Anonim E-posta Nedir – Nasıl Alabilirsiniz

Tam olarak nedir anonim e-posta? Dijital çağ ve neredeyse her şey açıkta. Özel bilgilerinizi gizleyen demir perde yoktur. Kimliğinizi nasıl koruyacağınızı bilmiyorsanız, internet tehlikeli bir yer olabilir. Web’in düzenli bir kullanıcısı olsanız bile, çevrimiçi yaptığınız her tıklamanın web siteleri tarafından izlendiğini bilmelisiniz. Tüm büyük şirketler verilerinizi takip etmek için çerezleri kullanır. Google’ın bir dizi hizmeti vardır ve pazarlama amacıyla bir kullanıcı kişiliği oluşturmak için etkinliklerinizi tüm bu platformlarda eşler.


Anonim E-posta Nedir - Nasıl Alabilirsiniz

Anonim E-posta Nedir – Nasıl Alabilirsiniz

Bu şirketler, çevrimiçi izlemenin daha özelleştirilmiş bir internet tarama deneyimi oluşturmalarına izin verdiğini söylüyor. Ama gerçek şu ki, nereye giderseniz gidin sizi takip ediyorlar. Çevrimiçi aramalarınızdan YouTube’da izlediğiniz videolara ve Chrome’daki tarama alışkanlıklarınızdan Gmail’de gönderdiğiniz öğelere kadar Google, küçük ayrıntılarınızı izler.

İnternet Gizliliği ve Güvenliği: Nereden Başlamalı

Hassas bir bölgede bir asker veya gazeteciyseniz, kimliğinizin gizlenmesini istersiniz. Kimliğinizi ifşa etmeden önemli bilgileri iletmek istiyorsanız, bunu nasıl yöneteceksiniz??

İnternet gizliliği herkes için önemli olmakla birlikte, özellikle hassas bilgileri elinde tutan kişiler için önemlidir. Veya birisine mesaj gönderirken kimliğinin açığa çıkmasını istemeyen biriyseniz, parkurlarınızı iyi gizlemeniz gerekir.

Anonim gezinme için kullanılacak en iyi tarayıcı Tor’dur. Bu tarayıcı, çevrimiçi etkinliğinizi birden çok sunucu üzerinden yeniden yönlendirir. Etkinliklerinizi izlemeye çalışan herkes nerede olduğunuzu veya ne görüntülediğinizi bilmeyecektir. Tor yasal, ücretsiz ve güvenlidir. Çoğu normal internet kullanıcısı için çalışır. Tor’u Facebook için bile kullanabilirsiniz. Aslında, Facebook’un sosyal medyada ekstra güvenlik ve gizlilik katmanı isteyen insanlar için Tor’a özgü bir adresi var.

Web’de gezinmeye başka bir güvenlik katmanı daha eklemek istiyorsanız, iyi bir VPN servis sağlayıcısı deneyin. Bir VPN, meraklı gözlerden korunmak için verileriniz için sanal bir tünel oluşturur. Hack etmek neredeyse imkansız olan 256 bit şifreleme sunan birkaç VPN hizmeti vardır. bŞimdi anonim e-postalara geçelim.

Değişken Derecede Anonimlikte E-posta Gönderme

Anonim bir e-posta almanın en kolay yolu bir Google veya MSN hesabı oluşturmak ve kayıt işlemi sırasında sahte bir ad ve diğer ayrıntıları girmektir. Ancak, neredeyse tüm büyük e-posta servis sağlayıcıları yedek e-posta kimliği veya telefon numarası ister. Geçici bir e-posta kimliği oluşturarak da bu sorunu çözebilirsiniz..

Telefonlar için, Burner veya Hushed gibi bir çevrimiçi hizmet kullanın veya tek kullanımlık bir ön ödemeli telefon alın. Bu, göreceli olarak anonim bir posta kimliği oluşturmalıdır. Bu kimliği önceki segmentte belirtilen anonimlik araçlarıyla birlikte kullanmak size iyi bir anonimlik verecektir. Ancak, çerez canavarının gerçek IP adresinizi bulmasını engellemeyecektir. Bilgilerinizi izlemenin sizin için tehlikeli olabileceği bir bölgede iseniz, bazı anonim e-posta tekliflerini deneyin.

İşte internetteki en yararlı anonim e-posta servis sağlayıcılarından bazıları:

5Y Posta

5Y Mail, istediğiniz herhangi bir e-posta adresine anonim e-posta göndermenizi sağlar. Bir hesap oluşturmanız gerekmez. Sadece siteyi ziyaret edin ve alıcının e-posta adresini girin. Postanın gövdesini yazın ve gönderin. Yanıt almak istiyorsanız gerçek e-postanızı girebilirsiniz. Ancak alıcı, gerçek gelen kutunuzu tanımayacaktır. Postaları, gerçek gelen kutunuza yönlendirilecek 5Y postaya yönlendirilecek.

Mailinator

Mailinator ile kayıt olmanıza gerek yoktur. Sadece bir kimlik adı oluşturun ve @ posta adresini yerleştirin. Ardından siteye gidin ve posta alıp almadığınızı kontrol edin. Yakalama, öncelikle e-posta gönderememenizdir. İkinci olarak, herkes gelen kutunuzu kontrol edebilir. Şifre yok. Tek yapmanız gereken bir e-posta adresi girmek ve gelen kutusunda ne olduğunu görmek. Ücretli bir plan da var. Aylık 139 $ öderseniz, 5 ekip hesabı için bir ekip Mailinator’ınız olabilir.

Siber Atlantis

IP’nizin bile izlenemeyeceği şekilde anonim bir e-posta gönderin. Bir gazeteciyseniz ve süper gizli bilgiler vermek istiyorsanız, bu iyi bir platform olabilir. Alıcının e-posta adresini, e-postanın gövdesini ve Captcha’yı girmeniz yeterlidir. Gönder’e bastığınızda e-postanız gönderilir. Bu kadar basit. Ancak, tek yönlü bir sistem olduğu için yanıt alamazsınız.

Gerilla Posta

Bir hizmete kaydolmak için tek kullanımlık geçici bir e-posta adresi istiyorsanız, Guerilla Mail mükemmel bir seçenektir. Birçok hizmet sizden e-posta adresinizi ister ve ardından spam göndermeye başlar. Gerçek e-posta adresinizi vermek istemiyorsanız, geçici bir adres oluşturmanız ve verilen web hizmetine erişmek için doğrulamanız yeterlidir. Guerilla postası tarafından oluşturulan e-posta adresi gerçekten belirsiz ve e-postalar okunmamış olsalar bile bir saat sonra siliniyor. Bu şekilde gelen kutunuz sonsuza kadar temiz kalır.

Anonim E-posta Nedir – Son Düşünceler

E-postalarınıza daha fazla güvenlik eklemek için tüm bu postalama hizmetlerini Tor tarayıcı ile kullanabilirsiniz. Güvenli mesajlar göndermek istiyorsanız, en iyi şifreli mesajlaşma uygulamalarının bir listesi.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map