Android Mobile için En İyi Antivirüs Uygulamaları

Her gün kullandığımız cihazlarda gizlilik ve güvenlik önlemlerinin olmaması kişisel bilgilerimizi savunmasız hale getiriyor. Bu nedenle, akıllı telefonlarımızda veya tabletlerimizde temel koruma yüklü olmalıdır. Bu, tanınmış üreticiler tarafından yayınlanan güvenlik yazılımının güncellenmesini içerir. Ardından, cihazınızdaki en son güvenlik düzeltmelerini ve yamaları alabilirsiniz.


Android Mobile için En İyi Antivirüs Uygulamaları

Android Mobile için En İyi Antivirüs Uygulamaları

Dünya çapında milyonlarca kişi Google’ın Android işletim sisteminde çalışan tabletler ve akıllı telefonlar satın aldı. Kötü amaçlı yazılım tehditleri, Android cihazlarda diğerlerine göre özellikle büyüktür. Android’iniz için bir virüsten koruma yöntemini nasıl seçeceğinizi ve Google Play Stor’daki en iyi anti-virüs uygulamalarının neler olduğunu öğrenmek için okumaya devam edin.

Android için Antivirüs Yazılımına İhtiyacınız Var mı

Android OS, kötü amaçlı aracılar ve bilgisayar korsanları için ana hedeftir. Kötü amaçlı yazılımları kısa mesajlar, üçüncü taraf uygulamalar veya hatta Google Play aracılığıyla cep telefonunuza iletebilirler. Yıllar geçtikçe, Google Android güvenliklerini geliştirdi. Örneğin, yerleşik bir virüsten koruma yazılımı olan Google Play Protect, Android’in yeni sürümlerinde kullanılabilir. Bununla birlikte, bazı özelliklerde hala eksiktir. Tanınmış kaynaklardan bir mobil antivirüs uygulaması alarak korumayı geliştirebilirsiniz.

Android’iniz için bir antivirüs nasıl seçilir

Seçim yapmadan önce programın sunması gereken kriterlere ve özelliklere bir göz atalım:

Antivirüs Özel Özellikleri

Sistem kaynaklarını tüketmeden masaüstünde düzenli tarama yapmak kolaydır. Ancak Android cihazlar için odak noktası güçlü, pasif güvenliktir. Ayarların düzeltilmesini gerektirmeyen basit bir kullanıcı deneyimine sahip bir virüsten koruma uygulamasına ihtiyacınız var.

Android’e Özgü Özellikler

Metin mesajları için filtreleme ve arama engelleme gibi Android özelliklerinin mevcut olması gerekir. Daha da önemlisi, uygulama Android cihazınızı izlemek için konum hizmetlerini etkinleştirmelidir. Ayrıca, verilerinizin uzaktan kilitlenmesi ve uzaktan silinmesi ana özellikler olmalıdır.

Ücretsiz veya Ücretli Yazılım

Birden fazla Android cihaz kullanıyorsanız, çok cihazlı antivirüs paketlerini kullanarak koruyabilirsiniz. O zaman ücretli paketler, tek bir Android cihazda kullanabileceğiniz ücretsiz antivirüs seçmek yerine gitmek için bir yol olduğu anlamına gelir. Veya ücretsiz bir sürümü deneyebilir ve yeni sürüme geçebilirsiniz.

Ücretsiz Uygulamalar Üzerinden Ücretli Antivirüsün Faydaları

Temel Android koruma işlevleri çoğu ücretsiz güvenlik uygulamasında kullanılabilir olacaktır. Ancak, ücretli yükseltmelerle ek bir güvenlik düzeyi elde edebilirsiniz. Genel olarak, ücretli antivirüs paketleri ile elde ettiğiniz premium özellikler şunlardır:

Verilerin Yedeklenmesi

Bu özellik kişisel verilerinizi otomatik olarak çevrimiçi bir depolama hizmeti olan “buluta” yükler. Cihazınızı kaybederseniz, verilerinizi uzaktan silmeden önce yedeklenebilir. Daha sonra bu verileri başka bir uyumlu cihaza geri yükleyebilirsiniz.

Uzak Konum ve Silme

GPS hizmeti, kaybolan cihazınızın konumunu herhangi bir web tarayıcısında görmek için kullanılabilir. Yukarıda görüldüğü gibi, cihazınızdaki tüm verileri uzak bir konumdan silebilir ve gizliliğinizi koruyabilirsiniz.

Uygulama ve SIM Kilidi

Hassas verileri, özel görüşmeleri ve belirli uygulamaları bir şifre ile koruyun. Telefonu kilitleyerek cihazınızın içeriğini kimlerin görüntüleyebileceğini kısıtla.

Uzaktan Kilit ve Fotoğraf

Bir web tarayıcı arayüzü veya SMS kullanarak yetkisiz erişimi önleyin. Bazı uygulamalar, sürekli olarak yanlış PIN veya şifre girenlerin fotoğraflarını çeker.  

Kimlik Avı Koruması ve Gizlilik Danışmanı

Bu uygulamalar, birisi verilerinizi çalmaya çalıştığında veya sizi tehlikeli olabilecek web sitelerini ziyaret etmek konusunda uyardığında algılar. İndirdiğiniz tüm uygulamalar taranır ve daha fazla izin isterse antivirüs sizi uyarır.

