Kaspersky vs Norton – İnternet Güvenliği İçin Hangisi Daha İyi?

Sistemlerimizde VPN güvenliğine veya dahili antivirüs korumasına erişemediğimiz bir zaman vardı. O zamanların en popüler antivirüs paketleri Kaspersky ve Norton’du. Sistemlerimiz bugün her zamankinden daha dayanıklı olsa da, bu iki premium süit hala internet güvenlik segmentini yönetiyor.


Kaspersky vs Norton - İnternet Güvenliği İçin Hangisi Daha İyi?

Kaspersky vs Norton – İnternet Güvenliği İçin Daha İyi?

Kaspersky vs Norton

Her iki dev de kullanıcı topluluğu arasında temel olarak olumlu eleştiriler almış olsa da, her birinin benzersiz özelliklerini ve hangi alanların iyileştirilmesi gerektiğini bize bildirin:

Kaspersky

Kaspersky Small Office Security, şirket içi sistem yöneticilerini karşılayamayan küçük kuruluşlar için bir avantajdır. En son sürümünde basit bir arayüz ile Kaspersky aşağıdaki ilginç özellikleri sunar:

Veri Koruma ve Yedekleme

İki yönlü güvenlik duvarları gibi gerekli araçlar, cihazlarınızı yerel alan ağlarının izinsiz girişine karşı korur. Araçlar, dosyalar, e-postalar, anlık mesajlaşma ve ağ için antivirüs içerir. Yönetici bu araçları etkinleştirebilir veya devre dışı bırakabilir ve bunları birlikte veya ayrı ayrı yapılandırabilir.

Options Belgelerim ’ve‘ Masaüstü ’lerde video dosyaları, müzik, resimler ve klasörler olmak üzere dört seçenekte otomatik veri yedeklemesi sunar. Bir zamanlama, kopya sayısı ve arşiv konumlarını ayarlayarak klasörleri manuel olarak yedekleyebileceğiniz bir seçenek daha mevcuttur. İlk dört seçenekte sistem, verileri otomatik olarak yedeklemek için içeriği, dosyaları ve miktarı analiz eder.

Parola Yöneticisi ve Veri Şifreleme

Yeni şifre yöneticisi ile yönetici bir ana şifre alır. Çeşitli kaynaklara otomatik olarak giriş yapmak için çatlamaya dayanıklı şifreler oluşturabilirsiniz. Bunlar şifrelenir ve flash sürücüler gibi ayrı bir yerde saklanır.

Şifreleme, insanların hassas ve özel bilgilerini korumak için çok önemlidir. Veri şifreleme seçeneği ile mevcut bir klasörü kapsayıcı olarak bağlayabilir veya yeni bir klasör oluşturabilirsiniz. Bu parola korumalı olacak ve yerel veya harici bir sürücüde saklanacaktır.

Web Politikaları ve Ağ İzleme

Web ilkeleri varsayılan olarak devre dışıdır ve ilk kez kullandığınızda yapılandırmanız gerekir. Üç seçenek vardır: Sabit Kısıtlamalar, Yazılım Kısıtlamaları ve Veri Toplama. Bunlar, sırasıyla engellenen kaynaklara sınırlı erişim ve kullanıcı eylemleri için yasak dosyaların indirilmesini önlemek içindir. Ayrıca ayarları web kaynakları, sosyal ağlar, belirli uygulamalar ve anlık mesajlaşma uygulamalarına göre özelleştirebilirsiniz.

Yönetici, her bilgisayarın gelen ve giden trafiğinin görsel bir temsilini alabilir. Hangi uygulamaların hangi verileri işlediğini görebilirsiniz.

Uygulamalar Etkinlik ve Kimlik Avı Koruması

Sistemi ve çalışan uygulamaların meşruiyetini inceleyebilirsiniz. Her eylem, bellek ve kaynak paylaşımı sizin tarafınızdan görülebilir ve şüpheli uygulamaları durdurabilirsiniz. Yönetim Konsolu ile sistemleri tarayabilir ve tüm ağın güvenlik ayarlarını istediğiniz yerden değiştirebilirsiniz.

Güvenli Para ile kimlik avı önleme teknolojisi çevrimiçi işlemlerinizi korur. Kimlik avı saldırıları ve kötü amaçlı yazılımlar ultra güvenli tarayıcı kullanılarak engellenir.

Ayrıca, verilerinizi korumak için yedek önyükleme diski oluşturma, tarayıcı güvenliğini denetleme, Windows ayarlarını sıfırlama gibi yardımcı araçlar da vardır. Geri yüklenemeyen verilerin kaldırılması için hem kullanılmış hem de kullanılmamış veriler için güvenli araçlar kullanabilirsiniz.

