Boks Canlı Online İzle

Boks her zaman olmuştur yayın teknolojisinde ön planda (bir başkasının birinin kulağını ısırdığını görebiliyor musunuz?). Uzun zaman önce, spor genellikle ikinci veya üçüncü kademe statüsüne düştü. Ancak, günümüzde, televizyon veya çevrimiçi, boks etkinliklerini yayınlamak için her zamankinden daha fazla. Hepsine isim verebilir misiniz? yapabilirim. İşte 2019’un en iyi boks yayın hizmetleri.


Boks Sonunda Dijital Akışı Kucaklıyor

Boks Sonunda Dijital Akışı Kucaklıyor

Yayın Tarihinde Boks

Yıllar sonra, boks yolu etkiledi eğlence iletimi ilerledi. Aslında, Thomas Edison ve William Kennedy Dickson tarafından öncülük edilen bir şeyin çekilmesi ve iletilmesi tarihine bakarsanız:

“Başlangıçta spor kardeşliğini hedeflemek için ödüllü kavgalar çekmek fikriyle yapıldı.”

En başından beri, ABD’deki sinema filmi yapımcıları yayıncılık teknolojisini her zaman boksla ilişkilendirdiler. Arasında 1895 ve 1896, boks resimleri biriydi ilk hareketli resim türleri özel bir ayrım elde etmek. Bu, yayınlanma şeklini gösteren boks eğiliminin önümüzdeki 100 yıl boyunca başladığı ve devam ettiği zamandır..

Canlı radyo yayınları popüler olduğunda bile, tarihin en büyük spor etkinliği. Boks insanları düzenli olarak canlı spor yayınlarıyla tanıştırdı. Daha sonra, sponsorlu programlama modelini ve hatta uydu ve kablo TV endüstrisi.

Boksun İstenmesi

Son zamanlarda, televizyon sunumuna gelince boks hala popüler olsa da, sporun dağıtıldığı ve iletildiği şekilde geride kalmaya başlamıştı. Herkes biliyor Kablolu TV’de olmak artık yeterli değil.

Sayısı ile kord-kesiciler gün geçtikçe artmakta, herhangi bir sporun bir televizyon yayınından iyi bir kazanç elde edebilmesi için başka yolların olması gerekir. Boksun insanları daha yeni teknolojilere olan hevessizliğinden dolayı spora olan ilgisini kaybetmek.

Boksun takip edilmesinin zor olduğunu veya boks oyunlarının ne zaman açık olduğunu kimsenin bilmediğini duymak şaşırtıcı değildir. Google bu soruları kolayca yanıtlasa da, büyük bir soruna işaret ediyor:

“Bugünün pazarında, kitlesel erişilebilirlik olmadan, popülerliğini korumak zor.”

Kitlelerin her şekilde erişilebilir olması rekabete bir avantaj sağlar. Çünkü hızlı kablo kesme ve özel teklifler çağında, uydu veya kablolu TV’de olmak artık kesmeyecek.

Daha önce Boks Dünyasında!

Daha önce, boks oyunu yayını etkili bir etki alanı oldu HBO ve Gösteri Zamanı. Birkaç destekçinin stratejisi, televizyondan yeni bir savaşçı kurmaya başladı. Bunların hepsi bir premium kablo yayıncısı onlara halka gösterilmeleri için altı haneli bir anlaşma teklif eder.

Bir zamanlar popüler olmasına rağmen, aynı zamanda yüksek riskli bir modeldi. Yayıncılar, başarı güvencesi olmadan birçok savaşçıya şans vermeye zorlandı. Promotörler, kimse göremese bile arzu edilmenin bir yolu olmadığını biliyordu.

Ama yıl 2018 dramatik bir değişim getirdi boks yayın endüstrisinde, muhtemelen lansmanı kadar büyük HBO görüntüleme başına ödeme ya da ilk yayını Gösteri zamanı Şampiyonası Boks.

Ancak, yaklaşık elli yıl sonra, HBO yayın boks etkinliklerini durdurmaya karar verdi. Dev, son aylarda boks maçlarının izleyicilerinde bir düşüş gördü. Aboneler çoğunlukla Game of Thrones ve Westworld gibi TV şovlarını tercih ediyor.

bu nedenle, şirket boks bırakmaya karar verdi. Muhtemelen gittikçe daha fazla akış hizmeti, bugünlerde yayın kavgalarına odaklanıyor.

