Ваш звіт Optus був зламаний?

Здається, що порушення конфіденційності в Інтернеті, здається, не закінчуються. У кожній частині світу спостерігається різке зростання порушень конфіденційності в Інтернеті та інших загроз Інтернету; пов’язані з викраденими даними, зламаними обліковими записами та зараженими пристроями.


Ваш звіт Optus був зламаний?

Зламали ваш обліковий запис Optus?

Небезпечний віртуальний світ

Навіть великі транснаціональні компанії, схоже, не захищені від цих небезпек. Великі компанії, такі як Target, Yahoo та eBay, в минулому мали великі порушення даних; роблячи Інтернет зараз небезпечним місцем.

Ризики скрізь

Щоразу, коли ви входите на свій банківський рахунок, кожен раз, коли ви використовуєте свою кредитну карту в торговому центрі, кожного разу, коли ви надсилаєте конфіденційну інформацію через Інтернет, ви ризикуєте порушити дані..

Навіть якщо ви зробите все, щоб забезпечити безпеку з вашого боку, компанії, з якими ви працюєте, можуть поставити вас у біду.

Це нещодавно пережили клієнти австралійської телекомунікаційної компанії Optus, коли вони спробували увійти до своїх облікових записів.

Optus є другою за величиною телекомунікаційною компанією в Австралії, що належить Singtel з 2001 року. Через велику кількість користувачів, які має компанія, через це порушення конфіденційності постраждали кілька тисяч людей. Постраждалі брали участь у соціальних мережах, щоб скаржитися на порушення конфіденційності, про які Optus знає.

“Привіт Володимире”

Користувачі, які постраждали від порушення конфіденційності, заявили, що не змогли увійти в свій Інтернет-акаунт на веб-сайті Optus. Коли нарешті вдалося увійти, вони виявили, що їх облікові дані автоматично заповнені, і вони ввійшли як Володимир. Сторінка оновлюється в циклі негайно.

Це ще не все. Користувачі також виявили, що вони ввійшли до облікових записів інших клієнтів із зазначенням їх імен, адрес, виставлення рахунків та контактної інформації.

Сотні користувачів затопили соціальні медіа, щоб поскаржитися на проблему та звернути увагу на те, що з веб-сайтом Optus щось було серйозно не так. 

Optus зізнався, що знав про це питання. В якості запобіжного заходу компанія на деякий час відключила свій веб-сайт, але не змогла підтвердити, чому це порушення сталося. Це призвело до того, що клієнти розпалюються, а соціальні медіа затоплюються скаргами.

Не перший

Це не перший раз, коли австралійська телекомунікаційна компанія оприлюднювала новини з неправильних причин.

Нещодавно це було новиною про відключення Інтернету в Південно-Східному Квінсленді, і клієнти брали участь у соціальних мережах, щоб висловити свої розлади та скарги. Optus має мільйони клієнтів, і більшість з них покладаються на доступ до Інтернету для роботи. Коли Інтернет не працював на кілька годин, у клієнтів був нерівний день.

Прес-секретар компанії заявив, що хоча технічні працівники розглядають проблему, вони не впевнені, що спричинило проблему.

Фішинг афера

В останні місяці Optus зазнав ярості клієнтів через порушення даних та фішинг-афери. З серпня минулого року кілька клієнтів скаржилися на те, що вони отримували фішинг-листи, які намагалися обманути жертв, намагаючись видатися так, ніби їх надіслав Optus. 

Електронна адреса шахрайства має доменне ім’я “optusnet.com.au” та робить різні види пропозицій, від переказу коштів до страхування автомобіля.

Хоча фішинг-електронний лист розповсюджується з останніх багатьох місяців, компанія Optus його лише нещодавно помітила. Ці електронні листи намагаються обдурити клієнтів, роблячи вигляд, що вони від Optus. Вони навіть заохочують одержувача натискати на помилкові посилання, що призводять до зловмисного програмного забезпечення.

На щастя, електронні листи настільки основні, що майже кожен клієнт, до якого він був надісланий, міг легко визначити фішинг-атаку. Як результат, вони трималися подалі від натискання на посилання та зараження своїх пристроїв. 

Електронні листи спрямовували одержувача завантажити документ із відповідним посиланням або отримати консультацію про переказ грошових переказів або завантажити “Валютний сертифікат” для страхування автомобіля із посиланням на файл .zip, який містив шкідливий файл JavaScript..

Optus – не єдина компанія, яка переживає ці фішинг-афери. У 2016 році близько 10 000 клієнтів AGL були підмануті скачувати викупне програмне забезпечення, замасковане на рахунок.

Величезна афера фішингу

Це була одна з найбільших фішинг-атак в Австралії, поки чергова афера NAB не вдалося досягти успіху.

Деякі клієнти Optus також отримали завищені рахунки, які дали можливість фішинг-атак.

Один замовник стверджував, що вона отримала купюру в розмірі 300 доларів, коли її фактична сума повинна бути нижчою за 100 доларів. У минулому Optus також був змушений відшкодувати мільйони клієнтів після введення їх в оману в придбанні ігор, мелодій та програм.

Все це в сукупності переконалося, що Optus залишається в новинах з неправильних причин.

Як залишатися в безпеці

Фішинг-атаки можуть трапитися з будь-ким, незалежно від того, чи це фізичні особи, чи підприємства. Але існує ряд способів бути безпечним. Перш ніж завантажити додаток або натиснути на посилання, переконайтеся, що дотримуйтесь цих кроків.

Уважно перевірте доменне ім’я. Хоча на перший погляд це схоже на справжній домен, при ретельному огляді ви побачите, що щось не так. Наприклад, у фішинг-шахраї Optus електронний лист надходив від “Optusnet.com.au”, а не з оригінального домену “Optus.com.au”. 

Є ще один дуже простий спосіб підтвердити, чи це фішинг-лист. Просто перевірте вміст електронної пошти на наявність орфографічних та граматичних помилок. Найчастіше ці електронні листи не мають кращого написання та граматики, що свідчить про щось підозріле.

Також обов’язково перевірте повну адресу посилання, перш ніж натиснути на неї.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me