İngiltere dışındaki Smart TV’de BBC iPlayer Nasıl İzlenir

İngiltere dışındaki Smart TV’de BBC iPlayer Nasıl İzlenir? TV’nizde BBC iPlayer’ı alamıyorsanız, düşündüğünüz kadar akıllı olmayabilir. Ancak, uygulama mevcutsa ve uygulamaya erişemiyorsanız, muhtemelen İngiltere dışında olduğunuz anlamına gelir. Akıllı televizyonların BBC’ye ve diğer kanallara erişim sunması beklenir, ancak lisanslama ve telif hakkı sorunları tüm akıllı akış deneyimini azaltabilir. Avustralya, Kanada, ABD ve Almanya’daki kullanıcılar yayın yapamazken, yalnızca İngiltere sakinleri BBC iPlayer’ın içeriğini yayınlamanın keyfini çıkarabilir. TV’nizin akıllı olması, nerede olursanız olun size BBC iPlayer’ı alabileceği anlamına gelmez. Bu VPN’lerin ve Akıllı DNS proxy’lerinin işi. Bir VPN veya Akıllı DNS kullanarak Samsung, Sony veya LG akıllı TV’de BBC iPlayer’ı İngiltere dışında nasıl izleyebileceğinizi öğrenin.


Smart TV'de BBC iPlayer nasıl izlenir

Smart TV’de BBC iPlayer nasıl izlenir

Akıllı TV Yurtdışı İngiltere’de Uygulamalar Nasıl Gidilir?

BBC iPlayer’ı yurtdışındaki Smart TV’nizde nasıl izleyebileceğinize başlamadan önce, önce Smart TV’nizin bölgesini İngiltere olarak değiştirmeniz gerekir. Aksi takdirde, üzerine İngiliz uygulamaları yükleyemezsiniz.

 • Samsung Smart TV Bölgesi Nasıl Değiştirilir
 • Sony Bravia Smart TV Bölgesi Nasıl Değiştirilir
 • LG Web OS Akıllı TV Bölgesini Değiştirme Kılavuzu.

VPN Kullanarak Akıllı TV’de BBC iPlayer Nasıl İzlenir

Akıllı TV’ler TV izleyicileri arasında süper popülerdir. Görüntüleyenlerin, genellikle bir uygulama aracılığıyla İnternet’e bağlanarak yakalama ve diğer isteğe bağlı programları izlemelerine olanak tanır. Eğlenceli uygulamalar için iyi bir seçim BBC iPlayer olacaktır. Gördüğünüz gibi şu mesajı alacaksınız: “BBC iPlayer yalnızca İngiltere’de çalışıyor. Maalesef, haklardan kaynaklanıyor. ”BBC iPlayer GeoBlocked

Coğrafi olarak engellenmek bir engel değildir ve bir VPN işlevinin farkında olanlar için bir sorun olmamalıdır. VPN, Smart TV’nizi sunucularından birine (bu durumda İngiltere sunucusu) bağlar ve tüm trafiğinizi ve verilerinizi bu sunucu üzerinden yönlendirir. Bu şekilde, bağlandığınız sunucunun bulunduğu ülkeden interneti kullanıyor gibi görüneceksiniz. Bunun nasıl çalıştığını inceleyelim:

 • VPN, trafiğinizi şifreleyerek size ekstra gizlilik sağlar. VPN kullanırken web’de anonim olarak gezinebilirsiniz.
 • Akıllı TV’lerin VPN istemcileri yoktur. Sonuç olarak, Smart TV’nizde bir VPN bağlantısını etkinleştirmek için yönlendiricinizde VPN kurmanız gerekir.
 • Alternatif olarak, coğrafi kısıtlı içeriğin engellemesini kaldırmak için kullanıcılarına Akıllı DNS proxy’leri sunan bir VPN sağlayıcısına kaydolabilirsiniz. İyi örnekler BulletVPN ve ExpressVPN’dir. VPN’den farklı olarak, Akıllı DNS, bölgesel kısıtlamaları atlamak için çoğu Akıllı TV’de doğrudan yapılandırılabilir.
 • Dünyadaki bazı ISS’ler DNS ele geçirme ve şeffaf proxy’ler kullanıyor. İSS’niz bunlardan biriyse, İngiltere dışında BBC iPlayer’ı izlemek için Akıllı DNS yerine VPN kullanmanız gerekir.