Boks Yayınlarında Değişiklik

Boks geçmişte web teknolojisini kullanmak için daha önce denemiş olsa da, Golden Boy club şovları da dahil olmak üzere RingTV ve Beyzbol birinci LigiStreaming yayın platformu, spor onunla hiç bu kadar başarılı olmamıştı. Bugün, bir televizyon sahibi bile olmadan, zorlu bir boks hayranı olabilir ve her büyük dövüşün tadını çıkarabilirsiniz.

Evet, boks severlerin uzun zamandır yasadışı bir şekilde yaptıkları bir şey artık sadece yasal değil, aynı zamanda oldukça popüler olduğu ortaya çıkıyor. Kavga etmek için televizyonu açmanız gerekmez. Neden? Çünkü her büyük mücadele bir özel akış web sitesi / kanalı. Seçeneklerimize bir göz atalım:

ESPN

ESPN LogosuHiç duymadım Üst Sıra? Bu bir boks promosyonu. 1973 yılında kuruldu ve boks tarihinin en büyük şirketlerinden biri haline geldi. Bilmiyorsanız, destekçinin kavgalarının resmi yayıncısıdır.

2017 yılında, ESPN boksta başka hiçbir kanalın yapmadığı bir rekor kırdı. Bir Pacquiao dövüşü yayınlayan ilk prim olmayan kanal oldu. Ayrıca Pacquiao’nun 2005’ten bu yana ilk PPV dışı mücadele.

Süre HBO artık boks yayın karışımında değil, ESPN resmi olarak 2017’de yaptıklarını tekrarlayacağını açıkladı. Kanal iki Üst Sıra kart daha yayınladı: Vasyl Lomachenko vs. Miguel Marriaga ve Terence Crawford vs. Julius Indongo.

ESPN, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki en büyük spor kanallarından biri olarak bilinir. Kullanılabilir herhangi bir ücretli TV sağlayıcısı kullanma ülkede. Çok popüler bir platform 86 milyon ABD’de. Bunların% 93,2’si ücretli televizyonda, ancak kim sayıyor?

ESPN öncekinin yerini aldı WatchESPN uygulaması yeni bir tane ile. Bununla evde veya hareket halindeyken kanallarının içeriğine dokunabilirsiniz. Hayranlar için basitleştirmek ve daha iyi, daha merkezi bir deneyim yaratmak için hepsi bu. WatchESPN’deki önceki içeriği merak ediyorsanız, tümü taşınmıştır. Ancak yine de içeriğine şu adresten erişebilirsiniz:

 • iPhone
 • iPad
 • Android
 • Amazon Fire TV
 • Android TV
 • Apple TV
 • Chromecast’in
 • Roku
 • Xbox One
 • PlayStation 4

ESPN+

Sadece bilgi için, ESPN+ tek başına bir hizmet olarak gelmez, ancak size yardımcı olacaktır uzun vadeli bir kablo anlaşmasından kaçının. Disney’in sahip olduğu kanal maliyetleri Ayda 4.99 $ (yıllık ödeme yapıyorsanız 49.99 $).

Yeni abonelerin test sürüşü için hizmet almaları gerektiğini düşünmeleri durumunda 7 günlük ücretsiz deneme var. Peki karşılığında ne alacaksınız? Şu adresten canlı eşleşmeleri yayınlayabileceksiniz: MLB, NBA, MLS, PGA Golf, ve tabii ki, bugün bizim ana cazibe, Boks.

Bu spor çeşitliliği ESPN + ‘dan daha fazla 2 milyon abone. Özellikle Disney yeni hizmetine ESPN + ‘ı bir paket olarak eklemeye karar verdiyse, bu sayı artmaya devam edecek, Disney+.

Neyse ki, ABD’deki hayranlar için ESPN, Top Rank ile olan anlaşmasını ekledi 7 yıllık süre. “Boks tarihinin en kapsamlı, münhasır haklar sözleşmesi” olarak adlandırılıyor.

Anlaşma Ağustos 2025’e kadar sürecek. 54 yıllık maçlar yayınlanacak şekilde ayarlanmış. Zaten bir aboneliği olan veya kaydolmaya eğilimli boks hayranları için bu inanılmaz.

