Güçlü Şifre Üretici

Çevrimiçi olarak ne yaparsanız yapın, e-postanıza erişiyor, bir akış kanalına abone oluyor veya banka hesabınızı kontrol ediyor olsun, bir şifre göndermeniz gerekir. Neden? Bu hizmetler kimliğinizi başka nasıl doğrulayacak? Ancak, bazen olduğu kadar önemli şifreniz taviz verilirse sizi bir sürü sıkıntıya sokabilir. Bu nedenle, hesaplarınız için kendinize her zaman güçlü bir şifre heck atamalısınız. Bu yüzden yukarıdaki Güçlü Şifre Üretici aracını oluşturduk. Kullanmak için kullanabilirsiniz güçlü şifreler oluşturun kötü niyetli saldırı girişimlerine karşı güvende olan.


Güçlü Şifre Üretici

Parola Oluşturucu nedir?

Password Generator çevrimiçi güvenliğinizi artırmak ve çeşitli hesaplarınızı çevrimiçi güvenli hale getirmek için mükemmel bir araçtır. Bununla, sizi çeşitli siber tehditlerden korumak için rastgele, güçlü ve hatta özelleştirilmiş şifreler oluşturabilirsiniz..

Hayatınızdaki bir şeyi temsil eden bir şifre seçmek güvenilir değildir. Ayrıca, şifre yaklaşımınızı hafifletmeye çalışmayın, tembel olmayın. Unutulmaz şifreler de tahmin edilebilir ve bir ihlal aynı şifrelerinizden birini ortaya çıkarırsa, tüm hesaplarınızın güvenliğini aşmış olursunuz. Yani, bu durumda, en iyi seçeneğiniz ezberleyemeseniz bile size bir şifre atamak için bir Şifre Üretici kullanmaktır. Belirli uygulamaları veya Şifre yöneticileri onları saklamak için.

Güçlü Parola Oluşturucu Aracı Nasıl Kullanılır

Bunu okuyorsanız, muhtemelen bu tür yazılımları nasıl kullanacağınızı merak ediyorsunuzdur. Endişelenme, seni korudum. Aşağıdaki Güçlü Parola Oluşturucu’ya ve daha iyi bir parola oluşturmak istemeniz durumunda nasıl kullanacağınıza göz atın..

1. Güçlü Şifre Üreticisi kullanımı oldukça kolaydır. İlk olarak, böyle görünüyor.

Şifre Üreticisi2. Önünüzdeki alana istediğiniz Şifreyi girin.

Şifre Burada3. Şimdi bu kısma dikkat etmelisiniz. Bir Parola Oluşturucu için ana iş budur. Bir şifre gönderdikten sonra görünecek farklı renklere sahip olacaksınız. Her renk, anahtar kelimelerinizin ne kadar güçlü olduğunu gösterir. Sunulan 3 renkten her biri şu anlama gelir:

 • Kırmızı: Bu, şifrenizin zayıf olanın çok ötesinde olduğu ve kolayca kırılabileceği anlamına gelir.

Kırmızı alarm

 • Portakal: Parolanız hemen değiştirilmeye açıktır. Sayı veya farklı büyük harfler eklemeyi deneyin.

Turuncu Uyarı

 • Sarı: Oldukça güvenli bir şifre ancak daha iyi olmak için yine de biraz ayar yapılması gerekiyor. Bir soru işareti veya birkaç sayı eklemeyi deneyin.

Sarı Uyarı

 • Açık yeşil: Şifreniz güçlü. Ama asla çok güvenli olamazsınız. Daha güçlü yap.

Açık Yeşil Uyarısı

 • Koyu yeşil: Oluşturduğunuz şifre tamamen güvenli.

Koyu Yeşil Uyarısı4. Oluşturduğunuz güvenli şifreden memnun olduğunuzda, bu düğmeyi tıklayarak şifreyi kopyalayabilirsiniz..

Yeni Parolayı Kopyala5. Şimdi, güçlü bir şifre oluşturmanın başka bir yolu, işi sizin için yapmak için Password Generator’a güvenmektir. Şifrenizi özelleştirmek için tıklayın.

Şifrenizi özelleştirin6. Bundan sonra, özelleştirme bölümü genişledikçe daha fazla seçenek alırsınız.

Özelleştirme Süreci7. Bu bölümde, karakter sayısını, sizin için kolaylaştırmak için herhangi bir seçeneği ve hangi tür karakterlerin dahil edilmesini istediğinizi seçebilirsiniz. Karakter sayısını yazarsanız, buna göre bir şifre alırsınız. 10 veya daha fazla harf yapmaya çalışın, asla kısaltmayın. Aksi takdirde, kısa süreliğine.

