Kaçırmak İstemediğiniz Spotify’dan En İyi Şekilde Yararlanmak için 8 İpucu!

Akış, en son dijital patlamadır. Müzik akışı pazara ilk girenlerden biriydi ve YouTube başlangıçta popüler hale getirdi. Sonra Pandora, SoundCloud ve bir oyun mekaniği haline gelen Spotify geldi.


Spotify'dan En İyi Şekilde Yararlanmak için 8 İpucu

Spotify’dan En İyi Şekilde Yararlanmak için 8 İpucu

Spotify, çoğu müzik sever için go-to müzik akışı uygulaması haline geldi. Spotify’ı farklı kılan, sanatçıların ve plak şirketlerinin platformdaki müziklerinden kar elde edebilmeleridir.

Birkaç müzik sanatçısı, şarkı yazarı ve besteci albümlerini yayınlamadan önce bile Spotify’da müziklerini çalıyor.

2006 yılında İsveç’te başlatılan Spotify, mütevazi başlangıçlara sahipti. Ancak bugün neredeyse ünlü statüsüne sahip ve dünyanın birçok ülkesinde mevcut, en yeni girişler Afrika ve Orta Doğu.

Müzikten daha fazlası

Spotify yalnızca Android veya iPhone’da mobil uygulama olarak kullanılabilir. Uygulama tabletler için de kullanılabilir. Tüm temel hizmetler ücretsizdir, ancak tüm iyi şeyler ayda 9,99 $ fiyatla gelir. Ama Spotify müzikten çok daha fazlası.

Spotify’dan En İyi Nasıl Yararlanılır

Uygulamayı kullanmanın ve müziğin ötesine taşımanın birkaç farklı yolu vardır. Spotify’ı diğer uygulamalarla entegre ederek, müzikten ve diğer özelliklerden daha fazla yararlanabilirsiniz. İşte Spotify’ı sonuna kadar kullanmanın 8 yolu.

1. VPN kullanma

Netflix gibi gerçek zamanlı aktarım servislerine benzer şekilde Spotify üzerinden dinleyebileceğiniz şarkılar bölgeden bölgeye değişir. Bu yüzden bazen ülkenizde bulunmayan bir şarkıyla karşılaşıyorsunuz. ExpressVPN gibi bir VPN kullanarak, Spotify’ı belirli bir bölgeye bağlı kalmadan kullanabilirsiniz.

2. Google Haritalar ile entegrasyon

Evet, Google her yerdedir ve şimdi Spotify ile de entegre edilmiştir. Seyahat ederken veya araba kullanırken sevdiğiniz müzikleri çalmak için Spotify’ı kullanmak ve aynı zamanda hedefinizi bulmak için Google Haritalar’ı kullanmak istiyorsanız, iki uygulama arasında geçiş yapmaya devam etmeniz gerekebilir.

Google Haritalar entegrasyonu artık böyle olmayacak. Artık navigasyon için Google Haritalar’ı kullanırken en sevdiğiniz parçaları dinlemeye devam edebilirsiniz. Tek yapmanız gereken Spotify hesabınızı Google Haritalar hesabınıza bağlamaktır.

Google Haritalar hesabını açtığınızda, alt köşedeki Spotify logosuna dikkat edin. Logoya dokunarak Google Haritalar uygulamasından ayrılmadan en sevdiğiniz müzikleri çalmaya başlayabilirsiniz.

3. Sabah alarmı

Bir çalar saatin sesiyle uyanma alışkanlığınız varsa, her sabah aynı eski melodiyle uyanmak sıkıcı olabilir. Spotify ile, her sabah aynı eski alarm zil sesini seçtiğiniz farklı bir şarkıyla değiştirebilirsiniz.

Bunu, Google çalar saatini yükleyip ardından Spotify hesabınızla entegre ederek yapabilirsiniz. Alarm listenizde kullanmak için çalma listenizden istediğiniz şarkıyı seçebilirsiniz. Her sabah farklı bir tona uyanmak için şarkıyı da değiştirebilirsiniz (Kanye West, Ice Cube, Tim McGraw).