BoxNation

Boxnation LogosuEğer yaşıyorsanız UK, Size şunu söylemek zorundayım: canlı ve isteğe bağlı canlı yayın boks etkinlikleri. BoxNation yurtiçi ve yurtdışı boks etkinliklerini yayınlayan 24 saat bir boks kanalıdır. Bazı köreltici eylemleri yayınlayacak bir yer varsa, BoxNation.

2018 yılında kanal Üst Sıra Promosyonlar ile anlaşmasını genişletti. Bu onları Birleşik Krallık’ta organizatörün resmi yayıncısı yapar. Sanırım şu an ESPN en iyi boks kanalı değil, ha? İngiltere aboneleri kendi bölgelerinde Vasyl Lomachenko ve Terence Crawford’u görecekler.

BoxNation küçük bir serbest hava kanalı olarak başladı Sky aracılığıyla Zamanla, bugünkü haline gelmek için hizmetlerini genişletmeye başladı. Artık BoxNation’a şuradan erişebilirsiniz: beş kablo kanalı:

 • Gökyüzü
 • Ücretsiz Görünüm
 • Virgin Media
 • BT TV
 • Konuş konuş

BoxNation TV Sağlayıcıları

2013 yılında, BoxNation bizim kendi bireyimiz oldu. Hizmeti yine de yukarıda belirtilen sağlayıcılar aracılığıyla alabilirsiniz. Ancak BoxNation, kullanıcıların ücretlendirildiği bir uygulama tasarladı Ayda 10 £ görüntülemek için tam BoxNation kapsamı herhangi bir SKy veya Virgin Media aboneliği hakkında endişelenmeden.

O zamanlar geri döndü; şimdi, ücret £ 12 aynı faydalarla.BoxNation Aboneliği

Tüm dövüşleri canlı olarak yayınlayabilirsiniz Android, iOS, PC veya Mac. Oh, bu arada, küçük bir seçim var bedava videolar Kalitelerini test etmek istemeniz durumunda web sitelerinde.

DAZN

DAZN Logosu“Perform” grubu sayesinde artık pay-TV devlerini devralacak bir akış hizmetimiz var. DAZN (telaffuz Dazone) bir oyun değiştirici haline geldi ABD’deki boks hayranları.

Kanalın başlangıcından önce, görüntüleyenlerin Avrupa boks maçlarını yayınlayabilmeleri için çok az şey vardı veya hiç yoktu.

Pekala, ısırırım. HBO ve Gösteri Zamanı yol boyunca düzinelerce büyük dövüş kartı yayınladı. Ayrıca ESPN var. Ama şimdi, HBO havluyu tamamen attı, ve DAZN boks akarsu endüstrisini fırtınaya soktu.

Hayranlar Yılda 100 dövüş kartı ve tüm bokslardaki en büyük isimlerden bazıları. Bizden bahsediyoruz Anthony Joshua ve kişisel favorim Golden Boy’un, Canelo Alvarez.

Alvarez’den bahsetmişken, tarihteki en yüksek ödeyen atlet sözleşmesini aldı. DAZN, en az boksör ödeyecek beş yıllık bir anlaşma (11 kavga) kabul etti 365 milyon dolar. İşte söylemek zorunda olduğu şey:

“Hiç şüphesiz taraftarların yararına olacak boks sporu için bu yeni vizyona öncülük etmek için tökezlendim.”

Canelo, DAZN ile tamamen birlikte olduğunda, kanal izleme başına ödeme başarısını aboneler için bir büyüme motoruna dönüştürme eğilimindedir. Sektörde bir adım daha yükselecek. Sonuçta, imzalama zamanı geldiğinde, 50-1 yaşındaydı..

Kullanılabilirlik ve Abonelik

HBO, görüntüleme başına ödeme için 70 ila 100 dolar arasında ücret alırdı. DAZN’in ana hedefi, çok çeşitli spor içeriğini izlemenin daha ucuz bir yolunu arayan milyonlarca müşteriyi toplayarak bu PPV konseptine meydan okumak. Tam olarak dört milyon, Canelo Alvarez ile Daniel Jacobs’u izleyen 1,2 milyonu.

