Bitcoin Kullanımı Güvenli ve Yasal mı?

Kripto para birimleri, tüm dünyada zemin kazanan inanılmaz yeni bir yatırım seçeneğidir. Birkaç aksilik ve hack olayına rağmen, pazar her zamankinden daha güçlü bir hal alıyor ve giderek daha fazla insan ve kurum kripto para birimlerini uygulanabilir bir yatırım seçeneği olarak görmeye başlıyor. Bununla birlikte, tüm pazarda devam eden en büyük sorular tamamen güvenlik ve anonimlik ile ilgilidir. Doğal olarak, zor kazanılan dolarlarını Bitcoin gibi bir kripto para birimine yatırmadan önce, insanlar bunu yapmanın güvenli olup olmadığını bilmek istiyor. Bitcoin kullanımı güvenli ve yasal mı?


Bitcoin Kullanımı Güvenli ve Yasal mı?

Bitcoin Güvenli ve Yasal mı??

Bitcoin Güvenli ve Yasal mı??

Bitcoin, bir Bitcoin yazılımını kullanmayı seçen herkes tarafından görülebilen Blockchain’e dayandığından, bu popüler kripto para biriminden işlem yaparken gerçekten anonim kalmanın bir yolu var?

Bu iki soruyu cevaplamak için önce geleneksel yatırım ve ödeme sistemlerinin nasıl çalıştığını anlamalıyız. Öyleyse girelim.

Bitcoin vs. Bankalar

Bir bankacılık endişesini düşündüğünüzde, muhtemelen şehrin, eyaletin, ülkenin veya dünyanın çeşitli dallarına sahip merkezi bir kurum düşünürsünüz, değil mi? Bitcoin bunun tam tersi. Geleneksel bankalar, borç veren kurumlar ve diğer finansal kuruluşlar, hizmetlerine hak kazanmak için gerekli tüm evraklara sahip olmanızı gerektirir.

Bununla birlikte, Bitcoin’i kullanmak için gerçekten ihtiyacınız olan tek şey bir e-cüzdan. Ardından, kredi kartınızı fiat paranızı Bitcoins ile değiştirmek için kullanabilirsiniz. Bitcoin’leri kullanabilmek için bir ad, telefon, adres, e-posta kimliği veya hatta internet bağlantısına gerek yoktur. Bu nedenle, anonim olarak ödeme yapmak isteyenler için Bitcoin, geleneksel ortamlardan çok daha iyi ve daha güvenli bir seçenektir.

Yanlış Anlaşılan Gerçekler

Blockchain hakkında yaygın bir yanlış anlama, kimin ne kadarının sahibi olduğunu görmenize izin vermesidir. Bu varsayım sadece yarı doğrudur. Hangi cüzdanın ne kadar para içerdiğini kesinlikle görebiliyor olsanız da, cüzdanın kime ait olduğunu ve nerede bulunduğunu bilmenin gerçek bir yolu yoktur..

Bir Bitcoin kullanıcısı bir internet bağlantısını kullanıyorsa, göreceli olarak kolaylıkla izlenebileceğini iddia edebilirsiniz. Ancak, gerçek şu ki, Bitcoin yazılımı aktif bir internet bağlantınız olmasını gerektirmediği için, herhangi bir kullanıcı takip edilemez kalmayı seçebilir.

Bir dezavantaj

Bununla birlikte, Bitcoin ile ilgili bir sorun var ve bir ödeme yapıldıktan sonra, hem gönderen hem de alıcının birbirinin e-cüzdan adreslerini bilmesi mümkün. Özünde, işlem yaptığınızda maskesiz kalırsınız ve kimliğiniz ortaya çıkar. Bu nedenle, Bitcoin kesinlikle anonim bir işlem sistemi değildir. Ancak hepimiz, çoğu geleneksel yatırım ve işlem ortamından çok daha güvenli ve anonim olduğunu kabul edebiliriz.

Çıkış yolu

Hangi nedenle olursa olsun anonim kalmayla ilgilenenler için, izlenebilir olmanın birkaç yolu vardır. Onlar:

 • Altcoins
 • Mikserler
 • Coinjoin gibi Joinmarkets

Bunların her birine daha ayrıntılı olarak bakalım, böylece pratik olarak anonim kalmak için bunları nasıl kullanabileceğinizi biliyorsunuz.

Altcoins

Altcoinler, Bitcoin’in popüler bir alternatifi olarak kabul edilen diğer herhangi bir kripto para birimidir. Bitcoin satın alımlarınızda bu tür paralara yatırım yapabilirsiniz ve bunu yaparak, insanların sizi izlemesini önemli ölçüde zorlaştırabilirsiniz. Ayrıca altcoinlerinizi Bitcoins için geri alıp, herhangi bir snooper için süreci daha da karmaşık hale getirebilirsiniz..

Yalnızca diğer işlemlerden uzak durmaya yetecek kadar yaygın olan popüler Bitcoin yedeklerini seçmeniz gerektiğini unutmayın. Mümkünse, kullanıcılarının gizliliği konusunda özellikle ciddi olan bir altcoin için gidin. Ayrıca, ticaret faaliyetlerinizi daha da gizlemek için çeşitli, tercihen daha küçük miktarlarda işlem yapmak en iyisidir.

