Bitcoin ve Bitcash – Bilmeniz Gereken Her Şey

Patlaması kripto para uzun zaman önce orman yangını gibi yayıldı. Binlerce insan yatırım yapmaya başladı Bitcoin, ve dijital para biriminin diğer biçimleri Bitcash, Ripple ve Etherium ortaya çıkmaya başladı. Kripto para birimleri giderek daha yaygın hale gelse de, onlar hakkında gerçekten ne biliyorsun? 


Bitcoin ve Bitcash - Bilmeniz Gereken Her Şey

Bitcoin ve Bitcash – Bilmeniz Gereken Her Şey

Rehberimizde, sizinle dijital para birimi tarihi, nasıl çalışır, ve ne avantajlar ve dezavantajlar gibi farklı para birimi türleri kullanma Bitcash orijinaline karşı Bitcoin. Kripto para birimi dünyasına kısa bir genel bakış istiyorsanız, kendinizi hızlı okuma.

Cryptocurrency nedir?

Kripto paraKriptoları tanımlamanın en kolay yolu, bir çeşit dijital nakit.

Tıpkı gerçek hayat parası, bir değeri yoktur, ancak bir fiziksel form, ne de onları kontrol eden veya yöneten merkezi bir otorite. 

Dünyanın her yerinden geliştiriciler cryptocurrencies ve onları koruyan ve geliştiren aktif bir topluluk blockchain teknolojisi (bunlar daha sonra tartışılacaktır.)

Kripto paraların çalışmalarına girmeden önce, neden ilk başta yaratıldıklarını bilmek en iyisidir.

Kripto paraların ortaya çıkmasına ne sebep oldu??

Kripto para birimleri on yıl önce ortaya çıktı ve savaşlarla mücadele etmek için geliştirildi. Finansal Kriz geleneksel bankacılık sistemi tarafından yaratılmıştır. Birçok uzman bu dönemi Büyük çöküntü. Evet, o kadar kötüydü.

ABD bankaları başladı sağ ve sol kredileri dağıtma daha fazla müşteri kazanmak, ancak bu karar onların çökmesine neden oldu. Birçok kişi onlara geri ödeme yapamadı ve bir süre sonra düşük para akışı bankaların çökmesine ve İflas için dosya.

Birçok insan çok para kaybetti, bu felaket yüzünden bankaların etkisi ve gücü azalmaya başladı. Bu, yetenekli bireylerden oluşan bir ekibe, daha güvenli. 

Bitcoin Doğuyor

BTC ilk başarılı kripto para birimiydi. Popüler inanışın aksine, Bitcoin’in anlayışından önce oluşturulmuş başka dijital nakit kavramları vardı, ancak hiçbiri popüler veya etkili.

Bitcoin, konvansiyonel paranın yanlış yönetilmesinden doğacak her türlü sorunu, birkaç kullanışlı özellik:

 • Gizlilik ve Anonimlik
 • Uygun İşlem Ücretleri
 • Yerinden
 • Yurtdışı Daha Hızlı İşlemler
 • Sonlu Arz = Enflasyon Gibi Daha Az Mali Sorun

Diğer birçok avantaj, kripto para birimlerinin kullanılmasıyla birlikte gelir, ancak bunlar en önemlisidir.

Blockchain Teknolojisi

Her kripto para birimi, blockchain, tahmin edebileceğiniz gibi, “Blok zinciri.” Bloklar birlikte gruplandırılmış bir kayıt biçimidir. Önceki blokta maksimum belleğe ulaşılır ulaşılmaz bir sonraki bloğa geçerler. 

Bunları veri dolu kutular olarak hayal edebilirsiniz her başarılı kripto işlemini gösteriyor ve detayları. Her blok bir zaman damgası ile birlikte gelir. yaratım ve süreç zamanı.

Bir blockchain temelde bir dağıtılmış form binlerce sunucuya yayılan bir defter ve ağdaki herkesin ayrı Blockchain kopyası. Zincirin bir parçası olmak için blokların kapsamlı bir şekilde işlenmesi gerekir. Ve bu zaman çizelgesi geçmiş her işlem için.

çatallar

Ne dersin Bitcoin Nakit? Aynı mı kullanıyor blockchain gibi Bitcoin? Kısa cevap Evet. Bunu kullanarak yapar çatallar, orijinal blockchain kodunun yalnızca belirli düğümlerde güncellendi.

Bu güncellenmiş düğümler orijinalden yeni blok zincirler oluştur. Bu yeni blok zincirlerinin oluşturulmuş paraları farklı ve ayrı orijinalden.

Bu yeni kripto para birimlerinin neden ilk başta yaratıldığını merak ediyor olabilirsiniz. İyi, Bitcoin tam olarak mükemmel bir sistem değildir ve topluluğunun bir kısmı daha iyi bir şey istemiştir.