Norton

Norton Security, PC, Mac ve mobil cihazlar gibi tüm cihazlarda kullanılabilir. Daha fazla güvenlik ekleme ve korumayı tüm cihazlarınız arasında taşıma seçeneğiniz vardır. Bu cihazların her biri için sunduğu farklı özellikleri ve avantajları görelim:

Mobil Cihazlar İçin

İnternet güvenliği çalınan tabletleri ve akıllı telefonları bulmayı kolaylaştırdığı için hırsızlık önleme olarak da çalışır. Ürünü abone olduğunuz cihazlardan daha fazla cihazda kullanabilirsiniz, ancak kurulum için orantılı ücret ödemeniz gerekir.

Norton aboneliğine hak kazanırsanız, Virüs Koruma Sözünü kullanmaya hak kazanırsınız. Norton uzmanı cihazınızdaki virüs sorunlarını çözemezse aboneliğiniz için tam bir geri ödeme alabilirsiniz.

Mac için

Bulunduğunuz yere bağlı olarak ürünün koruma düzeylerini ayarlayabilirsiniz. Herkese açık bir ağ kullanıyorsanız kullanışlıdır. İşletim sistemindeki veya uygulamalardaki güvenlik açıklarından koruma sağlar.

Norton Safe Web, güvenli olmayan web sitelerine bağlanmayı önler. Çevrimiçi ve çevrimdışı tehditler için sistemi arka planda günlük olarak tarayabilir – hepsi bağlantı hızını kesmeden.

Uygulamalarınızın internete nasıl eriştiği ve şüpheli bağlantıları ve ağ dolandırıcılıklarını nasıl belirleyeceği konusunda tam kontrole sahipsiniz. Kimlik avı önleme teknolojisi, sahte web sitelerini kontrol ederek güvenli para transferi yapmanızı sağlar.

Norton, kimlik hırsızlığını önlemek için Apple postalarını ve iletilerini ekler için tarayabilir. İki yönlü güvenlik duvarı üzerinden gelen düşman trafiğini engelleyebilirsiniz.

PC için

Bilgisayar kullanımda olmasa bile önemli ürün özelliklerinin otomatik olarak indirilmesi ve yüklenmesi ile güncel kalın. Posta kutunuzdan bilinmeyen dosyaları belirleyebilir ve tarayabilir, spam ve hileli iletileri engelleyebilirsiniz.

Milyonlarca kullanıcı, topluluk tehdit özelliği sayesinde daha yeni tehditleri tespit etmek ve daha verimli koruma sağlamak için devreye giriyor. Norton, zararlı web sitelerini ziyaret etmeden önce sizi uyarır ve tehlikeli indirmeleri önler.

Akıllı İki Yönlü Güvenlik Duvarı, şifre yöneticisi, internet koruması ve 25 GB’a kadar otomatik yedekleme Mac sistemindekilere benzer özelliklerdir. Windows işletim sistemindeki veya uygulamalardaki güvenlik açıklarını belirleyerek bilgisayarınızı “sıfır gün” saldırılarına karşı koruyun.

Norton, SONAR davranışsal korumasını kullanarak verilerinize ve dosyalarınıza karşı proaktif koruma sunar. Kapsamlı Family Premier aboneliği ile çocuklarınıza en güvenli şekilde göz atabilirsiniz.

Her ikisi için de işe yarayan

Her iki internet güvenlik paketi de güvenli tarama için proaktif çözümler sunar. Güvenli özellikler web tarayıcısının kendisine yüklenir. Bu nedenle, zararlı siteleri ziyaret etmeden veya siteden indirmeden önce bir uyarı alırsınız.

Norton ve Kaspersky virüs tanımlarını sürekli olarak yeni ve ortaya çıkan çevrimiçi tehditleri içerecek şekilde güncelliyorlar. Sisteminizden kötü amaçlı yazılımları kolayca tespit edip kaldırabilirsiniz. En önemlisi, güvenlik duvarı, antivirüs ve kimlik avı koruması gibi koruma özelliklerinin çoğu varsayılan olarak kullanılabilir.

Geliştirilmesi Gerekenler

Her ikisi de yalnızca bilinen tehditlerle proaktiftir, ancak daha yeni tehditler için geliştiricilerin bir düzeltme oluşturmaları ve yazılımlarını güncellemeleri gerekir. Arasındaki süre daha fazla saldırıya açık.

Sorunları çözme hızı bant genişliğine ve hesaplama gücüne bağlıdır. Ana dezavantajı, sunulan özelliklerin çoğunun herhangi bir işletim sisteminin güvenlik araçları tarafından zaten mevcut olmasıdır. Ayrıca, şifreleme ve anonimlik için bir VPN hizmetine ihtiyacınız var.

Kaspersky vs Norton – Özetle

Para için bastırılırsanız, sisteminizin dahili güvenlik özellikleri ile memnun olabilirsiniz. Ancak bu 2 internet güvenlik paketinin sunabileceğinden daha az olurdu. Sonuç olarak, Avast ve Avira antivirüs programlarına da göz atabilirsiniz. Her iki durumda da, yazılımınızı güncel tutun ve şüpheli bağlantılara veya indirmelere tıklamaktan kurtulun.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map