Reddit Bilgilerinizi Takip Ediyor mu? Ve Nasıl Güvende Kalınır?

Herhangi bir şey hakkında bir şey öğrenmek istiyorsanız Reddit’i ziyaret edin. Bu, dünyanın her yerinden farklı kişilerden uzman görüşleri alacağınız bir platformdur. Her yıl popüler tartışma sitesi 82 ​​milyardan fazla sayfa görüntüleme alıyor ve bu popülerliği hakkında çok şey anlatıyor.


Reddit Bilgilerinizi Takip Ediyor mu?

Reddit Bilgilerinizi Takip Ediyor mu??

Reddit’in iki ayarı vardır – Ücretsiz ve Premium. Ücretsiz Reddit, içeriğe ancak reklamlarla erişmenize izin verecektir. Premium seçeneği ödenir ve daha önce Reddit Gold olarak adlandırılırdı. Premium seçeneğiyle, daha yumuşak bir reklamsız deneyim elde edersiniz.

Şüphesiz, Premium daha iyidir, ama para harcamak istemezseniz ne olur? O zaman reklamları görmeniz gerekecek. Bu reklam, tercihlerinize ve web sitelerini nasıl kullandığınıza bağlıdır. Bilgilerinizi reklamverenlere satıyorlar mı??

Reddit’in gizlilik politikası, kullanıcı bilgilerini reklam amacıyla üçüncü taraflarla paylaştıklarını söylüyor.

“Aşağıdaki koşullardan biri geçerli olmadıkça, kullanıcılarımızın kişisel bilgilerini üçüncü taraflarla paylaşmayacağız, satmayacağız veya vermeyeceğiz.

Reklamverenler ve reklam ortaklarımızla ilgili olanlar dışında, bizim için iş yapmak için bu tür bilgilere erişmesi gereken satıcılarla, danışmanlarla ve diğer hizmet sağlayıcılarla bilgi paylaşabiliriz ”

Endişelenmeniz Gerekiyorsa?

Reddit, dünyanın en çok ziyaret edilen web siteleri arasındadır. Bu, çok fazla kullanıcı bilgisine sahip oldukları ve bunun reklamverenler ve pazarlamacılar için çok yararlı olabileceği anlamına gelir. Kullanıcılar Reddit ile ilgili tartışmalara açıkça katıldıkları için, kendileri hakkında birçok bilgi ortaya koyarlar..

Bu bilgi başka hiçbir yerde bulunamadı. İnsanlar, reklamverenlere çok değerli bilgiler veren çeşitli konularda görüşlerini açıkça ifade ederler. Web sitelerini ziyaret ettiğinizde gizliliğiniz konusunda endişeleriniz varsa, tercihlerinizi değerlendirmek isteyebilirsiniz.

Ayrıca, Haziran 2018’de binlerce Reddit kullanıcısının kişisel verilerini tehlikeye atan bir güvenlik ihlali olduğu bildirildi. Bu nedenle, Reddit’i her kullandığınızda çevrimiçi gizliliğinizi ve güvenliğinizi göz önünde bulundurmalısınız..

Ne yapabilirsin

Reddit, Kullanıcı Ayarları sunar. Yeni düzende, sağ üst köşede Ana Sayfa düğmesinin yanındaki açılır menü olarak bulacaksınız. Reddit’te pek çok kişiselleştirme seçeneği olmasa da, orada hala iyi seçenekler görebilirsiniz.

Kullanıcı Ayarları altındaki Gizlilik ve Güvenlik sekmesine gidin, orada gizlilik seçeneklerini göreceksiniz. Arama motoru dizine ekleme ve giden bağlantıların günlüğe kaydedilmesini kapatabilirsiniz.

Reddit, arama motorlarının profilinizi dizine eklemesine izin verir. Böylece, Google, katıldığınız alt bölümlerle birlikte yorum yaptığınız yayınları gösterebilir. Bu bilgilerin arkadaşlarınız tarafından görülmesini istemiyorsanız, arama motoru dizinini kapattığınızdan emin olun.

Ayrıca, Reddit aracılığıyla başka bir web sitesini ziyaret etmek için bir bağlantıyı tıkladığınızda, kaydedilir. Kaydedilmesini istemiyorsanız, giden bağlantıların günlüğünü kapatın.

Yeni seçenekler açmak için Kişiselleştirme ayarlarını da ziyaret edebilirsiniz. Burada, alakalı reklamlar için Reddit etkinlik günlüğünü kapatma seçeneklerini bulabilirsiniz. Onay kutuları şeklinde başka seçenekler de vardır. Tüm kutuların işaretini kaldırdığınızda Reddit’te daha fazla gizlilik elde edersiniz.

