İrlanda’da BBC iPlayer Nasıl Edilir

İrlanda’da BBC iPlayer nasıl edinilir? İngiltere dışındaki ülkelerden gelen BBC iPlayer’a erişimi engelleyen coğrafi kısıtlamaları anlıyoruz. Ancak, İngiltere’ye yakın bir konumda bulunan İrlanda Cumhuriyeti sakinlerinin BBC iPlayer’a erişememesi çok saçma görünüyor. Dolayısıyla, bir İngiltere IP adresiniz yoksa, BBC iPlayer’a ve canlı akışlarına erişemezsiniz. Ancak, bu kısıtlama Kuzey İrlanda için geçerli değildir, çünkü aslında BBC iPlayer’ı kısıtlama olmadan izleyebilirsiniz. Diğer her yerde, BBC iPlayer’a erişmek için konumunuzu aldatmanız ve bir İngiltere adresi almanız gerekir. Şimdi İrlanda’da BBC iPlayer’ı nasıl alabileceğinizi öğrenmek için okumaya devam edin. 

İrlanda'da BBC iPlayer Nasıl Edilir

İrlanda’da BBC iPlayer Nasıl Edilir

VPN Kullanarak İrlanda’da BBC iPlayer Alın

BBC iPlayer’a bağlanmaya çalıştığınızda, web sitesi bağlanmakta olduğunuz IP adresini arar. Diyelim ki Dublin’den web sitesine erişmeye çalışıyorsanız, BBC içeriğinin hiçbirini göstermeyecek ve erişiminizi reddedecektir. Gördüğünüz gibi şu mesajı alacaksınız: “BBC iPlayer yalnızca İngiltere’de çalışıyor. Maalesef, haklardan kaynaklanıyor. ”BBC iPlayer GeoBlocked

Ancak, bir VPN kullanmak bunu sizin için değiştirebilir. Bir VPN, cihazınızı İngiltere’de bulunan bir sunucuya bağlar ve size bu sunucunun IP’sini verir. Bir İngiliz sunucusuna bağlandıktan sonra size bir İngiliz IP’si verilecektir. Bu yeni IP ile tüm BBC iPlayer’ın içeriğine erişebileceksiniz. VPN’i şu şekilde kullanırsınız: engellemeyi kaldır İrlanda’daki BBC iPlayer.


  1. BBC iPlayer ile çalışan bir VPN sağlayıcısına kaydolun.
  2. VPN uygulamasını PC, Mac, Android, iOS cihazınıza indirip yükleyin.
  3. VPN uygulamasını başlatın ve VPN hesabınızı kullanarak oturum açın.
  4. Şimdi bir İngiltere VPN sunucusuna bağlanın.
  5. Son olarak, BBC iPlayer web sitesine gidin veya iPlayer uygulamasını başlatın.
  6. İrlanda’da BBC iPlayer’ı izleyin.

BBC iPlayer Engellemesi Kaldırıldı

ExpressVPN piyasadaki en hızlı ve en güvenilir servis sağlayıcısıdır. İrlanda’da BBC iPlayer almak istiyorsanız, bu VPN servis sağlayıcısına abone olmanızı kesinlikle öneririz. ExpressVPN’in, hepsi başarılı olan coğrafi kısıtlamaları ve engelleme malzemelerini atlama konusunda uzun bir geçmişi vardır. En ucuz değil, ancak gizliliğiniz ve güvenliğiniz için ödeme yapacaksınız. Makalemizi şu adresten okuyabilirsiniz: İrlanda için en iyi VPN veya aşağıdaki tablodaki diğer servis sağlayıcılarına göz atın.

Akıllı DNS Proxy’si ile BBC iPlayer’ı edinin

Bir VPN’nin yanı sıra İrlanda’da BBC iPlayer’ı almanın başka bir yolu daha var ve bu bir Akıllı DNS proxy’si aracılığıyla. Bu proxy, coğrafi konumunuzu belirlemek için gereken trafiği yeniden yönlendirerek popüler Hulu, Netflix, BeInSports ve daha pek çok coğrafi kısıtlı web sitesine erişmenize yardımcı olur. Sonuç olarak, BBC iPlayer’ın web sitesine İrlanda’dan erişebileceksiniz. Akıllı DNS proxy’lerinin VPN’lerle aynı şekilde çalışmadığını unutmayın. Aslında güvenlik açısından çok daha az etkilidirler. IP’nizi değiştirmezler ve kesinlikle trafiğinizi şifrelemezler, bu da neden VPN’lerden daha hızlı olduklarını açıklar. İrlanda’da BBC iPlayer’ın engellemesini kaldırmak için Akıllı DNS’yi nasıl kullanacağınız aşağıda açıklanmıştır,

  1. İlk olarak, Unlocator’a gidin ve 7 günlük ücretsiz deneme sürümüne kaydolun.
  2. Akış cihazınızda Akıllı DNS’yi yapılandırmak için bu videoları / kurulum eğitimlerini izleyin.
  3. BBC iPlayer’ın web sitesine gidin.
  4. Tüm BBC iPlayer’ın içeriğine sınırsız erişiminizin keyfini çıkarın.

Unlocator dünyanın herhangi bir yerindeki coğrafi kısıtlamaları atlamanıza yardımcı olabilecek yenilikçi bir teknik çözümdür. Bu birinci sınıf DNS hizmeti hakkında daha fazla bilgi edinmek için bilgilendirici bilgilerimize göz atın Konum belirleyici incelemesi. Dünyanın her yerinden 200’den fazla kanalın engellemesini kaldırabilir, bu yüzden oradaki en iyi Akıllı DNS proxy’sidir. Ayrıca, tüm cihazlarda gerçekten iyi çalışıyor.

İrlanda’da BBC iPlayer’ı izleyin

BBC’nin küresel bir iPlayer fikrinden hoşlanmadığı ve İrlanda da dahil olmak üzere birçok bölgedeki hizmetlerinin çoğunu engellediği oldukça açıktır. Ancak bu eğitici, Britanya’nın BBC iPlayer’ın hizmetlerine özel erişimleriyle övünen sonunu gösteriyor. İrlandalılar nihayet pasta dilimlerini bir VPN bağlantısı kuracaklar. Bu VPN ile artık BBC iPlayer’ın Doctor Who, Our Girl veya İrlanda’daki herhangi bir şovuna erişme konusunda sorun yaşamayacaklar. Hangi VPN servis sağlayıcısının İrlanda’daki BBC iPlayer’a erişmenizi mümkün kıldığını bize bildirin.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me