İngiltere dışında Xbox One’da BBC iPlayer Nasıl İzlenir

İngiltere dışındaki Xbox’ta BBC iPlayer nasıl izlenir? Tıpkı PS4 gibi Xbox da sadece oyun oynamak için kullanılmıyor. Microsoft’un ürünü Xbox One için de bir akış cihazı olarak hizmet veriyor. Geliştirildiğinde Microsoft, Xbox One’ı evdeki ana eğlence kaynağı yapmak için her niyeti vardı. Ve televizyonu Xbox’a entegre etmek, ürünü başarıyla sattı. Xbox One video içeriğini desteklediğinden, normal TV’ye veya başka herhangi bir cihaza geçmek mantıklı olmaz. Geriye kalan şey, Xbox kullanıcılarına izlemek istedikleri kanallara ve hizmetlere erişebilmelerini sağlamaktır. Microsoft bu noktada yayılıyor ve VPN’ler ve Akıllı DNS proxy’leri devreye giriyor. Bu araçların her ikisi de büyük akış hizmetlerinin engellenmesine yardımcı olabilir ve dünyanın herhangi bir yerinden bunlara erişim sağlayabilir. VPN veya Akıllı DNS proxy kullanarak İngiltere dışındaki Xbox One’da BBC iPlayer’ı nasıl izleyebileceğinizi öğrenmek için okumaya devam edin. 


Xbox One'da BBC iPlayer nasıl izlenir

Xbox One’da BBC iPlayer nasıl izlenir

Xbox One’da İngiltere Uygulamaları Nasıl Gidilir

İngiltere uygulamalarınızı Xbox One cihazınıza yüklemek istiyorsanız, önce Xbox One bölgenizi değiştirmeniz gerekir. Aşağıdaki adımları takip et:

  1. Xbox One’ınızı açın.
  2. Xbox Ana Ekranından ‘Oyunlarım ve Uygulamalarım’a gidin.
  3. Seç ‘Uygulamalar’ -> ‘Ayarlar’.
  4. Şimdi ‘Sistem’i seçin -> ‘Dil & Yer’.
  5. “Konum” altında, istiyorsanız İngiltere’yi seçin yalnızca İngiltere’de bulunan Xbox uygulamalarını indirme.
  6. Bir kez bitti, Xbox konsolunuzu yeniden başlatın.

Bu adımları uygulamanız, Birleşik Krallık uygulamalarınızla şimdiye kadar size ulaşmanızı sağlayacaktır. BBC iPlayer’ın beğenilerinin İngiltere dışında engellenmesini sağlamak için yine de bir VPN veya Akıllı DNS’ye ihtiyacınız olacaktır. Xbox One’ınızda BBC iPlayer’ı izlemek için her iki yolu da nasıl kullanabileceğinizi anlatacağız.

VPN Kullanarak İngiltere Dışında Xbox One’da BBC iPlayer’ı izleyin

Xbox One’a VPN yüklemek, akıllı telefonda çalıştırmak kadar basit değildir. Ancak bu yönetilemeyeceği anlamına gelmez. Bize katlan. Yapmanız gereken, önce Wi-Fi yönlendiricinizde VPN kurmaktır. Yönlendiricinizin de VPN kullanımına hazır olması gerekir, aksi halde ne anlamı var? Yönlendiricinizin tamamı bir VPN bağlantısı çalışacak şekilde ayarlandığında, Xbox One WiFi’nizi açmanız ve yönlendiriciye bağlanmanız gerekir. VPN uyumlu bir yönlendiriciniz yoksa, bir VPN’ye abone olabilir ve VPN ayrıntılarını Wi-Fi yönlendirici ayarlarınıza manuel olarak ekleyebilirsiniz. Ancak, işlemle ilgili adımların VPN sağlayıcısına ve Wi-Fi yönlendiricinin markasına bağlı olarak değiştiğini bilmelisiniz. Çeşitli markaların Wi-Fi yönlendiricilerini destekleyen birçok servis sağlayıcıdan en iyileri ExpressVPN ve BulletVPN’dir. Diğer servis sağlayıcıların aksine, bu ikisi bir Akıllı DNS seçeneği sunar. Xbox One’ınızdaki bir VPN’ye bir bilgisayar üzerinden de bağlanabilirsiniz. VPN yazılımını PC’nize yüklemeniz ve ardından bir VPN bağlantısı sağlamak için PC’nizin ve Xbox konsolunuzun arkasına bir Ethernet kablosu takmanız gerekir. BBC iPlayer listesi için de en iyi VPN’e göz atmaktan çekinmeyin.

Özetle, bundan gidebilirsin BBC iPlayer GeoBlocked

BunaBBC iPlayer Engellemesi Kaldırıldı

Akıllı DNS Kullanarak İngiltere Dışında Xbox One’da BBC iPlayer’ı izleyin

İngiltere dışındaki BBC iPlayer’ın engellemesini kaldırmak için Akıllı DNS’yi seçmek en hızlı ve en ucuz seçenek olacaktır. Akıllı DNS, aynı anda tüm dünya ülkelerinden coğrafi kısıtlamaların engelini kaldırabilir. Ayrıca, Xbox One gibi oyun konsollarında yapılandırmak kolaydır. Sadece “Ağ Ayarları” na gidin ve normalde izlediğiniz kuruluma devam edin. Piyasada birçok Akıllı DNS sağlayıcısı var, ancak Unlocator açık ara en iyisi. Akıllı DNS sağlayıcınızın Unlocator hesabınızı oluştururken size gönderdiği iki DNS adresine ihtiyacınız olacak. Unlocator temel olarak geniş sunucu ağı ile büyük eğlence hizmetlerinin engelini kaldırmaya hizmet eder. Tüm dünyadan 200’den fazla kanalın engelini kaldırabilir. Bu Akıllı DNS, Xbox One dahil tüm cihazlarda çalışır.

Xbox One’da BBC iPlayer’ı izleyin

Tüketiciler olarak, şirket geliştiricilerinin cihazlarını mümkün olduğunca çok görevli ve çok yönlü hale getirmeye çalıştıkları yaklaşımdan çok etkilendik. Amaçları, müşteri deneyimini her düzeyde arttırmaktır ve biz de buna kızmıyoruz. Aslında, paramızın karşılığını alıyoruz. Ancak, övülmesi gereken teknoloji varsa, VPN’ler ve Akıllı DNS proxy’leri öncülük eder. Sadece içerik engellememize yardımcı olmakla kalmıyor, aynı zamanda güvenliğinizi de sağlıyorlar. Her şey zor olduğundan, VPN’ler ve Akıllı DNS proxy’leri, İngiltere dışındaki Xbox One’da BBC iPlayer’ı izlemek için ihtiyacınız olan şeydir. Ayrıca, BBC iPlayer sisteminde Ps4 bu makalede.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me