2019 itibariyle DAZN kanatlarını dokuz pazara yaydı. Her ülkenin farklı bir abonelik fiyatı olduğundan lütfen aşağıya bakın. Bununla birlikte, yeni aboneler için ortak bir fayda var ve 30 günlük ücretsiz deneme. Bu sona erdiğinde, aşağıdaki gibi faturalandırılırsınız:

 • İtalya: (9,99 € / Ay)
 • Avusturya: (119,99 € / Yıl, € 11,99 / Ay)
 • İsviçre: (12.90CHF / Ay)
 • Kanada: (150 $ / Yıl, 20 $ / Ay)
 • Japonya: (1.750 ¥ / Ay)
 • İspanya: (9.9999 € / Yıl, 9,99 € / Ay)
 • Amerika Birleşik Devletleri: ($ 99.99 / Yıl, $ 19.99 / Ay).
 • Brezilya: (R $ 37,90 / Ay)
 • Almanya: (119,99 € / Yıl, 11,99 € / Ay)

DAZN’i ESPN + ile karşılaştırırsak, DAZN’in ESPN + ‘dan daha pahalı olduğunu fark edersiniz. Bununla birlikte, haftalık olarak Disney’in akış hizmetinden daha fazla dövüş sporu gösterdiğini unutmayalım.

Şimdi, bir abonelik aldığınızda, akla gelen herhangi bir platformu kullanarak dünyanın en iyi boks dövüşlerini izleyeceğinizden emin olabilirsiniz. Üzerinde DAZN akışını gerçekleştirebileceksiniz Chromecast, Apple TV, Akıllı TV’ler, Roku, FireStick, PC, Mac, Android ve iOS.

Gökyüzü sporları

Gökyüzü Spor LogosuGökyüzü sporları o zamandan beri var 1990, yani 39 yıldır sporseverleri eğlendiriyor. Futbol yayıncılığını yeni bir seviyeye taşıdı. Birleşik Krallık. Sonuçta, top sonunda eve gelmek zorunda.

Ancak, boks söz konusu olduğunda, kanal bir bit hayal kırıklığına uğratmaz. Birincisi, televizyon haklarını güvence altına aldı Queensbury Boks Ligi’nin yeni tanıtımı: Hesaplaşma. Gökyüzü abonesi iseniz, tanıtımın tüm etkinliği ücretsiz olacaktır.

Öte yandan Sky, Her yıl 20 dövüş 2021’den Kibrit Odası Boks. Kendinizi destekleyin, gelecekte James DeGale, Kell Brook ve Anthony Joshua gibi İngiliz yıldızları göreceksiniz. Sky Sports Genel Müdürü Barney Francis’e göre.

“Çevrimiçi ve dijital içeriğe büyük bir bağlılık, tüm dövüş hayranları için daha etkileşimli bir deneyim anlamına gelecektir”

Sky piyasaya ayak uydurmak zorunda. Eğer bilmiyorsanız, yayın devi 22.423.000 abone Avrupa bölgesi çevresinde, aşağıdakileri içerir:

 • İngiltere’de 12 milyondan fazla & İrlanda.
 • Almanya ve Avusturya’da 5 Milyon +.
 • İtalya’da 4.9 Milyon.

Sky Go hizmeti ile Sky aboneliğinizin sunduğu her şeye dokunabilirsiniz. Sana gereken tek şey £ 10 kurulum ücreti ve bir 12 aylık minimum sözleşme. Unutmayın, bazı boks etkinlikleri PPV olarak Sky Sports Gişe.

BT Sport

BT Spor LogosuWilder v Fury ve Warrington v Frampton gibi dövüşleri gördüğünüzde, isteksizce boks sporuna hak ettiği dikkati vermelisiniz..

Spor dikkatleri üzerine çekiyor. BT Sport İngiltere’de boks etkinliklerini yayınlayan ikinci kanaldır.

Sky’ın yanı sıra BT Sports BoxNation ile birlikte Frank Warren Promosyonlarından bazı canlı kavgalar göstermek için 2018’de kanal ilk PPV savaşını gösterdi ve BT müşterilerinden çok olumlu tepkiler aldı.

Ancak BT başladığında her şey yanlış bir yol izledi PPV olayları için tekrar şarj oluyor. Görüyorsunuz, eskiden BT aboneliği ile kullanılabilen büyük etkinlikler.

