Amazon ve Google Bir Akış Anlaşması Girdi

Akış her geçen gün daha popüler hale geldiğinden ve kullanıcılara daha fazla seçenek sunulduğundan, rekabet daha da şiddetli hale geliyor.

Amazon ve Google Mutabakatı

Amazon ve Google Mutabakatı

Moda

Bir noktada, böyle bir rekabet, daha fazla sayıda kanal sunabilecek olan kablo TV operatörleri arasında vardı. Ama bugün, kablo TV (Gerçek Dedektif ve Kartlar Evi inanılmaz) soluyor ve akış hizmetleri yerini alıyor.

Aynı rekabet, her şirketin içerik ve orijinal şovların kalitesi ve elbette fiyatlandırma konusunda birbiriyle rekabet ettiği akışlı TV endüstrisinde de var..


Akış bugün paranın olduğu yerdir, kablo TV operatörleri de dahil olmak üzere tüm büyük şirketler kendi akış hizmetlerini ve cihazlarını başlattı. Ama bittiği yer bu değil. Birkaç şirket arasında yarıklar var ve bunlar birbirlerinin içeriğini desteklemiyor.

Amazon’da durum böyleydi (Jack Ryan iyidir, ancak Better Call Saul mükemmeldir) ve iki yıldır büyük bir çıkmaza sahip olan Google, iki teknoloji şirketinin birbirlerinin içeriğini desteklememesine neden oldu.

Ancak, son zamanlarda soğukluk sona erdi ve iki şirket birbirlerinin içeriğini kendi platformlarında sunacak. 

Standoff

Bir rekabetten daha fazlası, tüm zamanların iki büyük şirketi olan Google ve Amazon arasında var olan bir çatlaktı.

Herkesin bildiği gibi, bu şirketlerin her ikisi de her zaman popüler ve çığır açan ürün ve hizmetler ile teknoloji endüstrisi üzerinde büyük bir etkiye sahiptir. Ancak, akış söz konusu olduğunda, ikisi her zaman en iyi terimlerle karşılaşmamıştır.. 

2017’de Google, Amazon Fire TV’den YouTube’u indirdi; görünüşte karşılıklılık eksikliği yüzünden.

O zamanlar, bir YouTube sözcüsü, Amazon’un Chromecast ve Google Home gibi Google akış ürünlerini taşımadığı veya Prime Video’nun Google Cast akış aboneleri için kullanılabilir olduğu veya Nest’in ürünlerini sattığı için Google’ın ayrıca YouTube’u Echo Show’dan çektiğini belirtti. ve FireTV. Her neyse!

Gördüğümüz sürece 24, Tel ve Gerçek Dedektif!

Açıklama ayrıca, her şirketin diğerinin hizmetlerini ve ürünlerini destekleyebilmesi ve sunabilmesi için kan davasına bir çözüm sundu.

Bilmeyenler için Nest, Google tarafından desteklenen ev güvenlik sistemleri serisidir. Buna termostat, güvenlik kameraları ve duman ve karbon monoksit dedektörleri dahildir.

İki titanlar dolandırıcılık

Google, YouTube uygulamasını Yankı Gösterisi’nden çıkardıktan sonra, kullanıcılar YouTube’un web sürümüne yönlendirildi; bu, uygulama ile aynı eğlenceli değil. Google, YouTube’u kaybetme korkusunun Amazon’u bir ateşkesi kabul etmeye zorlayacağını umuyordu.

Standoff sırasında, Echo akıllı hoparlörden herhangi bir Google akış cihazı sipariş etmeyi veya herhangi bir Google akış hizmetini kullanmayı denediyseniz, Alexa seçeneklerin tükenmesinden önce bir dizi alternatif sundu.

Ateşkes

Birkaç gün önce, iki şirket çıkmazlarını sona erdirmeyi ve yayın hizmetlerini diğerinin cihazlarında tekrar sunmaya başlamayı kabul etti.

Bu ateşkesi ne getirdiğine bakılmaksızın, her zaman ikisine birlikte sahip olmak isteyen akışlı aboneler için gerçekten harika bir haber.

Ortak bir açıklamada, iki şirket YouTube uygulamasının çok yakında Fire TV cihazlarında tekrar satışa sunulacağını, Amazon’un Prime Video uygulamasının da Android TV cihaz ortaklarında olduğu gibi Google Chromecast ve Chromecast’i destekleyen diğer cihazlarda da kullanılabileceğini açıkladı.

Google ve Amazon, Florida ve Texas gibi önde gelen akış hizmetleri, düşük vergiler nedeniyle kendi akış cihazları ile önde gelen iş yaratıcılarıdır. Doğal olarak, dünya çapında büyük bir abone tabanına sahipler ve insanlar hizmetlerinin birbirlerinin platformlarında kullanılabilir olmasını istiyorlar.

Hem Google hem de Amazon için eşit sayıda abone var ve hizmetlerinin birbirlerinin platformlarında mevcut olması onlar için harika bir haber.

Aboneler için Daha Fazla İçerik

Çıkmazın sona ermesi ve iki şirketin tekrar bir araya gelmesi nedeniyle, abonelerin ister Google’ın ister Amazon’un hizmetlerine abone olsunlar olsun, daha şaşırtıcı içeriklerin tadını çıkarma zamanı.

Lansman sırasında Amazon’un iş geliştirme müdürü Andrew Bennett, abonelerin artık izleyecek daha fazla içeriğe sahip olduğunu ve Google ile Amazon’un bir anlaşma imzaladığını söyledi.

Muhteşem Bayan Maisel’i veya en sevdiğiniz spor takımını izlemek isteyin, yeni bir film yayını (The Sister’ın Kardeşleri veya Sicario) izlemek isteyin, abonelerin artık istedikleri yerde, istedikleri yerde ve hangi cihazdan istedikleri cihazda akış için daha fazla seçeneği var.

Akış hizmetleri söz konusu olduğunda hem Google’ın hem de Amazon’un eşit derecede etkileyici olduğu belirtilmelidir. Çok çeşitli içerik ve cihazlara sahipler.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me