Anonim Web Nasıl Gözatılır – VPN vs Tor vs Proxies

Web’e anonim olarak göz atma? İnternette yapabileceğiniz şey başka kimsenin işi değildir ve tarama geçmişiniz yalnızca gözleriniz içindir. Neden başlamak bile bir problem? Başlangıçta durum böyle değil mi? Yanlış. Çevrimiçi olduğunuzda, tamamen maruz kaldığınız ve herkes (know-how’ı olan herkes) kapağınızı patlatabilir. Peki kimden saklanmalısın?


Web'e anonim olarak göz atma

Web’e anonim olarak göz atma

Hidde Online’da Kalın – Temel Bilgiler

Bakalım; İnternet Servis Sağlayıcıları, hükümetler, tarayıcılar, bilgisayar korsanları sizi izlemeye çalışıyor. Liste devam ediyor. Tüm bu üçüncü taraflar kişisel bilgilerinizi / verilerinizi ellerine alabilir ve bununla ilgili hiçbir şey bilmezsiniz. Keşke çevrimiçi olarak gizli bir yol olsaydı. “If” burada hiçbir amaca hizmet etmeme olasılığıdır çünkü web’e anonim olarak göz atmak, sizinle konuşmak için buradayız.

Kimliğinizi özel ve verilerinizi güvende tutmak için, bir VPN tarafından sağlanan bir anonimlik katmanına ve çoğu durumda (belirli bir dereceye kadar) Tor tarayıcısına ve Akıllı DNS proxy’lerine ihtiyacınız olacaktır. İnternet kullanıcılarının web’e anonim olarak göz atmaları için sayısız neden vardır, ancak hepsi koruma ve güvenliğe bağlıdır. Son zamanlarda ziyaret ettiğiniz web sitelerinden veya aradığınız bilgilerden rastgele kişilerin geçmesinden daha kötü bir şey olamaz. Bu nedenlerden dolayı, özellikle çevrimiçi ortamda asla çok güvenli olamayacağınız için anonim göz atmayı seçmelisiniz.

Anonim Tarama Nedir?

Bu bir tür açıklayıcı. Başlıktan, anonim bir kullanıcı olarak İnternet’e göz atmakla ilgili olduğunu söyleyebilirsiniz. Trump gibi bir başkan, ISS’lere müşterilerinin verilerini rızası olmadan satma izni verdiğinde işlerin kötü olduğunu biliyorsunuz. Güvenlik için çok mu? Çevrimiçi olduğunuzda, eriştiğiniz siteler ve ziyaret ettiğiniz uygulamalar kim olduğunuzu belirleyebilir. WhatIsMyIP.network için basit bir ziyaret IP adresinizi, ISS’nizi, konumunuzu, işletim sisteminizi ve hatta kullandığınız tarayıcı türünü gösterir. İsimsiz bir kimlik elde etmek için daha fazla neden. IP’nizi vermek veya kimliğinizi göstermek zorunda kalmadan web’e göz atabilmeli, web sitelerini ziyaret edebilmeli ve bir şeyler arayabilmelisiniz. Web siteleri IP’nizi izleyebilir, İSS’ler verilerinizi satabilir ve kendi IP adresiniz konumunuzu verebilir. Ancak durum böyle olmak zorunda değildir. Bu makaleyi okumayı bitirdiğinizde, en kısa zamanda kendi görünmezlik pelerininizi isteyeceksiniz.

Neden Web’e Anonim Olarak Göz Atın?

İnternet kullanıcılarının neden anonim bir kimlikle çevrimiçi olmaları gerektiğini açıkça ortaya koyduk. Her şey gizliliği korumak ve güvenliği artırmak için kaynar. Tüm zorlayıcı nedenlerle bile, bazı insanlar verilerinin ve gizliliğinin risk altında olduğuna inanmayı reddediyor. Bu nedenle, İnternet’i neden anonim olarak kullanması gerektiğini açıklayan bir liste hazırladık. Bir göz at.

 • Kimliğinizin izini bırakmadan web sitelerine göz atın.
 • Bilgilerinize erişmek isteyen meraklılardan uzak durun.
 • Gözetim ve ulusal internet sansürünü atlayabilirsiniz.
 • Özel aramalarınızı gizli tutabilirsiniz.
 • IP adresinizi gizlerken torrentleri indirin.
 • Yapay kısıtlamalar olmadan internete özgürce erişin.
 • Kablosuz hotspot kullanırken kendinizi koruyun.
 • Hedefli reklamdan kaçının.

Anonim Olarak Nasıl Gözat – VPN vs Tor Vs Proxy

Artık koruma olmadan web’e göz atmanın ne kadar tehlikeli olabileceğinin farkında olduğunuza göre, çevrimiçi anonim olmanın bir nimet olduğunu fark edeceksiniz. Bu sonuca ulaşmak için yeterince akıllı olanlar için VPN’ler ve proxy’ler gibi ürünler geliştirildi. Hiçbiri diğerine benzemese de, hepsinin bir şeyi başarmak için bir görüşü vardır ve bu, kullanıcıların anonimlik kazanmasına yardımcı olur..