Bitcoin Nakit Oluşumu

Bitcoin Cash veya BCH kuruldu 1 Ağustos 2017, Bitcoin topluluğunun üyeleri hoşnutsuz orijinal protokol ile. 

Bir dizi tartışmadan sonra, bir bütün yaratmaya karar verdiler. yeni kripto para birimi blok sınırı olan 8MB, orijinalin yalnızca 1 MB’ı vardı. Daha büyük blok boyutları, blok başına daha fazla işlenmiş işleme izin verdi, bunun avantajları ve dezavantajları daha fazla tartışıldı.

Dalgalanan Fiyatlar

Gerçek hayattaki para gibi, kripto paraların değeri yükselir ve düşer zamanla. Ne kadar talep edildiklerine, kabul edildiklerine ve kullanıldıklarına bağlı olarak değişirler. Değer değişimlerini değerlerine göre analiz edebiliriz. değer büyüme ve yatırım getirisi (yatırım getirisi.)

Hem Bitcoin hem de Bit nakit belirli bir değere sahiptir. Kripto para biriminin en eski ve en köklü formu olan Bitcoin, en değerli ve hakim kripto pazarının büyük bir kısmı (16 Eylül 2019 itibarıyla% 67,59) Bitcash sadece% 2.11 tutar.Bitcoin Pazar Payı

Bitcoin Nakit oldu sadece iki yıl önce hazırlandı. Çoğu, Bitcoin’in pazar payının büyük bir kısmını ele alacağını varsayarken, pazardaki hakimiyeti, 13 Kasım 2017,% 9.74. 

CoinMarketCap’e göre Bitcoin fiyatı düştü % 0.37 son 24 saatlik işlem döneminde Bitcoin Cash yükseldi 4.22%. Bitcoin genellikle daha fazla istikrarlı fiyat dalgalanması, aşağıdaki grafikte görebileceğiniz gibi.Bitcoin Grafiği

Yardıma mı ihtiyacınız var?

Mevcut birçok site güncel kripto piyasası bilgileri sevmek CoinMarketCap, TradingView, ve CryptoCompare eğer kripto para trendlerini kendiniz takip etmek istiyorsanız.

Kripto piyasası gittikçe daha sıkışık hale geliyor ve yeni kripto para birimi biçimleri sıralamaya tırmanmaya çalışıyor. Ancak Bitcoin, en iyi para birimi olarak üstün, Bitcoin Cash 4. sıra. Bu, Bitcoin’in en iyi kripto para birimi olduğu anlamına mı geliyor? Şart değil.

BCH ve BTC: Artıları ve Eksileri

Şimdi ikisinin de ne olduğu hakkında küçük bir fikriniz var. Ne diyorsun biz avantajlar ve dezavantajlar her biri? Tamam o zaman. Hadi gidelim.

Bitcoin Nakit

Yeni gelenle başlayacağız. İşte böyle:

 • Avantajları

Bu, Bitcoin’den çok daha ucuzdur, bu yüzden ele almak daha kolaydır. İşlem ücretleri de daha düşüktür. Şu anda, ortalama işlem ücreti $ 0.00396, süre Bitcoin’in fiyatı 1.045 dolar. Bitcoin’in ortalama işlem ücreti yüksek artışlardan muzdariptir (en kötüsü 22 Aralık 2017 tarihinde $ 63.85). Öte yandan, Bitcoin Cash’ler sürekli alt taraf anlayışından beri:

Daha ucuz ve daha hızlı olmak, Bitcoin Cash’i genel olarak ticaret dostu hale getirir.

 • Dezavantajları

Artan bir blok boyutu avantajlar sunarken, ağın dış saldırılara karşı direncini azaltmak yanı sıra merkezileşme.

Ayrıca …. sahip düşük yatırımcı güveni Bitcoin ile karşılaştırıldığında, “pazara giriş ve benimseme oranı” daha az baskın. Bu, kripto para piyasasında Bitcoin’den daha yeni olduğu gerçeğinden kaynaklanıyor.

Ticaret, mevcut ticaret çiftleri açısından daha az uygulanabilir – bu dezavantajların kümülatif etkileri Bitcoin Cash’in fiyat ve benimseme oranını düşürmek.

Bitcoin

Şimdi sektördeki dev için. İşte Bitcoin’in avantajları ve dezavantajları.

 • Avantajları

Orijinal kaynak olan Bitcoin, temel para birimi tüm kripto para birimi sistemi için. Kripto para birimlerinin geri kalanı ticaret yapıyor ve neredeyse her borsada işlem görüyor (En çok ticaret çiftine sahip.) 

Tüm kripto pazarının yarısından fazlasına hakim (% 67.6) ve Altın standardı hızla büyüyen ve çok rekabetçi bir endüstride. Büyük olduğu için Kullanıcı tabanı ve yüksek piyasa değeri, Bitcoin değerini daha iyi koruyor Bitcoin Nakit.