Jeneratör ile Şifre Yaratın8. Bunu daha önce size gösterdiğim düğmeye veya aşağıda sunulan kırmızı düğmeye basarak da kopyalayabilirsiniz..

Parolanızı Kopyalayın

Parolanızı Koruyun

Yukarıda bahsettiğim gibi, şifreniz çevrimiçi verilerinize başkaları tarafından erişilmesini önlemenin bir yoludur. Bununla birlikte, birinin ellerini tutması da tehlikeli olabilir. Her zaman çevrimiçi hesaplarınızı güvende tutmaya çalışmalısınız; bu, aşağıdakileri yapmak için alınması gereken birçok önlem olduğu anlamına gelir. şifrenizi koruyun dışarıdan:

1. İlk olarak, birden fazla hesap için aynı şifreyi atamamalısınız. Bu oldukça tehlikelidir çünkü bir hesap saldırıya uğradıysa, geri kalanı da kolayca elde edilebilir.

2. Parolayı 10 karakterden daha uzun yapın. Şifre ne kadar uzun olursa güvenlik de o kadar yüksek olur. En az 10 veya 12 karakter yapmaya çalışın.

3. Parolanıza kişisel bilgi eklemeyin. Buna adınız, soyadınız ve doğum tarihiniz dahildir. Bunu yaparsanız kesmek çok kolaydır.

4. Hesaplarınıza web tarayıcılarından eriştiğinizde, giriş bilgilerinizi kaydetmeyin. Başka bir deyişle, hiçbir zaman bir tarayıcının bilgileri depolamasına izin vermeyin.

5. Parolalarınızı asla özellikle internet mağazalarında ve kütüphanelerde başkasının bilgisayarlarına girmeyin.

6. Herkese açık bir Wi-Fi etkin noktasına veya ücretsiz VPN hizmetlerine bağlıyken özel bilgilerinizi kullanmaktan kaçının.

7. Parolanızı arada bir değiştirin. Örneğin, her 4 haftada bir bazı değişiklikler yapın.

8. Bilgileri saklamak için çok sert bir şifre ve bir şifre yöneticisi kullanın. Bu çok zor bir şifreyi hatırlamanızda size çok yardımcı olacaktır.

9. Facebook veya başka bir sosyal medya hesabı kullanıyorsanız, 2 adımlı kimlik doğrulama seçeneğini açmanız önemle tavsiye edilir.

10. Bilgisayarınızda Güvenlik Duvarı ve virüsten koruma programını etkinleştirin. Gelen bağlantıları engellemeyi unutmayın.

11. Her bildirim aldığınızda işletim sistemlerinizi güncelleyin. Bu, işletim sisteminizi, tarayıcılarınızı ve antivirüsünüzü cihazlarınızda içerir.

12. Uzakta korumak için önemli dosyalarınız varsa telefonunuza veya bilgisayarınıza kilit koyun.

13. Web’de yapmanız gereken önemli bir şey varsa, bunu gizli veya gizli modda yapmanızı öneririm.

14. İçinde sağlanan bir bağlantıyla alabileceğiniz herhangi bir e-postaya veya SMS’e güvenmeyin. Bunlar bilgilerinizi hasat için dolandırıcılık olabilir. Bankanızdan bir bağlantıyı düşündüğünüzde şüpheleriniz varsa, sayfayı manuel olarak ziyaret etmenizi öneririm.

15. Parolalarınızı asla sosyal medyada, sohbet odalarında ve hatta e-postanızda vermeyin.

16. Hangi uygulamaları yüklediğinize dikkat edin. Bazıları bilginizi toplamak için bilgisayar korsanları tarafından değiştirilebilir. Yapılacak en iyi şey, gereksiz uygulamaları indirmekten kaçınmaktır.

Güçlü Şifre Üretici – Son Kelimeler

İnternet erişiminizi güvence altına almak istiyorsanız şifre üreticileri çok faydalıdır. Hesaplarınıza ekstra güvenlik ve koruma katmanı eklemek için ekstra güçlü şifreler bulmanıza yardımcı olurlar. Bir kez yeterince güçlü olduğunu düşündüğünüz zayıf bir şifre bulmak zorunda kalmayacağınız için bu, internet deneyiminizde size çok yardımcı olacaktır. Size bir Şifre Üretici ile nasıl çalışacağınızı gösterdim. Öğrendiklerinizden yararlanın ve her zaman omzunuza bakmak zorunda kalmadan hesaplarınıza erişin.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map