2020’de Bitcoin için En İyi Alternatifler

Bitcoin için en iyi alternatifler nelerdir? 2020’de hangi kripto para birimine yatırım yapmak en iyisidir? Bitcoin’in piyasaya sürülmesinden bu yana kripto para birimlerinin uzun bir yol kat ettiği inkar edilemez. Her gün yeni teknolojiler geliştirilerek ve daha sağlam güvenlik özellikleri sunarak, aralarından seçim yapabileceğiniz yatırım seçenekleri sıkıntısı yaşanmıyor. Ancak, bu kadar geniş bir seçenek yelpazesi ile, paranızı nereye koyacağınızı anlamak biraz kafa karıştırıcı olabilir. Popülerliklerine ve pazar performanslarına göre en iyi Bitcoin değiştirmelerinin listesi.


Bitcoin için En İyi Alternatifler

Bitcoin için En İyi Alternatifler

En İyi Bitcoin Alternatifleri

Her ne kadar Bicoin kesinlikle kripto para biriminin en popüler şekli olsa da, tek değil. İnsanların ticaret yaptığı birçok dijital para birimi var. İşte en iyileri.

Ethereum

Bugünün pazarında Bitcoin’in popülerliğine rakip olan bir kripto para birimi varsa, Ethereum olurdu. Bu para birimi yakın geçmişte yavaş ve istikrarlı bir şekilde popülerlik kazanmıştır. Ancak Bitcoin’den sonra en çok sevilen ikinci kripto para birimi olsa da, bu kripto paraların her ikisi de farklı amaçlara hizmet ediyor. Bitcoin’in blockchain tabanlı basit işlemler ideolojisinin aksine, Ethereum uygulamaların geliştirilmesi için merkezi olmayan bir platform olarak işlev görür. Bazıları bunun doğal olarak Bitcoin’e üstün bir alternatif olduğunu söyleyebilir, ancak birçok insan aynı fikirde değil.

Ethereum bir dizi akıllı sözleşme seçeneği sunarken, aynı zamanda oldukça daha karmaşıktır. Ayrıca, Ethereum’un değerinin, onun aracılığıyla geliştirilen uygulamalara dayandırılması, yatırımları biraz daha belirsiz hale getiriyor. Bunun üzerine ETH, Bitcoin’in oynaklığını paylaşıyor. ETH, Bitcoin’in yerini almak istemiyor, ancak kendi rotasını çiziyorsa, bunun sizin için uygun olup olmadığına karar vermek size kalmış..

tire

Dash, diğer her şeye göre anonim işlemlere öncelik veren kripto para birimlerinden biridir. Para birimi, piyasaya sürülmesinden bu yana piyasada çok fazla ilerleme kaydetti ve şimdi daha güvenli yatırım seçeneklerinden biri olarak kabul ediliyor.

Ayrıca Bitcoin’den çok daha hızlı işlem hızı sunuyor. Dash ile ilgili bir diğer harika şey, yatırımcılara ve işlemlerine iki düzeyde güvenlik sunmasıdır. Temel olarak, işlemlerden çıkış yapma gönüllülerine ödeme yapar ve böylece kendi kendini idame ettiren bir sistem haline gelir..

Tüm söylenenlerle Dash, Bitcoin’e rakip olmaktan ziyade Bitcoin’e rakip olma potansiyeline sahip görünmüyor. İki seviyeli yönetişim sistemiyle bile, işlemlerin tam güvenliğini sağlayamaz. Temel olarak Bitcoin ile aynı blockchain teknolojisine dayandığından, Bitcoin ile aynı tehditlere karşı hassastır. Dash, Bitcoin’den biraz daha iyi bir güvenlik özelliği arayan ve aynı zamanda daha hızlı işlemlere olanak tanıyanlar için iyi bir yatırım seçeneğidir. Ancak, uzun vadeli yatırımlar için bu kripto ilk çağrı noktası olmayabilir.

Litecoin

Bitcoin kripto dünyasının Altınıysa, Litecoin gümüştür. Bu kripto para, uzun zamandır Bitcoin’e yakın kabul edildi ve çok gelişmiş bir işlem ve ticaret sistemi sunuyor. Litecoin, 2017 yılının ortalarında Coinbase tarafından benimsenen üç kripto paradan biriydi ve o zamandan beri para kripto yatırımcıları arasında oldukça popüler oldu.

Litecoin’den burada bahsediyoruz çünkü Ayrılmış Tanık veya SegWit teknolojisi sayesinde Bitcoin’den daha üstün bir yapı ve sistem sunuyor. Bunu yaparak, faydalar listesine kayda değer bir katkıda bulunmuştur. Artık, toplu işlemleri kolayca ve işlem başına daha düşük maliyetle işleyebilir. Bunlar, Litecoin’i Bitcoin’e yakın bir alternatif olarak ciddi bir şekilde onaylayan bazı faktörlerdir..

Monero

Monero, blokta (zincir) yeni bir kripto para birimidir ve anonim çevrimiçi ticaret için en iyilerinden biri olmayı vaat eder. Blockchain az ya da çok şeffaf olan ve ilgili işlem günlüklerini görmek için herkes tarafından erişilebilen Bitcoin’den farklı olarak, Monero bu tesise hiç sahip değil.

Temelde insanların başkaları tarafından yapılan işlemleri bilmelerini engeller ve böylece kullanıcılara daha fazla güvenlik sağlar. Bunun iyi bir şey olup olmadığı hala tartışmaya açık. Ancak mesele şu ki, Monero’ya yatırım yapmak, insanların diğer kripto para birimlerine yatırım yaparken dikkate aldıkları gizlilik sorunlarının çoğunu çözebilmesidir. Anonimlik oyununuzun adı ise, Monero sizin için mükemmel bir kripto para yatırım seçeneği olabilir.

dalgalanma

Ripple, uluslararası işlemler için ideal bir kripto para birimidir. Yatırımcılara minimum işlem maliyetiyle sınır ötesi hızlı işlem imkanı sunar. Uluslararası kripto para piyasasının sırf potansiyeli düşünüldüğünde, Ripple’a yapılan bir yatırım, pazarın nispeten istikrarlı kalması durumunda büyük bir ödemeye yol açabilir. Ve Ripple şu anda yatırım yapmak için piyasadaki en iyi kripto para birimi olmayabilir, ancak uluslararası ödemeler için ana parasal bir araç haline getiren avantajına sahip bir dizi özelliği var..

Bitcoin için En İyi Alternatifler – Son Düşünceler

İşte aldın. Bunlar şu anda piyasadaki Bitcoin’e en iyi alternatiflerdir. Bununla birlikte, piyasaya yeni kripto paralar eklendiğinden, her zaman bir sonraki trend belirleyici olarak yeni bir kripto para birimi ortaya çıkma olasılığı vardır. Ciddi bir kripto yatırımcısıysanız, en son gelişmeleri takip edin ve bugün piyasadaki çeşitli kripto para birimlerinin yaygın trendlerine, faydalarına ve eksikliklerine göre yatırım yapın. Bununla birlikte, burada listelediğimiz 5 jetonun, kripto para birimi yatırım portföyünüzdeki Bitcoin’i değiştirmek için en iyi seçimler arasında yer alması çok muhtemel. Bir sonraki kripto para birimi milyoneri olabilir misin?

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map