaktır. Kodi, kötüye kullanılana kadar yasaldır. Bu saygın yazılım, ülkenizde bulunmayan veya hatta engellenemeyen binlerce kanala ve videoya erişmenizi sağlayacaktır. Sunulan her şeyi izleyemiyorsanız FireStick’i Jailbreak yapmanın anlamı nedir? Cevap bir VPN’dir. Bir VPN veya sanal özel ağ, kullanıcıların özel bir ağa güvenli bir şekilde erişmesini ve verileri ortak ağlar üzerinden uzaktan paylaşmasını sağlar. Bununla birlikte, tüm kullanıcıların verileri şifrelenir ve çevrimiçi trafiği izlenemez. FireStick’te bir VPN kullanmak, kullanıcıların ISS’lerinin bilgisi olmadan istediklerine erişmek için tüm kısıtlamaları atlamasına yardımcı olur.

FireStick için en iyi VPN

Bir VPN kurmanın birçok faydası vardır. FireStick’teki çoğu uygulamanın ve eklentinin ABD, İngiltere, Kanada, Avustralya ve Almanya gibi ülkelerin dışında çalışmadığı düşünüldüğünde, sanal özel ağ ihtiyacını artırmaktadır. Coğrafi kısıtlamaları atlamak ve herhangi bir kanalda veya eklentide canlı ve isteğe bağlı içerik izlemek isteyen kullanıcıların konumlarını çevrimiçi olarak aldatmaları gerekir. Bu, ISS’leri yukarıda belirtilen ülkelerden birinde bulunduklarını düşünmeleri için kandırmaları gerektiği anlamına gelir. Nerede olurlarsa olsunlar, istedikleri malzemeye erişmenin tek yolu budur. Amazon FireStick ile bir VPN kullanırken elde edeceğiniz avantajlardan bazılarına göz atalım.

 • Coğrafi olarak kısıtlanmış Kodi Eklentilerinin engellemesini kaldırın: USTVNow gibi Kodi eklentilerinin engellemesini kaldırın ve izleyin.
 • Nihai Gizlilik: Tüm çevrimiçi etkinliklerinize ekstra bir gizlilik ve güvenlik katmanı ekleyin.
 • ISP Kısıtlamasını Atla: VPN’ler, ISS’lerin İnternet hızınızı azaltmasını önler, böylece kesintisiz video akışının keyfini kesintisiz olarak çıkarabilirsiniz.
 • VPN Uygulamaları: Tüm uygulamalar kullanıcı dostudur ve PC, Mac, Android, iOS ve FireStick’te çalışır.

ExpressVPN FireStick ile kullanabileceğiniz en iyi VPN hizmetidir. Bizden alın, ExpressVPN indirme performansını iyileştiren birkaç VPN’den biridir. IPVanish, VPN’lerini FireStick’e yüklemeyle ilgili mükemmel talimatlar sağlar. Bu servis sağlayıcı ayrıca VPN uygulamalarını Amazon Fire TV ile daha iyi çalışacak şekilde optimize etti. İncelenen listemize göz atın 2019’daki en iyi FireStick VPN’leri.

Jailbroken Firestick Yasal ya da değil?

Kısacası, jailbreak yapan Amazon FireStick yasadışı değildir. FireStick’inizi hapse attığınız için hapse girmeyeceksiniz. Yüksek sesle ağlamak için kendi kişisel FireStick’iniz. Ancak bu, her şeyi akıllıca kullanabileceğiniz anlamına gelmez. Kodi derlemelerini veya eklentilerini kullanarak telif hakkı içeriğiyle uğraşırsanız, hem hükümetle hem de İSS’nizle veya en kötü durumlarda sorun yaşama olasılığınız yüksektir. Bu yüzden jailbreak başarınızı gerçekten kutlamak istiyorsanız, bir VPN yükleyin ve sonra kendinizi elden çıkarın.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map