Kripto pazarında en dolu düğümlere sahip olmak, onu inanılmaz bir şekilde yapar saldırıya uğramak zor merkezi kurumlar ve hükümetler tarafından.

 • Dezavantajları

Bitcoin çok daha pahalı ve sahip daha yüksek işlem oranları. İşlemler genellikle Yavaş. Bu, genel satın alımlar için korkunç bir seçimdir.

Bir diğer küçük dezavantaj, Bitcoin’in geliştirme ekibinin daha güçlü birleşik cephe diğer takımlara kıyasla. Bu iç söylem, geniş kullanıcı tabanı ile birleştiğinde, iyileştirme sürecini engellemek

Cryptocurrency ile Yatırım

Farklı insanların kripto para birimi satın almakla ilgilendiklerini söylemek oldukça kolaydır. Herkesin nedenleri var. İster anonimlik olsun, ister sadece kâr etmek için olsun, Bitcoin’e yatırım, Bitcash veya herhangi bir kripto para birimi iyi bir fikir olabilir. Bazı “nerede ve nasıl” hakkında konuşalım.

1. Nereden Alabilirim?

Yolunuzu bilmiyor musunuz? Sana bu konuda yardım edeceğim. Önce başlayalım kripto parayı nereden satın alabilirsin.

Kripto Para Borsaları

Bunlar kuruluşlar Genellikle işlemi gerçekleştirmek için bir ücretle birlikte gelir, bu nedenle size uygun bir araştırma yapın ve bulun. Bunlar ikisi daha popüler olanları:

 • Coinbase

Bu, ABD merkezli kripto para yatırımcıları arasında çok popülerdir, çünkü banka hesabınızı bağlamak oldukça kolaydır. Coinbase bir Satın alma işleminin% 0,5 yayılması ve hangisine bağlı olarak ek bir ücret bölge içerdesin ve kullandığınız ödeme türü.

 • Binance

Tarafından dünyanın en büyük kripto para borsası olarak kabul edildi Ses, Binance para çekme ücreti ve ek ücret talep eder % 0.1 ücret her ticaret için. Mevcut indirimler var, bu yüzden onları kontrol ettiğinizden emin olun. Binance’de kripto para birimleri genellikle birbirleri ile değiş tokuş. Ancak, bunları bir bir fiyat için kredi kartı.

Aracı Borsaları

İnsanlar genellikle yüksek likidite havuzları, düşük kayma ve spread oranları, ve daha fazla ticareti yapılabilen kripto para birimi çiftleri. İşte en iyi kripto brokerlerinden ikisi:

 • Plus500 

Plus500, çok sayıda ödeme seçeneği (Paypal gibi) gibi birçok avantaj sunar 100 $ minimum depozito, bir canlı sohbet seçeneği, ve bir hızlı kayıt işlemi.

 • eToro

eToro birçok teklif ödeme seçenekleri, bir minimum 200 $ depozito, ve mükemmel destek ekibi.

BTC’ye Yatırım Yapabileceğiniz Diğer Yollar

Daha fazla istemek? Anladın. Aşağıdakileri kontrol et.

 • Bitcoin ATM

Fiziksel nakit için ATMS gibi çalışır. Para ATM Radarı genelinde binlerce ATM var BİZE.

 • P2P Değişimleri

Kullanıcılar, istenen döviz kuru ve ödeme yöntemi Bitcoin için. Diğer kullanıcılar reklamlara şahsen görüşme ve ödeme yapma seçeneği ile cevap verebilir. nakit veya kullanarak online bankacılık doğrudan ticaret yapmak.

 • Gri Tonlamalı Fonlar

Her ikisini de alabilirsiniz Bitcoin ve Bitcoin Cash dijital para biriminiz için bir varlık yöneticisi olan gri tonlama yoluyla. Bu paylaşımlar daha pahalı madalyonun gerçek değerinden daha fazla endişelenmenize gerek yok depolama veya uygulamak ek güvenlik.

Satın Alma İşleminizi Kilitlemeden Önce Birkaç İpucu

Herhangi bir karar vermeden önce, aşağıdaki ipuçları. Bu konuda farklı bir bakış açısına sahip olacağınızdan eminim:

 • Temel bilgilerinizi elinizde bulundurun

Sizin SSS, banka hesap numarası, kimlik resmi, şifreler Kripto işlem ve kayıt işlemleri verilerinizi gerektirir, bu nedenle hazırlanması en iyisidir.

 • Kredi kartı kullanmaktan kaçının

Yatırımlarınızı finanse ederek yüksek faizli kaynaklardan borçlanma kötü bir fikir.

