Herkesin Bilmesi Gereken En İyi 7 E-posta Gizlilik Aracı

Çevrimiçi gizlilik, interneti herhangi bir şekilde kullanan herkes için bir endişe kaynağıdır. İş adamları ve profesyoneller için, herhangi bir e-posta saldırısı felaket olabileceğinden, bu özellikle endişe vericidir. Mali krizden itibar kaybına, geri dönüşü olmayan kariyer hasarına kadar her şeyle sonuçlanabilirler.


Herkesin Bilmesi Gereken En İyi 7 E-posta Gizlilik Aracı

Herkesin Bilmesi Gereken En İyi 7 E-posta Gizlilik Aracı

Bu kişiler için en büyük tehlikeler e-postalarının ele geçirilmesinden kaynaklanmaktadır. Herkes Google’ın ve diğer önemli e-posta servis sağlayıcılarının şüpheli bir gizlilik politikasına sahip olduğunu bilir. Doğal olarak, güvenli e-posta hizmetleri için artan bir talep var ve buna karşılık bir dizi hizmet ortaya çıktı.

İş Adamları ve Profesyoneller için En İyi E-posta Gizlilik Araçları

Her biri bir dizi güvenlik avantajı sağlar ve siber güvenlik uzmanlarından olumlu eleştiriler almıştır. Dolayısıyla, e-posta gizliliğinizle ilgili endişeleriniz varsa, bu hizmetler profesyonel iletişiminizi güvence altına almak için ihtiyacınız olan şey olabilir.

GPG4USB

İletileri şifrelemenin oldukça verimli ve güvenli bir yolu olan GPG4USB, kullanıcılara birçok avantaj sunar. Yazılım, kendi başına da çok güvenli bir şifreleme yolu olan taşınabilir bir cihazdan çalıştırılır. Yazılım ücretsiz olarak kullanılabilir ve böylece herhangi bir ödeme yapmadan herkes kullanabilir. Bu yazılım hem Microsoft Windows hem de Linux’ta da mevcuttur. Böylece, hem gündelik kullanıcılar hem de güvenliği düşünen insanlar bundan faydalanabilir. Bu yazılımı dosyaları şifrelemek için de kullanabilirsiniz. Bu nedenle, e-postalarını şifrelemek için basit ama etkili bir çözüm arayan herkes GPG4USB’yi kullanabilir.

Mailvelope

Mailvelope, kullanıcılara açık kaynaklı şifreleme sunan özel bir e-posta şifreleme hizmetidir. İlk olarak 2012 yılında geliştirilen hizmet, 2015 yılında kurulan Mailvelope GmbH tarafından desteklenmiştir. Yazılım ve kaynak kodu açık kaynak kodludur. Böylece, herkes kullanımı indirebilir ve hatta değiştirebilir. Aslında, Mailvelope bu nedenle etkili şifreleme sunar. Açık kaynak, geliştiricilerin yazılımı sürekli olarak yükselttikleri ve olası ihlal noktalarını kontrol ettikleri anlamına gelir. Mailvelope ayrıca Gmail, Yahoo, Outlook ve GMX dahil olmak üzere tüm önemli e-posta servis sağlayıcılarıyla uyumludur.

EnigMail

Enigmail yalnızca Mozilla Firefox ücretsiz e-posta şifreleme yazılımıdır. Bu nedenle, yalnızca Mozilla Firefox’u zaten kullananlar tarafından kullanılabilir. Mailvelope gibi, bu yazılım açık kaynak kodludur ve bu nedenle herkesle kullanılabilir ve değiştirilebilir. Doğal olarak, bu aynı zamanda Enigmail’in arkasında güçlü bir geliştirici topluluğunun olduğu anlamına gelir. Mevcut şifreleme protokollerini ve güvenliği artıran güncellemelere sahip olmak oldukça yaygındır. Enigmail yoluyla e-postaları şifrelemek için kullanılan özel protokole OpenPGP denir. Özgür yazılımı kullanarak, e-posta gönderip alabilir ve hatta gerçekliğini doğrulayabilir.

