Polar Fitness Global Etkinlik Haritası Gizlilik Endişeleri Üzerinden Askıya Alındı

Akıllı saatler ve fitness uygulamaları bu günlerde öfke. Bir fitness meraklısı olsanız da olmasanız da, bir fitness bandına veya akıllı saate sahip olmak harika. Sonuçta, akıllı aksesuarların en yenileri. Bir saatin, kalori sayacının ve fitness hedeflerinize ulaşmanız için sizi motive eden bir uygulamanın amacına hizmet ederler.


Polar Fitness Global Etkinlik Haritası Gizlilik Endişeleri Üzerinden Askıya Alındı

Polar Fitness Global Etkinlik Haritası Gizlilik Endişeleri Üzerinden Askıya Alındı

Herşey Akıllı!

Bu spor bantları ve saatler için Internet veya WiFi bağlantısı gerekir ve bazıları telefonunuzdan uzaktayken bile arama ve mesaj almanıza izin verir. Şık görünüyorlar, çeşitli renklerde geliyorlar ve çeşitli amaçlara hizmet ediyorlar.

Bu cihazların, özellikle de şekillenmeye çalışanlar için uygun olduğu kadar, bu uygulamaların, grupların ve saatlerin güvenliği, son zamanlarda Fin fitness şirketi Polar Fitness tarafından deneyimlendiği gibi bir endişe konusudur..

Şirket, uygulamanın gizlilik ayarlarındaki çeşitli hata raporlarından sonra global etkinlik haritasını Araştır’ı geçici olarak askıya almaya karar verdi. Kusur, herkesin kullanıcıların yerini belirlemesini kolaylaştırır. Bu çok endişe verici çünkü kusur aynı zamanda askeri veya istihbarat servislerindekiler de dahil olmak üzere kullanıcıların adlarını ve adreslerini keşfetmeye yardımcı oluyor.

Bu coğrafi konum gizliliği sorunu, diğer birçok fitness uygulamasında da bulundu. Çoğu insan genellikle web sitelerinin ve ağların gizliliği konusunda endişe duyar.

İnsanlar nadiren kullandıkları çeşitli uygulamaların güvenliğini düşünürler. Bugün birçok insan modern teknolojiyi benimsedi ve kalorileri takip etmek, kilolarını izlemek ve formda kalmak için motive olmak için akıllı cihazlar kullanıyor.

Bilgisayar korsanları da insanlara zarar verecek teknolojiyi benimsemede çok geride değil. Fitness uygulamaları, bilgisayar korsanlarının büyük bir hedefidir çünkü fitness uygulamaları kullanıcılarının düşündüğü ilk şey gizlilik ve güvenlik değildir.. 

Polar Fitness nedir?

Polar, 1977’den beri var olan ve en iyi kalp atış hızı monitörleriyle tanınan bir Fin fitness şirketidir. Kalp atış hızı monitörü yalnızca kalp rahatsızlığı olanlar için değildir; aynı zamanda daha fazla kalori yakmak ve metabolizmalarını hızlandırmak isteyenler içindir..

Polar, GPS özellikli bisiklet bilgisayarları, spor ve koşu saatleri ve performans izleyicileri de üreten ünlü bir fitness şirketidir. Polar Fitness ürünleri, günlük aktiviteyi ve kalori tüketimini izlemek için yüzme, yoga ve çapraz antrenmana kadar her türlü fiziksel aktivite için tasarlanmıştır..

Polar fitness ürünleri, doğrulukları ve dayanıklılıklarıyla ünlüdür. Elit atlet ve yüzücülerden fitness profesyonellerine ve düzenli fitness bilinçli bireylere kadar tüm insan kategorileri tarafından kullanılırlar..

Polar ayrıca Polar Flow ve Polar Beat dahil olmak üzere bir dizi fitness uygulamasına sahiptir. Polar fitness saatlerinizi, kalp atış hızı monitörünüzü ve izleme bantlarınızı akıllı telefonunuzdaki bu uygulamalara bağlayarak, etkinlikleriniz, kalorileriniz ve genel kondisyonunuz hakkında bir sekme tutabilirsiniz..

Söz konusu sorun Polar Flow uygulamasının Keşfet özelliğidir. Küresel aktivite haritası ile Keşfetmek kullanıcıları yeni rotalar bulmak, diğer sporcular veya spor tutkunları ile işbirliği yapmak ve zaman, rota mesafesi ve aktivite türünü seçerek bireysel antrenman seanslarını görmek için GPS’e gerçek zamanlı olarak danışabilir.

Sorun nedir?

Polar Flow uygulamasının kullanıcıları bilgilerinin Keşfet’e dahil edilmesini seçebilir, ancak profillerini gizli tutabilirler. Polar, bir profili özel olarak işaretlemenin hizmetin tarihi Google ve Facebook gibi üçüncü taraf uygulamalarla paylaşmasını engelleyeceğini iddia ediyor.

Bununla birlikte, gizlilik ihlaliyle ilgili soruşturma, Polar’ın haritasındaki verilerin askeri siteler gibi hassas verileri bulmak ve aynı zamanda bir kullanıcının adını ve adresini bulmak için kolayca kullanılabileceğini buldu. Daha derine inince, dünya çapında askeri personel ve istihbarat servislerini içeren kullanıcıların adlarını ve adreslerini bulmak da mümkün oldu.

Polar Explore haritası 2014’ten beri her kullanıcının etkinliğini kaydeder ve bilgileri bir araya getirerek kullanıcıların adını, doğru konumunu ve ev adresini bulmak mümkün oldu.

Profillerini özel olarak işaretleyen kullanıcılar bile tüm egzersiz geçmişini herkese açık hale getirdi ve bu da herkesin sık egzersiz yerlerini görmesine izin verebilir. Polar web sitesi ayrıca belirli konumlar hakkında önemli bilgilere sahiptir, bu da teknik bir beceriye sahip olan herhangi bir kişinin kullanıcıların kimliklerini öğrenmesine izin verebilir.

Gerekli Değişiklikleri Yaptı

Polar Fitness, kusur için özür diledi ve gizlilik ihlali olmadığından emin oldu. Uygulamadaki gizliliği nasıl sıkılaştırdığınızı bulana kadar Polar Flow uygulamasındaki Keşfet özelliğini askıya aldı.

Bu yılın başlarında, başka bir fitness uygulaması Strava, ısı haritasının Afganistan ve Türkiye gibi uzak yerlerde askeri ve istihbarat servis personelinin yerlerini bulmasına izin verildiğinde bulundu..

Herhangi bir uygulamayı kullanmadan önce, kullanıcıların ad ve konum gibi kişisel bilgileri paylaşma konusunda dikkatli olmaları önerilir.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map