Reklamlardan hoşlanmıyorsanız Premium özelliğini kullanabilirsiniz. Reklam göstermese de verilerinizi kaydetmeyeceklerine dair bir garanti yoktur.

Reddit ve Üçüncü Taraf Uygulamaları

Reddit’in mobil platformlar için kendi uygulaması vardır. Reddit’i ziyaret etmek için bazı üçüncü taraf uygulamaları da var. Üçüncü taraf bir uygulama kullanarak oturum açarsanız, söz konusu uygulamaya etkinliklerinizi izlemesi için izin verirsiniz. Verdiğiniz izinlerden endişe ediyorsanız, telefonunuzdaki uygulamalar bölümünü ziyaret edebilir ve üçüncü taraf uygulamaların izinlerini iptal edebilirsiniz.

Mesajları Engelle

Reddit, benzer düşünen insanlarla tanışmak için harika bir platform olsa da, bazen, bazı kullanıcılar biraz sapabilir. Bunun için Reddit mesajlaşma gizliliğinizi değiştirmenizi sağlar. Kullanıcı Ayarları’ndaki Gizlilik ve Güvenlik sekmesi altında size kimlerin mesaj gönderebileceğini seçin.

Küçük bir kullanıcı grubunu engelleyebilir veya bunlara izin verebilir veya mesajlaşmayı herkese açabilirsiniz. Reddit’in kapsamlı bir kişiselleştirme seçenekleri listesi olmayabilir, ancak iyi bir güvenlik ayarları seti sunar..

Gerçekten Güvenli Olabilir misiniz?

Gizliliğinizi korumak için bazı ayarları değiştirebilmenize rağmen, kimliğiniz bir web sitesinde gösterilirse gerçekte korunmazsınız. Kimliğinizle ilgili pek endişe duymasanız da, tartışmalı konularda mesaj gönderirseniz kişisel bilgilerinizi güvence altına almak önemlidir.

Gerçekten güvenli olmanın iki yolu vardır:

Gerçek adınızı kullanma

Reddit kullanıcıları genellikle gerçek adlarını bu platformda kullanmazlar. Kesinlikle istediğiniz herhangi bir moniker seçebilirsiniz. Bu, gerçek kimliğinizin başkalarına ifşa edilmemesini sağlar. Başkalarından mesaj almak istemiyorsanız, mesaj ayarlarını yukarıda açıklandığı gibi değiştirebilirsiniz.

IP adresinizi gizleyin

Reddit’te gerçek adınız değiştirilebilirken, IP’niz yine de yetkililer tarafından görülebilir. Coğrafi konumunuzu izleyemediklerinden emin olmak için IP’nizi bir VPN kullanarak gizleyin. Bir VPN veya Sanal Özel Ağ, bilgilerinizi casusluk yapmaya çalışan herkesten gizlemek için trafiğinizi özel sunucularından geçirir. Buna ISS’niz ve hükümet ile birlikte ziyaret ettiğiniz web siteleri de dahildir.

Yeni bir IP ile Reddit IP’nizi izleyemez. Ve sahte adla, diğer kullanıcılar gerçek kimliğinizi bilmeyecek. Daha önce Reddit için en iyi VPN’lere baktık. Bu incelemeyi kontrol ettiğinizden emin olun.

Sonuç

Hemen hemen tüm web siteleri, etkinliklerinizi kaydeden ve bir kullanıcı haritası oluşturan yeni pazarlama modelinde çalışır. Bu harita daha sonra daha hedefli reklamlar için reklamverenlere satılır. Ve Reddit de bir istisna değildir. Verilerinizin gizli kalmasını istiyorsanız, ayarlarda bazı değişiklikler yaptığınızdan emin olun. Ayrıca, VPN kullanmak her zaman akıllıca bir fikirdir.

Bir VPN seçerken, ücretli bir VPN seçtiğinizden emin olun, çünkü ücretsiz bir VPN reklamları istediğiniz gibi atabilir ve böylece reklamları daha alakalı hale getirmek için etkinliklerinizi izleyebilir. Yani, temelde, VPN’i almanın bir anlamı yok. Etkinliklerinizi kaydetmeyen ve güvenilir hizmetler sunan güvenilir bir VPN aldığınızdan emin olun. İşte en çok önerilen VPN’lerin bir listesi. Anonim kalmanıza yardımcı olacaklar ve sizi bilgisayar korsanlarından ve gözetmenlerden koruyacaklar.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map