İngiltere dışında Roku üzerinde BBC iPlayer Nasıl İzlenir

İngiltere dışındaki Roku’da BBC iPlayer nasıl izlenir? Kendinize bir Roku var ve üzerinde BBC iPlayer’ı yayınlamak mı istiyorsunuz? Sorun değil, bir VPN veya Akıllı DNS kullanıyorsanız bölgenizde bulunmayan kanalları alabilirsiniz. Roku, Internet TV akış hizmetlerini izlemenizi sağlayan fantastik bir akış set üstü kutusudur. Diğer ülkelerden eklentilere izin veren diğer akış hizmetlerinin aksine, Roku buna izin vermez. Hesabınızı ayarlarken yalnızca bir bölge alırsınız. Netflix ABD ve BBC iPlayer arasında kalırsanız, bir ABD veya İngiltere hesabınız olur, ikisine birden sahip olamazsınız. Ancak, hem Amerikan Netflix’in hem de BBC iPlayer’ın aynı anda olmasını istiyorsanız?


Roku'da BBC iPlayer nasıl izlenir

Roku’da BBC iPlayer nasıl izlenir

Dikkate Alınması Gereken Şeyler

Zaten bir İngiltere hesabınız varsa, BBC iPlayer’ın Roku’nuzda kullanılabilir olması gerekir. İngiltere hesabınız yoksa, bu makaleyi kontrol et nasıl alacağınızı öğrenmek için. Ancak, bir ABD Roku hesabına kaydolduysanız, önce bir İngiliz İngiltere hesabı oluşturmanız gerekir. BBC, uygulamalarınızın hemen yanında görünecektir. BBC iPlayer’ın engellemesini kaldırmak, sizinle konuşmak için burada olduğumuz bir sonraki büyük adımdır. Gördüğünüz gibi şu mesajı alacaksınız: “BBC iPlayer yalnızca İngiltere’de çalışıyor. Maalesef, haklardan kaynaklanıyor. ”BBC iPlayer GeoBlocked

VPN veya Akıllı DNS proxy kullanarak İngiltere dışındaki Roku’da BBC iPlayer’ı nasıl izleyeceğinizi öğrenmek için okumaya devam edin. 

VPN Kullanarak Roku Yurtdışı BBC iPlayer’ı İzleyin

VPN, İngiltere dışındaki Roku’da BBC iPlayer’ı izlemeniz için güvenli ve garantili bir yöntemdir. Bir İngiltere hesabı ve merkezinizdeki iPlayer uygulamasıyla bile, İngiltere dışında hala coğrafi olarak engellenmiştir. Burası bir VPN’in devreye girdiği yerdir ve bölgesel kısıtlamaları atlamanıza yardımcı olmak için kullanılır. Bir VPN’ye bağlanmak, İngiltere dışındaki Roku’da İngiltere kanallarını yayınlamanızı sağlar. Nasıl yapacağınızı öğrenin Roku’da yurtdışında İngiltere kanalları kurdu bu makalede bir VPN kullanıyor. Bir VPN esas olarak içerik üzerindeki coğrafi kısıtlamaların üstesinden gelmek için kullanılsa da, birine bağlanmak bunun ötesine geçer. İşte VPN’lerin bazı avantajları:

 • Web sitelerindeki veya akış kanallarındaki coğrafi kısıtlamaları atlayın.
 • Kullanıcıların gizliliğini meraklı gözlerden ve hükümet gözetiminden koruyun.
 • Torrent yaparken kullanıcıların etkinliklerinin kayıtlarını tutmayın.
 • Göz atma etkinliğinizi yerel ağınızdan ve İSS’nizden gizleyin
 • Dosyaları indirmenizi sağlar.
 • İnternet sansürünü atlayın ve güvenlik duvarlarından geçin.

BBC iPlayer Engellemesi Kaldırıldı

Sizi İngiltere dışındaki Roku’da BBC iPlayer’a götürecek bir VPN ExpressVPN. Bu servis sağlayıcı, yardımcı aracılar, çok çeşitli sunucu konumları ve güvenilir performanslar ile birinci sınıf hizmetler sunmaktadır. Ayrıca, paketi bir Akıllı DNS içerir, bu nedenle Roku’da BBC iPlayer’ın engellemesini kaldırmanın iki yolu vardır.

Akıllı DNS Kullanarak İngiltere Dışında Roku’da BBC iPlayer’ı İzleyin

Smart DNS, İngiltere dışında BBC iPlayer’ı izlemenizi sağlayan başka bir yöntemdir. Akıllı DNS ile, konumunuzu sanal olarak değiştirmeniz ve İngiltere’de olduğu görülebilir. Akıllı DNS’nizi yapılandırdıktan sonra, Roku’daki tüm İngiltere kanallarına erişebileceksiniz. Akıllı DNS kullanmanın avantajları şunlardır:

 • Tam İnternet hızını kullanarak çevrimiçi video akışı yapabilme.
 • Yüksek hızlar.
 • Aynı yerel IP adresinin bakımı
 • Dünyanın her yerinden coğrafi olarak engellenen içeriğin engellemesini kaldırma.
 • Tüm akış cihazlarının desteklenmesi. Bazı Roku cihazlarında gelişmiş ağ ayarları yoktur. Bu durumda, DNS yapılandırmasını değiştiremezsiniz. Yönlendiricinizi bunun yerine Akıllı DNS ile ayarlayın.
 • Farklı bir bölgenin içeriğinin engellemesini kaldırmak istiyorsanız Akıllı DNS kurulumunu değiştirmek zorunda değilsiniz. BBC, US Netflix, Canal + ve Hulu’yu aynı anda izleyin.

En iyi Akıllı DNS proxy’si için seçimimiz Unlocator. 196’dan fazla kanala erişimin engelini kaldırıyorlar ve favori programlarınızı dünyanın her yerinden yayınlamanızı sağlıyor. Şüphesiz, Unlocator, BBC iPlayer’ı İngiltere dışındaki Roku’da hemen almanıza yardımcı olacaktır. Unlocator ile, yasakların kaldırıldığını ve nerede olursanız olun herhangi bir cihazda kısıtlamaların atlandığını biliyorsunuz.

VPN’ler ve Akıllı DNS karşılaştırması

Benzer işlevlere sahip olmaları aynı şekilde çalıştıkları anlamına gelmez. Bir VPN tüm verilerinizi özel ağı üzerinden şifrelerken, Akıllı DNS bunu yapmaz. Olmaması, akıllı DNS’nin daha yüksek hızlar sağlamasına izin verir. Bir VPN’den farklı olarak, Akıllı DNS size yeni bir IP adresi sağlamaz, bu da yalnızca minimum çevrimiçi anonimlik alacağınız anlamına gelir. Hemen hemen her VPN size engellemeyi kaldırabileceğiniz her kanalı alabilirken, engelini kaldırmak istediğiniz kanallar ve hizmetler kullandığınız Akıllı DNS türüne bağlıdır.

Roku’da BBC iPlayer’ı izleyin

Şu andan itibaren gerçek BBC iPlayer’ı yayınlayabilirsiniz. Gerçekte, İngiliz halkının zevk alacağı şeyi kastediyoruz. Sizin için ortaya koyduğumuz adımları izlerseniz, en yeni BBC şovlarını izleyebilir ve hatta dünyanın her yerinden Roku’da HD olarak canlı TV izleyebileceksiniz. Roku, video yayıncısı için tercih edilen bir seçim olmaya devam ediyor ve istediğiniz tüm hizmetleri alabilmeniz, onu daha iyi hale getiriyor.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me