VPN Hizmetiniz Güvenilir mi? – Nasıl Öğrenilir

İnternette kolayca bulabileceğiniz birçok VPN sağlayıcısıyla, kullandığınız hizmetin gerçekten güvenilir olup olmadığını bilmek biraz zor olabilir. Hizmetlerin, müşterilerinin çevrimiçi etkinliklerinin kayıtlarını gizlice tuttuğu, yalnızca belirli bir ücret karşılığında üçüncü taraflara sızdırdığı bilinen birçok durum vardır. Bu gibi sağlayıcılar, ücretsiz bir VPN hizmetinin reklamını yaparak ve diğer abonelerin neden ücretsiz olarak alabilecekleri bir hizmet için ödeme yapmayı kabul etmelerini merak ederek müşterileri cezbetmekle ünlüdür. Bu tür bir düşünme, çevrimiçi güvenliğin önemini büyük ölçüde baltalamaya devam eder ve kullanıcıları, verilerinin Internet üzerinden kolayca erişilebilmesinden kaynaklanan risklere karşı savunmasız bırakır. Bir VPN kullanmak, bireylerin çevrimiçi kimliklerini güvence altına almanın ve aksi takdirde yapamayacakları web sitelerine ve kanallara erişim kazanmasının en iyi yollarından biri olmaya devam etmektedir. Peki, bir VPN servis sağlayıcısının gerçekten güvenilir olup olmadığını nasıl belirleyebiliriz??


VPN Hizmetiniz Güvenilir mi? - Nasıl Öğrenilir

VPN Hizmetiniz Güvenilir mi? – Nasıl Öğrenilir

VPN’nizin Güvenilir Olup Olmadığı Nasıl Belirlenir?

VPN pazarı olduğu kadar büyük olduğu için, sağlayıcılar genellikle müşterilerini kendileriyle başa çıkmanın ne kadar güvenli olduğu konusunda güvence altına almak isteyen hizmet unsurlarına doğru çekerler. Bu incelemede bu öğelerin birkaçına bakacağız, böylece bir VPN hizmetine abone olmanın ne kadar değerli olabileceğini ölçmek için iyi bir donanıma sahip olacaksınız..

Merkezlerinin Yeri

Bir VPN hizmetinin bulunduğu yer, hizmetlerine abone olduktan sonra ne tür bir güvenlik almanız gerektiğini belirlemede büyük rol oynar. Bunun nedeni, mevzuatın hükümetin veya ilgili bir makamın hizmeti çevrimiçi olarak etkinliğinizi gösteren kayıtlar göndermeye zorlamasını mümkün kıldığı belirli yerlerdir. Bir VPN sağlayıcısı böyle bir bölgede bulunuyorsa, çevrimiçi olduğunuzda gizlilik hakkınızdan tam olarak yararlanamayacağınızı varsaymak güvenlidir. Bu tür sağlayıcılara yetişmekten kaçınmak için, seçiminizin uluslararası gözetim gruplarına ait ülkelerin hiçbirine dayanmamasını sağlamak en iyisidir..

Uluslararası Gözetim Grupları

Bu gruplar, esas olarak grubu oluşturan ülke sayısına ve ardından “gözler” terimine göre tanımlanır. Şu anda böyle üç ittifak var;

  • 5 Göz: Avustralya, Kanada, Yeni Zelanda, ABD’den oluşur & Birleşik Krallık.
  • 9 Göz: yukarıdakilerin hepsinden artı Danimarka, Hollanda, Fransa’dan oluşur & Norveç.
  • 14 Gözler: Yukarıdakilerin hepsinin yanı sıra Almanya, İtalya, İspanya, İsveç’ten oluşur & Belçika.

Bu ülkeler arasındaki anlaşma, çevrimiçi olarak paylaşılan herhangi bir suç veya terörist eylemi koklamak için bilgi paylaşarak birlikte çalışacaklarıdır. Bunu yapabilmek için, hem İSS hem de VPN hizmetlerinden bilgi talep etme yetkisine sahiptirler. Bu, kendilerini bir suçlu olarak görmeyen ve yine de çevrimiçi gizlilik haklarına değer veren herkes için iyi olmayabilir. Kendinizi böyle bir durumda bulmaktan kaçınmanın en iyi yolu, merkezi bu ülkelerin hiçbirinde bulunmayan bir aboneyi aramak olacaktır..

Günlük İlkesi

VPN hizmetinizin güvenilir olup olmadığını söylemek için kullanabileceğiniz bir diğer öğe de günlük oluşturma ilkeleridir. Çeşitli sağlayıcıların farklı politikaları vardır ve yalnızca mümkün olan en sağlam kayıt tutmama politikasına sahip olan bir politikaya abone olmak sizin yararınıza olacaktır. Bunu yapmak, sağlayıcınız tarafından vaat ettiğiniz hizmet türüne dikkatle okumak ve günlük kayıt politikalarının ne anlama geldiğini anlamak anlamına gelir.

Örneğin, aşağıdakiler gibi bilgilerin kayıtlarını tutma niyetlerini açıkça belirten bir sağlayıcı bulabilirsiniz;

  • Kullandığınız IP adresleri.
  • VPN hizmetinde oturum açtığınız tarihler.
  • VPN bağlantınız üzerinden gönderilmiş olabilecek trafik türü.
  • Ne kadar süredir çevrimiçi.

Bu tür bilgileri depolamanın ardındaki nedenler sorulduğunda, birçok VPN sağlayıcısı, işlerini çevrimiçi olarak yasadışı faaliyetler yürütmek için korumalarını kullanan veya hatta VPN ağlarına zarar verebilecek etkinlikleri bozmak için kullanan insanlardan korumak için yaptıklarını belirtmektedir. . Tüm bu yanıtlar mantıklıdır, ancak temel anonim çevrimiçi anonimlik sağlamak için bir VPN hizmetine başvurmakla birlikte, birçok kullanıcı bu tür ayrıntıların kaydedilmesinden hala memnun olmayacaklarını iddia edebilir..

Çevrimiçi Yorumlar

Bir VPN hizmetiyle gelen tüm özellikleri ve bunların sağlayıcıyı kaydolmaya nasıl değer verdiğini tek tek ele almak için gerçekten zamanınız yoksa, bunları değerlendirmenin daha hızlı bir yolu hem müşterilerin hem de müşterilerin uzmanlar deneyimleri hakkında söylemek zorundalar. İnternette, bir VPN sağlayıcısı tarafından sunulan hizmet seviyesi ile ilgili ayrıntılı incelemelerin yayınlandığı tonlarca web sitesi vardır. Birkaç güvenilir bilgi belirledikten ve incelemelerini tamamladıktan sonra, çevrimiçi güvenliğiniz için güvenebileceğiniz sağlayıcı türü hakkında iyi bir şekilde bilgilendirileceksiniz..

VPN’nizin Güvenilir Olup Olmadığını Nasıl Bilirsiniz?

Artık birkaç ipucu ve püf noktası öğrenmeye başladığınıza göre, hiçbir şey sizi en iyi ilgi alanlarınıza sunan bir sağlayıcıdan uzak tutamaz. Hangi VPN hizmetini denemek için bizden doğrudan bir öneri almak istiyorsanız, ExpressVPN’i ne kadar iyi görmek istediğinizi tavsiye ederiz. Hizmetlerinin birinci sınıf olduğu biliniyor ve müşteri yardım ekibi iyi eğitimli. Aşağıdaki bölümde aklınıza takılan herhangi bir soru veya yorum bırakmanız en iyisidir. Sizden haber almaktan memnuniyet duyarız & cevap verdiğim için mutluyum.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me