4. Sosyal medya entegrasyonu

Spotify bir müzik akışı platformundan daha fazlasıdır. Ayrıca sosyal medya ağı gibi çalışır.

Uygulamadaki diğer kullanıcılarla bağlantı kurabilir, müzik paylaşabilir ve önerebilir, ayrıca oynatma listenizi arkadaşlarınızla paylaşabilmek için sosyal medya hesaplarınızı entegre edebilirsiniz.

Sosyal medya hesaplarınızı Spotify hesabınızla entegre etmek, müziğinizi ve çalma listelerinizi sosyal medyada arkadaşlarınızla paylaşırken daha fazla eğlence ve heyecanın kilidini açmanıza olanak tanır.

YouTube, Facebook (yeni bir CEO arayan şirket), WhatsApp ve Instagram, Spotify ile entegre edebileceğiniz sosyal medya hesaplarından birkaçı.

5. Kişiselleştirilmiş oynatma listesi

Başlangıçta, dinlemek istediğiniz parçalara bakmanız gerekir. Ancak düzenli bir kullanıcı olduğunuzda, uygulama dinleme alışkanlıklarınıza ve tercihlerinize göre kişiselleştirilmiş çalma listeleri oluşturur. Uygulamayı ne kadar uzun süre kullanırsanız Spotify müzik tercihlerinizi o kadar iyi tanır. Hatta her Pazartesi sabahı seçilmiş bir çalma listesi gönderir.

6. Crossfade

Crossfade işleviyle bir şarkı, aralarında sessizlik bırakmadan sorunsuz bir şekilde diğerine karışır. Bu işlev, iki şarkı arasındaki sessizliği sevmeyenler için mükemmeldir. Crossfade işlevi aynı zamanda kendi DJ’iniz olmanızı sağlar.

Şarkıları arka arkaya çaldığınızda, bir şarkıyı diğerine beslemek çok daha az sıkıcıdır ve ayrıca bir partinin mükemmel ruh halini ayarlar.

7. Apple Watch’ta Spotify

Spotify hem Android hem de Apple cihazlarında kullanılabilir, ancak birkaç gün öncesine kadar Apple saati için özel bir Spotify uygulaması yoktu. İPhone’da Spotify uygulaması olan kullanıcılar Apple Watch’larından parçaları çalabilir ve değiştirebilir ve ses seviyesini ayarlayabilir.

Birkaç gün önce Apple kullanıcıları, Apple seyretmek için özel bir Spotify uygulaması aldılar ve bilekten müzik çalmayı ve kontrol etmeyi çok daha kolay hale getirdi. Apple Watch’a özel bir uygulama verilmesi, son aylarda Spotify için en büyük başarılardan biri.

Artık Spotify uygulamasını doğrudan akıllı telefonunuzdaki gibi Apple Watch’unuzdan yükleyebilirsiniz. Uygulamayı saatinizde aldıktan sonra, uygulama olmadan başardığınızdan çok daha fazla şekilde kullanabilirsiniz.

Saatten çalan parçaları çalabilir, atlayabilir, duraklatabilir, geri ve ileri alabilir ve ayrıca sola hızlıca kaydırarak son çalınan müziğe erişebilirsiniz. Ayrıca kitaplığa müzik ekleyebilir ve saatten uyumlu herhangi bir cihaza müzik çalabilirsiniz. Ancak, 4G işlevselliği henüz desteklenmemektedir..

8. Önerilen müzik

Bir parça çalarken uygulamanın zevkinize ve tercihlerinize göre daha benzer ilaçlar önerdiği ekranın alt kısmına bakmayı unutmayın. Önerilen müzik özelliği, yeni müzikleri keşfetmenin sansasyonel bir yoludur. Lila’nın o ortalama komedi The Heartbreak Kid’de yaptığı gibi arabada (veya herhangi bir yerde) şarkı söylemeye başlamayın!

Son düşünceler

Bu en iyi Spotify ipuçları ve püf noktaları hakkında ne düşünüyorsunuz? Bunlardan herhangi birini kullanacak mısınız? Sence Spotify hackini kaçırdık mı? Aşağıdaki yorum bölümünde bize bildirin.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map