Чи можуть маршрутизатори заражатися вірусом чи шкідливим програмним забезпеченням?

Маршрутизатори – одні з найважливіших Інтернет-пристроїв, якими ми користуємось сьогодні. Практично вся підключення до Інтернету базується на маршрутизаторах, і тому вони відіграють головну роль як у бізнесі, так і в приватному домені.


Чи можуть маршрутизатори заражатися вірусом чи шкідливим програмним забезпеченням?

Чи можуть маршрутизатори заражатися вірусом або шкідливим програмним забезпеченням?

Не дуже відомо, що маршрутизатори працюють на операційних системах і мають користувальницькі інтерфейси. Це робить їх дуже подібними до повсякденних комп’ютерів лише тим, що їх операційні системи є дуже базовими. І хоча їх системи не вдосконалені, вони все ще чутливі до всіх видів шкідливих програм.

Що ще більше хвилює те, що методи атаки зараження маршрутизаторів не так відомі. Як результат, люди можуть мати зламані маршрутизатори і навіть не знати про це.

Як відрізняється безпека маршрутизатора від безпеки пристрою?

З точки зору частоти, пристрої з підтримкою Інтернету набагато частіше, ніж будь-який маршрутизатор. Насправді, на відміну від більшості Інтернет-пристроїв, маршрутизатори здебільшого не можуть бути оновлені цифровим шляхом. Людина, переважно технік, повинен застосовувати оновлення вручну через тривалий процес.

Відсутність регулярних оновлень означає, що маршрутизатори стають дуже життєздатними цілями для хакерів та кіберзлочинців. Крім того, оскільки маршрутизатори використовуються для каналізації підключення до Інтернету до всіх мережевих пристроїв, вони ідеально підходять для великих хаків. Будь-яке незашифроване з’єднання буде піддано зловмисним введенням, якщо маршрутизатор буде порушений.

Також компрометовані маршрутизатори важче виявити. Оскільки важко встановити, звідки беруться помилки підключення, визначити стан маршрутизатора є складним. Це може призвести до затримок у виявленні, і до того часу шкода може бути вже зроблена.

Як ви можете захистити свій маршрутизатор?

Взагалі кажучи, найпростіший спосіб зламати маршрутизатор – це отримати фізичний доступ до нього. Отже, найкраще забороняти весь доступ до маршрутизаторів. Їх слід зберігати в місцях, де сторонні особи не можуть отримати доступ. Це мінімізує шанси на будь-який вид хакерів.

Ще один важливий аспект захисту маршрутизатора – це тримати їх підключеними лише до проводів. Хоча Wi-Fi відіграє важливу роль у бізнесі та в приватному житті, він також відкриває маршрутизатори багатьом можливостям атаки. Хоча Wi-Fi полегшує справи, фізичні з’єднання завжди безпечніші, ніж бездротові. Якщо ви можете розташувати комп’ютер таким чином, щоб він знаходився біля маршрутизатора, ви можете мати високу ступінь безпеки.

Як перевірити, чи був ваш маршрутизатор зіпсований?

Якщо ви використовуєте старий маршрутизатор і маєте слабкий пароль, є ймовірність, що його просто вже можуть зламати! Але перш ніж почати панікувати, є кілька ключових кроків, які слід дотримуватися, щоб дізнатися більше про маршрутизатори.

Кожен маршрутизатор в наші дні має кнопку скидання. Ця маленька кнопка, як правило, недоступна через ваші пальці. І з поважної причини, оскільки ви не хочете, щоб ваш маршрутизатор був скинутий самостійно. Щоб отримати доступ до цього комутатора, вам знадобиться шпилька. Вставте шпильку, щоб натиснути кнопку, і потримайте її там кілька секунд. Це скине ваш маршрутизатор. Ви можете побачити його ефект, коли блимають вогні.

Деякі інші моделі маршрутизаторів вимагають довго натискати кнопку включення / вимкнення протягом 10 секунд, щоб скинути маршрутизатор.

Після скидання маршрутизатора вам потрібно буде налаштувати процес безпеки, наприклад, логін, пароль тощо. Якщо ваш маршрутизатор раніше був порушений, це слід виправити зараз, але лише тимчасово. Якщо раніше хтось отримав доступ до вашого маршрутизатора, він може зробити це знову. Отже, найкраще зателефонувати в компанію-роутера або техніку і проконсультувати їх щодо найкращого курсу дій.

У деяких випадках весь маршрутизатор потрібно буде змінити, оскільки деякі зловмисні програми не можуть бути видалені. Однак до цього можливо не потрібно доходити. Менш небезпечні трояни можна видалити відносно легко і за не надто великі витрати.

Як правильно вибрати маршрутизатор?

Профілактика завжди краще, ніж лікування, і тому краще мати маршрутизатор, який важко порушити. Найкращі маршрутизатори для безпеки на комерційному ринку пропонують програмне забезпечення з відкритим кодом, таким як DD-WRT та Tomato.  

Зараз дуже важливо отримати найновіший маршрутизатор замість старої моделі. Кібербезпека швидко розвивається, і щодня виникають нові загрози. Отже, якщо ви хочете захистити свої пристрої, то використання останнього роутера абсолютно необхідне. Не компрометуйте свою безпеку в Інтернеті заради кількох доларів.

Ще одна дуже корисна річ – встановити VPN безпосередньо на маршрутизаторі. Існують конкретні маршрутизатори, які постачаються з попередньо встановленими VPN. Вони коштують вище, ніж основні маршрутизатори, але також забезпечують набагато більшу безпеку. Крім того, вони можуть коштувати дешевше, якщо рахувати маршрутизатор та службу VPN.

Як тільки ви отримаєте потрібний маршрутизатор, найкраще як можна швидше налаштувати вхід та інші матеріали безпеки. Якщо ви не досвідчена людина, просто знайдіть комусь, кому ви довіряєте, щоб встановити маршрутизатор для вас. Вони правильно налаштують його та нададуть вам доступ. Переконайтеся, що віддалений доступ заборонено, і лише адміністратор може змінити логін.

Також важливо пам’ятати, що з метою безпеки доцільно регулярно змінювати свої дані. Можливо, це не потрібно для маршрутизаторів приватного будинку, але це майже важливо для підприємств. Зміна даних про вхід щотижня може здатися стомлюючою, але вона захистить ваш маршрутизатор від порушень і повідомить вас у випадку, якщо вони коли-небудь відбудуться.

Що робити, якщо я не можу вибрати власний маршрутизатор?

Якщо ви вибрали комбінований план провайдера, ви, можливо, не зможете вибрати власний маршрутизатор. Однак це не означає, що потрібно піддаватися небезпекам в Інтернеті. Щоб переконатися, що ваш маршрутизатор залишається в безпеці разом із усіма підключеними до нього пристроями, встановіть на ньому VPN. Деякі компанії VPN пропонують послуги, які працюють на маршрутизаторах, таких як Tomato і DD-WRT. Якщо ви не підкріплені технікою, ось просте покрокове керівництво, яке допоможе вам встановити VPN на маршрутизаторі.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me