Jailbreak olmadan iPhone veya iPad’e Kodi Nasıl Yüklenir

Kodi, App Store’da kolayca bulamayacağınız açık kaynaklı bir medya oynatıcıdır. Eğer Kodi sizin için kullanılamıyor indirmek için hala yapabilirsiniz cihazına yükle. Jailbreak yapmak Kodi’nin kullanılamaması sorununu çözmek için ilk seçeneğiniz olabilirken, diğer yollar iPhone veya iPad’inizdeki medya merkezini almanıza yardımcı olabilir.

Bu yazıda size nasıl yapacağımı göstereceğimKodi jailbreak yapmadan iPhone veya iPad’de yükleyin. Bir kez dinlendikten sonra, iOS cihazlarınızda Kodi aracılığıyla hiçbir zaman içerik akışı sağlayamazsınız.

Jailbreak olmadan iPhone veya iPad'e Kodi Nasıl Yüklenir

Jailbreak olmadan iPhone veya iPad’e Kodi Nasıl Yüklenir

Her zaman bir VPN kullanın

Geçtiğimiz aylarda Kodi kullanıcıları, üçüncü taraf Kodi eklentileri aracılığıyla yasa dışı ve korsan akışları indirme. Telif hakkı trolleri bu etik dışı uygulamaların en altına inmeyi başardı ve birçok kullanıcının bazı sonuçlarıyla karşılaşması gerekiyordu. Bu yüzden sana tavsiye ediyorum IP adresinizi gizle kim olduğunuzu ve nereden bağlandığınızı ortaya koyan.

Ancak, eğer çevrimiçi kimliğinizi gizleyin, yapabileceksin Web’e anonim olarak göz atın ve İstediğiniz tüm Kodi eklentilerini indirin izlenmeden. Bunu yapmak için yapmanız gereken şey bir VPN uygulamasına abone ol ve ardından bir VPN sunucusuna bağlanın. IP adresiniz başka bir adresle değiştirildikten sonra, bir VPN’in sunduğu her şeyden yararlanabilirsiniz:

 • Coğrafi olarak kısıtlanmış Kodi Eklentilerini edinin: Birçok Kodi eklentisi, orijinal olarak tasarlandıkları konumda olmadıkları sürece çalışmaz. Ancak, VPN ile bu bölgesel kısıtlamaları atlayabilir ve seçtiğiniz eklentilere erişebilirsiniz.
 • ISP Kısıtlamasını Atla: ISS bağlantınızı kısıtlamayı durdurur ve herhangi bir arabellek veya gecikme olmadan içeriği çevrimiçi yayınlamanızı sağlar.
 • Güvenlik ve Gizlilik: Bir VPN’ye bağlanarak verilerinizi her zaman güvende tutan sağlam şifreleme protokolleriyle sararsınız.
 • VPN Uygulamaları: PC, Mac, Android, iOS ve FireStick’te bulunan kullanıcı dostu VPN uygulamalarıyla kolayca bir VPN bağlantısı kurabilirsiniz.
  TVAddons повернувся онлайн - Fusion Returns

Kodi Yüklemek için En İyi VPN

ExpressVPN aşağıdakiler için mükemmel bir seçimdir: coğrafi kısıtlamalı hizmetlere erişme Kodi eklentileri gibi. Ayrıca, sağlayıcı bant genişliği kısıtlaması olmadan torrent kullanımına izin verir veya veri kullanımı. Şahsen, ExpressVPN en iyi VPN hizmeti pazarda, özellikle Kodi ile.

Şirketin sunucular optimize edildi Kodi eklentileriyle daha iyi çalışmanızı sağlar ve bu yalnızca herhangi bir VPN sağlayıcısında bulduğunuz bir şey değildir. Ancak, diğer seçenekleri keşfetmekte ısrar ediyorsanız, 2023’daki en iyi VPN’ler aşağıda.