TorBirdy

TorBirdy, Thunderbird ve Tor kullanıcıları için özel olarak tasarlanmış bir eklentidir. Bunun arkasındaki basit fikir, tüm e-postaları Tor üzerinden yönlendirmek ve böylece şifrelemek. Bu, Mozilla Thunderbird kullanan kişiler için çok iyi bir seçenektir. Şifrelemenin yanı sıra TorBirdy’nin EFAIL güvenlik açığı da yoktur. Bu, HTML e-postasını kullanan ve TorBirdy tarafından devre dışı bırakılan herhangi bir e-posta hizmetiyle ilgili bir sorundur. Bunun yanı sıra, TorBirdy’nin nasıl yapılandırılabileceğine dair birçok seçenek daha var. İlk kez kullanacakları kullanıcıları kendi tercihlerine göre yönlendirebilecek tercihler hakkında kapsamlı bir bölüm vardır..

Protonmail

Protonmail, İsviçre merkezli tam ölçekli bir e-posta hizmetidir. Bu nedenle, çevrimiçi olarak en güvenli e-posta servis sağlayıcılarından biri olarak kabul edilir. Temel hesaplar ücretsizdir, ancak yalnızca 500 MB’lık e-posta depolama alanı sunarlar. Bunun üzerinde, kullanıcılar değişen fiyatlar için üç hesap katmanı seçebilir. Protonmail hakkında harika bir şey, kullanıcıların genel ayarlar ve özel şifreleme altında e-posta göndermesine izin vermesidir.

Bu nedenle, şifreli bir e-posta göndermeniz gerektiğini varsayalım, ardından şifreleme seçeneğini belirlemeniz, bir şifre ayarlamanız ve göndermeniz gerekir. Bu yapıldıktan sonra, erişim izni vermek için şifreyi alıcıyla paylaşmanız yeterlidir. Protonmail kullanmanın bir dezavantajı, kullanıcıların şifrelerini unutmaları durumunda hesaplarını alamamalarıdır. Ancak, yedek bir e-posta sağladılarsa, bunu sorunsuz bir şekilde yapabilirler.

Mailpile

Bir başka çok yararlı şifreli posta servisi olan Mailpile, şifrelemeye biraz farklı bir yaklaşıma sahiptir. Herhangi birine e-posta göndermek için gönderenin alıcının genel anahtarına sahip olması gerekir. Ancak, alıcının e-postayı alabilmesi için bir Mailpile e-posta adresine sahip olması gerekmez. Tüm sistem, genel-özel şifreleme anahtar tabanlı bir e-posta sistemi olarak çalışır. Mailpile ile ilgili harika bir şey, bir e-posta istemcisi olmasıdır. Bu, verilerinizin bir sunucu yerine cihazınızda saklandığı anlamına gelir. Sunucu gibi performans göstermek için Gmail veya Yahoo gibi mevcut herhangi bir e-posta hizmetini kullanabilirsiniz.

Tutanota

Tutanota, Protonmail gibi güvenli bir e-posta servis sağlayıcısıdır. Ücretsiz bir temel e-posta hesabı seçeneği vardır ve kullanıcılar bir fiyata premium hesapları tercih edebilirler. Ücretsiz kullanıcılar hesaplarıyla 1 GB alan kazanırken, premium kullanıcılar istedikleri gibi seçebilirler. Ayrıca, Protonmail gibi, Tutanota da kullanıcıların bir şifre belirleyerek şifrelenmiş bir e-posta göndermesine izin verir. Gönderen daha sonra şifreyi e-postanın şifresini çözmek ve erişim elde etmek için kullanabilen alıcıya iletir. Tutanota’nın Açık Kaynak kodu vardır ve Almanya dışındadır. Apple ve iOS cihazlarda kullanabilirsiniz.

Hangi Şifreli E-posta Seçeneğini Seçmelisiniz?

Yukarıda verdiğimiz tüm e-posta şifreleme seçeneklerinin kendi avantajları vardır. Her biri tarafından hangi avantajların sunulduğunu ve bunları nasıl kullanabileceğinizi anlamak yararlıdır. E-posta hesabınızı değiştirmek istemiyorsanız veya değiştiremiyorsanız, eklentileri kullanmak daha iyi bir seçenektir.

Ancak, yapabiliyorsanız, doğrudan şifreleme hizmeti seçeneğine geçmek daha iyi olabilir. Bunun yanı sıra, kimlik avı dolandırıcılıklarından kaçınmak ve şifreleri düzenli olarak değiştirmek gibi temel gizlilik uygulamalarını izlemek yararlıdır. Çoğunlukla, bu, e-postanızı şifreleme ve iletişiminizi güvende tutma amacına hizmet etmelidir..

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me