FireStick’te Youtube Kurulumu – Sideload Guide

Aralarında artık orta yol yok Google ve Amazon. Ne yazık ki, en iyi akış platformlarından biri bu sığır etinin kurbanı oldu. Youtube Amazon Store’da bulunamıyor ve bu Fire Stick kullanıcıları için büyük bir kötü haber. Ancak, sadece oturup öpüşmelerini ve makyajlarını beklemiyordum. Hayır, zaten FireStick’imde Youtube’u bulmanın bir yolunu buldum. Bunu da nasıl yapacağınızı öğrenmek ister misiniz?? Bu kılavuzu takip edin ve not alın.

Fire Stick'te Youtube Kurulumu - Sideload Guide

Fire Stick’te Youtube Kurulumu – Sideload Guide

Google, Youtube’u FireStick’ten alıyor

İşte bildirim kullanıcılar FireStick veya Amazon Fire TV’nizde YouTube uygulamasını etkinleştirmeye çalıştıklarında aldılar.

“2018-01-01 tarihinden itibaren YouTube bu cihazda kullanılamayacak. favori içerik oluşturucularınızın ve videolarınızın keyfini başka şekillerde de çıkarabilirsiniz. Kullanabileceğiniz cihazların listesi için lütfen https://goo.gl/mjZxwN adresini ziyaret edin. ”

Bir Youtube sözcüsü, aşağıdakileri belirten Amazon cihazlarından Youtube kaldırma kararını açıkladı.

“Amazon ile tüketicilerin birbirlerinin ürünlerine ve hizmetlerine erişimini sağlamak için bir anlaşma yapmaya çalışıyoruz. Ancak Amazon, Chromecast ve Google Home gibi Google ürünlerini taşımıyor, Prime Video’yu Google Cast kullanıcıları için kullanılabilir hale getirmiyor ve geçen ay Nest’in en son ürünlerinin bazılarını satmayı bıraktı. Bu karşılıklılık eksikliği göz önüne alındığında, artık Echo Show ve FireTV’de YouTube’u desteklemiyoruz. Bu sorunları yakında çözmek için bir anlaşmaya varabileceğimizi umuyoruz. ”

FireFox ile FireTV veya FireStick’te Youtube Nasıl Kullanılır

Yapabileceğini biliyorsun İpek gibi bir tarayıcı indir ve tüm bu Google Amazon sorunu üzerinde çalışmak değil mi? İpek tarayıcısında bir yer imi kolayca yapmanızı sağlar Fire TV’nizden Youtube’a erişin. Silk’i yüklemek ve daha sonra Youtube’u FireStick’e yüklemek için aşağıdaki işlemi uygulayın:

 1. Fire Stick’inizi takın, başlatın ve ‘Arama’İşlevi.
 2. Yazarak tarayıcıyı arayın İpek Arama Çubuğunda.Silk Browser için arama yap
 3. Sonraki sayfada, Silk uygulamasını indir.İpek indir
 4. Tamam, uygulama indirilecek ve yüklenecek. Bu yapıldıktan sonra, İpek’i çalıştır.
 5. Açıldığında, bir Youtube yer işareti.Youtube Yer İşareti
 6. Tıklarsanız Youtube, senden istenecek Google hesabınız ile giriş yapın.
 7. İşlemi tamamladıktan sonra, Silk üzerinden Youtube uygulaması FIreStick’te sorunsuz bir şekilde başlayacak.

İpek’i tercih etmiyorsanız, istediğiniz zaman Firefox. Aynı zamanda şu anda uygun bir yöntem. Temel olarak Youtube uygulamasına tarayıcıdan erişebilirsiniz. Tüm gereken Fire TV’nizde Youtube’u başlatın bir yerine iki tıklamadır. Google hesabınızı kullanarak Youtube uygulamasında oturum açabilir ve arama işlevini de kullanabilirsiniz. Şu anda, bu yöntemi kullanarak Youtube videolarını Smartphone’unuzdan FireStick’inize yayınlamak mümkün görünmüyor.

ES File Explorer ile Fire Stick’te Youtube Kurulumu

Birkaç diğer geçici çözümü kullanarak YouTube uygulamasını FireStick’te yan yükleyebilirsiniz. Birincisi ES Dosya Gezgini kullanmaktır.

 1. Açık Ayarlar FireStick ana ekranındaki üst menü çubuğundan
 2. Aç “sistem”Ve Geliştirici Seçenekleri.FIRESTICK-DeveloperOptions-1
 3. Bundan sonra, “Bilinmeyen Kaynaklardan Uygulamalara İzin Ver”.Firestick-Bilinmeyen-Kaynaklar-1
 4. Tıklamak Aç.Aç
 5. İşiniz bittiğinde, arama işlevini açın ve ES Dosya Gezgini.
 6. Şimdi tıklayın indir.ES Dosya Gezgini
 7. ES Explorer uygulamasını başlatın.
 8. Uygulamadan başlayarak Araçlar -> İndirme yöneticisi.
 9. Orada bir “+” İşareti alt menüde tıklayın.
 10. Yol ile ilgili olarak, aşağıdakileri gönderin: http://bit.ly/2DwAApm ve Tamam’ı tıklayın.
 11. Şimdi dosyanızı adlandırmanız ve “Youtube”Açıkçası.
 12. Tıklamak Şimdi İndirin.
 13. Dosyanızın yüklemesi şimdi başlayacak.
 14. İndirme işlemi tamamlandıktan sonra Açık dosya ve FireStick’inize Youtube yükleyin.
 15. FireStick’in ana ekranına dönün ve başlatın Youtube. Bilmediğiniz durumda S olan bir TV.FireStick'te Youtube Uygulaması
 16. Aşırı görüntülemeye başlayın.İzlemeye Başla

Downloader ile Fire Stick’te Youtube Uygulaması Nasıl Yüklenir?