 • Kripto yatırımlarının sigortası olmadığını unutmayın

Menkul Kıymetler Yatırımcıları Koruma Şirketi Kripto para birimini garanti etmez hırsızlık veya başarısızlık durumunda (Coinbase gibi birkaç borsa kendi sigorta poliçesine sahiptir.)

 • Çevrimiçi işlemlerin bir güvenli ve özel internet bağlantısı. (Güvenilir bir VPN deneyin).
 • İstediğiniz değişim platformu tercih ettiğiniz kripto para birimini sunmuyorsa, Önce Bitcoin satın alın ve tercih ettiğiniz para birimiyle değiştirin.

2. Kripto para birimimi nasıl saklarım?

Para birimlerinizi iki tür dijital cüzdan:

Sıcak cüzdan

Kurulan sağlayıcılar veya borsalar bu tür cüzdanları Bulut depolama İnternet üzerinden erişilebilir. Borsalar katıldıktan sonra sıcak cüzdanlar sunar. Birçoğu kullanmayı tercih ediyor üçüncü taraf sıcak cüzdanlar farklı platformlarda kullanılabilen. 

İşlemler genellikle sıcak cüzdanlar için daha hızlı. Ancak, Bitcoin ile sıcak cüzdanların saldırıya uğrama riski yüksek. Sigorta sunan bir değişim platformu seçtiğinizden emin olun veya en azından ekstra güvenlik. 

İşte sıcak cüzdanlar için birkaç popüler kaynak:

 • Blockchain

Para birimi değişiminden gelmez, bu da hack hedefi olma riskinizi azaltır. 

 • Coinbase

Korsanlık, hırsızlık, yanlış transferler ve güvenlik ihlallerinden kaynaklanan kayıpları kapsayan sigorta ile birlikte gelir.

 • Electrum

Para biriminizi bilgisayarınızda saklamanızı sağlayan benzersiz yazılım.

 • miselyum

Hem iOS hem de Android kullanıcıları için mobil bir sıcak cüzdan. 

Soğuk cüzdan

Soğuk cüzdanlar ekstra güvenlik önlemleri bu sıcak cüzdanlar sahip değil. Para biriminizi saklayabilen taşınabilir cihazlar şeklinde gelirler. İşte bazı popüler soğuk cüzdan sağlayıcıları:

  • Defter Nano: Bir flash sürücüye benzer şekilde, bu cüzdanlar $ 60- $ 120
  • trezor: Maliyetli çok küçük soğuk cüzdanlar $ 80- $ 170

Güçlü şifreler de kullanmayı unutmayın iki faktörlü kimlik doğrulama Döviz bozdurma dijital cüzdan hesapları için.

3. Yatırımımı Nasıl Yönetirim?

Her yatırımın potansiyel risklerle geldiğini unutmayın. Dijital para birimleri nispeten yüksek risklere maruz kalıyorlar çünkü oyunda diğer yerleşik yatırım biçimlerine kıyasla çok daha yeni tahviller veya hisse senetleri. İşte yapabileceğiniz birkaç yol bu riskleri azaltmak:

 • Portföyünüzü Çeşitlendirin

Muhtemelen daha önce duymuşsunuzdur, birçok yatırımcı bu taktiksel yöntemi kripto paraların doğuşundan önce kullanmıştır. Tarafından çok sayıda kaynağa yatırım yapmak, kazançlı para birimlerinin başarısız olanları telafi edebileceği yatırımlarınızı sürdürme şansınız daha yüksektir.

 • “Satın Al ve Tut” Oyunu Oyna

Göründüğü kadar basit. Biraz kripto para satın alın ve sadece değerinin yükselmesini bekle. Bu, genellikle aktif muadilini geride bırakan pasif bir yatırım şekli olarak kabul edilir. Ayrıca daha az pahalı düşük işlem ücretleri.

Önceki bölümlerde belirtildiği gibi, dijital para piyasası Son derece uçucu, sürekli bir akış halinde fiyatları ile. Bahsettiğimiz bu birkaç anahtar strateji size yardımcı olabilir yatırımınızı yönetin değişken bir pazarda.

Bu kısa vadede yatırımlarınızdan en hızlı şekilde yararlanmanın yolu olmayabilir, ancak genellikle uzun vadede daha iyi performans gösterir. Bu, kripto paralar dünyasına dalmak isteyen yeni başlayanlar için harika.

Bitcoin ve Bitcash – Sonuç

Çalışmaları hakkında öğrenilecek çok şey var cryptocurrencies sevmek onları nasıl edinebilirim, ya da onlarla ilişkili riskler. Ancak, rehberimizin size kripto para birimlerinin ne olduğunu, nasıl çalıştıklarını ve bunlara nasıl güvenli bir şekilde yatırım yapılacağını anladığını umuyoruz..

Başınızı etrafa saramadığınız bir şey varsa, aşağıdaki yorumlarda bize bir not verin ve konuyla ilgili biraz ışık tutacağız..

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map