Çevrimiçi Konumunuzu Taklit Etme

PC, Mac, Android, iPhone, iPad’de çevrimiçi konum bulma ve diğer cihazlarınız? Şu anda internetteki en sıcak tartışma ne kadar izlemeye izin verilmesi gerektiğidir? En önemlisi, ne kadar izleme yasal? Uygulama kullanıcılarının konumlarında İSS’ler ve diğer internet ajansları tarafından izlendiğini söyleyebilecek mi yoksa sadece kaprislerinin ve hayallerinin merhametinde olduğumuzu mu varsayıyoruz? Açık cevap hayır. Konumunuzu her zaman çevrimiçi olarak göstermenize gerek yoktur. Aslında, bulunduğunuz yerde yalnızca layık gördüğünüz kişilere izin vermek temel gizlilik hakkınızdır. Bu sadece arkadaşlarınız ve aileniz anlamına gelir.


Çevrimiçi Konumunuzu Taklit Etme

Çevrimiçi Konumunuzu Taklit Etme

Sürekli Çevrimiçi Olarak Takip Ediliyorsunuz

Ancak, çerezler, gizli izleme ve tüm diğer yazılımları almak için ödeme yapmak isteyen herkese en samimi ayrıntılarınızı ortaya çıkarmak için kablolu olarak, en azından konumunuzu nasıl maskeleyeceğinizi bilmek akıllıca olacaktır. Bazı durumlarda, coğrafi konum belirlemenin çok faydalı olduğu kabul edilmiştir. Kaybolduğunuzda olduğu gibi ve geri dönüş yolunuzu bulmak veya en yakın restoranı veya mağazayı bulmak için Google haritalarını kullanmak gibi. Bununla birlikte, yerel perakendecilerin reklamları tarafından bombalandığınızda veya Çin veya Rusya’da yaşıyorsanız, kaçak mal sunan bir yere gittiğinizde coğrafi izleme bir sıkıntı olabilir.

Çevrimiçi Konumunuzu Taklit Etme

Konum verilerinizi nasıl koruyacağınızı bilmek çok önemlidir. Ziyaret ettiğiniz siteler ve kullandığınız uygulamalar konumunuzu belirlemek için esas olarak iki şey kullanır: Genel IP adresiniz ve GPS verileriniz. Konumunuzun ve günlük seyahatlerin genel bilgi olmadığından emin olmanın bazı yolları şunlardır:

VPN’ler

VPN’ler siber güvenlik konusunda son noktadır. Güvenli internet kullanımı arayan herkes için en iyi özellikleri sağlarlar ve sağladıkları imkanları göz önüne alırken tam anlamıyla paha biçilmezdirler. Gerçek zamanlı konumunuzu maskeleyebilir, bir alt sunucu kullanabilir, bölgenizde kısıtlı olan şeyleri izleyebilir ve gerçek konumunuzu başkalarından gizleyebilirsiniz. VPN uygulamaları Windows PC, Mac, Android, iOS ve FireStick ile uyumludur. Uyumluysa, doğrudan yönlendiricinize bir VPN bağlantısı bile kurabilirsiniz.

Çevrimiçi konumunuzu taklit etmek için VPN kullanmak için önce bir VPN servis sağlayıcısına kaydolmanız gerekir. Çevrimiçi satın alabileceğiniz diğer her şey gibi, iyi VPN’ler ve kötü olanları da vardır. Coğrafi konumunuzu taklit etmek için kullanabileceğiniz en iyi VPN hizmetleri açısından, ExpressVPN en üstte. İşte 2018 itibariyle en iyi VPN’ler.

amacıyla VPN kullanarak çevrimiçi konumunuzu sahte yapın, şu talimatları izleyin:

 1. İlk önce yukarıdaki listeden bir VPN ile kaydolun.
 2. Ardından, VPN uygulamalarını PC’nize, Mac’inize, Android’inize veya iOS aygıtınıza indirin ve yükleyin.
 3. Uygulamayı başlatın ve oturum açın.
 4. Uygulama içinden bir VPN sunucusuna bağlanın.

Gerçek IP adresiniz artık gizlenecek. Ziyaret ettiğiniz tüm uygulamalar ve siteler yalnızca şu anda bağlı olduğunuz VPN sunucusunun genel IP adresini görecek.