Korumayı Kaldır

Bu mobil güvenlik uygulamaları kendilerini korumak için bir parola kullanır. Bunları kaldırmaya veya cihaz verilerini veya diğer uygulamaları silmeye çalışan herkesi engeller.

Ebeveyn Denetimleri ve Güvenli Tarama

Web üzerindeki belirli içeriğe erişim yaşa göre kısıtlanacaktır. Ayrıca, tıkladığınız web sitesi bağlantılarını kontrol edin ve sizi tehlikeye karşı uyarın.

Ayarla

Pil, daha fazla pil tüketen uygulamaları kaldırarak optimize edilir. Önemsizliği temizleyerek cihaz performansı artırılabilir

Android Telefonunuz İçin En İyi Antivirüs Uygulamaları

İşte listeye girenleri:

1. Kaspersky Internet Security Mobile

Kaspersky mobile, kullanımı kolay bir arayüze sahip en güvenli Android antivirüs uygulamalarından biridir. Ücretsiz sürümde bile, bağlantıların, uygulamaların ve indirmelerin manuel olarak taranmasını sağlar. Cihazınız kaybolsa bile verilerinizin gerçek zamanlı koruması ve kontrolü garanti edilir.

Ücretli sürüm, taramaları otomatik olarak bir zamanlamaya göre gerçekleştirmenizi sağlar. Arama ve metin filtreleme özelliğine sahiptir ve cihazınızı kimlik avı dolandırıcılıklarından korur. İnternet veya Total Security ile bir masaüstü koruma planı satın alırsanız, Android cihazı da ekleyebilirsiniz..

2. Trend Micro Mobil Güvenlik

Trend Micro için ücretsiz bir plan olmamasına rağmen, deneme sürümünde kullanabilir ve istendiğinde daha sonra yükseltebilirsiniz. Ancak, maksimum 10 cihaz için Maksimum Güvenlik satın alırsanız, Mobil Güvenlik elde edersiniz.

Ücretsiz deneme sürümünde bile, kötü amaçlı yazılım tarama, hırsızlık koruması ve uygulamaların önceden yüklenmesine karşı temel koruma elde edersiniz. Uygulama yöneticisi ve sistem yardım denetleyicisi gibi performans özellikleri mevcuttur. “Yalnızca Telefon” modu, cihaz pili zayıf olduğunda telefonun işlevselliği dışındaki tüm etkin işlemleri durdurur.

3. Bitdefender Mobil Güvenlik & antivirüs

Bitdefender antivirüs, Android için 14 günlük ücretsiz deneme sürümü sunuyor. Ücretsiz sürüm, manuel ve uygulama tarama ve gerçek zamanlı koruma ile yeterince iyi.

Ancak masaüstünüzde Toplam Güvenlik planı alırsanız ücretli varyant mobilde kullanılabilir. Web koruması ve hırsızlık önleme araçları ile birlikte Android Wear entegrasyonu, Uygulama Kilidi ve cihaz korumanızın güvenlik monitörü olan Autopilot ile birlikte gelir. Kullanım modellerinize ve donanım yapılandırmanıza bağlı olarak, Autopilot gerekli güvenlik işlemlerini önerir.

4. F-Secure Mobil Güvenlik

F-Secure, Android antivirüs için 30 günlük bir plana sahiptir ve bundan sonra Güvenli ve Toplam pakete yükseltmeniz gerekir. Çok cihazlı koruma paketinin bir parçasıdır. Telefon verilerinizi ve yüklü uygulamaları taramak için standart kötü amaçlı yazılım koruması kullanılabilir. Bankacılık ve göz atma koruması sizi kötü amaçlı bankacılık web sitelerinden uzaklaştırır ve pharming kurbanı olmanızı önler.

Kayıp cihazınızı uzaktan bulabilir, silebilir veya kilitleyebilir ve tüm cihazlarınızı uygun bir tarayıcı arayüzünde yönetebilirsiniz.

Ebeveyn özelliklere sahip birden fazla cihazda erişimi kontrol edin veya kısıtlayın. Ayrıca Android telefonunuzun durumunu görebilir ve kaybolursa işlem yapabilirsiniz.

5. Avast Mobil Güvenlik

Avast, özellikle çok erişilebilir olduğu için en iyi ücretsiz antivirüs. Ücretsiz plandaki özelliklerin listesi çok uzun ve temel korumanın ötesine geçiyor. Android cihazınızda gerçek zamanlı koruma ve Wi-Fi ağ taraması sunar. Yeni uygulamalar yüklenmeden önce otomatik olarak taranacaktır. Cihazınızın konumunu izleyebilir, kilitleyebilir ve uzaktan silebilirsiniz.

Avast Mobile Security Pro yükseltme ile, hırsızlık durumunda gizlice ses veya video çekimi. Ayrıca SIM’inizi otomatik olarak kaybolmuş olarak kaydeder. SecureLine VPN gibi diğer özellikler, yükseltme ile birlikte gelir.

Sonuç

Avast harika bir bütçe dostu seçenektir, ancak eğer büyük bir prim ödeyebiliyorsanız, Kaspersky veya Bitdefender yapmak için seçimlerdir. Android’iniz için, yukarıdaki listeden hangisini seçerseniz seçin, Google Play Protect’ten çok daha üstündürler.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map