TweakBox Kullanarak iOS Üzerinde Kodi Kurulumu

Başlamak için burada zahmetsiz bir yol var Kodi’yi iOS cihazlarınıza yükleme:

 1. İPhone veya iPad’inizde, TweekBox’ın web sitesini ziyaret edin.
 2. Şimdi Yükle üzerine dokunun.
 3. Daha sonra erişime izin vermek için bir mesaj alacaksınız.
 4. İzin Ver” i tıklayın.
 5. Gerekebilir Şifreni yaz.
 6. Tekrar Yükle’yi tıklayın.
 7. Uygulama yüklendikten sonra, çıkmak için Bitti’yi seçin.
 8. TweakBox uygulaması artık Ana Ekranda.

şimdi Kodi yüklemek için, aşağıdakileri yapmanız gerekir:

 1. TweakBox uygulamasını başlatın.
 2. Uygulamalara Basın ve Appstore Uygulamalarını seçin.
 3. Arama çubuğunda, tip Kodi.
 4. Kodi’yi seçin ve yükle düğmesine basın.
 5. Kodi’yi açmaya çalıştığınızda Güvenilmeyen Kurumsal Geliştirici uyarısı alırsınız.
 6. Ayarlar’ı açın, ardından Genel’i tıklayın.
 7. Profil Seç & Cihaz yönetimi.
 8. Enterprise Uygulamasının altında bulunan metni seçin.
 9. Güven’i tıklayın.
 10. İstendiğinde, tekrar Güven’i tıklayın.
 11. Geri dönün ve Kodi’yi özgürce kullanın iPhone ve iPad’de.

Kodi’yi iPhone veya iPad’e Cydia Impactor kullanarak yükleyin

En kolay yollardan biri iPhone ya da iPad’inize Kodi yükleyin hem Windows hem de Apple cihazları için iyi bilinen bir uygulama olan Cydia Impactor aracılığıyla. Bu uygulama, sahiplerin App Store olmayan / Windows Mağazası olmayan uygulamaları indirip yüklemesine olanak tanır. Başlamak için yapmanız gerekenler indir Cydia çarpma tertibatı  yanı sıra en son Kodi.IPA dosyası.

 1. İPhone veya iPad’inizi PC’nize veya Mac’inize bağlayın. İTunes, iOS cihazınızı taktığınızda otomatik olarak açılırsa, daha ileri gitmeden önce kapatın.
 2. Cydia Impactor’u Başlat daha sonra indirdiğiniz Kodi IPA dosyasını uygulamaya sürükleyip bırakın.
 3. İOS cihazınızın seçili olduğundan emin olun açılır menüden, ardından Başlat’a tıklayın.
 4. Uygulama bir Apple Kimliği girişi. Apple ile doğrulanmıştır ve yalnızca IPA dosyasını imzalamak için kullanılır, ancak alternatif bir Apple Kimliği kullanın gizlilik bir endişe ise.
 5. Uygulamayı yükler yüklemez, ayarlara git > Genel > Profiller & Cihaz yönetimi (bu, iOS sürümünüze bağlı olarak biraz farklılık gösterebilir).
 6. Profili tanımlayın belirli Apple Kimliğinizle ve aç.
 7. Güven düğmesine dokunun cihazınızdaki yeni Kodi uygulamasına “güvenmek”.
 8. Uygulamayı başlat ve Kodi kullanıcıları için birçok avantajın tadını çıkarın.
  Cách cài đặt Kodi trên iPhone hoặc iPad mà không cần Bẻ khóa

Talimatları olabildiğince basit hale getirmeye çalıştık. Ancak, yöntem işe yaramazsa, nasıl yapabileceğinizi öğrenmek için okumaya devam edin iPhone ya da iPad’inize Kodi yükleyin Xcode’un uygulamayı etkinleştiren başka bir uyumluluğu kullanması.

Xcode kullanarak Kodi’yi iPhone veya iPad’e yükleme

Xcode’u kullanmak için üç şeye ihtiyacınız olacak:

 • Kodi deb dosyası: Alın resmi Kodi sitesi.
 • İOS Uygulama İmzalayan: V1.9’u indirmeye devam edin, ardından dosyayı açın.
 • Xcode 8 Uygulaması Mac App Store’dan.