Mobil Tarayıcılarınızda ve Uygulamalarınızda İzlemeyi Kapatın

Birçok tarayıcı ve uygulama, müşterilerinin deneyimini geliştirmek için coğrafi izlemeyi kullanır. Ancak, ayarlara gidip konum tabanlı hizmetleri kapatarak bunları kapatabilirsiniz. Tarayıcınızdan “izleme” seçeneklerini de belirleyebilirsiniz. Bununla ilgili sorun, yalnızca sınırlı sayıda sunucuya ve barındırılan siteye erişebilmenizdir. Aynı zamanda, IP adresinizi ve dolayısıyla gerçek konumunuzu maskelemek için hiçbir şey yapmaz. Ancak en azından daha az coğrafi izlemeye doğru bir adımdır.

TOR

Çevrimiçi güvenlik hakkında her şeyi bilen ve bu konuda endişe duyan herkes TOR kullanır. Bu tarayıcı veri gönderirken veya alırken anonim olarak çevrimiçi olmanızı sağlar. Ancak, IP adresiniz onlar tarafından görülebileceğinden şirketlerin konumunuzu bilmelerini engellemez. Aslında, hükümet yetkilileri genellikle TOR çalıştıran IP adreslerini açıkça yasadışı şeyler için kullanılmadıklarından emin olmak için izler.

Daima HTTPS Kullan

Gizlilik konusunda bilinçli iseniz, çevrimiçi bir siteyi her ziyaret ettiğinizde, web sitesinin adresinde HTTP’nin sonunda bir ‘S’ olduğundan emin olun. Bu, bağlantınızın SSL veya Güvenli Yuva Katmanı ile güvenli olmasını sağlayacaktır. Bu en temel çevrimiçi güvenlik türüdür, ancak yine de önemlidir..

Anti-Tracking Uygulamalarını Kullanma

Bu araçlar, temel düzeydeki gizlilik ve güvenlik için kullanışlıdır. Ziyaret ettiğiniz rastgele sitelerin sizi izlemesini engelleyecektir. Ancak, deneyimli hackerlar ve internet tutkunları için atlamak kolaydır. Bu yüzden her gün iyi bir seçenek olsalar da, kesinlikle gözler kapalı iken güvenilmemelidirler..

WebRTC’yi devre dışı bırak

RTC veya Gerçek Zamanlı Yapılandırma, sunucunuzdan çevrimiçi olarak isteyen herkese sağlanan bilgileri ifade eder. Bu, HERHANGİ IP adresinizi takip edebileceği anlamına gelir. Ancak, doğru uygulamalar yüklenerek bu sorun da kolayca çözülebilir. Android uygulama mağazası size bu tür birçok uygulamayı sağlayabilir. Firefox tarayıcısını kullanıyorsanız, bunu doğrudan yapılandırma ayarlarından devre dışı bırakabilirsiniz..

Sosyal medya

Sosyal Medya yerel ülke kulübünün 21. yüzyıl eşdeğeri. Sınırlar veya siyasi sınırlar gözetmeksizin, benzer düşünen insanları sosyalleştirebileceğiniz ve bulabileceğiniz yerdir. Bununla birlikte, sizi sadece nöbetçinizi bırakmanızı bekleyen bir sürü yırtıcıya karşı duyarlı hale getirir. Genel bir kural olarak, onlara güvenmek için iyi bir nedeniniz yoksa ASLA herhangi bir kişisel bilgi vermeyin. Arkadaşlarınızı yerel resto veya su parkından resimlerle etiketlemek eğlenceli görünebilir, ancak herkesi potansiyel tehlikeye sokarak konumunuzu ve size bağlı olanların konumunu ortaya çıkarır. Sosyal medya uygulamalarınızın otomatik izleme özelliklerini kapatın ve yayınlarınızın yalnızca onaylı kişiler tarafından kullanılabildiğinden emin olun.

VM’lerin

Sanal Makineler veya VM’ler, kötü amaçlı aracıların cep telefonunuzun, dizüstü bilgisayarınızın ve diğer cihazlarınızın veri akışına girmemesini sağlamak için mükemmeldir. Temel olarak, bir VM kendi sunucunuz dışındaki bir sunucudan dosyaları açmanıza izin verir. Böylece, gerçek konumunuz için olabilecek herhangi bir spook’u etkili bir şekilde yanlış bilgilendirir. Biraz sıkıcı olsa da, siber aktivitenizin izlendiğini bildiğinizde bu yöntem idealdir.

Konumunuzu İnternette Taklit Etme – Sonuçlandırma

Güvenliğinize önem veriyorsanız ve kimsenin konumunuzda sekmeler tutmasını istemiyorsanız yukarıdaki yöntemleri izlediğinizden emin olun.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map