Tüm Zamanların En Güvenli Mesajlaşma Uygulamaları

Özel mesajlaşma için en güvenli mesajlaşma uygulamaları nelerdir? Kişisel mesajlar ve e-postaların saldırıya uğradığını duyma sayısı, vicdansız bilgisayar korsanlarının artık kullanıcıların özel bilgileri için duyduğu iştahsızlık sayesinde her zaman en yüksek seviyededir. Bu bilgisayar korsanlarının bağımsız mı yoksa devlet sponsorluğu dışında mı davrandıklarına bakılmaksızın, insanların özel yazışmalarına erişmek için kullandıkları mekanizmalar gittikçe daha da gelişmektedir. Bu, kullanıcıların yüksek düzeyde tetikte olmalarını ve özel verilerini korumalarını sağlayacak güvenlik önlemleri almayı gerektirir..


2017'nin En Güvenli Mesajlaşma Uygulamaları

En Güvenli Mesajlaşma Uygulamaları

Bir kullanıcının bunu yapabilmesinin yollarından biri, iletişim kurmak için kullandığı mesajlaşma uygulamasının bir miktar şifreleme içermesini sağlamaktır; öyle ki, özel mesajları yanlış ellere geçmeyecek.

Muhtemelen gizliliğinizi artırmak için hangi ürünleri kullanmanız gerektiğini merak ediyorsunuz? Beklemeniz gereken koruma düzeyi hakkında fikir vermek için en popüler tüketici mesajlaşma hizmetleri hakkında bilgi edelim.

Mesajlaşma Uygulamanız Ne Kadar Gizli?

Burada aklınızda bulundurmanız gereken, mesaj servisinizin “Uçtan uca şifreli”. Bu, servis sağlayıcınızın sunucularına gönderdiğiniz mesajların kopyalarını gerçekten saklamadığı türden bir şifrelemedir. Kolluk kuvvetleri ve hatta reklamverenler tarafından herhangi bir mesaj çıkarılmasını önler. Gönderdikleriniz yalnızca gönderenin ve alıcının cihazlarında okunabilir.

Hangi Mesajlaşma Uygulamaları Uçtan Uca Şifreleme sunuyor?

Hangi Mesajlaşma Uygulamaları Uçtan Uca Şifreleme sunuyor?

Popüler Mesajlaşma Uygulamaları ve Uçtan Uca Şifreleme

İşte en yaygın kullanılan uygulamalardan / hizmetlerden bazıları ve gizlilik açısından sundukları.

 1. Messenger: Facebook’un WhatsApp’a yanıtı olarak Messenger, yazdığınız iletilerin “gizli” olarak gönderileceğini belirterek uçtan uca şifrelemeyi açmanıza olanak tanır. Yine de varsayılan olarak etkinleştirilmez.
 2. iMessage: Oldukça popüler olan iPhone mesajlaşma servisi yalnızca hem gönderen hem de alıcı iPhone kullanıcıları olduğunda uçtan uca şifreleme sunar. Android kullanıcılarına gönderdiğiniz metinler gerçekten şifrelenmez. Ayrıca, bilgilerinizi yedeklemek için iCloud’u kullanırsanız, gönderdiğiniz iletilerin Apple sunucularında saklanacağını unutmayın. Mesajlarınızı iz bırakmadan göndermek için bu ayarı kapatın.
 3. Skype: Mesajlaşma söz konusu olduğunda, Skype en eski isimlerden biridir. Gizlilik açısından Skype uçtan uca şifreleme sunmuyor.
 4. Snapchat: Bu mesajlaşma uygulamasının popülaritesi son yıllarda hızla arttı. Ne yazık ki, Snapchat uçtan uca şifreleme sunmuyor.
 5. Hangouts: Google’ın iyi bilinen görüntülü sohbet ve mesajlaşma hizmetinin yalnızca “kayıt dışı” özelliği aracılığıyla geçmişinizden iletileri sildiği biliniyor, ancak yine de şirketin sunucularında kalıyor.
 6. Sinyal: Soldan, sağdan ve merkezden gelen yüksek önerilerle, Donald Trump’ın cumhurbaşkanı olmasından bu yana bu uygulamanın kullanımı giderek artıyor. Edward Snowden, diğer uzmanların yanı sıra, belki de kaynak kodu açık kaynak olduğundan ve iyi bir programlama geçmişine sahip hemen hemen herkes tarafından herhangi bir güvenlik boşluğu için incelenebileceğinden, bu uygulamanın övgüyle konuştuğu bilinmektedir..
 7. Telegram: ABD’de de oldukça popüler olan Telegram, size “gizli sohbetler” yoluyla uçtan uca şifrelemeyi açmanıza izin veren bir özellik sunuyor. Yine de varsayılan olarak açık değil.
 8. Confide: Muhtemelen dünyanın en popüler mesajlaşma uygulaması değil. ancak, Şirketin web sitesi, uygulamalarının varsayılan olarak uçtan uca şifreleme sunduğunu açıkça belirtiyor.
 9. Whatsapp: WhatsApp’taki çocuklar, Facebook tarafından satın alındıktan sonra oyunlarını gerçekten değiştirdiler, çünkü daha önce, şimdi olduğu gibi gerçekten uçtan uca mesaj şifrelemesi sunmuyorlardı.
 10. Kısa mesajlar: Normal kısa mesajlar genellikle mahkeme tarafından kabul edilebilir ve bu şekilde kullanılması gerçekten şifrelenmedikleri anlamına gelir.

VPN – Ekstra Bir Gizlilik Katmanı

Mesajınızı kimsenin dinlemediğinden emin olmak istiyorsanız, bir VPN kullanmanızı önemle tavsiye ederiz. Daha iyi VPN olarak bilinen bir sanal özel ağ, temel olarak tüm trafiğinizi şifrelemenizi sağlar. Buna mesajlarınız da dahildir. Güvenli çevrimiçi mesajlaşma için en iyi VPN hizmetinin bir listesi. Ayrıca kapsamlı VPN inceleme kılavuzumuzu buradan da okuyabilirsiniz..

Özel Mesajlarınızı Neden Güvenli Hale Getirmeniz gerektiğine dair Son Düşünceler

Kimsenin e-posta veya metin yoluyla gönderdiğiniz özel mesajlara müdahale edemediğini bilmek, yalnızca özel bilgilerinizin çalındığı bir deneyiminiz varsa takdir edebileceğiniz bir güvenlik unsuru getirir. Bilgisayar korsanları veya kredi kartı dolandırıcıları olabilirdi. En önemlisi, önlenebilirdi. Tek ihtiyacınız olan gerekli işlemi yapmak. Adım atın ve verilerinizi koruyun. Bazı durumlarda yapamayacağınız hasar, bazı durumlarda geri döndürülemez olarak kabul edilebilir. Gizliliğinizi gerçekten takdir ediyorsanız, bir VPN sunucusuna bağlanmak her zaman en iyisidir. 

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map