Mikserler

Mikserler, Bitcoin anonimlik için ikinci en iyi seçenektir, çünkü temel olarak herhangi iki cüzdan arasında aynı miktarda Bitcoin ticareti yapmayı içerirler. Bitcoin miktarı aynı kaldığından, ancak çevrimiçi izleri değiştiğinden, karıştırıcıyı kimin kullandığını bilmek zor, buna dahil olan iki taraf için bile.

Bu yöntemle ilgili tek sorun, bu tesisin çoğunlukla merkezi servis sağlayıcılar tarafından sağlanmasıdır. Ancak teknolojinizi biraz biliyorsanız, atomik swaplar ve diğer kripto araçları aynı amaçla kullanılabilir.

Joinmarkets

Bunlar temel olarak Bitcoinlerin ve diğer kripto para birimlerinin eritme potasıdır. İnsanlar yatırımlarını bir araya toplarlar ve aynı miktarı geri alırlar, ancak gönderilen ve geri alınan her madeni para için farklı kaynak kodları kullanırlar. Bu nedenle, bu Bitcoinlerinizi anonimleştirmenin daha karmaşık bir yoludur. Joinmarkets’in tek dezavantajı, sadece Bitcoin ile aynı nefeste belirtilmeye değer olduğu düşünülen büyük oğlanlarla veya popüler kripto para birimleriyle çalışmalarıdır..

Bitcoins Nasıl Güvenli Kullanılır?

Şimdi bazı önemli anonimleştirme tekniklerini biliyorsunuz. Şimdi, cüzdanınızı hükümet casusluğuna, bilgisayar korsanlarına ve dikkat etmeniz gereken diğer çevrimiçi tehditlere karşı nasıl koruyacağınızı ele alabiliriz:

Çeşitlendirmek

Zaten iki banka hesabınız olabilir. Yani, Bitcoins cüzdanlarınızla da aynısını yapmalısınız. En az iki tane yapın ve her biri için kullanımı belirleyin.

Güncel kal

Bitcoin’in kendi güvenlik sistemleri vardır ve düzenli olarak güncellenir. Temel düzeyde güvenlik sağlamak için en son sürüme sahip olduğunuzdan emin olun.

İki Faktörlü Kimlik Doğrulama Kodunu Etkinleştir

Bu Fort Knox çözümü olmayabilir, ancak vazgeçilmez olabilir. İki faktörlü bir kimlik doğrulama kurulumu edinin. Benzersiz bir kod alırsınız veya parmak izi gibi biyometrik bir kimliğiniz olur.

Her Yeni İşlem için Yeni Bitcoin Adresleri Kullanın

Bu, güvenlik kadar anonimlik için de çalışır. Yeni kaynak anahtarları kullanırsanız, sizi izlemek gerçekten cehennem kadar zor olurdu, cüzdanınızın güvenliğini çok daha az ihlal eder.

VPN kullanın

VPN’ler, bugün internette mevcut olan en sağlam güvenlik önlemlerinden bazılarını sağlar. Daha iyi ödenenlerden birini alın ve Bitcoin yatırımlarınızı güvenli ve anonim tutun. Bitcoin veya diğer kripto para birimleri ile çevrimiçi ödeme yaparken kullanabileceğiniz en iyi VPN’leri derinlemesine incelemek için bu incelemeye göz atın.

Bitcoin Kullanımı Yasal mı??

İsimsiz doğası nedeniyle Bitcoin ticareti yapan insanlara zarar vermek zordur. İnsanlar bu kripto para biriminde bilgilerini açığa çıkarmadan ticaret yapabilirler. Bir hükümetin uygulayabileceği maksimum kontrol, insanların çevrimiçi olarak bir şey satın almak için Bitcoin kullanmalarına izin vermiyor. Çin, tüm sanal para birimini yasadışı hale getirdi, bu da Çin’de Bitcoin’i açıkça ticaret yapamayacağınız anlamına geliyor.

Rusya ise Bitcoin’i yasallaştırdı. Ayrıca Bitcoin madenciliğini düzenlemeye çalışıyorlar. Bitcoin kullanmanın yasal olup olmadığı ülkeden ülkeye değişir, ancak genel olarak konuşursak, Bitcoin’i satın almak, satmak ve yatırım yapmak için herhangi bir yasal sorunla karşılaşmamalısınız..

Bitcoin Kullanımı Güvenli ve Yasal mı? – Son düşünceler

Bir yatırım ve işlem ortamı olarak Bitcoin büyük faydalar sağlayabilir, ancak nasıl kullanılacağını bilmeniz gerekir. Yukarıda verdiğimiz tüm bilgiler ve bunların doğru kullanımı ile, gerçekten anonim hale gelebilir ve endişelenmeden güvenli Bitcoin işlemenin harikalarının tadını çıkarabilirsiniz..

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map