PC’nize Her Yerden Nasıl Erişilir

Kişisel bilgisayarınız gibi bir şey yok. Tüm dosyalarınız, belgeleriniz ve uygulamalarınız parmaklarınızın ucunda olacak şekilde istediğiniz şekilde kurulur. Ancak, özellikle bir masaüstünüz veya bir ton ağırlığındaki eski moda dizüstü bilgisayarlarınızdan biri varsa, bilgisayarınızı her yerde taşımak mümkün değildir. Kişisel bilgisayarınız olmadan seyahat ederken, buluttaki bazı önemli dosyalara erişebilirsiniz. Ancak, evinizde yüklü olan belirli bir uygulamayı veya ihtiyacınız olmadığını düşündüğünüz ancak yine de yapmanız gereken bir dosyayı kullanmanız gereken zamanlar vardır. Bilgisayarınızda bir program çalıştırmanız veya telefonunuzda bilgisayarınızda depolanan bir uygulamayı çalıştırmanız gerekebilir. Bu gibi çeşitli durumlar bilgisayarınızı getirmekten pişman olmanızı sağlar. Doğru kurulum ile bilgisayarınıza her yerden erişmek mümkündür..


PC'nize Her Yerden Nasıl Erişilir

PC’nize Her Yerden Nasıl Erişilir

Bilgisayarınıza Uzaktan Erişim ile Her Yerden Erişin

Uzaktan erişim adı verilen ve bu sorunları kolaylaştıran bir şey var. Bu uzak bir otel odasında oturan ev PC erişebilirsiniz bir süreçtir. Bu programlar yapılandırıldıktan sonra, farklı bir bilgisayardan bir bilgisayara güvenli bir şekilde bağlanmak için kullanılabilirler.

Bu programların yardımıyla, herhangi bir konumdan bilgisayarınız üzerinde tam kontrole sahip olabilirsiniz. Birkaç yıl öncesine kadar bile, bu süreçleri anlamak için bir bilgisayar uzmanı olmanız gerekiyordu. Bu günlerde, bu programları sadece birkaç tıklamayla yönetmek mümkündür.

Burada, bilgisayarınıza herhangi bir konumdan ve cihazdan uzaktan erişmenin farklı yollarına bir göz atacağız.

pencereler

Windows bilgisayara başka bir Windows cihazından erişmek için Microsoft tarafından ücretsiz bir Uzak Masaüstü aracı vardır. Ancak bir sorun var: yalnızca Windows’un Profesyonel, Ultimate veya Kurumsal sürümünü çalıştıran bir makineye bağlanabilirsiniz. Bilgisayarınızda bu Windows sürümlerinden herhangi biri varsa, uzaktan erişimi yapılandırmak için Uzak Masaüstü Yardımcısı aracını kullanabilirsiniz, ancak kullanmadıysanız her zaman bir üçüncü taraf programı kullanabilirsiniz.

elma

Apple kullanıcısıysanız iki seçenek vardır. Yalnızca en şaşırtıcı programa ihtiyaç duyan bir BT uzmanı veya bilgi işlem uzmanıysanız, Mac için Uzak Masaüstü programını yükleyebilirsiniz;.

Premium bir araca ihtiyacınız yoksa, bir Mac’e diğerinden bağlanmak için ücretsiz Ekran Paylaşımı seçeneğini kullanabilirsiniz. Tek yapmanız gereken Sistem Tercihleri’ne gitmek, Paylaşım’ı tıklamak ve Ekran Paylaşımı düğmesini kontrol etmektir. Ardından, iCloud bölümünde Mac’ime Dön kutusunu işaretleyin. İşte bu, artık iCloud hesabınızda oturum açarak ev bilgisayarınıza başka herhangi bir Mac cihazından erişebilirsiniz.

Krom

Kullanılabilir pahalı Windows ve Mac seçenekleri olsa da, Chrome tarayıcıda yerleşik bir araçla bilgisayarınıza uzaktan ve herhangi bir cihazdan ücretsiz olarak erişebilirsiniz.

Araç, Windows, Android, Mac ve iOS dahil tüm işletim sistemleri için kullanılabilir. Tek yapmanız gereken bağlanmak istediğiniz bilgisayara Chrome uzaktan erişim web uygulamasını yüklemek, uygulamayı başlatmak ve uzaktan bağlantıları etkinleştirmektir. Bunun için, gelecekte bu cihaza erişmek için kullanılacak bir PIN kullanmanız gerekecektir..

Bilgisayarınıza farklı bir cihazdan erişmek için diğer cihazın da web uygulamasının yüklü olması gerekir. Web uygulamasını başlattığınızda, bilgisayarınız Bilgisayarlarım menüsünde gösterilir. Tıkladıktan sonra, PIN kodunu girmeniz gerekir..

TeamViewer

Ücretsiz ve kolay bir üçüncü taraf seçeneği kullanmak istiyorsanız, TeamViewer kişisel kullanım için ücretsizdir. Öncelikle uygulamayı ev PC’nize indirmeniz, uygulamayı başlatmanız ve ardından yüklemeniz gerekir. Bir kullanıcı adı ve şifre ayarlamayı içeren kurulum işlemi boyunca size yol gösterilecektir..  

Bu, birçok insanın kullandığı mükemmel bir programdır. Kullanımı oldukça kolaydır ve bir bilgisayarda iyi çalışır. 

Ayrıca PC’nize erişeceğiniz cihaza TeamViewer’ı kurmanız gerekir. Kurulumdan sonra, az önce oluşturduğunuz kullanıcı adı ve şifre ile bağlanabilirsiniz. Bu bağlantı, oluşturmak ücretsiz olan bir TeamViewer hesabı aracılığıyla gerçekleşir.

PC’nize Her Yerden Nasıl Erişilir – Özetle

Bunlar, kişisel bilgisayarınıza istediğiniz zaman istediğiniz yerden erişmenin en iyi yollarından bazılarıdır. Hepsi ücretsiz ve ucuz olmasa da, en iyi hizmeti istiyorsanız, ücretli bir uzaktan erişim aracı seçmeyi düşünebilirsiniz. Ancak, yalnızca belirli dosyalara erişmeniz gerekiyorsa, bir dosya senkronizasyon aracı yeterli olacaktır.

Google Drive, Dropbox, iCloud, dosyalarınıza ve dokümanlarınıza herhangi bir cihazdan ve herhangi bir tarayıcıdan erişmenizi sağlayan hizmetlerden bazılarıdır.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map