Dosya Gezgini, YouTube’unuzu Stick’inize alabilen tek uygulama değildir. Downloader’ı kullanırsanız aynı sonuçları alırsınız. Bunu nasıl yapabileceğinize bir göz atalım:

Gerekli tüm kabloları bağladıktan sonra ateşinizi başlatın. Adresine git Ayarlar> cihaz> Geliştiriciler seçeneği> sonra Bilinmeyen Kaynaklardan Uygulamalara İzin Ver seçeneği.

 1. Amazon Fire Stick’inizi internete bağladıktan sonra başlatın.
 2. Bundan sonra, Geliştirici Seçenekleri. Bunu yapmak için şu adrese gidin: Ayarlar ve sonra cihaz.FIRESTICK-DeveloperOptions-1
 3. Şimdi, izin vermedikçe bu çalışmaz Unkown Sources tarafından sunulan uygulamalar. etkinleştirme bu seçenek.Firestick-Bilinmeyen-Kaynaklar-1
 4. Buna bastığınızda, sizden Aç onu. Yap.Aç
 5. Şimdi, arama işlevine geri dön. İndiriciyi Ara.Downloader Uygulaması
 6. İndirme işlemi tamamlandıktan sonra. Aç’ı tıklayın.İndiriciyi Aç
 7. Downloader uygulamasını çalıştırın ve aşağıdakileri gönderin: http://bit.ly/2DwAApm.
 8. hit Git.
 9. Kurulum başlayacaktır. Birkaç saniye bekleyin.
 10. Bir kez bittiğinde, FireStick’in Ana Sayfası ve Youtube uygulamasını göreceksiniz.
 11. Başlatın ve izlemeye başlayın.

Youtube Kodi Eklentisi Nasıl Kurulur

Eğer varsa Kodi Amazon Fire TV’nize yüklediyseniz, Youtube Kodi eklentisini de kur. Bu şekilde artık Youtube uygulamasına ihtiyacınız olmayacak ve bunun yerine Youtube eklentisini kullanabilir. Fire Stick’inizdeki Youtube Kodi eklentisini ayarlamak için bu kılavuzu izleyin.

FireStick için en iyi VPN

İster Youtube ister farklı bir akış kanalı olsun, coğrafi kısıtlamalara maruz kalmanız gerekir. Akış hizmetleri belirli bölgelerle kısıtlı. Bu alanın dışında ikamet ederseniz, içeriğine erişemezsiniz.

Örneğin, uygulama dünyanın dört bir yanındaki ülkelerde mevcut olmasına rağmen Youtube’u ele alın (birkaçında engellendi), tüm videolar yayınlanamaz. Bazı kullanıcılar videolarının yalnızca ülkelerinde görüntülenmesi gerektiğine karar verir,, bloke olacaksın.

Birlikte VPN ancak, bu sorunları atlatmak ve geçmişte bir veya iki kez engellenen her şeye erişebilirsiniz. Hatta Hulu ve BBC iPlayer’ın beğenilerini yayınlayın sana sağlanan kendi ülkelerindeki bir sunucuya bağlanma, ABD ve İngiltere.

Sadece bu değil, bir VPN de internet taramanızı güvence altına alır. Sadece akışınızın ve hiçbir şeyin olmayabileceğini söyleyebilirsiniz, ama ya kredi kartı bilgisi? Sen değilsin hizmetler için ödeme yapmak FireStick’te mi kullanıyorsunuz? Size de olduğunuzu hatırlatalım mı? Silk ve Mozilla kullanarak tarama? Kendini koru ve VPN olmadan kendinizi açıkta bırakmayın Siber saldırılara karşı sizi korur.

Hangi VPN’yi seçeceğinizi merak ediyorsanız, IPVanish. Diğerleriyle birlikte platformla test edildi, ancak bu çarpıyordu. Bir şans ver. Beklentilerinizi karşılamıyorsa, her zaman bunlardan birini seçebilirsiniz Stick için en iyi VPN’ler alternatif olarak.

FireStick’e Youtube Uygulaması Nasıl Yüklenir – Wrap Up

Google ve Amazon’un bir anlaşmaya varma şansı hala düşük. Bu durumda, Youtube Amazon Fire TV’ye geçecek. Olmasa bile, her zaman Youtube’u FireStick’e yüklemek için yukarıda listelenen üç geçici çözüm. Umarım sana ihtiyacın olan her şeyi verdim. Deneyiminizi aşağıdaki yorum bölümünde paylaşın.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me