IP Adresim nedir? – IP Konumunuzu Çevrimiçi Bulun

Bir ISS’ye (internet servis sağlayıcısı) abone olduğunuzda, size genel bir IP adresi atanır. Çoğu durumda, bu genel IP adresi yalnızca sizin tarafınızdan kullanılır. Ancak, İSS’nin aynı genel IP adresini birden çok kullanıma atayabileceği belirli durumlar vardır. IP adresiniz, konumunuz, çevrimiçi geçmişiniz ve üzerinde çalıştığınız cihaz dahil olmak üzere sizinle ilgili birçok bilgiyi açığa çıkarabilir. Oluşturduğumuz IP Konumu arama aracı, hem genel hem de özel IP adreslerinizi bulmanıza yardımcı olacaktır.


IP Adresim Nedir - Genel IP'nizi Bulun

IP Adresim Nedir – Genel IP’nizi Bulun

Genel IP Adresi ve Özel IP Adresi

Sizin genel IP adresi ISS’niz tarafından size atanır. Bazı durumlarda, yönlendiricinizi yeniden başlatarak genel IP adresinizi başarıyla değiştirebilirsiniz. Diğer durumlarda, yeni bir genel IP’ye geçmek için ISS’nize başvurmanız gerekecektir. Ziyaret ettiğiniz web siteleri ve kullandığınız uygulamalar genel IP’nizi de görebilir. Bazıları genel bir IP’ye harici bir IP adresi olarak başvurabilir.

Cihazınızın özel IP adresi, Öte yandan, yönlendiriciniz tarafından atanır. Yerel cihazlarınızın yönlendirici ve birbirinden veri göndermesine ve almasına izin verir. Özel IP aynı zamanda dahili IP adresi olarak da bilinir.

Statik IP Adresi ve Dinamik IP Adresi

İnternet Servis Sağlayıcınıza bağlı olarak, bir Statik IP Adresi veya bir Dinamik IP Adresi. bir Statik IP adresi sabit ve İSS değiştirmedikçe değiştirilemez. Dinamik olana gelince, DHCP kullanılarak otomatik olarak atanır. Buradaki fark Dinamik IP adreslerinin sık sık değişmek kullanıcı bir ağa her bağlandığında.

Dinamik IP adresleri Statik olanlardan daha güvenli. Bunun nedeni, Statik IP’lerin izlenebilmesidir. Tersine, Dinamik IP adreslerini oldukları gibi izlemek daha zordur sürekli değişiyor.

TheVPNGuru’nun IP Tanımlayıcısı

İşte böyle TheVPNGuru’nun IP denetleyicisini kullanarak IP adresinizi kontrol edin.

Adım 1. TheVPNGuru’nun resmi web sitesini ziyaret ettiğinizde, IP’niz ekranın üstünde gösterilecektir. İşte böyle görünüyor.

VPNGuru IP
Adım 2. Bağlantınızla ilgili ihtiyacınız olan tüm ayrıntıları görebilirsiniz. İlk önce kendinizinkini bileceksiniz. genel IP Adresi.

Herkese Açık IP'niz
Aşama 3. IP Adresinizi aşağıdan kontrol ederseniz, özel IP ve ülke ikamet ettiğiniz yer de belirtilir.

Özel IP Adresi ve Bölgesi
4. Adım. Sayfanın sağ tarafında, harita üzerinde nerede olduğunuzu kontrol edebilirsiniz. Gezinmek kolaydır, ekrandaki mavi imleçsiniz.

VPNGuru Harita Konumu
Adım 5. Ayrıca hangi VPN’lerin kullanılacağını ve Proxy’nizi nasıl kontrol edeceğinizi de görebilirsiniz. Makalenin ilerleyen bölümlerinde neden VPN kullanıldığından bahsedeceğim. Hepsi bu değil. IP’niz sizin hakkınızda düşündüğünüzden çok daha fazlasını verebilir. Sadece gerçek konumla ilgili değil. Tıklamak “Daha Fazla Ayrıntıya Bakın” bununla ne demek istediğimi kontrol etmek.

Diğer Ayarlar6. Adım. Bundan sonra, sizinle ilgili daha fazla ayrıntı sunulacak. Biz senin hakkında konuşuyoruz cihaz, devlet, şehir, ve hatta tarayıcı şu anda kullanıyorsun.