Deb dosyasını masaüstünüze ve diğerlerini Mac’inize kaydettiğinizde, talimat vermeye başlayabilirim:

 1. La başlamak iPad / iPhone’unuzu Mac’inize takma. Bir kez bitti, Xcode’u aç.
 2. A Yeni bir Xcode projesi oluştur’u seçin. Solda “Uygulama” nın vurgulandığından emin olun, ardından “Tek Görünüm Uygulaması” nı seçin. İleri’yi tıklayın..
 3. Şuraya git: oluşturmak istediğiniz uygulamayı tanımlayın. Kodi olarak Ürün Adını ve size özel bir şey olarak Kuruluş Tanımlayıcısını girin. Diğer alanları veya seçenekleri olduğu gibi bırakın ve uygulamayı Evrensel yapmayı seçin. Sonrakine tıkla.
 4. Git deponuz için bir konum seçin tıklayın. Yapabilirdin masaüstüne kaydetmeyi seçin. Sonrakine tıkla.
 5. Kişilerinize Xcode erişimini reddetmeyi seçin.
 6. Xcode ekranının ortasında bir hata mesajı açılacaktır. “Kodlama kimliği bulunamadı” yazmalıdır. “Sorunu düzelt” i ve ardından bir sonraki iletişim kutusunda Ekle … seçeneğini tıklayın. Apple Kimliğinizi yazın ve giriş yapın.
 7. Ana ekrana döndüğünüzde, “Bu sorunu gidermek için temel hazırlık için kullanılacak bir Geliştirme Ekibi seçin” yazan bir mesaj görürsünüz. Bir Geliştirme Ekibi Seçin ve Xcode ‘sorunları çözme’ ile meşgul olacak. Birkaç dakika içinde her şey yolunda olmalı.
 8. Kaydettiğiniz simgeyi tıklayarak App Signer’ı başlatın indirdikten sonra masaüstünüze yükleyin. Kodi deb dosyasını bulun ve Open’a basın. Görüntülenen İmzalama Sertifikası önceden doldurulmuş olmalıdır, ancak Hazırlık Profili için, istenen tanımlayıcıyı seçin. Ardından Başlat’ı tıklayın..
 9. Farklı Kaydet alanı için bir dosya adı yazın ve Kaydet’i tıklayın. App Signer verileri açacak ve dosyayı kaydedecektir. Tamamlandığında Bitti der.
 10. Xcode’a geri dönün ve Cihazlar’ı seçin. İOS cihazınızı seçin. Bir kez bitti, küçük artı işareti için aşağı kaydırın ve üzerine tıklayın. Unutmayın, doğru bölmede bulacaksınız. İpa dosyasını bulun ve seçin 9. adımda iOS uygulama İmzalayıcısı oluşturuldu ve Aç’ı tıklayın. Kodi uygulaması, yükleme tamamlanır tamamlanmaz Yüklü Uygulamalar altında görünecektir.
 11. İOS cihazınızın bağlantısını kesin. Baktığınızda, Kodi simgesini görürsünüz ve üzerine dokunduktan sonra bir ‘Güvenilmeyen Geliştirici’ mesajı görünebilir. İptal’e dokunarak bunu yoksay. Bundan sonra, Ayarlar’a gidin>Cihaz yönetimi>Geliştirici Uygulaması ve Güvenmeyi Seç “[hesap adı].” Güven’e tekrar dokunun; Güvenilmeyen Geliştirici bildirimini bir daha asla almayacaksınız.
 12. Sen bittin! Ana ekranınıza dönün ve uygulamayı çalıştırmak için simgeye dokunun.
  Itago ang IP Address sa Kodi - Paano sa VPN

Kodi’yi iOS 10’a yükleyin – Son Düşünceler

Bu talimatları izlerseniz, Kodi’yi iPhone’unuza veya iPad’inize kolayca yükleyebilir ve sunduğu kanalların keyfini çıkarabilirsiniz. Herhangi bir sorunla karşılaşırsanız, sorgunuzla birlikte bana bir yorum bırakın, en kısa sürede size geri döneceğim.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me