Hayranlar çılgınlığa girdiler ve BT’nin de dahil olduğu çeşitli forumlarda tartışma konuları başlattılar. Hepsi bu değil, bazıları satırın sonuna kadar boykot. Neden mevcut (çok ucuz olmayan) abonelikleri için ekstra bir ücret ödemek zorunda kalacaklar? BT Sport, fiyatlandırma açısından şu şekilde duruyor:

 • £ 10 a ay (BT Starter veya Max 4K combo ile ücretsiz) BT TV müşterisiyseniz.
 • Ayda 16 £ BT Geniş Bantınız varsa.
 • 29,99 TL a ay. geniş bant olmadan.

Her şey ayarlandıktan ve tamamlandıktan sonra, en iyi boks etkinliklerini Apple TV, Xbox, PlayStation, Android, iOS, PC veya Mac.

Gösteri zamanı

Gösteri zamanı LogoShowtime 43 yıl önce başlatıldı Amerikan Premium televizyon ağı olarak. Kanal yıllar boyunca çok fazla büyüdü ABD’de 29,7 milyon hane.

Bunun nedeni, Showtime’ın HBO’nun yaptığı gibi premium içerik sunmasıdır. Konuşuyoruz sinema filmleri, orijinal televizyon dizileri ve tabii ki boks.

Ancak, HBO ve Showtime ortak bir şeyi kaybetti ve bu da boks yayını. HBO boksta beyaz bayrağı salladığından, Showtime bu görevde kalan tek premium ağdır.

Boks karşılaşmalarınızı Gösteri zamanı PPV. Terim size tanıdık gelmiyorsa, Showtime Eğlence Televizyonu veya SET.

1986’da Showtime boks maçlarında büyük bir artış yaşadı. Bunu tanıtarak yaptı Gösteri zamanı Şampiyonası boksu. Hepsi bu değil, aynı zamanda sağladı ShoBox: Yeni Nesil gelecek vaat eden boksörler ana cazibe.

Showtime, hayranlarının en son boks etkinliklerini takip etmesini kolaylaştırdı. Showtime Herzaman uygulaması. Eğer bir geçerli kablo aboneliği, A’da istediğiniz Showtime içeriğinden yararlanabilirsiniz. Aşağıdaki sağlayıcıların listesine göz atın:

 • U-verse
 • dümenci
 • DirecTV
 • tabak
 • sınır
 • Mediacom
 • Optimum
 • spektrum
 • Suddenlink
 • FiOS
 • Televizyon izlemek
 • Xfinity

Gösteri Zamanı Sağlayıcıları

Bağımsız Akış Hizmeti?

Evet, doğru gördün. HBO, bunu yapan tek ağ değildir; Showtime da bu oyunu oynayabilir. Showtime’ın gerçek zamanlı aktarım hizmeti sayesinde kanalın tüm kanallarını izleyebileceksiniz. ödüllü içerik, spor ve stand-up spesiyalleri ay sonuna kadar küçük bir ücret karşılığında.

Bu hizmetle ilgili en iyi şey, hizmete erişmek için kablo aboneliğine ihtiyacınız olmamasıdır. Bundan sonra uzun vadeli anlaşmalara elveda deyin. Tek yapmanız gereken, web sitesini veya Showtime uygulamasını kullanarak Showtime’a abone olmaktır. Sadece 10,99 $ / ay, karşılığında ne alacağınızı düşünmek biraz ucuz.

Bir Showtime aboneliği aldığınızda, en iyi boks etkinliklerini canlı olarak yayınlayabilirsiniz Android TV, Amazon Fire Stick / TV, Apple TV, Chromecast, Xbox, LG Smart TV, PC, Mac, Android, iOS veya Roku.

Ana olay

Ana Etkinlik LogosuAvustralya’da boks izlemek istiyorsanız, en iyi yerinizin “Ana Etkinlik” olduğunu göreceksiniz. Onun Avustralya’nın tek PPV kanalı, hangisi yeniden başladı 1997, Etkinlik TV ve ardından Ana Cazibe.

Her ikisi de Foxtel ve Optus Television hizmet sahibi. Bu ikisi birlikte çalıştığında ne olacağını biliyorsunuz, bölgedeki en iyi içeriği elde ediyorsunuz.

Kanal, aşağıdakiler de dahil olmak üzere her türlü dövüş sporunu yayınlıyor WWE, UFC ve boks. Ama hepsi bu değil; belirli konserleri de bulabilirsiniz. Gerçekten çok basit.

