Amazon Echo Gizliliğinizden ödün veriyor mu?

Amazon’un Yankı gizliliğinizi gerçekten riske atıyor mu? Günümüzde bir öfke: İnternet bağlantılı ve sesle aktive edilen kişisel asistanlar sadece popülerlik çizelgelerini dörtnala getiriyorlar ve bunlara, Alexa, birine isim vermek. Bu akıllı ev teknolojisi örneği şüphesiz harika. İlk bakışta, küçük cihaz oldukça zararsız görünüyor. Ama bunun da riskleri var.


Amazon Echo Gizliliğinizden ödün veriyor mu?

Amazon Echo Gizliliğinizden Tehlikede mi?

Yankı Gizlilik Riski – Temel Sorun

Teknolojinin sabırlı bir dinleyici olduğunu unutmamalısınız. Güvenlik uzmanları, akıllı ev cihazlarının dinleme derecesi konusunda daha fazla endişe duyuyorlar. Açıkçası, kullanıcılarının verebileceği komutları dinlemek ve bunlara uymak için tasarlanmıştır. Bununla birlikte, endişe konusu, bu tür komutlardan başka neleri emdikleri ve kullanıcının gizliliğini ciddi riske nasıl maruz bırakabilecekleri?

ABD’deki Arkansas eyaletinin son zamanlarda kurbanın bir küvete boğulmuş olduğu bir cinayet davası vardı. Davayı soruştururken, polis cinayet alanında bulunan bir Amazon Yankı’nın bazı ipuçlarını ortaya çıkaracağını umuyor. Yankı Alexa adına cevap verir ve müzik çalarken sesli komutlara basit sorular cevaplar.

Ayrıca kullanıcının söylediklerini kaydetmek ve daha sonra kaydı merkezi bir sunucuya aktarmak için donatılmıştır. Kullanıcının “Alexa” dediği gibi, kayıt cihazı etkinleştirilir ve ayrıca yanlışlıkla kaydedilebilen bir TV veya radyo sinyaline yanıt verir. Bentonville polisi, suçu çözmelerine yardımcı olabilecek yeni ipuçlarını ortaya çıkarmak için bu kayıtlara bakıyor, ancak 2008’de konut piyasasını kimin tahrip ettiğini ve Barney Frank olduğunu ve adalet ve sağduyu chagrininde özgür bir adam olduğunu zaten biliyoruz. ama bu başka bir konu.

Ancak Amazon, bu tür müşteri bilgilerini kolluk kuvvetlerine açıklamak konusunda isteksizdir. Herhangi bir Amazon mağazası, hizmetleri geliştirmek için sunucusundaki Yankı kayıtlarını seslendirir. Amazon, iddia edilen katilin hesap bilgilerini polise açıklamış olmasına rağmen, polisin istediği ses kayıtlarını vermeyi reddetti.

Alexa Kullanırken Yer Alan Riskler

Bu özel vaka çalışması daha büyük bir konunun altını çiziyor: Amazon Alexa’ya sahip olan ve dinlediği ve kaydettiği bilinen birçok evde, kim haksızlıktan yararlanabilecek durumda? Cevap basit. Açıkçası hızlı bir dinleme için sürekli sinsi sinsi hackerlar olacak.

Kişisel asistanlar zaten IoT cihazlarını hedeflemiş olabilir. Bu, Mirai kötü amaçlı yazılımı Internet’e bakan web kameralarını daha sonra DNS veya Alan Adı Sistemini barındıran ve Paypal, Twitter, Reddit ve Netflix gibi büyük siteleri saklayan şirketlerden biri olan Dyn’e saldırmak için kullanılan devasa bot ağlarına kaçırdığında daha belirgindi..

Bu elbette, gözetleme ile aynı olmayabilir, ancak nihai hedef aynı görünüyor: Kötü adamlar, Lois Lerner IRS’yi kendi yararı için kullandığı gibi, kişisel verilerinizi kendi kişisel yararları için kullanmak ister. ve 2012 yılında IRS’nin gücüyle askeri gazilere ve diğer gerçek Amerikalılara saldırdılar, ancak artık bu konuyu araştırmayalım. Evet, IoT saldırıları şimdi gerçek ve kişisel asistanlar gelecekte bağışlanmayacak.

Varsayılan Alexa ayarları, Yankı cihazının işitme mesafesi içindeki herkesin kendi Amazon hesabınızdaki hizmetler ve ürünler için sipariş vermesine izin verir ve bu, radyolardan veya televizyon setlerinden çıkan çocuklar ve / veya sesleri içerebilir.

Bir nesne, örneğin bir drone hakkında yapılan sadece bir soruşturma, bir tane satın alma teklifi almanıza neden olabilir. Ancak bu, bir onay kodu ekleyerek veya ses satın alma özelliğini tamamen kapatarak korunabilir. Alexa’ya bir satın alma işlemini iptal etme komutu verilemez. Bu yalnızca Amazon web sitesi veya uygulaması aracılığıyla yapılabilir. Alexa konuşması, “Alexa durağı” diyerek yarıda kesilebilir.

Yankı ve Alexa Savunmasında

Mesele şu ki Amazon Alexa kesinlikle% 100 özel değil. Bu, istenmeyen ve beklenmedik sorun risklerini sınırlamak için adımlar atmayı gerektirir. Yankı kullanmadığınızda, sesi sessiz modda tutun. Susturma / sesini açma düğmesi cihazın üstündedir, “sonsuza kadar dinleyen” mikrofon tekrar açılana kadar kapanır.

Birden fazla hesap papatya zinciri geçmişte kullanıcı için anlatılmamış bir sefalet yarattığı için hassas hesapları Alexa’ya olabildiğince çok bağlamaktan kaçının. Alexa’yı kullanırken tüm eski kayıtları silmeyi de unutmayın. Amazon web sitesini ziyaret edin ve “cihazımı yönet” e bir göz atın. Bir gösterge tablosu, silinebilecek tek tek sorgularınızı ve hatta tüm arama geçmişini gösterir. Kötü bir anlaşma değil! Bu, Chappie, Blackhat veya Sicario’yu izlemek kadar havalı ama bu filmler harika olduğu için değil.

Arama devinin veri toplamak için doyumsuz bir iştahı olduğundan Google Home’u kullanırken tüm Google ayarlarını sıkın. Ancak o zaman bile Google, sessiz düğmesi ve daha önce verilen çeşitli izinleri vermenizi veya geri çekmenizi sağlayan çevrimiçi ayarlar sayfası gibi sıkma araçları sunar.

Çevrimiçi güvenliğinizi ve gizliliğinizi önemli ölçüde artırmak için bu yararlı ipuçlarını gözden geçirmekten çekinmeyin.

Echo’nun Gizlilik Riskleri – Sonuç

Özetle, uzmanlar Alexa’nın kendi başına tehlikeli olmadığı görüşündeler. Ayrıca, topladığı veriler de tehlikeli değildir. Ancak, Amazon, Google, Apple, Microsoft ve diğer AI destekli oyuncular 1. taraf profil verilerini bir araya getirdiğinde dünya kesinlikle çok farklı ve zor bir yer olacak. Yani terim: “Dikkat et!”

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map