VPN’ler

Sanal Özel Ağ, kullanıcıların bilgisayarından VPN sağlayıcının sunucularına seyahat ederken verilerini şifreleyerek kullanıcıların verilerini koruyan güvenli bir yöntemdir. Tüm bu şifreleme işlemi, kullanıcıların verilerini hırsızlık, gözetim, meraklı gözler ve kötü niyetli saldırılardan korur. VPN’ler ayrıca kullanıcıların gerçek IP adreslerini anonimleştirmelerine ve normalde orijinal IP adresleri için engellenen içeriğe erişmelerine izin verir. Bu anonimleştirme teknolojisi, kullanıcıların İnternet’i farklı bir ülkeden kullanıyor gibi görünmelerini sağlar. Sonuç olarak, bir VPN, kullanıcıların web’e anonim olarak göz atmasına yardımcı olmak için inanılmaz bir iş çıkarır. Çevrimiçi anonimlik elde etmek için ne yapmanız gerektiğine bir göz atın:

 1. İlk olarak, saygın bir VPN hizmetine kaydolun.
 2. Hesabınızı oluşturduktan sonra, Windows PC, Mac, iPhone, iPad veya Android’inize VPN uygulamasını indirin ve yükleyin.
 3. VPN uygulamasını başlatın ve bir VPN sunucusuna bağlanın.
 4. VPN uygulamasını arka planda çalışır halde bırakın ve web üzerinde anonim olarak gezinin.

Tor tarayıcısı

Açıklamak için Tor tarayıcısı tüm İnternet trafiğinizi şifrelemez. Yalnızca tarayıcı aracılığıyla gönderilen trafiği korur. Tor, İnternet bağlantınızı anonimleştirmek için harika bir iş yapsa da, tarayıcıya verilerinizle güvenmeden önce birkaç kuralı daha fazla incelemek isteyebilirsiniz. Tor’u kullanırken, İnternet trafiğiniz birkaç düğüm veya röleden geçer. Bu düğümlerin her biri, bir sonrakine gitmeden önce trafiğin bir kısmının şifresini çözer. Çıkış düğümü olarak adlandırılan son röle, en içteki katmanın kodunu çözer ve orijinal verileri kaynak IP adresini bilmeden veya açıklamadan hedefine gönderir. Tor ile anonim gezinmeyi zorlaştıran şey budur.

Akıllı DNS Proxy’si

Web’e anonim olarak göz atmanın başka bir yolu, bir proxy sunucu aracılığıyla cihazınızla erişmekte olduğunuz web sitesi veya hizmet arasında aracı görevi gören bir bilgisayar veya uygulamadır. Ancak, aradığınız korumayı sağlamak için çok az şey yaparlar. Proxy’ler bir miktar çevrimiçi anonimlik sağlarken, verileri şifrelemek onların çalışma şekli değildir. Ziyaret ettiğiniz bazı siteler için düşük anahtarlı kalabilirsiniz, ancak proxy’lerle, İSS’nizin çevrimiçi etkinliklerinizi izleyebileceğini unutmayın..

Web’e Anonim Olarak Göz Atmak için En İyi VPN’ler

Bir VPN için pazarda olduğunuzda, temelde iyi bir nedenden dolayı oradasınız ve bu güvenlik. Anonimlik ile güvenlik geldiğini ve insanların kim olduğunuz hakkında en ince fikre sahip olduklarında, çevrimiçi ortamda ne yaptığınızı daha az önemsediğinizi unutmayın. Her VPN, bazı özellikler ve hizmetler gibi birçok bakımdan diğerinden farklıdır. Bununla birlikte, hepsi, İnternet’i kullanırken kullanıcılarına bir anonimlik sözü veriyor. VPN için doğru seçim, günlükleri tutmayan, güçlü şifreleme yöntemleri kullanan ve verilerinizi gizli tutan seçenek olacaktır. Doğru deneyimden yoksun olarak, hangi VPN servis sağlayıcısını seçmeniz gerektiği konusunda seçim yapmanız zor olabilir. Neyse ki, işi sizin için yaptık ve hepsini aşağıdaki tabloda ortaya koyduk.

Size birçok seçenek sunmamıza rağmen, oylamamız ExpressVPN. Listemizin neden üst sıralarda olduğunu anlamak için kendiniz denemeniz gerekecek, ancak size kısa bir genel bakış sunacağız. ExpressVPN en iyi hızları ve en güvenli uygulamaları sunar. Yüksek kaliteli hizmetlerine uygun mükemmel performanslar sunar. Harika seçeneklerle daha büyük bir fiyat gelir. Ancak, ExpressVPN ile paranızın karşılığını aldığınızı söylemek güvenlidir. Ayrıca şu makaleye göz atmak isteyebilirsiniz: anonim tarama için en iyi VPN.

Web’e Anonim Olarak Göz Atın

Şu görünmezlik pelerini şimdi ne olacak? Umarım, bunu okuduktan sonra, gizliliğinizin bir tuz tanesi ile alınmaması gerektiğini anlarsınız. Facebook gibi en büyük ve en popüler platformlar bile gizliliğinizi ihlal ediyor olabilir. Bununla ilgili komik olan şey, aslında gizlilik politikasını kasıtlı olarak atlamak ve ihtiyati tedbirler almamak için bilgilerinizi pratik olarak onlara ileten kişisiniz. Halen geliştirilmekte olan araçların ve kullanıcıların gizliliklerinden geriye kalanları korumalarına yardımcı olmak için geliştirilen yöntemlerin bulunduğu bir zamanda yaşamaktan dolayı çok şanslıyız. Çevrimiçi ortamda zarar görmemeniz için bir VPN, proxy veya Tor tarayıcı kullanmanızı önemle tavsiye ederiz. Ne dediklerini biliyorsun, üzgün olmaktan daha güvenli, değil mi??

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map