Sunulan Diğer Ayarlar
Doğru araçlara sahip bir kişi bu bilgileri ele geçirmeye çalıştıysa IP adresiniz sizin hakkınızda birçok bilgiden ödün verebilir. Bundan kaçınmak için, bir web sitesi yardımıyla web’e erişmeniz gerekir. Sanal özel ağ.

IP Adresinizi bir VPN ile Gizleme

IP adresinizi gizlemek veya değiştirmek çok kolaydır. Tek ihtiyacınız olan güvenebileceğiniz bir VPN. Sanal Özel Ağ, yani VPN, sizinle (internet kullanıcısı) ve bağlı olduğunuz ağ arasında güvenli bir bağlantıdır. Bağlandıktan sonra, veriler şifrelenecek ve senin IP adresi gizlenecek. Dahası, IP’nizi gizledikten sonra, seçilen sunucunun bulunduğu ülkenin yerini alacaksınız..

Bunun en güzel yanı, içeriğe eriş bölgenizde hiç mevcut değildi. Örneğin, ABD’de yaşıyorsanız IP adresiniz İngiltere’deki BBC iPlayer gibi hizmetleri görüntülemenize izin vermez. Ancak, bir İngiltere sunucusuna bağlandığınızda, İngiltere’ye özel hizmetlere erişmek için ihtiyacınız olan tek şey bir İngiliz IP adresi alırsınız. Gezinmek çok kolay.

Öte yandan, bir VPN çevrimiçi trafiğinizi korur genel Wi-Fi kullanımını tamamen güvenli hale getirir. Bilgisayar korsanları, IP adresinize erişmeleri durumunda sizinle ilgili her şeyi öğrenebilir. Siber suçlar, kahve dükkanları, havaalanları ve diğerleri gibi halka açık yerlerde sık görülür. Ancak bir VPN ile şunları yapabilirsiniz: tüm bu sorunları bastırmak “Bağlan” düğmesine basarak.

Saygın bir VPN kullanmanın bir diğer yararı da kayıt tutmaz. Çevrimiçi olarak ne yaparsanız yapın, sadece sizin bilmeniz gerekir. Sansürü yüksek olan herhangi bir ülke sizinle ilgili ayrıntılar için şirkete yaklaşmaya çalışırsa, eli boş bırakılacaktır. Başlangıçta bir şeyleri yoksa ne vermeliler??

IP Adresinizi Gizleme Adımları

Bir VPN kullanmak aslında oldukça basit. Sanal Özel Ağ ile gezinmek için uzman veya teknoloji meraklısı olmanıza gerek yoktur. Aşağıdaki adımları uygulamanız yeterlidir..

Aşama 1. İlk olarak, güvenilir bir VPN sağlayıcısına abone olun. Eğer yolunuzu bilmiyorsanız, ExpressVPN büyük bir sunucu ağına sahip olduğundan.

Adım 2. Ardından, VPN uygulamalarını aşağıdaki gibi uyumlu bir cihaza indirip yükleyin Android, iOS, PC, Mac veya Fire Stick.

Aşama 3. Oturum aç VPN hesabınızla ve sunucu listesi.

4. Adım. Herhangi bir sunucuya bağlanın İstediğiniz. ExpressVPN’den daha fazlası var 94 ülkede 2000 sunucu, size en uygun olanı seçin. Örnek olarak bir İngiltere sunucusu kullandım.

Bir sunucu seçAdım 5. Bağlandıktan sonra şunları yapabilirsiniz: TheVPNGuru web sitesine geri dön ve yeni IP adresinizi kontrol edin.

Sen ingilizdesin
6. Adım. Son olarak, web’de anonim olarak gezinin ve nerede olursanız olun bölgesel kısıtlamaları atlayın.

ExpressVPN dünya çapında istikrarlı ve güvenilir sunucular sunar. Gerçek bir VPN’in nasıl olması gerektiğinin mükemmel bir örneğidir. Hizmetlerinden hoşlanmıyorsanız, 30 günlük para iade garantilerinden yararlanabilir veya tabloyu kontrol edebilirsiniz. en iyi VPN’ler Aşağıdaki tabloda.

IP adresim nedir? – Sonuç

IP’nizi bilmek, internete erişirken yapmanız gereken önemli bir şeydir. İlk etapta internette gezinebilmenizin ana nedeni budur. IP’niz, tarama yaparken birçok şeyin anahtarıdır, bu nedenle arada bir değiştirmek, büyük bir ölçekte size fayda sağlayabilir. kimliğini gizlemek ve bölgesel kısıtlamaları aşmak.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me