Bu Akıllı TV’ler bilgisayar kullanma ihtiyacının yerini alıyor ve VPN’ler onları daha ilginç hale getiriyor. ExpressVPN Smart TV’nizle olan ilişkinizi güçlendirebilecek servis sağlayıcılardan biridir. BBC iPlayer ve diğer hizmetlere getirilen kısıtlamaları atlayabilir, böylece İngiltere dışında istediğiniz zaman izleyebilirsiniz.BBC iPlayer Engellemesi Kaldırıldı

Sadece bu değil, bu servis sağlayıcı sizi tüm deneyim boyunca güvende tutacak kadar güçlüdür. Diğer servis sağlayıcılar hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki tabloya baktığınızdan emin olun. Hangisinin olduğunu öğrenin Smart TV için en iyi VPN Bu makalede.

Akıllı DNS Kullanarak Akıllı TV’de BBC iPlayer Nasıl İzlenir

Akıllı TV bir bilgisayar gibidir. Web’de gezinebilir, sosyal medya platformlarınızı kontrol edebilir ve akıllı telefonunuzdaki uygulamaların tümünü çalıştırabilirsiniz. Akıllı TV önemli bir eğlence kaynağı olduğundan, gerekli uygulamalarla donatılması onu daha iyi kullanmanızı sağlayabilir. Örneğin BBC iPlayer, Smart TV’niz için harika bir uygulamadır ve Smart DNS, İngiltere dışında olsanız bile sizin için alabilir. Birine abone olduktan sonra yapmanız gereken tek şey size verdiği DNS sunucusu adresini girmektir. Akıllı TV’nizde BBC iPLayer’ın engellemesini kaldırmak için izlemeniz gereken adımlar şunlardır:

 1. İlk olarak, Unlocator’a gidin ve 7 günlük ücretsiz deneme sürümüne kaydolun.
 2. Akıllı TV’nizde Akıllı DNS’yi yapılandırmak için bu videoları / kurulum eğitimlerini izleyin.
 3. BBC iPlayer’ın web sitesine gidin.
 4. Tüm BBC iPlayer’ın içeriğine sınırsız erişiminizin keyfini çıkarın.

Unlocator 200’den fazla kanalı kaldırabilen Danimarka merkezli bir SmartDNS hizmetidir. BBC iPlayer’ın yanı sıra diğer kanalları veya hizmetleri de çok ucuz bir fiyata engelleyebilirsiniz. Plus Unlocator, Akıllı TV’ler de dahil olmak üzere tüm cihazlarla mükemmel ve eşsiz uyumluluk sağlar. Unlocator gibi bir Akıllı DNS ile coğrafi kısıtlamaların üstesinden gelebilir ve nerede olursanız olun istediğiniz içeriği izleyebilirsiniz.

BBC iPlayer Akıllı TV’de Çalışmıyor

BBC iPlayer TV’nizde çalışmıyorsa, cihazınız sertifikalı olmayabilir. Cihaz onaylanmamışsa, BBC desteklemez; bu, neden TV’nizde veya bağlı TV cihazınızda çalışmadığını açıklar. Samsung ve Sony’nin bağlı TV’leri için BBC iPlayer uygulamaları, istek üzerine BBC TV programlamasına erişmenizi sağlar. Ayrıca, 19 Temmuz 2018’de iPlayer, önceki bazı LG modellerinde kapandı. Uygulamayı Akıllı TV’nizde bulamamanızdan önce, cihazınızın önce BBC iPlayer kullanımı için onaylı olup olmadığını kontrol etmek için ne yapmanız gerekebilir.

Smart TV’de BBC iPlayer

Smart TV, BBC iPlayer’a erişemiyorsa akıllı değildir. Bunu yoldan çıkardıktan sonra, uygulamanın İngiltere dışında engellenmesini engellemeye odaklanabilirsiniz. İzlemek için programların ve programların yayınlanmasını beklemek zorunda değilsiniz. Artık iPlayer’ı uygun bulduğunuzda izlemek için Smart TV’nizdeki İnternet’e kolayca bağlanabilirsiniz. İPlayer bulunduğunuz yerde kullanılamıyorsa, bir VPN veya Akıllı DNS bunu sizin için yurtdışında alabilir. Bunun için endişelenmenize gerek yok, düşünmeniz gereken tek şey hangi VPN veya Akıllı DNS’yi seçeceğiniz iPlayer’ın İngiltere dışında engellenmesini sağlayın.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me