Ana Etkinliğin web sitesine gidin ve etkinliğinizi satın alın. Bundan sonra, Foxtel veya Optus TV Foxtel kullanarak:

 • Android
 • iPhone
 • iPad
 • PC
 • Mac
 • Chromecast’in
 • Oyun istasyonu
 • Xbox
 • Akıllı TV’ler

Bypass Sınırlamaları – Global Kanal Erişimi

Bu kısım, dışarıdaki herhangi bir flama için çok önemlidir. Anlıyorsun, yayın kanalları coğrafi kısıtlamalara uyar. Bu, bir hizmetin içeriğine erişimi, tüketicinin coğrafi konum. Bunun sinir bozucu olduğunu biliyorum.

İnternetin dünyayı herkesin bağlı olduğu küçük bir küresel köy haline getirdiğini söylüyorlar. Pek çok web sitesine göre değil belirli bölgelerle sınırlı. Yukarıda belirtilenler gibi akış hizmetleri, bu tür kısıtlamaları telif hakkı düzenlemeleri.

Akış hizmetleri konumunuzu inceleyerek konumunuzu belirleyebilir. IP adresi. Kanalın yayın haklarına sahip olduğu bir bölgede bulunuyorsanız, sorun yaşamazsınız. Ancak, eğer değilseniz, o zaman işler zorlaşır, coğrafi hata mesajı.

Çözüm

Ülkenizde engellenen içeriğe erişmenin en iyi yolu bir VPN yardımıdır. Sanal Özel Ağlar İnternet trafiğinizi bir şifreli bağlantı. Bu, sizinle ulaşmaya çalıştığınız web sitesi arasında doğrudan bir bağlantıdır.

Bir sunucuya bağlandıktan sonra, gerçek konum değiştirilecek ve artık orijinal IP adresinizi tutmadığınız için. Evet, şimdi sunucunun bulunduğu yerde bir IP adresi aldınız.

Örneğin, bağlandığınız sunucu ABD’deyse, Amerikan IP adresi. Sonuç olarak, nerede olursanız olun, ESPN +, Showtime, Hulu ve daha pek çok şey akış için kullanılabilir.

Şimdi sana öğretmeme izin ver VPN’ye nasıl bağlanır kapsamlı bir izlenecek yolla:

 1. Başlamak için bir güvenilir VPN birlikte çalışmak. Bu kılavuzu yazan kişi olduğum için, kendimi tavsiye etmek için kendimi ele alacağım ExpressVPN.
 2. Daha sonra, VPN uygulamasını indirip yükleyin Android, iOS, PC, Mac veya Fire Stick’inizde.
 3. Şimdi uygulamayı etkinleştirin ve VPN hesabınızla oturum açın.
 4. Bir sunucuya bağlanma seçtiğiniz kanala göre.
 5. Bağlantının gerçekleşmesini bekleyin ve kanalınızı başlatın.
 6. Boks etkinliklerini dünyanın herhangi bir yerinde yayınlayın.

İşlem için doğru VPN’yi seçmek oldukça önemlidir. Kişisel sağlayıcımı zaten tavsiye ettim. Ancak, piyasada mevcut olan tek kişi değil. Daha fazlası en iyi VPN hizmetleri aşağıdaki tabloda.

Etkilenecek Bir Şey!

Boks sonunda dijital akış, herkes için fayda var. Avcı uçakları daha fazla maruz kalacak. Sadece bu değil, aynı zamanda destekçilerin de oyuncular oluşturmak için daha fazla yolu ve herkesin izlemesi için daha fazla kavga olacak. Bu herkes için bir kazan-kazan, yayıncılardan destekleyicilere, izleyicilere kadar. Bilmeniz gereken her şeyi zaten belirtmiştim boks akarsu hizmetleri.

Şimdi, tek yapmanız gereken akış ihtiyaçlarınız için doğru olanı seçmek ve gitmekte fayda var. Kanal farklı bir ülkedeyse, unutmayın, VPN kullan, ve içeriğine kısa sürede erişebileceksiniz. Yol boyunca hendeklerle karşılaşırsanız, aşağıdaki yorum bölümü, ve bunun hakkında ne yapabileceğimi göreceğim.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me